Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Počivalšek na ŽARU – Tarča

Počivalšek na ŽARU – Tarča

Skratka ponavljaš se kot stara plošča, skladno z navodili 🙂 ……, ne skrbi, te beremo :)…..

ROTFL


Tole je začetek konca. In Počivalšek nikakor ni narodni heroj. Ob prvi priliki se ga bodo znebili, pa čeprav je samo marioneta.


Tole je začetek konca. In Počivalšek nikakor ni narodni heroj. Ob prvi priliki se ga bodo znebili, pa čeprav je samo marioneta.
[/quote]

Ne vem, kako se ga bodo znebili, če je več kot očitno poanta te cele vlade in stranke, da stolči-prevaršek in lažnivčeva do izcuzata mandat. Cela vladajoča garnitura se boji volitev.

Žal eni potrebujejo večkratno ponovitev.
Počivalšek in Jajo se rabita, tako, da znebljanje ni planirano v kratkem.

Pa saj lahko skupaj odideta, niti mask niti 2 m distance jima ni treba.


Kolikor sem jaz slišal, jih samo uvažajo iz Kitajske in prepakirajo v manjše škatle.
Ne dam pa roke v ogenj za to.
Ampak dejstvo pa je, da so včasih imeli stroj, zdaj ga pa nimajo. Po mojih informacijah so ga lani prodali (ne boste verjeli komu): Kitajcem.

Je bil v Cmerarjevi vladi, pa v Šarčevi vladi…hmmmm…pa zakaj za vraga ni tedaj vsega rešil…
[/quote]

saj je sedaj rešil…če mu s turizmom ni uspelo, mu je vsaj z maskami

Ne vem, kako se ga bodo znebili, če je več kot očitno poanta te cele vlade in stranke, da stolči-prevaršek in lažnivčeva do izcuzata mandat. Cela vladajoča garnitura se boji volitev.
[/quote]

Cela vladajoča garnitura se upravočeno boji ljudi. Če samo mon spremljate ne vidite tega. Pojdite pogled na vsa družbena omrežja.

V glavnem, meni se zdi, da se vsa zgodba vrti okoli tega kdo bo služil. Eni so pač jezni, ker služijo “njihovi” in ne “naši”. Če bi bila pa na oblasti še (hvalabogu, da ni več) Šarčeva vlada, bi pa zdaj na Novi24 poslušali o zlorabah, preplačanih pošiljkah in sumljivih posrednikih. Rtvslo bi bila pa hinavsko tiho. Kot je bil prej primer z žilnimi oporicami. V tem je vsa fora.

Ne igram se s politiko, ampak ko pa folk take prijavi, pa se prav vidi, da ste plitki kot gorski potok in da se vas da napumpat tistemu, ki ima pet minut časa.
Je kdo od takih tehnoloških debilov sploh pomislil, koliko časa traja izdelava projekta in uvedba linije v proizvodni proces? In to stroja za vročo robo, za katero se v nekem trenutku tepe ves svet? To, če bi za časa šarca začeli, še danes proizvodnja ne bi zalaufala. Ampak glavno da blebečete, tudi če neumnosti!

Ne bom se spuščala v pregovarjanja, ampak “državne blagovne rezerve” so namenjene nekim zalogam “namenjene za določen čas krize”. Sedaj pa so kar naenkrat postale dežurni krivec
za nabave določenih artiklov.

Kdo je nabavljal operacijske mize ??? Blagovne rezerve sigurno ne. Torej so zrdavstvene
ustanove svoje potrebe po aparatih in zaščitni opremi nekje nabavljale že prej. Imele
evidence o zalogah in potrebah. Trenutno imamo 130 ventilatorjev na 2 milijona prebivalcev
po mukotrprih dobavah, pa še ti ne zadovoljujejo standardom. Kaj je narobe z JU. Vse spoštovanje zdravstvu za opravljeno delo. Se pa sprašujem, kakšno je to upravljanje, da
se vse ustavi zaradi nekaj 100 drugačnih bolnikov. Sedaj pa se oprema kupuje za pet let naprej in to na “blagovne rezerve”. Imam občutek, kot da nobena institucija v državi ne
pozna gospodarskega in finančnega poslovanja.


