Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pomoč!

Pomoč!

Lep pozdrav!

Obračam se na ta forum, ker se mi zdi, da so tukaj najboljši in najbolj prijazni ljudje. Jaz bi vas lepo prosila za majhno uslugo. Jaz sem v soboto poslala e-mail dr. Pušenjaku (ginekologija), ampak ker mi server ne dela, ne morem pregledati njegovega odgovora. Kaj bi lahko šel kdo na forum ginekologija…in kliknil na povprašajte dr. Pušenjaka…tam bi mogel bit odgovor na vprašanje z naslovom Izostanek menstruacije, avtor Teja. Najlepša hvala za pomoč!

Obvestilo obiskovalkam in obiskovalcem foruma Ginekologija.

Spoštovani,

v zadnjem času se je število vprašanj, postavljenih našemu ginekologu in porodničarju, dr.med. Stanku
Pušenjaku, naglo povečalo. Kar je od začetka veljalo kot dobra volja in želja pomagati obiskovalcem (in predvsem
obiskovalkam) pri njihovih ginekoloških problemih, je sedaj postalo prav časovno zahtevno opravilo. Dr. Stanko
Pušenjak na dan povprečno prejme približno 18-20 vprašanj, na katere je treba strokovno odgovoriti in jih tudi
laično obrazložiti.

Ker prenekateri odgovori terjajo tudi strokovna posvetovanja z drugimi zdravniki na tem področju, ter marsikateri
vpogled v strokovne knjige, lahko en sam odgovor vzame nekje med 10 in 15 minut časa. Če vse to pomnožimo z
številom vprašanj na dan, z enostavno aritmetiko ugotovimo, da to nanese okoli 3-4 ure dela, ki ni plačano, saj to
opravlja prostovoljno. To morda samo po sebi še nebi bilo tako grozno, ampak upoštevati moramo, da ima dr.
Stanko Pušenjak ob vsem tem tudi službo, ki jo mora enako vestno opravljati po svoji dolžnosti, zraven pa še kup
drugih obveznosti, ki dopolnjujejo njegovo profesijo.

Zato Vas prijazno prosimo, da mu vsaj malce olajšate delo, ki ga sicer z res velikim veseljem opravlja. Preden se
lotite opisovanja svojih težav, si z iskanjem odgovorov na vaša vprašanja pomagajte z naslednjimi stranmi:

Ginekologija in porodništvo – Strani, ki so posebej namenjene prav tej tematiki (prehrana zarodka,
menstrualne težave, alergije pri dojenčkih, priprava na materinstvo, menopavza, predno zanosite, dojenje,
…)

Pogosta vprašanja in odgovori – Zbrali smo nekaj vprašanj, ki se najpogosteje pojavljajo (splav,
menstruacija, krvavitve, kajenje med nosečnostjo, …). Ker pa vse probleme v takem kratkem pregledu ne
moremo zajeti, priporočamo uporabo naslednje zvijače:

Iskanje po forumih – Iskanje po forumih je skrajno preprosto. V iskalno polje vpišite tisto ključno besedo,
ki najbolj opisuje vašo trenutno težavo. Iskalnik je že tako nastavljen, da išče po tematikah IN vsebinah že
zastavljenih vprašanj in odgovorov. Ste vedeli, da pri vnosu besede “menstrua” iskalnik izpiše več kot
1400 zadetkov, pri vnosu “splav” več kot 600 zadetkov in pri vnosu “zanositev” skoraj 500?

Iščete lahko tudi po celotnem Med.Over.Net-u, po enakem principu kot pri forumih, le da tokrat iskalec
pregleda prav vsako zapisano besedo v okviru Med.Over.Neta. Le pogumno!

Zgornje povezave in nasveti lahko rešijo vsaj polovico vaših težav. V kolikor se vam zdi, da še vedno niste našli
pravih rešitev, ste seveda vljudno vabljeni, da za nasvet povprašate dr. Pušenjaka. Če se bo število vprašanj res
zmanjšalo, se bo tudi vsakemu problemu lahko posvetil bolj intenzivno in natančno, z veliko več informacijami,
napotki, navodili, … ob vsem tem pa mu ne bo treba razmišljati še: “Oh, 2 sem že, še 15, pa grem domov …”

Za upoštevanje vsaj enega od teh nasvetov se Vam lepo zahvaljujemo in Vas hkrati prosimo za razumevanje. Vsi
bi radi, da na teh straneh čim več ljudi najde informacije, ki jih v danem trenutku potrebujejo. Z vašo pomočjo in
obojestranskim sodelovanjem nam bo to vsekakor uspelo.

Uredništvo Med.Over.Net.

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ma ježek, to lahko tudi sama preberem. Njegovega sporočila ne morem prebrat. Piše z rdečimi črkami povprašajte! In tam se klikne! 🙁

Teja, zal ti ne morem pomagati, ker je ta forum ocitno zacasno blokiran.. Vedno me preusmetri na splosna iskanja po temah, naslovih, itd.. Potrpi malo, gotovo bo cez dan ali dva mozno priti na forum.. V tem casu ti svetujem, da se malo poigras s brskalnikom.. Ni hudic, da ze katera ni imela enakih problemov kot ti… Pa vso sreco ti zelim…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Draga Teja !

