Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Počitnice za 5000€

Počitnice za 5000€

Ne vem, kaj čvekate proti agencijam? Zlasti, če bi kaj prišparal pri letalskih kartah, so agencije zelo v redu, ker ponujajo komplet karte+prenočišče+transport, kar je za družinsko potovanje bolj primerno, in ker imajo paket in čarterske lete je bolj ugodno. Mogoče ne slovenske agencije, jaz si rihtam kjerkoli, pogledam, da lahko poceni priletim od koder letijo, prilagodim datume in to je to. Na booking jaz v Azijo nisem uspela dobit letalskih kart za normalno ceno, preko agencije sem dobila komplet potovanje, da smo sploh lahko šli. To ne pomeni, da z agencijo okoli hodiš. Lih tako hodiš sam, samo pelješ se z njihovim čarterjem, rezervirano imaš v hotelu, ki si ga izbereš preko njih (ali več hotelov, kot želiš načrtovati potovanje) oni ti zrihtajo prevoze iz hotelov na letališče, in to je vse. Srečaš se z njihovim agentom v hotelu, ali pa ne, te nič ne silijo. Manj kot imajo opravka s tabo lepše jim je. Je pa moj kolega tudi letalske karte iskal sam in je tudi dobil, včasih so tudi čarterji na bookingu. Booking sicer ni več najcenejši, zdaj so že drugi sajti.

Kar pa se tiče italijanskih otokov verjemem, da je z Adrio letet tja najdražje, z Naso letet na Mars bi bilo ceneje. Slišala sem, da se splača letet iz Trsta. No, v Trst je treba prit. Skratka, ne obupat, išči in išči variante, vse preglej. In res je, če ješ zunaj bo vsaka evropska destinacija draga, drugje pa več kot pol manj. V Aziji pač lahko štiričlanska družina poje okusno kosilo za vse skupaj 5 evrov. V Evropi pa moraš računat na divje cene za hrano.

Za Italijo je treba absolutno v Trst ali Benetke, ker je cena potem za notranji let. Sardinija 500 evrov – za vse štiri. Pa ni bil nizkocenovnik. Pa spet rent-a-car, apartma … Aja, nekatere vse to zorganizirajo za jurja. Blagor vam.

Glede na to,da niste avanturisti in da ste do sedaj prišli najdlje do hrvaške obale, je nesmiselno potovati nekam daleč kjer ne boste izkoristili kar vam dežela ponuja, ampak se boste zadrževali v okolhci hotela. Beda in škoda evrov. Pojdite na križarjenje. Stalo bo bistvenn manj saj imajo otroci do 18 leta gratis, videli boste veliko držav in na ladji se vam bo dogajalo. Ostalo pa vam bo še pol denarja za kake jesenske počitnice.

Za Italijo je treba absolutno v Trst ali Benetke, ker je cena potem za notranji let. Sardinija 500 evrov – za vse štiri. Pa ni bil nizkocenovnik. Pa spet rent-a-car, apartma … Aja, nekatere vse to zorganizirajo za jurja. Blagor vam.[/quote]

Res da samo dva, sva letela na Sicilijo (Ryanair iz Trsta) za 200 evrov z doplačilom za kufer vred, tam sva imela krasen apartma za 8 dni za 320 evrov. Se pravi 520 + vožnja do tržaškega letališča in parkiranje tam nekih 50 evrov. Če bi šli 4, bi bile letalske karte x2 se pravi 400, apartma bi konec koncev bil lahko isti, ker je bil v dnevni sobi kavč za raztegnit, lahko bi pa nekaj malega doplačali še za eno dodatno sobo. V glavnem, s 1000 evri prideš komot skoz kar se prevoza in namestitve tiče.
Podobno zgodbo bi ti lahko povedala še za Portugalsko pa Španijo…
Če ti ne znaš, nekatere pač znamo marsikaj zorganizirat. Res, blagor nam, ane?

Za Italijo je treba absolutno v Trst ali Benetke, ker je cena potem za notranji let. Sardinija 500 evrov – za vse štiri. Pa ni bil nizkocenovnik. Pa spet rent-a-car, apartma … Aja, nekatere vse to zorganizirajo za jurja. Blagor vam.[/quote]

Res da samo dva, sva letela na Sicilijo (Ryanair iz Trsta) za 200 evrov z doplačilom za kufer vred, tam sva imela krasen apartma za 8 dni za 320 evrov. Se pravi 520 + vožnja do tržaškega letališča in parkiranje tam nekih 50 evrov. Če bi šli 4, bi bile letalske karte x2 se pravi 400, apartma bi konec koncev bil lahko isti, ker je bil v dnevni sobi kavč za raztegnit, lahko bi pa nekaj malega doplačali še za eno dodatno sobo. V glavnem, s 1000 evri prideš komot skoz kar se prevoza in namestitve tiče.
Podobno zgodbo bi ti lahko povedala še za Portugalsko pa Španijo…
Če ti ne znaš, nekatere pač znamo marsikaj zorganizirat. Res, blagor nam, ane?[/quote]

Jaz ves čas govorim o dopustu za 14 dni. In ne, apartma za 2 ni enako kot apartma za 4. :))) Sploh če so otroci večji in jim glih ni, da bi spali vsi štirje v isti sobi. Ko vneseš podatek o številu članov, so cene čisto druge. Če gledaš na osebo, moraš ceno tvojega apartmaja podvojit. In na dopustu je treba tudi jesti. Nekateri očitno živite od lufta, ampak jaz ta strošek vkalkuliram v strošek dopusta + rent-a-car, da kaj vidimo.
Poslušam enake pravljice od sosede, kako je vse poceni, ko pa ko pa ji omenim, naj vsak strošek pomnoži z 2 ali 4, pa obmolkne. Aja.

