Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogrevam:Dojenje in kajenje

Pogrevam:Dojenje in kajenje

Zdaj ste pa res že dolgočasne. Kar naprej objavljate en in isti link, kjer piše, da 20 cigaret in manj ne škodi dojenčku, pač pa škodi, če je mati huda kadilka. In piše tudi, da kajenje ni razlog, da se mati odpove dojenju.

Pa dajte prebrat tisto, kar objavljate.

stres

ali si že slišala, za abstinenčni sindrom novorojenčka, katerega je mati kadilka rodila.

zaradi mene pa lahko pokadiš 100 cigaret na dan, posledice zase in za svojega otroka boš nosila sama.
sploh pa če neverjameš nam, povprašaj za mnenje svojega ginikologa ali pediatra, katerima verjetno zaupaš, če jima ne bi, jih ne bi izbrala.lp.

Abstinenčni sindrom se zgodi samo res hudim kadilkam, takih jaz sploh ne poznam. A ti poznaš kakšnega otroka kadilke, ki se je rodil s tem sindromom? Po moje ne, ampak znaš pa navajati skrajne primere iz literature.

V tvojo vednost: ni mi treba prav nič spraševati svojega ginekologa, ker ne kadim in nikoli nisem. Samo take moralistke in terciarke kot si ti in tebi podobne mi gredo rahlo na jetra, zato pa sploh pišem to kar pišem. Skratka, skrbi zase in za svoj bio svet, pa bo.

Torej tečke, flancarke, zafurstrianke in “bistre buče” NIČ AMPAK NIČ NI OD VAS razen FLANCANJA. Odgovor je dala ženska, ki ne teži, ni zoprna in ne flanca kar nekaj v tri krasne. In ker nimate kaj za dodat greste govorit o kajenju v nosečnosti (ker škodi – da mate več povedat).
Tako, da moj predlog: če ne veste zakaj, kaj in kako neka stvar škodi NE PAMETUJETE AMPAK SE IZOGIBAJTE POSTOV IN PEJTE RAJ BIO SOLATO SADIT!!!!!!

stres in pogrevalka

če je kdo tu v tej temi zafrustriran, torej hudonamiren, nasramen, tečen in popolnoma nezadovoljen s svojim življenjem, sta to vidve. Očitno v življenju nimata prav nobenih drugih skrbi in pametnega dela,kot manipulirati z ljudmi.Ja tokrat sem nasedla in verjetno nikoli več, naj vama pa še povem, da v nasprotju s teboj stres, kdaj pa kdaj pokadim kakšno cigareto, ja rada pa se prehranjujem zdravo in moja salata na vrtu je res bio, pa še zelo dobra.
Aja stres ali sploh veš pomen besede tercialka.

in še pazi na zdravje svojih jeter, kajti te so nezamenljiva in se raje ne spuščaj v pogovor z nami moralistkami, za tvoje dobro.lp.

Betka- točno tako!

Uuuuu, pa menda ja ne kadiš??? A si sploh prebrala zgornje poste o škodljivosti kajenja? Pa saj nisi resna, upam da nimaš otrok zraven, ko jim tisti strup pod nos pihaš, zaboga!

Ne vem no. Meni že podatek, da ima novorojenec najprej najbolj razvit voh da mislit.
In to, da je kajenje v veliki povezavi z alergijami. Ne samo doječe matere ampak tudi naprimer očeta. Nimam konkretnega podatka – sem že dolgo nazaj prebrala.
Jaz ne bi iskala izgovore za kajenje.
Le zakaj bi reskiral ce ni potrebno.
Vsaka po svoji vesti.

stres

ja, pokdim tu pa tam kakšno cigaretico, nisem pa prav nobena zasvojenka, in prav dobro se zavedam, brez zgornjih postov, kako škodlivo je kajenje in med nosečnostjo in dojenjem nisem prižgala niti enega , tudi sedaj ko so otroci večji ne kadim doma ali ob njihovi prisotnosti, ker se zavadam, kako lahko škoduje otroku cigaretni dim in so pasivni kadilci. Cigareto si kdaj pa kdaj privoščim ob pitju kavice in čvekanju s prijatelicami, kjer ni otrok in to je morda 2-3x na teden.

Da, ne boš mislila, da sem to obrazložila zaradi tebe, niti najmanj, ampak zaradi drugih forumk, ki prebirajo to temo, zate mi je škoda prav vsake besede, saj si po mojem mnenju zrela za psihiatra.

Pa še nekaj, kar nekaj mojih prijatelic je bilo strastnih kadilk, ampak čim so izvedele za nosečnost, so takoj prekinile z kajenjem, saj jim je bil na prvem mestu otrok in tu se je začela izkazana odgovornost starševstva.

nehaj skrivati glavo v pesek in poišči sama po internetu: ključni besedi sta nosečnost kajenje- evo en zadetek ->

Vprasanje: kajenje v nosečnosti
kakšne težave pri otroku povzroča kajenje v nosečnosti Lep pozdrav!
Odgovor:
======================================================================== Spoštovani! Glavni problem kajenja je slabše delovanje posteljice in zato motena preskrba ploda s kisikom in hrano.Posledica je slaba rast ploda, ki je zaskrbljujoča komplikacija nosečnosti in pogosto zahteva obravnavo v bolnišnici in ukrepanje odvisno od višine nosečnosti in stanja ploda. Včasih so razmere v maternici zanj tako neugodne, da celo umre.
Edita Arh

lalala- prosim nauči se brati….. kajenje in dojenje in ne kajenje in nosečnost!

New Report

Close