Kolikor sem jaz slišal, jih samo uvažajo iz Kitajske in prepakirajo v manjše škatle.
Ne dam pa roke v ogenj za to.
Ampak dejstvo pa je, da so včasih imeli stroj, zdaj ga pa nimajo. Po mojih informacijah so ga lani prodali (ne boste verjeli komu): Kitajcem.
[/quote]Vinko, ti ki si običajno normalen. Nekaj dni nazaj smo imeli fajt na fb in je
znova takoj prinesl pisker politik sds. Ko ga z argumenti potolčem vedno znova, mi je rekal ” za vas tako vemo .” Ni mislil na priimek, ker se vsi poznamo. V naslednjem komentarju, ko sem ga še malo nižje zabil je bleknil nekaj o prihodnosti mojega zdravja in previdnosti. Sam vem, da so to grožnje, čeprav se on sklicuje, da jaz grozim, hujskam in usmerjam ljudi v množice in upor. Kako se tebi zdi? Da mi po določenih linijah sledijo, se je sam izdal, tudi opazim in tudi ponekod pustim, recimo telefonske pogovore, ker nimajo kaj takega slišat.


državne blagovne rezerve so rezerve, ki so, vsaj kakor jaz razumem, organ, ki ima in skrbi za rezerve vsega… ne pa za opremo in materiale za sprotno porabo – kakor so jih ponucali zdaj.
Ni logike. Zdaj so pa krivi za vse, dežurni krivci, za tiste, ki se v resnici mastijo in si polnijo žepe.


državne blagovne rezerve so rezerve, ki so, vsaj kakor jaz razumem, organ, ki ima in skrbi za rezerve vsega… ne pa za opremo in materiale za sprotno porabo – kakor so jih ponucali zdaj.
Ni logike. Zdaj so pa krivi za vse, dežurni krivci, za tiste, ki se v resnici mastijo in si polnijo žepe.
[/quote]Saj bo, tokrat bo narod sodil, ne nastavljeni kriminalist in sodstvo. Ne more se en primitivec počivalšek ob našat kot razbrzdano prase pri koritu. Mislite, da bi bile občinske meje danes odprte, če ne bi bilo toliko vrelih razprav, ki so kazale na to, da imajo dejansko lahko v vsakem trenutku sto tisoč ljudi na ulici, ker je ljudem prekipelo in so kot razdraženo osje gnezdo? Vse bo ob svojem trenutku, nič bat….

Običajno so grožnje na soc. omrežjih nevarne ravno toliko, kot so nevarni žvižgi s tribun za nogometaša. Nadležni že, nevarni pa bolj malo.
Če neki anonimni Jaka Racman na fb grozi nekemu še bolj anonimnemu Palčku Smuku da ga bo nalomil, jaz v tem ne vidim nekega groznega problema.
Problem pa je, če se vpleteni poznajo med seboj.
Če misliš, da so grožnje verodostojne, je najbolje, da narediš posnetke zaslona in prijaviš zadevo policiji.
Ne vem točno za kaj se je šlo, ampak če je ta politik z imenom in priimkom grozil, potem je bilo to zelo nespametno od njega. Ampak za obtožiti nekoga, da ti sledi, bo pa za policijo treba predložiti kar konkretne dokaze. Samo “zdi se mi” po moje ne bo dovolj.
Jaz ravno v izogib takom incidentom raje pišem pod psevdonimom. Ker psihote imaš tako na levi, kot na desni. Skrajni desničarji so tule nevarnejši, ker so individualisti in skrbno načrtujejo uresničitev groženj, levičarji pa delujejo bolj impulzivno in po sistemu krdela. Recimo: se zbere drhal pred bajto, kriči in zganja vandalizem, itd.

Domača proizvodnja je smiselna, ker bodo maske naša realnost vsaj še kaki dve leti. Dokler ne bo domačih, jih bomo pač kupovali, nato pa uporabljali domače.
Saj ni nujno, da mora biti ravno Tosama. Baje so bile že prej neke mučke s to firmo. Morda Domžalčani vedo kaj več o tem. Tudi sedaj v krizi se niso najbolj izkazali s podjetnostjo. Bo pač nekdo drug, ki se bo upal ugrizniti v to kislo jabolko. Glavno, da bomo imele maske v svojem. Ker ko je kriza, ti jih nihče noče prodati.Če pa že, so pa cene krepko zasoljene.

Saj pri razkužilih morajo biti tudi neki tovrstni strankarski poslovni nameni, razkuževati vse stavbe, vse obleke, vse knjige, grem staviti, da je to nek hud sds biznis.

Kakorkoli, včeraj je Počivalšek pokazal, kakšen politik ne sme biti.
Aroganten do zdravnika, strokovnjaka iz KC, ki vsak dan dela z ventilatorji in respiratorji , ki mu je predočil dejstva. Tudi ni popustil potem, ko so iz KC poklicali v oddajo in še 1x povedali, da so bili ventilatorji neustrezni.
. Počivalšek pa o golfu in mercedesu. In ni priznal, da so jim pravzaprav namesto golfov poslali karjolo in lopato.
No, saj tako aroganco je moč opazovati vselej, ko imamo desne na vladi, nič novega ni to.