Oktober lani, Potrugalska, družina 4 člani.
Tip potovanja: po zgornji polovici Portugalske, različne lokacije, 3 dni tudi samo plaže (ja, tako toplo je ilo, da smo se lahko komot v Atlantiku kopali)
Avio (Ryanair) iz Milana povratni + parkirišče + bencin = 500€
Namestitev (privat apartmaji, 2 spalnici, višji razred) 9 noči= 600€
Hrana, pijača (praktično vse jedli zunaj)= 500€
Drobnarije (spominki, vstopnine, etc) = 200€
Rent-a-car in bencin (6 dni) = 180€
Spomini na počitnice = neprecenljivo 🙂

Torej 2.000€ za 10 dni za 4-člansko familijo brez kakršnegakoli šparanja.

Za 5000€ grem jaz absolutno čez en ocean (ali Karibi, ali Srednja Amerika ali Azija).

da čez Jadran ga ni morja!

Če bi jaz imela toliko denarja, bi šla za ves dopust na Kornate! Ni lepšega! Izbire je pa več kot dovolj! In to še drugo leto!

V sezoni bi pa tak apartma verjetno stal duplo. Se potem še splača?

No-sama ti bom predlagala nekaj povsem drugega. Moja kolegica je prepotovala svet, v vseh oblikah (v lastni režiji, po divjini). Ona ima približno tako stare otroke kot ti in pravi, da so za njih super KRIŽARJENJA. Je pa treba precej prej rezervirati. Pravi, da je to za otroke posebno doživetje, ko spoznavajo drugačen način življenja. Lahko ti povem, da pride cc 1 teden Karibov s poletom v Miami tam nekje 1300 evrov za odraslega. Za 4-člansko družino so velike ugodnosti-samo vse moraš posikati v lastni režiji. Sama sploh ne bi pomišljala in bi pri taki vsoti izbrala to varianto.
Pojdite na nekaj nepozabnega, pustite Italijo, Kanarske… Tudi sama imam izkušnjo, ko sem dobila plačano potovanje na destinacijo, ki bi mi bila drugače finančno nedosegljiva- in je bilo nepozabno doživetje.

Aja, cena za Karibe je v tem času (rezervirano pol leta prej). Ampak pri taki vsoti bi sama zelo premislila, kaj si želim.
Konec koncev lahko tudi na Hrvaškem v enem tednu za boljši apartma skuriš 10000 evrov.

V sezoni bi pa tak apartma verjetno stal duplo. Se potem še splača?[/quote]
Veš ne bi stal duplo. Ker gre za privat zadeve (ne naselja), kjer so minimalna nihanja cen. Sicer pa bi vzela en razred nižje (še vedno bi bil hudo dober).

Mi gremi vsako leto,4 clanska druzina,recimo grcija,kaksen otok,ciper, kanarski,madeira,kapverdski….pa damo takoj tudi do 4000…tako da to ni nek strasen znesek,sploh ce greste za dva tedna…ne vem,kam v tujino,z letalom,lahko gres z dvema otrokoma,da das manj kot dva jurja in pol…pa tu ne mislim kaksne tunizije ali turcije…

vse je odvisno od načina … enim je všeč luksuz, pa hotel ALL in vse na off
nam recimo je več do tega da vidimo in doživimo destinacijo … ne hodimo z agencijami ampak si sami poiščemo tako avio karte kot prenočišča … ki pa še zdaleč niso zgolj osnovna. za hrano pa imaš možnosti več kot dovolj, kjerkoli.

kar se grčije tiče lahko pogledaš na nizkocenovnike za karte, ki so včasih smešno nizke in na strani kot je booking, kjer si urediš prenočišče … po lastnih željah pač, ni nujno da je najceneje … pa prideš čez krepko pod 3k€.

ampak kot rečeno, vsak po svoje in tako je prav![/quote]

