Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ponosna in srečna, ker sem Slovenka

Ponosna in srečna, ker sem Slovenka

Ah, kakšna albanka, iz severa je. Tam gor tudi živim in se tudi štejem pod gemanski narod, ker v Sloveniji ni nič več slovenkega. Nobene slovenske besede več ne slišiš, glasbe še manja… škoda besed.

Pa saj sama vidiš kako je. Poglej kako te napadejo, a ne vidijo oz ne ločijo med ljubeznijo do domovine in korupcije (zaradi česar oni niso ponosni na domovino).[/quote]

Ker sem ženska in človek, ja, nisem ponosna na dejanja ljudi v državi, čeprav sem povedala, na kaj sem lahko ponosna.

Ker bi morda pa v komunikaciji celo lahko pričel sodelovati, ti lahko namenim še kakšno vrstico, ki bo odstranila pač neke zaslepljene ovire, če morda obstajajo. Zaradi frekvenc. Ni pomembno to, da je tista vzela albanca, ti pa mediteran. Praktično je isto pakovanje, če je tudi omembe vredno, da se marsikaj slovenskega v državi prodaja tudi tujcem. Saj potem se krog lahko lepo sklene. Mene zmoti način in pa nestrpnost, ki jo morda nekdo sam tisti hip ustvari, ko drugiim to nekako “očita”.

Država smo ljudje in ti štejemo. Ob tihosti, kot je ugotovljeno, pa je vedno bolj vidno, da bolj malo. Zato je stanje takšno kot je. Sem res menila, da smo hlapčevanje, tlačevanje in mačehovanje preživeli, pa se veliko slovencev še vedno radi vračajo prav v ta dela, da tako je in ne more biti drugače. Ne vem, zakaj se tako radi vračate v zgodovino (tudi po aferah in političnim konstanim vlečenjem tem za nazaj glede zgodovine) in kaj, a bomo sedaj čakali spet novega Titeja, ki bo združil in zedinil nek mali narod?

Dajte no. Od avtorice bi pričakovala, da če je neka zrela oseba, da je tudi zrela in fleksibilna v razmišljanju, ne da nam grozi že s tem, da bomo celo brez pasuša, pa čeprav se ve, da ga niti ne potrebuješ, če zadostuje osebna izkaznica.

Tudi ti se lahko ustaviš malo s svojimi izjavami. Ker ni fer, predvsem, ker ti nisem jaz, ne katerea druga tu, storila kakšno krivico, da bi morale kakšno žoltno prenesti, ker se je tebi tako vzljubilo, kot v kakšnih primerih naši državi in je tudi pri slednjem ostajalo krivično.
Sam presodi.

Ha ha, pobožne želje nekaterih, ker se vam zato tako več dogaja, kot je razvidno.

Iskalec najde le pri tebi v tem odprtem postu omenjeno besedo “zaželeno”. Na koga se pa ti sedaj huduješ – sama nad seboj? Ker sem slučajno čisto prva in druga, sedaj pa še tretja, ker se ravnam tudi navdihu vsebine, ko zapišem nadimek, ki ga bom dodala sedaj s prvič tvojo “željo”.

Kakšne norme prispveka,ne glede na formo ali vsebino, so tvoje z vzorom, če že pomeni, da če komu odgovarjaš, ga tudi nasloviš in če ne gre drugače, citiraš njegov prispevek, da se ve, komu je namenjeno.

Če ni bilo meni namenjeno, bodi tako prijazna in vsaj citiraj.

Prav vidi se ponose nekaterih slovencev. Vsi se spotikajo od slovnico, v smislu; če ne uporabljaš “doktorske” slovenice, pa nisi taprav domoljub oz slovenec.

[/code]

[/code]

[/code]

[/code]

Sem ponosna nase, ker dejanja štejejo, pa pustimo, da se vsakemu človeku zgodi, zalomi in stori kakšen kiks. Pa čeprav sem slovenka, ne bi ponosnost nase, ker sem človek na mestu dejanj, mene morda opredeljeval v drugi narodnosti.
Dokler bo ravnanja države niso nikomur v ponos, pa se pač hvalila ne bom v tem delu, da sem ponosna na svojo domovino, glede na vse situacije, ki so se zgodile in se še dogajajo. Nisem povedala na glas, le napisala sem, brez prevelike jakosti, ker tisti ” na glas”, včasih več škode stori kot ne. Država je zelo glasna, pa kaj imate sedaj od tega?

Sicer imam šumnik sredi priimka, ampak je le moja volja, ali si bom le tega sfrizirala po svoje.

Dom je pa tam, kjer je tvoje srce, ker mačehovstvo in še kaj pač ni nekaj, na kar bi bil ponosen.

Glasni ste vedno tam, kjer si upate, ne pa tam, kjer si ne, ker vas morda niti zaradi glasnosti nihče kot prvo ne bi slišal, še manj upošteval. In se potem zato tudi tiho v s svojem trpljenju.[/quote]

Zelo lepo napisano, se strinjam z vami v celoti!

[code]

[/code]

A ti bi kar diktaturo kajne??! besedo DEMOKRACIJA poznas? po mojem, da ne..:( sicer pa, cez moza ,in otroke se nisi nikoli pritozevala?? to je enako ,kot domovina ves..:(

A čem začet šprehat po domače? Provokator jedni. Ker se pa v debato ne znajo vklučiti (pri čemer si preteral in se zato niso), jih pa tisti j moti, ki ga sami niso vstavili kot edini nikamor.

