Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek polenta-kako pa vi pripravite?

polenta-kako pa vi pripravite?

Na kakšen način pripravljate polento, da je res dobra??
Kakšen nasvet, recept..

Zame najboljše kosilo s polento:

V pisker damo kuhat polento po navodilih.
V drug pekač damo pečt svinjsko pečenko in krompirček z ustreznimi zelišči.
Ko je oboje pripravljeno, damo svinjsko pečenko in krompirček na krožnik, prelijemo z omako od pečenke ter postrežemo.
Polento zmešamo z mačjo konzervo in jo damo mačku.

zavrem soljeno vodo in dodam polento,mešam ter nazadnje primešam še košček masla..
Drugi način je pa isto samo da jo nakoncu zabelim z ocvirki prepraženimi in koščki pancete ter vse skupaj primešam k polenti.

ko kuhaš polento, je treba vodo kar dobro osoliti, sicer je zadeva precej brez okusa. Dodaj še žličko masla in žlico pšeničnega zdroba (mene so tako učili doma, da je boljše). Taka polenta mi je full dobra ob golažu ali z belo kavo (ja, tradicija, kaj hočemo). Na netu imaš pa polno receptov, kako iz polente narediš krasne zadeve v stilu, da jo zmešaš z zelenjavo, skuto, sirom, zelišči………narežeš na rezine, še malček popečeš in imaš potem to kot prilogo ali samostojno jed…

skratka: I <3 polenta!

“res dobra polenta”…hahhaha :)))

Meni je dobra tudi zapecena. Kuhan koruzni gres dam v pekac, tak podolgovat za kruh. Ko se ohladi, narezem na snite in popecem na malo malsa v ponvi.

Predvsem je odvisno od tega, ali jo delaš za prilogo k mesu, ali kot samostojno jed. Kadar jo delam za večerjo, se pravi, da je zraven mleko ali bela kava, potem jo naredim na mleku. Zraven dodam malo soli, sladkor in maslo. Taka je res dobra. Če pa za prilogo k mesu, potem pa ne dam samo mleko, ampak mogoče samo 1/3, ostalo vodo. Včasih zamešam različne začimbe – tako polento potem popečem.

Res dobra polenta – LOL, hvala za dozo smeha. Jo grem “prodat” naprej 🙂

Jaz dam v vrelo vodo sol, malo olivnega olja in malo mleka. Potem še polento. Je zakon.

V polento lahko zamešaš na kocke narezano šunko, pršut, grah, koruzo…
Jaz jo potem stresem v skodelice za puding, da dobi obliko, jo nato dam ven iz skodelic in serviram na krožnik.
Zraven paše skleda zelene solate!

Polenta skuhana v mleku….najboljša

New Report

Close