Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pokojnik si je želel civilni pogreb, pokopali pa so ga cerkveno

Pokojnik si je želel civilni pogreb, pokopali pa so ga cerkveno

*ne joči.

Pa tri piiiiiiiii materne, kaj ti že sto let trobim? Če si človek želi župnika na svojem pogrebu, naj ga ima, če si ga ne želi, naj mu ga tisti, ki pripravijo pogreb, na pogreb ne pripeljejo.
[/quote]
Nekam slabe živce imaš.
Jaz ti pa skoz trobim nekaj drugega. Če verni svojci menijo, da je pokojnik potreben verskega pokopa, ga imajo pravico naredit, ali pa tudi ne. Odvisno od njih. Oni (svojci) so tisti, ki imajo pokojnika radi ali ga pa nimajo. In če so imeli svojci pokojnika radi in če so svojci verni, bodo ljubega pokojnega pokopali tako, kot se njim zdi najbolje.
Kapiško? Ne? Ne gre?
[/quote]

Jaz ti pravim, da naj svojci spoštujejo željo pokojnika, kako želi biti pokopan. Česa tu ne razumeš? Mimogrede, ne gre za verske zadeve, gre za to, ali je treba spoštovati želje pokojnika, kako želi biti pokopan, ali ne. Jaz pravim, da ja, ti trdiš, da ne. Tukaj očitno ne bova prišla skupaj. Za moje dobro mi ostane le upanje, da nisi moj svojec (verjetno nisi, ker med svojci nimam fanatičnih cerkvenjakov).

kako pa ti kot znanec veš, kak pogreb je kdo dejansko želel na koncu?
[/quote]

Ne vemo za ta dotični primer, kaj je bilo res. Vemo pa, da obstaja pritisk verne žlahte proti željam pokojnika, ki je ni bilo blizu, ker smo bili sami v koži organizatorja (takšnega kot je pokojnik želel).

Saj debata se je obrnila v smer, da se ljudje že ne strinjajo, ali sploh spoštovati željo pokojnika, ko se željo pokojnika pozna, tako da nek primer, kjer se ne pozna, sploh ni pomemben več.

nova
Uredništvo priporoča

Eni so očitno mnenja, da je okej povozit željo pokojnika za Jezusa. Okej, ampak ne jokcat, ko bodo ateisti povozili željo pokojnega vernika in bo pogreb brez kikel.

kako pa ti kot znanec veš, kak pogreb je kdo dejansko želel na koncu?
[/quote]

Ne vemo za ta dotični primer, kaj je bilo res. Vemo pa, da obstaja pritisk verne žlahte proti željam pokojnika, ki je ni bilo blizu, ker smo bili sami v koži organizatorja (takšnega kot je pokojnik želel).

Saj debata se je obrnila v smer, da se ljudje že ne strinjajo, ali sploh spoštovati željo pokojnika, ko se željo pokojnika pozna, tako da nek primer, kjer se ne pozna, sploh ni pomemben več.
[/quote]

In kaj ima verna žlahta s tem, kako boste kot organizator poskrbeli za pogreb?
Jih niti pod točko razno ne upoštevam in jih nisem.

Sam so pa te cerkvenjaki res smešni. Pravijo, da svojci s cerkvenim pogrebom odrešujejo duše. A potem jaz lahko celo življenje boga kolnem in se norca delam, pred smrtjo pa pokličem župnika in rečem kako sem bil priden in da naj me malo pošprica z aspergilom, da se bom imel fajn v nebesih :D. Haha vse živo se izmislijo, da bi čimveč ljudi potegnili v vero

Ne vemo za ta dotični primer, kaj je bilo res. Vemo pa, da obstaja pritisk verne žlahte proti željam pokojnika, ki je ni bilo blizu, ker smo bili sami v koži organizatorja (takšnega kot je pokojnik želel).

Saj debata se je obrnila v smer, da se ljudje že ne strinjajo, ali sploh spoštovati željo pokojnika, ko se željo pokojnika pozna, tako da nek primer, kjer se ne pozna, sploh ni pomemben več.
[/quote]

In kaj ima verna žlahta s tem, kako boste kot organizator poskrbeli za pogreb?
Jih niti pod točko razno ne upoštevam in jih nisem.
[/quote]

To pa njih vprašaj, zakaj tiščijo kiklarijo vsepovsod. Jaz tudi ne, imam pa izkušnje iz prve roke, da se to dogaja.

Od kiklarjev in razbijanja po plehu!
Kako je možno, da se sikirate za neko ustanovo, ki se vas ne tiče. Pa mani je vseeno, kdo je kaj!

kako pa ti kot znanec veš, kak pogreb je kdo dejansko želel na koncu?
[/quote]

Ne vemo za ta dotični primer, kaj je bilo res. Vemo pa, da obstaja pritisk verne žlahte proti željam pokojnika, ki je ni bilo blizu, ker smo bili sami v koži organizatorja (takšnega kot je pokojnik želel).

Saj debata se je obrnila v smer, da se ljudje že ne strinjajo, ali sploh spoštovati željo pokojnika, ko se željo pokojnika pozna, tako da nek primer, kjer se ne pozna, sploh ni pomemben več.
[/quote]

Je pa dobro, da je bila tema odprta. Ker je verjetno marsikoga spodbudila, da je domačim takoj povedal, kakšen pogreb si želi oziroma kakšnega si ne želi. Jaz sem že tako ravnal. Za vsak primer jim ob priliki še enkrat povem.

Hkrati se je pa pokazalo, kako so verniki netolerantni. Spet se je to pokazalo kot že v marsikateri drugi temi. Verjetno je tega žal tudi spodobnim verujočim ljudem, ki nikomur ne želijo nič hudega. Verjamem, da obstajajo tudi takšni.

