Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pokvarjenost kapitalizma

Pokvarjenost kapitalizma

In zakaj moramo prenašati to vsiljevanje s strani pohlepnih trgovcev, ki marsikoga zavede?

Zapletaj, kolikor hočeš, a dejstvo je, da v kapitalizmu nimamo nič večje svobode, kot smo jo imeli v socializmu. Smo pa takrat imeli solidno plačane službe, brezposelnosti ni bilo, prepad mad revnimi in bogatimi je bil zelo majhen, imeli smo socialno varnost in 8 urni delovnik.

Verjamem, da te stiska strah, ker vse manj ljudi naseda floskuli o ‘svobodni izbiri’.[/quote]

Ja. In vse našteto je laufalo, dokler so pritekali brezplačni krediti z leve in desne. Ko so se prilivi ustavili, je Juga eksplodirala. Veš, kaj pomeni eksponencialna rast zadolženosti? Saj ne, da je zdaj kaj dosti boljše… vlada pač boža svoje ovčje davkoplačevalce v smeri dlake, vmes pa obilno javno, še bolj pa prikrito, poskrbi za lastno kasto. Se v svojem gospodinjstvu tudi brezglavo zadolžuješ? Zadolževanje, ki ga verjetno podpiraš, se prevali na tvoje otroke in vnuke, veš. A je to kul?

Strah me stiska v toliko, da vas je zmeraj zadosti na zalogi, ki boste pripravljeni verjeti revolucionarnim lunatičnim mesečnikom. Pogled v S. Korejo, na Kubo in Venezuelo pokaže, koliko so socializmi sposobni zaslužiti: 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih v javnem sektorju, 15 eur mesečne plače in to je to.[/quote]

V Jugi je kar dobro delovalo, saj smo sedaj bolj zadolženi, kot smo bili kdajkoli prej. Ne zadolžujem svojega gospodinjstva, ampak sem v dobi ‘svobodne izbire’ prisiljena plačevati dolgove tajkunov, ki lepo živijo na račun vseh nas. Nimam izbire ne podpirati zadolževanja višje kaste in ne plačevati zanje.

Ampak ti kar hvali današnji finančni kapitalizem. Nihče ti tega ne brani:)

Saj ravno v tem je kec. Vedve imata 20 let stari vozili. V teh 20 letih so vrli mojstri kapitalizma uvedli planned obsolesence, ali po domace planirano prezgodnjo izrabo. Primer. meni se je hladilnik pokvaril po dobrih 2 letih, par mesecev po preteku garancije. Garancija 5 let je samo za kompresor, za vse ostalo 2 leti. Prejsnji hladilnik je bil podedovan in star okoli 30 let in je se vedno delal. Znebili smo se ga samo zato, ker smo na novo opremljali. Enako pralni stroj, ki se je pokvaril po 3 letih in pol. Prejsnji je bil star okoli 35 let in delal brez popravil vsa leta. Kaj je treba pri teh dveh strojih ekstra vzdrzevati? In ce smo prav skrbeli za te stare stroje, menda vemo, kako skrbeti za nove. Avto: moj prejsnji je bil star 19 let in je se vozil brez problema. Zdajsnji je ze iz tovarne prisel s tovarnisko napako na menjalniku. Na sreco je garancija krila sicer zelo drago popravilo. Bistvo je v tem, da se pred 20 leti se ni delalo v taki meri prav z namenom, da bodo morali potrosniki stroje predcasno zamenjati, danes pa je to klasika vsake proizvodnje.

Ja no, preberi drugič, kaj ti piše na garanciji (pralni stroj, štedilnik) in kupi tisto, kjer je bolj ugodna garancija. Kar se avtov tiče – moj prvi fićo, nov, direkt iz Crvene zastave, je tudi imel tovarniško napako – samo so mi zanjo povedali šele, ko je bila garancija mimo. Bila je pa napaka na krmilnem mehanizmu in bi zaradi nje lahko letela s ceste. Odpravo napake sem plačala iz svojega žepa.
Ni treba kriviti kapitalizma za tvojo neumnost, da kupuješ slabe izdelke. Sploh je pa moj 19 let star avto uvožen iz države, kjer imajo kapitalizem že vse od takrat, ko je razpadel fevdalizem. Prezgodnja izraba torej ni v koleraciji s kapitalizmom, kot bi mi ti rada dokazala.

