Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pomoc

Pomoc

Mi lahko kdo pove, kaj je to atrijska hiša. Zanima me kako izgleda? Hvala Sony

Atrijska hiša je običajno pritlična , tloris je v obliki črke L ali U ( no , ne vem , s katerimi znaki bi lepše narisala obliko tlorisa , ma upam , da si razumel ) Največji point pa je v tem , da je znotraj zanke vrt ali atrij (takorekoč z vsaj dveh strani ograjen prostor )
Hiša je dobila ime zaradi svojega značilnega tlorisa , ki spominja na staro rimljanske hiše , ki so bile grajene na podoben način (z notranjih , zaprtim vrtom)
Sem ti odgovorila ?

lp Nikita

Hvala za odgovor.
Trenutno iscem nacrte za hiso pa sploh ne vem kam naj se obrnem, koga naj vprasam za nasvet … Skratka zacetniška zmeda.
Upam, da mi bo uspelo poiskati kaj primernega in kaj kar bodo dovolili postavit.

Lp Sony

Vsekakor se moraš obrniti na kakega arhitekta – ti imajo navadno že narejene tipske načrte , ki ti jih lahko prilagodijo po tvojih željah.
Če pa se boš na koncu le odločil za atrijsko hišo – po moje so te najlepše. Praviloma imajo funkcionalno razporejene prostore , iz katerih imaš dostop na vrt (brez nekih stopnic) , verande so velike , skratka – lepo , takoj bi jo imela 🙂

Veliko užitkov pri izbiranju !
N.

Tudi jaz ti želim veliko sreče pri izbiri “prave hiše”,
saj to niso hlače, ki jih pač lahko menjaš, ko ti ne
ustrezajo več! Zato se velja pri odločitvi posvetovati
na vseh koncih in krajih in magari podaljšati zadevo
tudi za leto dni, ki pri taki odločitvi in takem delu pač ne
pomeni nič, je pa potem zadeva res tisto, kar si si želel.

Ali ti jo bodo dovolili postaviti ali ne pa bo najbrž stvar
okolja, v katerem boste želeli to hišo postaviti, ker po
nekih načrtih naj bi se novogradnje “vklapljale v okolje”
in v obstoječ način gradnje, tako nekako so mi enkrat pred mogoče petimi leti
razlagali v eni naši firmi, ki se ukvarja z lokacijskimi dovoljenji, izdajo gradbenih in podobnih dovoljenj in z načrti gradenj. Če je danes še tako, ne vem. Mislim pa, da bi nabolj natančne in popolne informacije dobil prav na eni takih firm.

Vso srečo in lep in prijeten domek vam žeilm!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

pravijo da bi človek moral zgraditi tri hiše:
* prvo za sovražnika
* drugo za prijatelja
* tretjo zase

Težko je, ko se odločaš kaj in kako. Ponavadi ugotoviš potem, kje si ga kiksnil…. Je pa vsak stvar za nekaj vedno dobra.

Glede na to da nas večina le ne gradi kar treh hiš in da smo veseli ko skupaj eno spravimo, bi ti svetovala da si resnično vzameš čas in raziščeš
(hiš v Slo je vseeno kar nekaj ne de) kaj bi pravzprav tebi osebno najbolj odgovarjalo (glede na potrebe in seveda žep).

Na internetu boš našel marsikaj, lahko si ogledaš tudi naselje montažnih hiš (ameri ali nekaj takega, imajo tudi kaseto z ne vem kolikimi modeli) da
dobiš saj približno sliko o postavitvah, razporeditvi prostorov itd….

Kajti ko enkrat začneš zidat, prostorov pač ne moreš več prestavljati…
Rajši si torej vzemi dovolj časa za načrtovanje, da se boš lažje odločil za sebi optimalno varianto. Ergo: Hiti počasi

Srečno izbiro&lp
S.O.S.

Hvala za prijazne nasvete.

Včeraj sem bila pri arhitektu, ki mi je svetoval, kaj kako in pokazal kar nekaj načrtov. Prišla sem do istih ugotovitev: Treba si je vzeti čas in razmisliti.

Upam, da bo hiška nekoč stala, še bolj pa da bo nekoč postal pravi dom.

Lep dan in obilo sončka na obrazih Sony

New Report

Close