Politik ali blefer!?
Ker marsikateri ne bere povezav:-) sem kar sem preslikal, boste imeli manj dela:-)
RAZISKAVA: DANILO TÜRK – NESLAVEN ODHOD IZ ZDRUŽENIH NARODOV
Turk je bil do leta 2005 eden od 6 pomočnikov generalnega sekretarja ZN (Assistant Secretary General) – na to mesto pa je prišel zato, ker je bil prej ambasador Slovenije v ZN, potem pa je, ko je Slovenija dobila mesto v Varnostnem svetu ZN za dve leti deloval znotraj visokih političnih krogov in si ustvaril dovolj povezav, da je prišel v sekretariat ZN na to funkcijo.
On 6 January 2000, following the successful completion of the Slovenian membership in the Security Council, Mr. Kofi Annan, the Secretary-General of the United Nations, appointed Dr. Danilo Türk as Assistant Secratary-General for Political Affairs. Dr. Türk assumed his current position on 1 February 2000. (VIR: http://www.un.int/slovenia/turk.html )
Junija 2005 je upal, da ga bo generalni sekretar ZN povišal in izbral za ‘pod generalnega sekretarja’ (under-secretary general).
To se ni zgodilo, Kofi Anaan je izbral Gambarija, ki je imel sicer daljši diplomatski staž od Turka, bil pa je tudi že minister za zunanje zadeve.
Turk je tedaj (junija 2005) pisal pisma in pošiljal elektronska sporočila po ZN v katerih je javno izrazil jezo in ogorčenje nad Anaanovo odločitvijo. Gambarija je označil za ‘outsiderja’ in nekoga z veliko manj izkušnjami kot jih je imel sam ter protestiral tej izbiri pod generalnega sekretarja. To je opisano tudi na avtorski internetni strani UN INSIDE, ki je dostopna na internetu:
UN FORUM / iz internetne strani osebja ZN ( http://www.unforum.com ) katerega urednik je bivši asistent generalnega sekretarja ZN Samir Sanbar, kjer je jasno kako se je Turkov zgodba končala:
‘TURK OR NO TURK:
Pity that Danilo Turk sulked noisily when he did not get the job of Under-Secretary General for Political Affairs . Good for Lublijana that he is returning to teach at its university. (Our regards to Professor Bohte, if still there.) Unbecoming, however, to publicly protest the appointment of Ibrahim Gambari by giving obviously wrong reasons. He claimed that the Nigerian diplomat was an outsider, yet Gambari had joined the Secretariat in 1999 before Turk. Both had served their respectable countries well as Permanent Representative, although Gambari has a longer diplomatic seniority, having served as ambassador (and Foreign Minister) since 1990 . Also, while at the same Department for Political Affairs, Gambari held the rank of Under-Secretary General while Turk was Assistant Secretary General. The fact that there were powerful inside forces pressuring for Mr. Turk’s designation should be a cause of satisfied personal accomplishment, not public frustrated complaint . Ambassador Turk has made many friends and admirers while at the Security Council and elsewhere. It would be valuable for him to maintain these hard won relationships. They may come in handy when he wishes to try and resume his role with the U.N. as he has somehow cryptically indicated. Does that mean he intends to run for Secretary General? If so, would he not need some African support?’
Ta poteza je v ZN močno odmevala, Turk je napravil diplomatski ‘faux pas,’ ki mu je po mnenju diplomatov v ZN končal kariero v ZN. ‘V ZN to vsi vedo. Turk je namreč pokazal, da nima dobrega političnega instinkta, še najbolj pa se jim je zameril s svojo aroganco,’ je povedal zanesljiv vir iz Združenih narodov, ki dodaja: >Če bi bil Turk predsednik bi imeli za predsednika nekoga, ki bo z visokega prestola gledal dol na uboge Slovenčke – za njih pa še nikoli ni ničesar naredil.Slovenski plebiscitasistenta generalnega sekretarjaNerealna sekunda suverenostiO legitimnosti in efektivnosti državne oblastiplebiscit ne more nadomestiti primanjkljajev v efektivnosti slovenske oblasti, zlasti na področju financ, obrambe in zunanjih zadev. Prav zato je pomembno, da se plebisctiu ne pripisuje pretirano ambicioznih >ustavotvornih ciljev< in da se vladi in drugim organom Republike pusti dovolj prostora za ukrepanje v prihodnosti. Nasploh bi bilo koristno, če bi stranke zmanjšale svojo iniciativnost v zvezi s plebiscitom in več iniciative prepustile vladi in predsedstvu...
Dovolj zgovorno je tudi to, da najprej kot razlog za nepredlaganje dr. Rupla navede neizpolnjevanje zakonov, kasneje pa osebno antipatijo.
In to naj bi bil pravnik?
In predsednik vseh Slovencev?
Imel je dobr priliko pokazati in dokazati, da je predsednik vseh in da ne bo kadroval po ideološki in osebni liniji, a je dokazal samo to, da je navaden revanšist. Škoda. Predvsem zanj.
Kolikor vem je pravnik !!!
In kolikor vem JE predsednik vseh Slovencev in to z prepričljivo zmago , svojega nasprotnika je dobesedno ( komentarji analitikov , desnih in levih ) ponižal na volitvah !!
In po mojem mnenju ima prav , da Rupla sune v rit in ga nažene iz mednarodne politike .
Njegovo pojasnilo , da ni vreden zaupanja je popolnoma realno in za povrhu še resnično .
Človek , ki je zamenjal stranko zato , da ostane na položaju NI vreden zaupanja !!!
Revanšizem ??? verjetno res , pa še prav ima , Rupel ga je med kandidaturo za predsednika poizkušal na vse načine diskriminirati kot nesposobnega kandidata .
Revanšizma se je pa verjetno naučil od tvojega idola , ki je ravnotako zamenjal vse svoje politične nasprotnike , ki so bili na položaju , ko je enkrat prevzel oblast .
Se morda spomniš kako je sunil v rit in vrgel iz stranke Hvalico ???
Revanšizem ???? zaradi nestrinjanja z avtokratom !!!!
“Dovolj zgovorno je tudi to, da najprej kot razlog za nepredlaganje dr. Rupla navede neizpolnjevanje zakonov, kasneje pa osebno antipatijo.”
Dr. Turk nikoli ni navedel, da je razlog za nepredlaganje Rupla “osebna antipatija”. Ti ali očitno ne razumeš razlike, kaj pomeni, če PREDSEDNIK DRŽAVE NEKOMU NE ZAUPA. To nima ničesar skupnega z osebnim gledanjem na nekoga.
Ali pač ti mogoče razpolagaš s podatkom, ko je predsednik dr. Turk kaj takega izjavil. Potem te prosim, navedi vir, kje je to napisano.