Me veseli, da ljudje razlikujete med tem, kje so meje in da znate biti tudi spoštljivi.V končni fazi, četudi nekdo ni slovenec, zna uporabljati slovensko slovnico kot nekdo, ki ni slovenec v drugih državah. A je zato kaj drugačen in mu sledi mačeta?
Smešno je, da oseba poudarja nepravilnosti, je pa ona edina sama tista, ki jo stori. Morda je pa tudi le slovenec kot avtorica le tista nestrpnica, ki bi izgnala vse, če se z njo le ne strinjajo. To je podobno kot pri tistih, če se ne strinjaš, te bo pa nabulilm, ti praviš, da nam nič ne manjka, čeprav je dobro, da s kom grdo delaš, pa če so to lastnosti slovencev, res ne vem, zakaj ne bi poudarila po svoje, na kaj sem v svoji državi sploh lahko ponosna. Če ne živim v času, ko so se z domovino imenovanja vršila še v času Jugoslavije. Ker to ravno ne nakazuje na slovenskost. Če se niti izražati ne znajo času primerno.

Sem ponosna nase, ker dejanja štejejo, pa pustimo, da se vsakemu človeku zgodi, zalomi in stori kakšen kiks. Pa čeprav sem slovenka, ne bi ponosnost nase, ker sem človek na mestu dejanj, mene morda opredeljeval v drugi narodnosti.
Dokler bo ravnanja države niso nikomur v ponos, pa se pač hvalila ne bom v tem delu, da sem ponosna na svojo domovino, glede na vse situacije, ki so se zgodile in se še dogajajo. Nisem povedala na glas, le napisala sem, brez prevelike jakosti, ker tisti ” na glas”, včasih več škode stori kot ne. Država je zelo glasna, pa kaj imate sedaj od tega?

Sicer imam šumnik sredi priimka, ampak je le moja volja, ali si bom le tega sfrizirala po svoje.

Dom je pa tam, kjer je tvoje srce, ker mačehovstvo in še kaj pač ni nekaj, na kar bi bil ponosen.

Glasni ste vedno tam, kjer si upate, ne pa tam, kjer si ne, ker vas morda niti zaradi glasnosti nihče kot prvo ne bi slišal, še manj upošteval. In se potem zato tudi tiho v s svojem trpljenju.[/quote]

Zelo lepo napisano, se strinjam z vami v celoti![/quote]

Imam samo 40, po duši manj, zato, če me ne moti niti tikanje. Zmoti me mularija, ki vzgoje ne pozna. Ker mislijo, da sem mula njihovih let. Ampak, ni panike, tudi njih me da dopovedati kaj z načinom. Četudi se slučajno hecaš, sem ženska in človek.

Verjamem še vedno v dobro, kljub tem, nekaterim nevščnim delovanjem, zato najdeš izbiro, kako boš deloval.

Pa ti? Si Slovenka?? LJubiš svojo domovino, si ponosna nanjo? Ha ha ha, očitno nisi ponosna niti na svoj jezik. Kaj je to PASUŠ?? Ne poznaš niti lepega slovenskega izraza: POTNI LIST !!!!
In ti bi potem koga izganjala, jaz bi takoj izgnala vse tiste, ki ne poznajo slovenskega jezika!!!!!


Ksenofobna slovenceljka ! Kaj čmo, tudi taki morte žvet ! Je bolj pestro!
Me je pa lahko upravičeno sram,da moram v isti domovini s teboj živet!
Pa mamo vprašaj, če mogoče ni kdo mimo prišel namesto tvojega ata! Ker samo za mamo je sigurno, so včasih rekli stari ljudje!

Majke ti, materni jezik ti pa ne gre najbolje, a ne?
Predvsem je treba pasUše pobrat, pa tam bodo šli…
E, kukala ti majka, plakao ti babo, stara moja, ti nisi S od Slovenke!

Sicer imam šumnik sredi priimka, ampak je le moja volja, ali si bom le tega sfrizirala po svoje.
[/quote]

Kakšno izpeljanko bi naredila? Najboljše so mi tiste v Avstriji npr. Mehmedh Muhamedinovitsch hehe.
V 90tih je v sloveniiji in istri na splošno bilo baje popularno preimenovati npr jovan jovanović v giovanni jovanovich ali še bolj talijansko, hehe.

Da se začasno ne vidi da je prišel iz srca Evrope in Sveta – Beograda:). Potem so se lepo predstavljali kot italijani in zahtevali talijanski jezik, cez nekaj casa so ze bili predlogi da bi določena mesta/ deli istre bili država zase. Še dobro da je še nekaj tistih zagriženih babic in dedkov, ki imajo izkušnje iz preteklosti in se bojijo tujcev kot nočne more.

Toooo mi deli! Dedc naj gre pa na šiht. Frocovje v vrtec mimogrede odpelje in smo frej do štirih popoldne.
Na Tromostovju se dobimo!!

Majke ti, materni jezik ti pa ne gre najbolje, a ne?
Predvsem je treba pasUše pobrat, pa tam bodo šli…
E, kukala ti majka, plakao ti babo, stara moja, ti nisi S od Slovenke![/quote]

:))))))

bruham

New Report

Close