Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Policijska akademija – imaš po opravljeni PA boljše možnosti pri zaposlitvi, če si že prej naredil pravni ali drugi faks

Policijska akademija – imaš po opravljeni PA boljše možnosti pri zaposlitvi, če si že prej naredil pravni ali drugi faks

Itak, nisi slišalo “inšpektor”, da vse v Tacnu, ki imajo končano kaj več kot srednjo šolo takoj pošljejo domov, ker ne daj bože da bi bil med policisti kdo bolj izobražen? Pa kje vraga jih zgube foušljive jemljete, od kje? 😁

Sicer bodo pa kmalu informacijski dnevi, da ne bo treba avtorici brat takih kozlarij, da je policijska akademija edina izobraževalna ustanova, ki ne sprejema kandidatov, če imajo dokončanega kaj več kot srednjo šolo. 😁 Tisti kaj več, dodaten faks še kako kasneje prav pride. Zagotovo bi tam dobila tudi odgovor, če bi vprašala, da tovrstne “inšpektorja” na monu, ki daje tovrstne informacije, v policiji zagotovo nimajo. 😁😁😁😁

Viharni ti si res eno veliko budalo. Niso informacijski ampak informativni dnevi in ravnokar so bili. Kot drugo pa ne pametuj o zadevah o katerih NIMAŠ POJMA! In ne, ne pride v policijo vsako teslo. Tebe zagotovo ne bi sprejeli. Pa bi lahko cooperja tekel za državni rekord.

Vidim, da se je tukaj odvila prava debata 🙂

Na informativnih dnevih je bil, tam je bilo ogromno različnih ljudi, predavatelji so govorili o policistu kot temeljni poklic, o ostalem pa zgolj v stilu dodatnega usposabljanja (pol leta?).

Sin ima že dolgo željo glede policije, letos bo zaključil bo 3.letnik gimnazije, uspeh ima prav dober. Je bister, z mnogo kvalitetami, ki so primerne tudi za tako službo.Ker se je dolga leta ukvarjal s košarko in je športen tip, mu najbrž ti preizkusi ne bodo nobena težava. Jaz bi kot starš le želela, da mu bo v življenju čimlažje,čimbolje, zato se mi zdi, da je bolje iti po srednji šoli študirat in potem na Policijsko akademijo že z neko diplomo, ker imaš potem boljše možnosti za napredovanja ob tistih še potrebnih dodatnih usposabljanjih, boljšo plačo morda, in pa tudi ne rabiš kasneje izredno študirat ob službi, družini,…
Kako mu to dopovedat, in ali je res tako, da mu ne vsiljujem nekaj kar morda le ni tako…

Za to gre, in najbrž je tukaj tudi nekdo, ki pozna zadeve dovolj dobro morda tudi iz prve roke, da lahko moje razmišljanje razume kot pravilno ali napačno.

Zakaj je dobro imeti tehniško izobrazbo pred vstopom na PA?

Kaj vse bi si želel delati v policiji?

Zaenkrat še sam ne ve točno v kateri smeri, trenutno je splošno v ospredju, ali npr. kriminalist.

Hvala,ker se trudite!


Bolje je it študirat, ker v Tacnu se bo polenil in šel v neko drugo rutino. Saj pravim, katerikoli faks bo anredil je mnogo več kot samo srednja šola. Da bi si pa izbiral smer v policiji, to p lahko kar pozabi, ker gre znotraj policije to potem po povsem drugem ključu, ne po željah.


Ne ne, si jasno napisalo, da ga sploh ne bodo vzeli, da nima šans prit v policijo, če bi imel končane varnostnne vede in si lepilo razpise, ki so za tiste, ki so že policisti, ne trza razpis akndidatov za policiste….tele vsekano, tumasto.😁

Kje si zdaj moteno tumasto foušljivo, si pozabilo kaj si pisalo? 😁😁😁Bolje je, da sploh nimam končane Fakultete za varnostne vede, ker bolj levega in nekoristnega faksa ni. Ni šans, da prideš s to fakulteto v policijo. Ni varjante. Vsaj preko razpisov ne.