Daj si že dopovedat, da dobrih, kvalitetnih izdelkov, ki bodo delovali več kot 5 let, NI! Vsak pogleda, do kdaj je garancija. Najraje kupim izdelke, pri katerih je 5 let, ker vem, da bom stroj imela vsaj toliko časa. Pri novih je veliko elektronike in če ta crkne, se bolj splača kupit nov aparat, saj te popravilo pride skoraj enako. Podobno je pri avtomobilih. Pred 20 leti še ni bilo toliko elektronike. Boš že videla, ko boš kupovala drugega.

Daj si že dopovedat, da dobrih, kvalitetnih izdelkov, ki bodo delovali več kot 5 let, NI! Vsak pogleda, do kdaj je garancija. Najraje kupim izdelke, pri katerih je 5 let, ker vem, da bom stroj imela vsaj toliko časa. Pri novih je veliko elektronike in če ta crkne, se bolj splača kupit nov aparat, saj te popravilo pride skoraj enako. Podobno je pri avtomobilih. Pred 20 leti še ni bilo toliko elektronike. Boš že videla, ko boš kupovala drugega.[/quote]

Nakladaš. Imam delujoče izdelke, starejše od 5 let. Hladilnik, pralni stroj, TV… delujejo kot novi.

Daj si že dopovedat, da dobrih, kvalitetnih izdelkov, ki bodo delovali več kot 5 let, NI! Vsak pogleda, do kdaj je garancija. Najraje kupim izdelke, pri katerih je 5 let, ker vem, da bom stroj imela vsaj toliko časa. Pri novih je veliko elektronike in če ta crkne, se bolj splača kupit nov aparat, saj te popravilo pride skoraj enako. Podobno je pri avtomobilih. Pred 20 leti še ni bilo toliko elektronike. Boš že videla, ko boš kupovala drugega.[/quote]

Nakladaš. Imam delujoče izdelke, starejše od 5 let. Hladilnik, pralni stroj, TV… delujejo kot novi.[/quote]

Ne bodi presenečena čez kako leto. Nikakor ti ne bodo delali 20 let, kot so včasih, niti 10 ne. Verjemi!

Nakladaš. Imam delujoče izdelke, starejše od 5 let. Hladilnik, pralni stroj, TV… delujejo kot novi.[/quote]

Ne bodi presenečena čez kako leto. Nikakor ti ne bodo delali 20 let, kot so včasih, niti 10 ne. Verjemi![/quote]

Ne verjamem. Še posebej pa ne nekomu, ki načrtno in pavšalno zavaja.

Ne bodi presenečena čez kako leto. Nikakor ti ne bodo delali 20 let, kot so včasih, niti 10 ne. Verjemi![/quote]

Ne verjamem. Še posebej pa ne nekomu, ki načrtno in pavšalno zavaja.[/quote]

Pač eni ljudje vidijo smisel svojega življenja v jamranju – nič jim ne moreš. Če jih poskušaš prepričati, da vse le ni tako črno, kot trdijo, da je, jih samo še bolj spodbudiš.
Zmaga pa tista pripomba zgoraj: “zakaj se moramo braniti pred vsiljivo ponudbo” – ali nekaj takega je nekdo napisal. Približno tako je izjavil moj stric, ko se je prvič hudo napil in ga je njegov oče ošteval: poglej, kakšen si! Zakaj si pa toliko spil, da si zdaj bolan! Stric pa nazaj: Ja, zakaj so mi ga pa dali :((!

Kot vedno se tudi zdaj pogovarjate o ekstremih. Na eni strani o totalnih potroskiskih zombijih, ki samo sibajo iz ene stacune v drugo, po drugi pa o totalnemu zavracanju sodobnega zivljenja. Medtem ko vecina ljudi vzame to, kar mu pase in ignorira tisto, kar mu ne.