Domača proizvodnja je smiselna, ker bodo maske naša realnost vsaj še kaki dve leti. Dokler ne bo domačih, jih bomo pač kupovali, nato pa uporabljali domače.
Saj ni nujno, da mora biti ravno Tosama. Baje so bile že prej neke mučke s to firmo. Morda Domžalčani vedo kaj več o tem. Tudi sedaj v krizi se niso najbolj izkazali s podjetnostjo. Bo pač nekdo drug, ki se bo upal ugrizniti v to kislo jabolko. Glavno, da bomo imele maske v svojem. Ker ko je kriza, ti jih nihče noče prodati.Če pa že, so pa cene krepko zasoljene.
[/quote]
nimajo stroja in materjal bi dobili Avgusta, mi pa brez mask…
[img]http://shrani.si/f/4/9L/2uPcVX4q/obvestilomgrt-1024×482.jpg[/img]

Fora je v tem, da se 3000 ponudb v več milijonskih zneskih fizično ne da preučiti v doglednem času. Samo jaz sem 3 ponudbe za moj novi Fiat pregledoval en teden, in vmes 5x klical vsakega od dobaviteljev. Šlo je za 15K €.
Časi, ko je bilo treba zaščitno opremo nabaviti takoj in za skoraj vsako ceno, so edinstveni.
Saj je rekel minister. Kupovali smo, kar je kdo ponudil. Hitro hitro, da ne bo prej vzel kdo drug. Na tak način so pritiskali tudi prodajalci.
Pred nalogo nabave niso bili postavljeni ljudje, ki bi imeli s tem ustrezne izkušnje. To niso bili nabavni referenti velikh podjetij, ki to počnejo vsak dan, ampak v nabavah neizkušeni birokrati, ki do tistih dni v svojih službah niso počeli nič stresnega. Še dobro, da se je kupovalo preko naših družb. Še dobro, da se (večinoma) ni plačevalo naprej. Si predstavljate te birokrate v neposrednem stiku z zvitimi Kitajskimi trgovci? To bi bila šele svetovna nategancija in polomija.
Zakaj so nekaterim plačali vnaprej? Zato, ker so si nekateri podjetniki izborili dobre pogoje, a niso imeli denarja za nabavo. Pri nas ni banke, na katero bi prišel kot podjetnik in rekel, hej sem našel maske na Kitajskem, dajte mi za 14 dni posodit 2 mio €. Jo ni. In če je bila ponudba Kitajcev res dobra, je bilo racionalno, da jo je vlada financirala vnaprej, kjub načelnemu dogovoru, da se vnaprej ne plačuje. Zato so bile uporabljene bančne garancije.
Tudi ni bilo enotnega cilja, enotnih, od enega človeka usmerjanih nalog nabave, Ni bilo koordiniranih seznamov, ki bi se sproti popravljali, kakor je oprema prihajala. Zamislite si nalogo, nabavi 4000 raspiratorjev in ta številka še kar stoji, čeprav si jih 2000 že nabavil, in ne veš, da jih je 200 prišlo še od nekod drugod in 500 še od nekod. Kitajec ti reče, imam samo te ta drage rokavice, in rečeš, ok pošlji te, samo da so. Kitajec ti reče, prodam jih samo v takem količinskem paketu, ker so namenjene za, kaj vem, za Belgijo. In rečeš, ok pošlji vse, od viška glava ne boli. Tako se je dogajajo. Te ljudi, ki so samo birokrati, je dogajanje postavilo pred najbolj nemogočo nalogo. In v ozadju ogromen pritisk, zaščitne opreme ni, ljudje bodo pričeli umirati vsak trenutek, dogajala se je Italija, krste so vozili v kolonah s tovornjaki.

Ne igram se s politiko, ampak ko pa folk take prijavi, pa se prav vidi, da ste plitki kot gorski potok in da se vas da napumpat tistemu, ki ima pet minut časa.
Je kdo od takih tehnoloških debilov sploh pomislil, koliko časa traja izdelava projekta in uvedba linije v proizvodni proces? In to stroja za vročo robo, za katero se v nekem trenutku tepe ves svet? To, če bi za časa šarca začeli, še danes proizvodnja ne bi zalaufala. Ampak glavno da blebečete, tudi če neumnosti!
[/quote]

pri sekret papirju in gumicah

če so lahko druge države nabavljale direktno (vključno s Hrvati), ni nobenega razloga, da to ne bi naša, magari preko državnih podjetij. če niso, sta le dve možnosti: ali so nesposobni ali pa so želeli služit. v obeh primerih morajo oditi s položajev.

Če bi Počivalšek razkril resnico v navezi z Geneplanet potem bi uničil obstoj koalicije. Še malo mora zdržati s svojo mantro, meglo spuščati, da se zadeva začne počasi ohlajati… Možakar veliko prenese, nič mu ne pride do živega, niti dokazi, niti dejstva, niti prava resnica, niti soočenja…trdoživ je. Ve, da mora vztrajati pri napleteni zgodbi in samo ponavljati mantro, da se ne bi zapletel. Na koncu bo seveda to prikrivanje in molk tudi nekje vnovčil.

In take trdožive rabimo na vodilnih položajih v teh hudih časih.

Bolj trdožive kot corona virus.

New Report

Close