Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pobegli, prebegli … pa tako je….

Pobegli, prebegli … pa tako je….

…… lepo delati. Preberite si novo kolektivno
pogodbo, seznanite se z njo in uživajte v
delu:

Nova kolektivna pogodba:

1. Delo mora biti osvežilno in prijetno. Vsak večji napor je kazniv. Kdor se pri delu spoti, bo takoj odpuščen.
2. Začetek delovnega dne določi šef. V nobenem primeru to ne sme biti pred 10 uro dopoldan.
3. Minimalna plača vsakega zaposlenega je 1.000 SIT na uro, vključena je tudi oskrba s pijačo.
4. Pri delu je dovoljeno peti. Če začne nekdo prepevati, morajo vsi pustiti delo in se mu pridružiti.
5. Opoldanski odmor je med 12 in 13 uro, privatni izhodi v tem času niso dovoljeni. Kdor ni prisoten na opoldansem odmoru, dela na lastno odgovoronost.
6. Med 13.00 in 16.30 je čas za kavo in deserte. Dolžnost šefa je, da v tem času poskrbi za primerno zabavo (karte,..).
7. Ob 16.30 uri je slavnostni zaključek delovnega dne, igra godba in šef se vsakemu posebej zahvaljuje za opravljeno delo.
8. Če kdo zaspi na delovnem mestu, morajo ostali paziti, da ga ne motijo. Najbolje je, če vsi zapustijo delovno mesto in imajo ostanek delovnega dne prost.
9. Če se kdo poroči, vse izdatke krije firma, vključno z zabavo. Poroka se proslavlja v stanovanju šefa. Firma je nekaj dni zaprta, da si delavci odpočijejo
od zabave.
10. Dopust je dvakrat letno: 8 tednov poleti, 6 tednov pozimi. Če delavca v tem času ni doma, je firma dolžna poskrbeti za red in čistočo v njegovem stanovanju.
11. Dolžnost firme je, da zaposlenim ženskam priskrbi vzojiteljico in snažilko, ki pa ne sme biti grda. V primeru daljše ženine odsotnosti mora biti na
voljo možu.
12. Če se delavcu ponoči sanja o delu in to tudi dokaže, mu pripada dodatek za nočno delo. V primeru, da je naslednji dan (po sanjah) v službi, se mu delo
šteje kot nadure.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

crkujem od smeha…
tole in takele stvari so mi všeč :)))
noro lepo…
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

marija zivjo,kaj je ta pogodba ze v veljavi hehehehe

ves mi je pisana na kozo hehehe

/

… ahm … predvsem deseta točka je meni pisana na kožo :)))

živjo Mariči 🙂

Marija, to je pri nas že deset let tako.

Jutro

:))))))) Marija, bom tole direktorju pomolil pod nos.. pol nej se pa gre če more :))))

dobro jutro in krasen dan!!!

Mariči, a bi mi kaj naredili zatooo, da tale kolektivna pogodba… takoj stopi v veljavo, čakaj, sem jo skopirala in jaz sem itak kao neki šefe;)) in tole pri nas že funkcionira, od danes naprej, jao nam,,,tko bo luštno;))!!!
Ali pa me bodo izgnali tja nekam…s kolektivno pogodno vred;))bom pa šla,hihihi

Se tko smejim, ko sem tole prebrala, ej samo tista 11. točka, ej to pa ne…ne…ne;))no tisti zadnji stavek v tej točki, sem ga jaz črtala, za vsak slučaj;))

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

Marijo za predsednico, po tem pa še referendum o prenehanju plačevanja davkov ( pri nas zakon verjeli ali ne to celo omogoča, v normalnih državah pač ne ) Marija pozabila si še 13 točka PLAČA ZNAŠA MINIMALNO 637,587.68 SIT.

Sem se podpisala spodaj z največjimi možnimi črkami :))))

Niki se je dan začel lepo , upam , da tudi vam !

Niki, lepo jutro in naj ti lep dan se ostane…ti privoscim!!

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

ekolel jest ubogam precej in imam za desert gmajno SeVeDe.

Pacmakam po vrsti – čeprav toni v mojem spisku del in nalog:))))))

New Report

Close