Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pogreb ali nadaljevanje dopusta?

Pogreb ali nadaljevanje dopusta?

Smo na dopustu, vendar smo bili obveščeni, da je umrl družinski član. Zdaj sem v dilemi, ali naj se vrnemo v SLO na pogreb, ki bo v kratkem, ali naj ostanemo do konca dopusta. Da ne bo pomote, nismo na dopustu nekje na Hrvaškem, ampak bi predčasna vrnitev zahtevala ogromno dodatnih stroškov, nakup novih letalskih kart itn. Sem v dilemi, kako naj se odločim.

Pa prosim, brez napadanj in zmerjanj, že tako sem v nezavidljivi situaciji.

Naj s pogrebom počakajo!

Vsekakor bo ceneje in z manj problemi kot pa da ti vse spremeniš.

ja pa hudiča no, a je ta oseba morala prav zdaj umreti ko si na dopustu, kr neki

Seveda spakiraš in odideš na pogreb. Razen, če ste bili skregani z dotičnim.

Družinski član v katerem kolenu? Jaz osebno se še iz Hrvaške ne bi vrnil in se tudi nisem. Mogoče, če bi bil na smrtni postelji tako lahko še kakšno rečeš, ko je pa paket odposlan pa nima smisla.

Kateri druzinski clan je umrl?

 

Stars, stari stars, sorojenec, teta, stric, bratranec itd.?

 

Ne bi. Razen ce gre za starse.

Ostani kjer si, pojdi prizgat svecko ko se vrnes. Osebe tudi tvoja predcasna vrnitev ne bo ozivela😪

Če si niste bili zelo blizu raje nadaljujte z dopustom.Pač pokličete, se opravičite….sj bodo razumeli vašo situacijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr ena956, 27.07.2024 ob 07:51

Ostani kjer si, pojdi prizgat svecko ko se vrnes. Osebe tudi tvoja predcasna vrnitev ne bo ozivela😪

Ja itak da ne. Zakaj saj je tudi vsa pogreb in vse ceremonije brez veze. Sami stroški, osebe pa to ne bo vrnilo. Naj jo vržejo tja v jarek in adijo. Si prihranijo veliko skrbi in stroškov, oseba je pa tako ali tako mrtva, a ne? Saj ne ve, ali je v jarku, ali v prečudoviti in dragi krsti, z nalepšimi rožami okrog in s kupom jokajočih svojcev zraven.

Posljes svece, ko se vrnes izreces sozalje, to je to.

Osebno bi se odločila na podlagi tega v kakšnem razmerju sem s tem sorodnikom. Ni  važno ali je stric, babica, sestra….važno je koliko pomeni meni, koliko smo bili družina, ko je še bil z nami. Pristni, iskreni stiki in pomoč definitivno prekinem vse in grem na slovo, če pa bi se videli enkrat na pet let, nikoli si voščili za praznike, živeli en mimo drugega, potem pa bi bilo tudi slovo brez mene.

Odgovor na objavo uporabnika
Odvisno333, 27.07.2024 ob 08:08

Osebno bi se odločila na podlagi tega v kakšnem razmerju sem s tem sorodnikom. Ni  važno ali je stric, babica, sestra….važno je koliko pomeni meni, koliko smo bili družina, ko je še bil z nami. Pristni, iskreni stiki in pomoč definitivno prekinem vse in grem na slovo, če pa bi se videli enkrat na pet let, nikoli si voščili za praznike, živeli en mimo drugega, potem pa bi bilo tudi slovo brez mene.

kaj pa v primeru ko si voščiš novo leto in rojstni dan po telefonu, stiki so pa morda na 2 leti?

Ostani na dopustu in se ne pusti motiti.  Na pogreb greš izključno za starše ali sorojenca.

Odvisno v kakšnem sorodstvenem razmerju si s to osebo in v kakšnih odnosih ste bili z njim. Sami se odločite pogreb je samo 1x dopust pa bo še večkrat.