Inforamtivni dan je pa že bil, ja, nisem na tekočem, ker nimam teh skrbi več okoli informativnih dni in vpisov.

[img]http://shrani.si/f/I/3j/3yrgSM0S/policijska-akademija.jpg[/img]

Čist nobene posebne prednosti nimaš, ker imajo kadra tok malo, da vzamejo vsakega, ki ustreza minimalnim zahtevam.

Si vis pacem, para bellum.


Seveda ima prej možnosti za napredovanja. Itak vsi, ki bistveno napredujejo nimajo končane le policijske šole, ampak so morali doštudirat še kak konkreten faks, včasih je bilo dovolj, da so naredili tisto kranjsko sorbono, danes rabijo izobrazbe v več smereh, vse od prava dalje. Kako je konkretno z varstvenimi vedami ne bi vedel.
[/quote]
se ena tematika ki ti ni jasna


O prednostih to tele govori. Da nimaš šans prit v policijo, če imaš končan faks. Pogoj je srednja šola, vzamejo seveda vse, ki opravijo fizičnipreiskus, normalno da ne sme bit kriminalc ali imet kršitve javnega reda in miru, to je samoumevno.

Za sam začetek je vseeno ali ima samo srednjo ali še kaj več, ko bo pa v službi pa ni več vseeno, če ima še dokončano katero fakulteto, ker bo z njo lažje napredoval, tisti ki bo ostal zgolj na policijski akademiji ne bo s ceste prišel do penzije, ne.


O prednostih to tele govori. Da nimaš šans prit v policijo, če imaš končan faks. Pogoj je srednja šola, vzamejo seveda vse, ki opravijo fizičnipreiskus, normalno da ne sme bit kriminalc ali imet kršitve javnega reda in miru, to je samoumevno.

Za sam začetek je vseeno ali ima samo srednjo ali še kaj več, ko bo pa v službi pa ni več vseeno, če ima še dokončano katero fakulteto, ker bo z njo lažje napredoval, tisti ki bo ostal zgolj na policijski akademiji ne bo s ceste prišel do penzije, ne.
[/quote]

Res je.

Si vis pacem, para bellum.

Zahvaljujem se vsem.
Moj pogled je podoben kot ga ima Viharni. Sinu želim prikazati širši pogled (zdaj še je zelo mlad, ne more vedeti vsega…), da bi mu bilo lažje, na koncu se bo tako odločil sam.


Ni in ne bo multinično, pa da si še sto vzdevkov nadeneš in noriš, brez visoke izobrazbe so možnosti napredovanj tudi v policiji zelo omejene, tako kot v vsakem poklicu. Ne izmišljaj si nekaj iz lastne zabite betice.
[/quote]

Dragi g. Viharni jezdec… zdaj ste se pa malo zmotili. Sicer nisem registrirana, ampak pišem pod vedno istim nickom. Ker pa sem iz foha, sem si tokrat nadela drug nick. In še vedno stojim za tem. Pa naj vas seznanim še s tem, da je v policiji kar nekaj izobraženega kadra, delovnih mest za vse pa ne. Ne govorite nekaj na pamet, če ne veste, kako stvari stojijo.

Aja, pa lep dan tudi vam 🙂 Malo dobre volje še nikomur ni škodilo 🙂

Obup brati tole zgoraj.

Povem iz prve roke, jaz sem šel na FVV in to je bila največja napaka, ki sem jo kdaj naredil. Razen redkih izjem so isto rekli tudi vsi sošolci. Sekret od šole na kubik, še en od profesorjev je direkt rekel, da je to težak nateg.

Vi pa kakor hočete, samo ne potem rečt, da vam ni noben rekel kaj vas čaka.

 

New Report

Close