Zadnje sporočilo od Pušenjaka je datirano na 15.02., v soboto, smo bili pa 16.02.

Možno je, da novejših še ni odgovarjal, da torej še počakaj, ker se tudi tvoje teme ne da najti, oziroma ni vidna v seznamu tem, (zadnja je od Teje – bolečina v glavi) oziroma, je tudi možno, da ti sploh ne bo odgovoril, na kar te je hotel Ježek opozoriti, zaradi verjetno že veliko ponavljajočih se tem in odgovorov.

Boš morala glih počakat, čeprav je to v tej situaciji najhuje. Čakat.

No, če ti kej pomaga, v glavnem tvoje teme in odgovora ni na forumu. Čau.

Mene je spustilo na forum, a očitno še ni ogovoril na vprašanje, če bo sploh. Bržčas bo iskalnik edina rešitev za zdaj.

Vsem naaaaaaaaajlepša hvala! Pa pa

Pa se to: Teja nobene panike, drz se in vedi, da nikoli ni bilo, da ne bi kak bilo..
Jasno?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Točno tako Ježek, bravo.

Preprosta a čudovita, globoka ljudska misel.

Take me vedno najbolj ganejo.

Kar se forumov in spuscanja in pripuscanja nanje, pa tudi tem, ki ljudem pomenijo “zivljenje”, ima ježek zivljensko filozofijo:
“tajanstveni su putevi svevisnjeg!”

Ježek in Sašo sta želela Teji pomagati, pa sta bila nemocna….

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Pa bitno je, da svevišnji uviđa našu brigu, da njezinu bol uklonimo ili malenu bar napravimo, kako bih se smjeli nadati da nama usvjetli put ka njemu.

Saso, to so besede, ki bi tudi nasega prevzvisenega nadskofa morale zadeti v srce.. Ce dovolis, se z najvecjim veseljem podpisujem pod tvoj odgovor.. Menim, da je vazen namen in ta mora biti vedno pomagati vsem, kati nikoli ne ves, kdaj se bos sam nasel v stiski..in bos rabil pomoc!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Točno tako, Ježek.

In hkrati je to eden največjih užitkov v življenju. Kdor ne daje in ne pomaga, sploh ne ve, kaj je sreča.

Pa se; kdor daje, se mu dvojno vraca..
Sašo, vcasih so mi to bile le besede, ze nekaj casa pa vem, da je to velika resnica..
Vsaj pri meni se dobro, zadnje case vedno vrne s še bolj dobrim..

Vem, da izgleda cudno, samo tako pri meni je!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Na, Teja, fanta se matrata 🙂 pa trudita, ti pa tako na kratko…

Sašo in ježek, madona sta zafilozofirala, da bi se še vsevišnjemu milo storilo, kaj šele monsiorju Rodetu :))))))))

Jani filozofijo vrže za plot in jo mahne naprej!

Hvala Bogu Ježek, da je tako.

Jaz sem od vedno pripadnik tega prepričanja.
Tudi če včasih ne kaže tako in če si leta in leta prepričevan od ljudi in izkušenj da ni tako, se slej ko prej pokaže da je.

In samo to upam, da bom uspel prenest na moja fanta to zavest, čeprav je danes svet kao drugačen in zloben.
Jaz sem prepričan, da ni in se ne strinjam s pregovorom, da je dobrota sirota.

Dobrota ni sirota. Dobrota je bogata in najlepša gospa.

hm men marsikaj ni jasno.Hudiča kolk ste naklocali,sej ne uspem vsega prebat,norci ste ni0 4kej3..36heh
eh
e+++++++++++++++++++++++,,,,,00000000

evo ne m,orwm,
pis
,at mi z
e t
amal vmes t,ipka hahahahaha

33n+ča3saaaaaaaa+3

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Jani, Teja ima problem, mi pa ne moremo pomagat! Imeli pa smo dober namen!
Glede filozofije imas mogoce prav, samo zivljenje je ze zdavnaj napisalo svoje resnice, na katere mi tako radi pozabljamo.. Midva s Sašom le izmenjujeva ljudske izkusnje, kaksna od teh lahko kdaj tudi tebi pomaga..Bemti, si ne mores mislit, kako smo imeli pametne prednike.. Zdaj nas pa Rupel po vsej sili v NATO rine..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ježek, izgleda, da danes nikakor ne najdem pravih besed, pa se vse nekak drugače intepretira. No, saj je jutri nov dan. Lep večer, jest kar grem domov.

Jani

Teja mogoče ti uspe,vendar pod tvojim imenom odgovora še ni.Poiskusi vseeno….

http://med.over.net/phorum/list.php?f=19

Pozdrav!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Najbrz imas prav, obicajno je tako.. Vso sreco JUTRI!!!!!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Avtor: Stanko Pušenjak ()
Datum: 15-02-02 07:13

MED 16. IN 24. 2. 2002 ME NI, ZATO PROSIM NE PRETIRAVAJTE Z NENUJNIMI VPRAŠANJI, KER SICER VES TEDEN, KI BO SLEDIL NE BOM “ZLEZEL NA ZELENO VEJO”. VELJA TUDI ZA DANES!!!

HVALA ZA RAZUMEVANJE!

SE BEREMO PONOVNO OD 25.2.2002 DALJE!

New Report

Close