Osebno poznam primer, ko hči ni uspela priti na očetov pogreb. Gospod je umrl nenadoma, imel je zastoj srca, hči je dopustovala na Tajskem. Nihče, ampak res nihče ji ni zameril, da je ni bilo na pogrebu.

Pravijo, da nihče ni zares odšel od nas, dokler se ga še kdo spominja…

No, za kogar mi je mar, derkam nazaĵ. Pol pa o stroških šele govorim. Ti pa raje še malo použij avijone😆😆😆😆😆😆😆😆😅😅

Če te ne potrebujejo nujno doma… ostani.

Mrtvi so že mrtvi… in nič se ne bo spremenilo, če se prideš posloviti teden kasneje.

Če so starši, sorojenci…ni dileme.

Upam.

Sicer pa odvisno od odnosov.

Seveda ima pogreb svoj namen in pomen. Ne bo pa nic drugace ce tistega, ki je po nekem nakljucju trenutno odsoten, pac ne bo. Pogreb kljub vsemu bo in zato ker nekdo ne bo na vrat na nos priletel nazaj, ne bodo nikogar vrgli v jarek. Malo si razsiri pogled, odpri oci  pa ti bo lazje.

Prvič bi se odločala kdo je umrl in kako mi je ljub. Mama ali mamina sestrična pač ni isto. Sodelavkin mož ali najboljša prijateljica je spet razlika.

Drugič ali mora prekiniti dopust cela družina ali samo jaz.

Kakšni so stroški +ali sploh lahko prideš pravočasno. Spomni se na film sam doma, ko je mama hitela domov in menjal ful prevozov in na koncu prispela istočasno kot ostali člani. Če ni neke normalne povezave kaz ne bi šla.

Odgovor na objavo uporabnika
irena2874, 27.07.2024 ob 06:19

Smo na dopustu, vendar smo bili obveščeni, da je umrl družinski član. Zdaj sem v dilemi, ali naj se vrnemo v SLO na pogreb, ki bo v kratkem, ali naj ostanemo do konca dopusta. Da ne bo pomote, nismo na dopustu nekje na Hrvaškem, ampak bi predčasna vrnitev zahtevala ogromno dodatnih stroškov, nakup novih letalskih kart itn. Sem v dilemi, kako naj se odločim.

Pa prosim, brez napadanj in zmerjanj, že tako sem v nezavidljivi situaciji.

Predlagam, da se dogovorite za prestavitev pogreba. Glede na to, da ga niste organizirali vi, predpostavljam da ni ožji družinski član

Moji prijateljici je umrla edina teta brez sorodnikov, ravno ko je bila v Namibiji. Dogovorila se je, da so teto obdržali v hladilnici do takrat, ko se je vrnila s potovanja.

Če meniš, da je tvoja prisotnost na pogrebu nujna, potem predlagaj prestavitev pogreba. Sicer pa prižgi svečko, ko se vrneš z dopusta.

 

Odgovor na objavo uporabnika
iz prakse, 27.07.2024 ob 14:56

Moji prijateljici je umrla edina teta brez sorodnikov, ravno ko je bila v Namibiji. Dogovorila se je, da so teto obdržali v hladilnici do takrat, ko se je vrnila s potovanja.

Če meniš, da je tvoja prisotnost na pogrebu nujna, potem predlagaj prestavitev pogreba. Sicer pa prižgi svečko, ko se vrneš z dopusta.

 

*teta je bila v Lj, prijateljica pa v Namibiji

V kolikor so ožje sorodstvo jih poklici, izreci globoko sozalje in opravici, da za radi logisticnih tezav ne morete predcasno domov iz tujine. Sorry bodo ze razumeli in  preboleli. Vi se pa po dopustu javite pri njih s kaksnim vezom svec v spomin na sorodnika ali pa se placate maso za njega. Reseno.

New Report

Close