Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek pomivalni stroj

pomivalni stroj

Prav zanima me, koliko časa imate pomivalni stroj. Mi smo ga kupili pred osmimi leti, Candy, potem se je pokvaril vodovodna pipa in krmiljenje, rezervni deli stanejo 320,00 evrov in delo serviserja.

Pomivali smo dvakrat dnevno za štiričlansko družino.

Prav zanima me koliko časa imate hladilnik, pomivalni stroj, pralni stroj, štedilnik.

večinoma pravijo, da so narejeni za nekje do 5 let, vse kar je več je bingo

Pomivalca imava zdaj 9. leto. Ni še bil pokvarjen, predvidevam, da ko bo, bo treba po novega, vklopimo ga 1x dnevno, razen izjemoma 2x, če imamo obiske/kaj pečem/kuham kaj, kjer porabim več posode in podobno. Ampak to je okvirno enkrat tedensko cca. Pralni stroj sva menjala pred 7 leti, zaenkrat vse dela, operem povprečno 4 stroje oblek tedensko, je za 8kg perila in ne polnim ga do konca, ker lepše opere, če ni nabasan. Pečico sem si zelo želela novo, z možnostjo konvekcijskega pečenja in pirolize in sva jo kupila lani. Prejšnjo sva imela mislim, da tam nekje 6 let, zdaj jo ima mami na vikendu in tudi še dela. Hladilnik imava isto kot pomivalca, 9. leto. Štedilnik isto.

Držim pesti, da ne crkne vse hkrati 😀

Pomivalni stroj ima 15 let. Enkrat vmes (pred 1 letom) je crknil ventil (zamenjava je bila 40 Eur) in počasi se lomijo kolesca pod košarami – a sem kupil nadomestne za 15 Eur in jih sproti nadomeščam.

Hladilnik enako star, pralni stroj tudi – oba OK. Pralni in pomivalni včasih preperemo prazna s kisom, da pobere kamen… in to je to.

Tudi Candy. Po 9h letih je pokazal napako E1.

Sem snela in očistila labirint, pa je po treh mesecih znova pokazal isto napako.

Ker smo zadnji na vodovodni liniji, kaže da nam voda maši stroj.

Zdaj pomivam na roke.

Taprvega Gorenje 13 let ( odlužil več kot pričakovano) , zdej pa 6- leto AEG. Nobenih problemov, tiptop.

    Pomivalni 5 let, hladilnik, pečica, steklokeramika vse 22 let, pralni stroj 3 leta, sušilec 17 let, skrinja 6 let.

 

Odgovor na objavo uporabnika
bo treba drugače, 08.05.2024 ob 12:04

Tudi Candy. Po 9h letih je pokazal napako E1.

Sem snela in očistila labirint, pa je po treh mesecih znova pokazal isto napako.

Ker smo zadnji na vodovodni liniji, kaže da nam voda maši stroj.

Zdaj pomivam na roke.

Preveri  še filter mrežico, ki je na tistem  koncu cevi pomivalca, ki gre na vodovodno cev za dotok vode.

 

Takole izgleda:

servis-pralnih-strojev.si/izdelek/zascitna-kovinska-mrezica-s-tesnilom-%C2%BE-cole-univerzalna-uporaba-pralni-in-pomivalni-stroji/

 

Pri Boshu pa takole:

rezervni.etis.si/sl/FILTER-1/MREZICA-ZA-POMIVALNI-STROJ-BOSCH–10008524

Torej nihče ne priporoča domačega proizvajalca Gorenje.

Vse je boljše Beko, Candy, Bosch, pa ravno Gorenje smo kupili. Smatramo, da moramo podpirati domače proizvajalce.

Žal nisem prej napisala na SČ.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 08.05.2024 ob 12:11

Taprvega Gorenje 13 let ( odlužil več kot pričakovano) , zdej pa 6- leto AEG. Nobenih problemov, tiptop.

Taprva ostala vgrajena bela tehnika v domu od leta 2004 je zdržala takole:  pečica in keramična kuhalna plošča Gorenje ( takrat najvišji kakovostni model, ki je bil na voljo na trgu za dobit)  13  in 14 let,  Hladilnik Whirlpool dvovratni ameriški 15 let, pralni in sušilni Gorenje takrat najnovejši serisjka modela sta zdržala pa 11 in 14 let.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 08.05.2024 ob 12:15

Preveri  še filter mrežico, ki je na tistem  koncu cevi pomivalca, ki gre na vodovodno cev za dotok vode.

 

Takole izgleda:

servis-pralnih-strojev.si/izdelek/zascitna-kovinska-mrezica-s-tesnilom-%C2%BE-cole-univerzalna-uporaba-pralni-in-pomivalni-stroji/

 

Pri Boshu pa takole:

rezervni.etis.si/sl/FILTER-1/MREZICA-ZA-POMIVALNI-STROJ-BOSCH–10008524

Najlepša hvala. Bom popoldan. 🙂

Boschev pomivalec imam 12 let, dela kot urca, res pa je da ga uporabljam zelo malo, včasih po cel teden ne..Pomivam raje peš.

Odgovor na objavo uporabnika
gorenje, 08.05.2024 ob 12:19

Torej nihče ne priporoča domačega proizvajalca Gorenje.

Vse je boljše Beko, Candy, Bosch, pa ravno Gorenje smo kupili. Smatramo, da moramo podpirati domače proizvajalce.

Žal nisem prej napisala na SČ.

Gorenje žal ne ponudi tistega, kar ponuja konkurenca  pri beli tehniki , ko kupuješ glede na svoje potrebe- npr. meni je pri pralnem stroju sedaj glede na potrebe pomembno, da ima čimveč kratkih programov in da ne melje po 3 ure, da  pere z več vode, da ne drgne na suho – npr.  Ker ni več malih otrok,  ni npr. delovnih  šmirastih oblačil, ki bi jih bilo treba prat po uro pa pol in več. Npr pralni stroj  Candy Rapid0 ima kar 6 kratkih programov med 14 in 40 minutami, pa še 5 letna garancija je bila ob nakupu.

Pri hladilniku je druga pesem – kupljen Gorenje ameriški , pa je razočal, je šel še v garncijskem roku pa-pa. Potem kupljen Beko, ki je ima zamrzovalni del s francoskimi izvlečnimi predali spodaj , zgoraj pa dvokrilna vrata, kar smo želeli in potrebovali ob nakupu, pa Gorenje tega sploh ni imel v ponudbi takega modela Samo Liebherr ( cena je bila 3.470 EUR), Beko je pa imel  tega za 1.700 EUR ta francoski model , pa  dva kompresorja, ima tudi luči z modro UV svetlobo, ki svetijo not tudi  ko je hlladilnik zaprt,  super za zelenjavo in sadje, ker ne gnije in ne uvene kot v običajnih hladilnikih, saj UV svetloba sterilizira  tako notranjost hladilnika in uničuje bakterije, plesen, glive, ipd. In dela ko urca že 7. leto.

Pralni stroj sem imela 25 let, znamke Candy. Moja mami pa je imela Zopas 30 let.

Hladilnik je še prvi, star 30 let.

Pečica nova, veliko slabša kot prva. Kupila sem s pirolizo in ne vem še kakšnim sranjem, nikoli ne uporabljam, ne peče na toliko stopinj kot piše. Zelo, zelo slaba, koštala pa je 1.500 eur. Znamke ne vem.

Pomivalni stroj, prvi je bil 20 let, zdaj ta je 10 let. Znamke Bosh.

New Report

Close