Ne rabiš niti ti nič nardit. Če ti žlahta kiklo pripelje na pogreb, si že v nebesah, čuj.

Od kiklarjev in razbijanja po plehu!
Kako je možno, da se sikirate za neko ustanovo, ki se vas ne tiče. Pa mani je vseeno, kdo je kaj!
[/quote]

Meni je zanimivo, da so ljudje pripravljeni soljudi zaštihat v hrbet zaradi neke čurimuri prevarantske organizacije.

Se podpišem..isto samo otroci in nikogar drugega…posip in brez sedmine in popivanj ……če je komu do mene naj zdaj pride ne potem ,ko me ni več. Takrat ,ko nas ni nerabiš nikogar….

In zakaj ne? Želela si ga je moja mama, želi si ga moj oče…. in? V čem je problem??

In zakaj ne? Želela si ga je moja mama, želi si ga moj oče…. in? V čem je problem??
[/quote]

tudi oče je že pokojnik?
moje sožalje.

pa si ga res želi?
kaj pa prej, ko je bil še živ?

V naši familiji sta bili v oddaljenem sorodstvu dve sestri, ena je bila brez družine, drugi sta otrok in mož umrla pred njo, tako da sta bili dedinji ena po drugi. Ena od njiju je želela biti kremirana, druga je ves čas govorila, da se to ne spodobi. Prva je takoj, ko je izvedela, da je neozdravljivo bolna, napisala oporoko, v kateri je jasno povedala, da zapušča svoje premoženje sestri samo pod pogojem, da jo bo dala kremirat, v nasprotnem primeru bi pa pripadlo nekim dobrodelnim ustanovam.

No, preživela sestra je sicer godrnjjala, ampak je vseeno dala umrlo kremirat. Dediščina je le dediščina.

Tukaj imate napotek vsi tisti, ki se bojite, da se vaši sorodniki ne bodo držali vaših želja. Seveda če imate kaj za zapustit. To je argument, pri katerem bodo še najhujši podrepniki maškar popustili.

Dedek od znanca, se je skregal z vaškim župnikom in ni šel nikoli več v cerkev. Ko je umrl, so ga hoteli njegovi otroci pokopati cerkveno. Župnik ni hotel, dokler nista otroka plačala vseh prispevkov za nazaj, ko njun oče ni več hodil v cerkev. Če b bila jaz ta dedek, bi jim še zdaj hodila strašit… Ne bi imeli mirne noči.
Moji na srečo niso verni, če bi pa komu prišlo na misel, da me je treba cerkveno pokopat, da bom pa strašila do njegove smrti. Meter, nekaj osnov je pa treba spoštovat, no.

Kako lahko izpadle prostovoljne prispevke za nazaj zaračunaš, če ne veš, koliko bi bili? Vatikanska tarifa hipotetičnih prostovoljnih prispevkov?

mar ne vidiš da laže!

In zakaj ne? Želela si ga je moja mama, želi si ga moj oče…. in? V čem je problem??
[/quote]

tudi oče je že pokojnik?
moje sožalje.

pa si ga res želi?
kaj pa prej, ko je bil še živ?
[/quote]

Kako pa kaj poznavanje časov? Malo šepa?

tudi oče je že pokojnik?
moje sožalje.

pa si ga res želi?
kaj pa prej, ko je bil še živ?
[/quote]

Kako pa kaj poznavanje časov? Malo šepa?
[/quote]

ne, niti malo:-)))
pa pri tebi?

mar ne vidiš da laže!
[/quote]

Jaz čisto nič ne lažem. Ker ne hodim v cerkev, nimam pojma, kakšne so navade glede “darovanja”, ampak tule se bere, da eni kar položnice talajo. Nimam pojma, kako je oni župnik določil cifro. Saj, če opravljaš storitev, za katero nekdo meni, da jo nujno rabi, in imaš monopol, potem pač mora ta nekdo odpret denarnico, a ne? Jaz bi sicer izstopila iz vsakega društva, kjer bi tako delali s pomoči potrebnimi, ampak članica tega kluba itak nisem. Pokojni, zaradi katerega se je pa to dogajalo, bi pa bil itak noro proti, ker jih je še za življenja spregledal. Njegovi sorodniki pač ne, jim je na cerkev usekalo v težkih časih. Pač, eni tako, drugi drugače. Ni pa fer, da svoje zdravilo drugim predpisuješ.

Kako pa kaj poznavanje časov? Malo šepa?
[/quote]

ne, niti malo:-)))
pa pri tebi?
[/quote]

Ne? ” Želela si ga je[/b] moja mama, želi si ga moj oče…. in? V čem je problem??

In tvoj odgovor – “tudi oče je že pokojnik?
moje sožalje.

pa si ga res želi?
kaj pa prej, ko je bil še živ?

mar ne vidiš da laže!
[/quote]

Dvomim, RKC si marsikej namisli, da do dnarja pride. Bi pa rad slišal njihov recept za izpadle prostovoljne prispevke.

To je pa znamenita krščanska usmiljenost – ravnanje tega duhovnika.

ne, niti malo:-)))
pa pri tebi?
[/quote]

Ne? ” Želela si ga je[/b] moja mama, želi si ga moj oče…. in? V čem je problem??

In tvoj odgovor – “tudi oče je že pokojnik?
moje sožalje.

pa si ga res želi?
kaj pa prej, ko je bil še živ?

[/quote]

ti imaš pa resne težave s funkcionalno pismenostjo.
oglej si avtorjev post in boš videl, da je govora o tem, kaj si je zaželel pokojnik, za katerega pa vsaj jaz resno dvomim, da bi bil živ.

New Report

Close