Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popravni izpit v srednji šoli

Popravni izpit v srednji šoli

Pri ustnem spraševanju učitelj vedno lahko učenca vpraša nekaj, kar ne bo znal ali pa preprosto reče, da nima prav. To se dogaja pri mojem sinu. Pri slovenščini v letošnjem šolskem letu ne vem, če je kdo v razredu dobil pri ustnem spraševanju pozitivno oceno. Pa čeprav se nekateri zelo učijo. Tudi naš, ki sem ga doma spraševala in je zelo dobro znal. Pa je vseeno dobil cvek. Nekateri so pa obupali in sploh nočejo več odgovarjati. Vodstvo šole ne naredi nič. Razrednik in svetovalna služba pravijo samo, da se morajo dijaki bolj učiti, da je problem v njih.

Pa da si ne boste mislili, da se to samo danes dogaja…sem hodila v srednjo šolo pred 30 leti in je profesor pred maturo dal 10 popravnih izpitov iz Samoupravljanja s temelji marksizma in to na eno oceno. Vprašal vse v dveh urah in potalal popravce…

Človek bi pričakoval, da bodo stvari šle na bolje. Še posebej zdaj, ko je taka brezposelnost, bi lahko dali priložnost sposobnim in pravičnim učiteljem.

A ti misliš, da bi morala dati popravnega celotnemu razredu, kot dokaz, da je z babo nekaj narobe?
Hja, sama sem že bila priča takemu hudobnemu privoščljivemu smehljanju, žal.

Odkar sem pred petimi leti 6 let delala v srednji šoli kot učiteljica ne verjamem več naslednjega:
1. Da ima kdorkoli koga na piki, če si tega poooošteno ni zaslužil.
2. Da so česarkoli krivi učitelji. Nimate pojma kako se obnašajo, kakšen odnos do šole in učiteljev in do vsega imajo vaša sončeca. Celo do vas, ampak vam tega zaenkrat še niso povedali in pokazali.
3. Da ima kdorkoli cvek, če je najmanjša možnost, da bi imel pozitivno. Ker z negativnimi je samo sranje za učitelja. Samo dodatno delo.

ŽAL, se z vsemi zgornjimi odg. ne strinjam. Ja, VELIKo učiteljev, ki jih osebno poznam, je takšnih, da iz jeze (ker nimajo višjih plač, ker jim starš in in ravnatelji stojijo ‘na vratu’, ker so v stresu, ko jim grozijo z odvetniki, ko jih prijavljajo, ker so jezni na svoje življenje in na ukvarjanje z otroki, ki niso več takšni, kot so bili pred 10 leti in več, ker ……) dajejo negativne ocene, popravne izpite, zafrkavajo učence, kjer se le da. VEliko je takih!!!

ŽAL mi je ,da sem to spoznala, saj sem prej 10 let delala na šoli, kjer tega ni bilo opaziti, kjer so se vsi trudili, da bi otrok snov razumel, potrudili smo se za vsakega otroka in redko kdo je imel popravni izpit. Ali pa ga je opravil v prvem roku.

Ne vem, zakaj je tako, a je, ker so se razmere in pritisk javnosti spremenila tako, da so učitelji pod drobnogledom, ker se jim očita preveč počitnic, zato je vedno več jeznih, nezadovoljnih, ki stresajo svoje frustracije na učence. Imam cel kup takšnih kolegic. Otroku ne dajo možnosti, da bi pokazal, kaj zna, ker ga skušajo prav načrtno dobiti takrat, ko ne zna!!!! Zato ker so postali zlobni!!!
Nekateri…Vem, da jih je še veliko dobrih, ki delajo v prid otroka, ki ga kaj naučijo…Če pa učiteljica podeli popravne izpite iz slovenščine, sama pa napiše Pohvalo za UZORNO urejeno sobo…potem vemo, kjer smo …
Žal, pravim, ker mi je hudo kritizirati kolege, a tako je.

Res je. Rezultat razmer današnjega časa. Pritiskov, javne gonje na učitelje in njihove bajne plače, zatiskanje pasov, slabi medsebojni odnosi v službi. In pokasirajo učenci. A se bomo res zgrizli med sabo?

Pri nas so eni izmed dijakov 3 krat pisno poravljali 1 test

New Report

Close