Sem že gledala, pa na otoke nekih pametnih variant za poceni lete ni. Za Santorini je kolegica recimo lani dala 400 evrov po osebi z Brnika. Tudi če bi bilo 200 na osebo (manj ziher ne bo, pa še to dvomim), je to že 800 evrov. Tudi če je apartma 50 evrov, je to že jurja pa pol, pa nisi še nič zapravil, 14 dni pa kar traja. Kje je še rent-a-car, da si kaj ogledaš. Na booking se spoznam, sem preigravala že vse variante, gremo velikokrat prek njega, ampak kakorkoli preračunavam letalo + 14 dni apartmaja + hrana pod 3000 evrov ni osnovnih šans. Sori. Še najcenej bi bilo verjetno iti z avtom dol in na trajekt.
Ja, 10 let. Še meni ne diši tako dolg let, kako bi otrokom? Desetmesečniku bi bilo verjetno vseeno.[/quote]

zelo na hitro sem pogledala, za kreto ima ryanair za 4 ceno 500€ povratno iz Travisa, za 100 imaš benz in parkirnino … na bookingu pa se za 16 dni (kolikor je časovnica avio karte za to ceno v juliju) dobi marsikaj že od 1.000€ za vse 4.

ampak kot sem že rekla … vsak po svoje, svojih željah in svojih zmožnostih.

Puglia je top destinacija, ampak za 5k€?
se bojo preveč zredili 🙂

ne, za ta denar in če želite neki res posebnega … definitivno pojdite na daljše potovanje.

vsedite se za mizo, otroka naj povesta kam si želita oz. kaj si želita videti … posebne živali? posebne tematske parke? posebne zgradbe?
pa potem naredite plan na podlagi vseh želja.

če bi mojega 10letnika vprašala kam si želi, bi to definitivno bila amerika in fallingwater pa legoland florida, kar bi kombinirali še z NASA vesoljskim centrom pa še čim.

želim povedat … odvisno od vaših želja.[/quote]

Jst bi se pridružila tvojemu predlogu……

Definitivno raje potovanje, kjer bi otroci tudi uživali. Na plaži ali ob bazenu lahko ležim kadarkoli.[/quote]

Se pridruzujem iz izkusenj.

Ni lepsega, da imajo otroci take izkusnje v zivo, ne samo s prstom po zemljevidu, ampak da se na ta potovanja spomnijo se mnogokrat z uzitkom, veseljem, jim ostane za celo zivljenje, pa tudi znanje in dodatno izobrazbo si pridobivajo s takimi potovanji. Za toliko stare otroke ni polezavanje po plazah, ampak spoznavanje kulture, zgodovine in sodobnih obicajev ljudi drugod po svetu. Tematski parki, muzeji, NASA center, potepanja po prelepi Italiji-vse do Sicilije in Kalabrije, voznja po mocvirju in habitatu aligatorjev, ko dela adrenalin, ko se vozis med sitimi aligatorji, cudovita Japonska in odlicna japonska hrana, njihovi archade z igrami, potem prepimi z rizevimi polji, v gerijah, vedno zivahen Bangkok in odlicna tajska hrana, vzgajisce pand in srecanje v zivo z njimi, cartanje majhnih orangutanov in skrb za njih za en dan, poleti z letali-naprimer A380 to so zivljenske priloznosti in izkusnje…. Vi pojma nimate, kako toliko stari otroci uzivajo v tem.. Kaksno moje in polezavanje na eni in isti lokaciji, to ni za njih. Odkrivanje sveta in sirjenne obzorij, spoznavanje, kako zivijo drugi ljudje po svetu. Je vredo vsakega denarja.

Sem že gledala, pa na otoke nekih pametnih variant za poceni lete ni. Za Santorini je kolegica recimo lani dala 400 evrov po osebi z Brnika. Tudi če bi bilo 200 na osebo (manj ziher ne bo, pa še to dvomim), je to že 800 evrov. Tudi če je apartma 50 evrov, je to že jurja pa pol, pa nisi še nič zapravil, 14 dni pa kar traja. Kje je še rent-a-car, da si kaj ogledaš. Na booking se spoznam, sem preigravala že vse variante, gremo velikokrat prek njega, ampak kakorkoli preračunavam letalo + 14 dni apartmaja + hrana pod 3000 evrov ni osnovnih šans. Sori. Še najcenej bi bilo verjetno iti z avtom dol in na trajekt.
Ja, 10 let. Še meni ne diši tako dolg let, kako bi otrokom? Desetmesečniku bi bilo verjetno vseeno.[/quote]

zelo na hitro sem pogledala, za kreto ima ryanair za 4 ceno 500€ povratno iz Travisa, za 100 imaš benz in parkirnino … na bookingu pa se za 16 dni (kolikor je časovnica avio karte za to ceno v juliju) dobi marsikaj že od 1.000€ za vse 4.

ampak kot sem že rekla … vsak po svoje, svojih željah in svojih zmožnostih.[/quote]

Tako kot si napisala. Na jurja in pol si, pa nisi še nič videl in ne jedel. V 14 dnih si na treh jurjih. S tem, da si na jurja in pol, če si zelo skromen in imaš veliko srečo s kartami. Ker v vsak pajzelj pa pri štiridesetih z dvema otrokoma tudi ne grem. Predvsem mora biti zadeva ob morju, sicer rabiš 14 dni rent-a-carja. Potem lahko o treh jurjih samo še sanjaš. Ob morju so pa tudi cene višje.

New Report

Close