Roku dam prav z njegovomi prispevki, ker je edini, ki o tej temi trezno razmislja in ne pretirava.

Ne verjamem. Še posebej pa ne nekomu, ki načrtno in pavšalno zavaja.[/quote]

Pač eni ljudje vidijo smisel svojega življenja v jamranju – nič jim ne moreš. Če jih poskušaš prepričati, da vse le ni tako črno, kot trdijo, da je, jih samo še bolj spodbudiš.
Zmaga pa tista pripomba zgoraj: “zakaj se moramo braniti pred vsiljivo ponudbo” – ali nekaj takega je nekdo napisal. Približno tako je izjavil moj stric, ko se je prvič hudo napil in ga je njegov oče ošteval: poglej, kakšen si! Zakaj si pa toliko spil, da si zdaj bolan! Stric pa nazaj: Ja, zakaj so mi ga pa dali :((![/quote]

Kdo jamra? Kje ti živiš?
Seveda se moramo braniti pred vsiljivimi ponudbami, trgovci se poslužujejo raznoraznih trikov, da te prepričajo ali pa prinesejo okoli. Že to, kateri artikli morajo biti bliže vhodu, kateri bliže izhodu, kateri na najvišji, srednji polici…imajo do potankosti naštudirano, da je privlačno in kupce premami. Pri tem sodelujejo psihologi. Pa razni akviziterji, pa ponudbe za izlet v neznano…Seveda imaš prosto izbiro in lahko rečeš ne, ko ti na tem izletu ponudijo artikel za 2000 evrov, a težko rečeš ne ali pa se vsaj zelo nelagodno počutiš.

A plitvi ljudje se tega sploh ne zavedate, zato pa lahko delajo tako, kot delajo.

PEJT KIDAT KRAVJI GNOJ V SEVERNO KOREJO ZA 2 DOLARJA NA MESEC
ZARAD TAKIH GNOJEV KOT SI TI DRŽAVA PROPADA

A plitvi ljudje se tega sploh ne zavedate, zato pa lahko delajo tako, kot delajo.

Hehe, jaz plitev človek kupim v štacuni samo tisto, kar mi trenutno manjka v gospodinjstvu. Mi prav dol visi, kaj imajo trgovci nastavljeno blizu vhoda in kaj mi ponujajo pod “posebno ugodno”. Če ne rabim, pač ne kupim. Sploh pa hodim v trgovino 2 – 3x na mesec, z listkom.

Medtem ko imate “globoki” (v narekovajih) ljudje polno problemov, kako priti brez travme mimo obloženih polic :))

Meni pa je vsa ta prednovoletna okrancljanost vsecna. Ta temacni, turobni, ledeni cas nekako naredi prijetnejsi. Je cloveku vsaj pri srcu topleje, da o asocijacijah in spominih, ki priklicejo nasmeh na obraz in iskrice v oci niti ne govorim. Ta predcasnost mi daje cas premisljevati o motivih in besedilu na novoletnih cestitkah, katere bliznjim se vedno pisem na roko in posljem s klasicno posto. Nekaterim paketek z manjso pozornostjo, drugim kak bankovec poleg. In v “predprodaji” je izbira pravzaprav ponavadi boljsa. 😉

Ko bolje premislim, mi gre to kapitalisticno hitenje na nek nacin kar na roko. Omogoca mi dovolj casa za premislek, tako da mi ni treba impulzivno in v naglici kompenzirati vrednosti darila s ceno. Kar pomeni, da tudi privarcujem.

PEJT KIDAT KRAVJI GNOJ V SEVERNO KOREJO ZA 2 DOLARJA NA MESEC
ZARAD TAKIH GNOJEV KOT SI TI DRŽAVA PROPADA[/quote] TI pejt kapitalist jedan!

Od česa pa misliš, da ti živiš?

He, he… dobra zamisel!
Naj ne gre mimo neopažena.

Dve strani istega kovanca. 😉
Zavito v celofan in s pentljo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Pa ti bolj pašeš na božično voščilnico, kot Mrazič Darko;-)))

In svizec zavije čokolado

New Report

Close