Najdi forum

Splash Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Ponovno opravljanje vozniškega izpita (odvzem zaradi alkohola)

Ponovno opravljanje vozniškega izpita (odvzem zaradi alkohola)

Pozdravljeni!

Zaradi prekrška (vožnja pod vplivom alkohola) je bilo osebi najprej začasno odvzet izpit, kasneje ji je bilo “pogojno” vrnjeno (opravila zdr.pregled, delavnice), potem pa ji je bil zaradi ponovitve prekrška, izpit odvzet za stalno. Oseba se je nato na lastno željo odpravila zdravit alkoholizma v psihiatrično bolnišnico, kjer je zdravljenje uspešno prestala, sedaj pa si želi ponovno narediti izpit..rok 6 mesecev prepovedi se je tudi že iztekel.

Ponovno je šla na zdravniški pregled, kjer je zdravnica napisala, da ga je opravila ter, da ji ni potrebno ponovno delati delavnic, saj naj bi te že opravila, kot drugo pa je uspešno zaključila zdravljenje kar naj bi po mnenju zdravnika veljalo več od delavnic. Nato se je odpravila prijavit na Upravno enoto, tam so rekli, da mora delavnice nujno ponovno opraviti.

Zanima me kaj je dejansko prav?!

Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav

Pozdravljeni, težko odgovorim, ker bi moral videti zdravniška spričevala. Lahko, da obstajajo še kakšne druge omejitve. Če imate možnost mi pošljite scan na [email protected]. Osebne podatke lahko prekrijete. Drugače bi morala UE upoštevati mnenje zdravnika, ki je napisano na listini. Kot napisano ne morem točno odgovoriti dokler ne vidim zdr. spričeval. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Hvala za tako hiter odgovor.

Sprašujem za drugo osebo tako, da zdravniškega spričevala nimam pred seboj, da ga bi posredovala. Kot mi je znano oziroma bilo povedano, je spričevalo brez posebnosti. Naj bi pa oseba zraven priložila še potrdilo psih.bolnišnice, da se je uspešno ozdravil, kar naj bi po mnenju zdravnikov zadostovalo, vendar za Upravno enoto zgleda da ne.

lp

Pozdravljeni, ja kot sem navedel sem tudi jaz mnenja, da UE nima pristojnosti odločati glede zdr. stanja stranke sploh, če je na listinah navedeno drugače. Poudarjam, da je odg. pavšalen. Kot napisano bi za točen odgovor moral videti listine. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Sam sem imel podoben primer. Ker je bil odvzem vozniške primeni samo kaplja čez rob mojega alkoholizma, sem se sam odločil za zdravljenje in ga po štirih mesecih na Oddelku za bolezni in psihoterapijo tudi uspešno zaključil. Medtem je tekel postopek na sodišču in pri zdravniškem pregledu je bila zdravnica mnenja, da moja rehabilitacija popolnoma zadostuje in me ni poslala na nobene delavnice. Je pa sodišče od zdravnika zahtevalo še dodatna pojasnila glede tega, še enkrat so me na sodišču s tem v zvezi zaslišali. Na koncu je tudi sodišče sprejelo sklep, da je s tem za njih opravljena obveznost in mi na delavnice ni treba. To je le moj primer (do prekrška nobene KT v evidenci, med postopkom na sodišču (trajal je petnajst mesecev do izreka sodbe) nisem storil nobenega prekrška več). In ga tudi v sanjah ne mislim več.
Poznam pa primer znanca, ki mu zaključeno zdravljenje ni pomagalo in je vseeno moral še na dodatne delavnice. A glede na njegove predhodne prekrške sem jaz zanj otroški vrtec.
Za dodatna vrašanja sem na voljo.

Pozdravljen. Mene pa zanima kako lahko opravim vozniski izpit ker pijem metadon in se zdravim v ambulanti za bolezni odvisnosti. Drugih mamil ne jemljem. Voznisko so mi pa odvzeli pred 7 leti ker sem odklonil strokovni pregled. Zdaj pa sem slisal da lahko opravis zdravniski tudi ce pijes metadon. Se to me zanima ali si lahko sam izberes zdravnika za zdravniski pregled ali ti ga oni dolocijo. Hvala za odgovor. Lep pozdrav.

Pozdravljeni, potrebno je opraviti kontrolni zdravniški pregled. Na spodnjem linku je seznam, kje ga lahko opravite. Če je pregled ok torej, če bo pozitevn, kar pomeni, da ste sposobni za vožnjo lahko začnete pridobivati v.d. Za več info se obrnite na enega od izvajalcev iz seznama. Lp

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.si/pageuploads/mz_dokumenti/delovna_podrocja/javno_zdravje/Pravilnik_vozniki_2011/seznam_pooblascenih_lokacije_021211.pdf

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Sam imam situacijo:izgubil sem izpit zaradi nabranih točk -2 X po 8 za alko(0.3 g /L) in 5 za hitrost.
Odlog odvzema že (zdravniško in male delavnice) vendar sem izgubil izpit zaradi prometne nesreče -neprilagojena hitrost.
Za ponovno opravljanje izpita mi je zdravnica naložila velike socialne delavnice in tudi varno vožnjo.
Zanima me če je to normalno in kako se prijaviti na to vožnjo.

Pozdravljeni, vse našteto je normalno in zakonsko predpisano. Na varno vožnjo se lahko prijavite po telefonu ali spletu ali osebno. Malo “pogooglite” in najdete kar nekaj izvajalcev tečajev varne vožnje. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Pozdravjeni,

pred dvema letoma sem bila na zdravljenju odvisnosti od alkohola , ki sem ga uspešno zaključila. Nato pa sem čez cca par mesecev ponovno pristala v bolnici, ampak sem po parih dneh odšla domov. Sedaj po enem letu in pol abstinence pa sem naredila prometno nesrečo pod vplivom alkohola ( nihče ni bil prisoten v nesreči ). Psiholog na zdravniškem pregledu je rekel, da želi potrdilo od moje zdravnice , kjer sem se zdravila. Sedaj pa ne vem kaj pričakovati – ali me bo poslala na zdravljenje nazaj ali pa bo določila neko obdobje abstinence , da bom pridobila vozniško dovoljenje nazaj?!

Hvala za vsak odgovor.

New Report

Close