Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ponarejen parkirni listek

Ponarejen parkirni listek

Preberi kazenski zakonik ki govori o ponarejanju listin.Meni se zdi da je 252 člen.

Zdravo.

JaniR, zanima me kaj se je zgodilo?

Hvala in lep pozdrav.

Smem vprašati kako se je zadeva odvila, saj je moj prijatelj storil isto? Bom hvaležna za odgovor.

Kako se je stvar iztekla?

Gre za kd goljufije.
Nevem ker clen.
Kaj ponarejas nima veze. Spricevalo ali parkirni listek.

Glede na to d je predmet korsiti za storilca neznaten, cca 1-2 eura, je kazen minimalna. Dvomim da gre to sploh v postopek pregona.

Eni res nimate pojma ti ponarejevalec se pa tudi malo znajdi. Reči da parkirnine res nisi plačal listek je bil pa v bistvu skreiran za igro z otrokom kao da ti mu placas parkirnino kot je videl pred ZOO v Zagrebu (sploh nevem ce pobirajo) in da si pac imel orginal listek in le tega skopiral in da jih imas doma se full..

Ma je bilo vredno tistih 30 ali 40 centov na uro, pa četudi je bilo treba 4 ure parkirat morda?
Upam da te je izučilo.

Ja, to je ponarejanje listin. Pri obravnavi se bo upoštevalo/pred obravnavo bodo preverili tudi, če že imaš kakšno drugo krimi dejanje, policijsko kartoteko, ipd.

Sankcije? Sodni postopek , pa še 256. člen KZ si preberi:

https://zakonodaja.com/zakon/kz/256-clen-ponarejanje-listin

pripeljem v ljubljano,park.prostor zaseden,kaj pa zdaj.Zapeljem naprej in vidim parkirane vozila in še nekaj prostora in parkiram.na sosednih vozilih opazim obvestilo redarjev,da parkiranje ni dovoljeno.Pristopim k avtomobilu,kateri je imel nalepljeno obvestilo.Takoj otrgam obvestilo in ga nalepim na moj avto.Čez poldrugo uro se vrnem,opazim da sosedov avto ima novo obvestilo.Z mojega avtomobila lepo odlepim obvestilo in z veseljem vrnem na sosedov avto,tam kjer sem ga ukradel-da mu ne bom kaj dolžan.sosedov avto ima od sedaj naprej dva obvestila.z veseljem sem ga poslikal za spomin.kako pa plačal sosed ,mi ni znano,pa tudi njegovega nasmeška nisem doživel.Verjetno je pomislil na redarja,da je bil pijan,da mu je nalepil dva obvestila.Probajte,se dobro zaenkrat obnese.Veseli Žabar.

lisjak

Pa si pogledal, da redar ni vrnil listka na sosedov avto in tebi nalimal novega? Ker običajno je tako, niso od včeraj… Isti redar hodi in ima kar dober pregled. Dvomom, da boš poročal, ko boš dobil nalog domov 😉


do zdaj mi je uspelo prelišičiti cca.9 in od zadnjega podviga je preteklo 3,5 meseca in od kazni še nič.
L.p. ŽABAR

TROL TEMA! Parkirni listek daš na armaturo avta, nihče nima dostopa do njega! Niti policist brez sodnega naloga ne sme segat v avto!

Ali si pa res slabo ponaredil listek, tako da se že na daleč vidi. In prav ti je!

Te stvari se hitro spreminjajo. Se spomnim ko so začeli uvajati avtomatske blagajne, kjer se je dalo nekatere izdelke krasti v pričo prodajalke in varnostnika :). Pa danes ne gre več :).

In podobno je tukaj. Včasih so bili listki, potem so dodali SMS parking, zdaj lahko plačaš parkirno mesto preko aplikacije – sploh ne rabiš listka. Glede na to da imajo zadaj podjetje, ki jim razvija rešitve je samo vprašanje časa, kdaj bodo imeli redarji naprave z OCR readerji tablic, povezavo z bazo ter QR oz BAR kodo na listku.
Takšna rešitev ni neka znanstvena fantastika, za nekaj k€ oz. 10k€ pa jo imajo. Delo redarja je potem samo slikanje tablic in listkov, aplikacija pa mu samo vrača ali je plačilo veljavno ali ne.

Zivjo. Kako se je potem to koncalo? Jaz imam tudi en problem s kolegico smo prijatelju v zajebancijo dale na avto za brisalce kazen kao od redarstva sa bi ga mal prestrasle in sploh ni vidu nevem kako je to mozno ampak je pol z avto su je biu dz uklopu brisalce in mu nekje odletelo to je blo v foliji sedaj nikjer ne najdemo in smo pregledal vso cesto kjer se je pelou. In ce kdo najde kaksna je kazen? Ker smo prilozile poloznico gor napisale redarstvo pa dale najin trr da nebi res su kej placvt komu da bi mu me lahko saj dnar vrnile. Ce zdej kdo to najde je v foliji in kaksne so posledice?

Kar nekaj kaznivih dejanj se je nabralo – ponarejanje listin, poskus goljufije. Sledile bodo pač ovadba, obtožnica, sojenje. Država ti verjetno ne bo verjela, da je šlo za “zajebancijo med prijatelji”.

Svetujem ti, da si najdeš dobrega odvetnika. Ponavljam – ne gre za prekrške, ampak za kazniva dejanja.

Pa še na tečaj slovenščine pojdi.

Mene še niso dobili.To veliko ljudi dela.Ampak mora biti dober ponaredek.Ne samo v Ljubljani….

New Report

Close