Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poročen z drugo

Poročen z drugo

Kaj pa ti bluziš??? :))) Sploh veš kaj pomeni beseda “nevzdržnost”?
Evo ti pogoje za skelnitev in veljavnost zakonske zveze:

2. Pogoji za sklenitev in veljavnost zakonske zveze
16. člen
Za sklenitev zakonske zveze je potrebno, da dve osebi različnega spola izjavita pred pristojnim državnim organom na način, določen z zakonom, svoje soglasje, da skleneta zakonsko zvezo.
17. člen
(1) Zakonska zveza ni veljavna brez svobodne privolitve bodočih zakoncev; svobodne privolitve ni, če je bila privolitev izsiljena ali dana v zmoti.
(2) Privolitev je izsiljena, če je zakonec privolil v sklenitev zakonske zveze iz strahu, povzročenega z resno grožnjo.
(3) Privolitev je dana v zmoti glede osebe zakonca, če je zakonec mislil, da sklepa zakonsko zvezo s pravo osebo, pa je sklenil zakonsko zvezo z drugo, ali je sklenil zakonsko zvezo z določeno osebo, ki pa ni tista, za katero se je izdajala.
(4) Privolitev je dana v zmoti o bistvenih lastnostih zakonca, če bi drugega zakonca odvrnile od sklenitve zakonske zveze, če bi bil zanje vedel, in ki delajo skupno življenje nevzdržno.

Pa daj no prosim pokaži, kje je zapisana in zapovedana tvoja “DOLŽNOST ZAKONCEV DA ŽIVITA SKUPAJ”.
Razčisti si pojme, kdaj kaj preberi in pomoli glavo iznad svojega plota, pa bo življenje takoj lažje in boljše. Predvsem boš bolj razgledana.
[/quote]
Tu razgledano bitje, lahko nehaš žaliti, ker tega si nisem jaz iumislila, ampak piše:
jaz ti pa zdaj samo posredujem link:
https://studentski.net/gradivo/ulj_prf_pr1_drp_sno_zakonska_zveza_01

izvoli žaliti druge.
Sicer pa o svoji razgledanosti razmisli, ko se tako hvališ s tvojo večno trajno poročenostjo – kaj vse to zate prinaša, če bi normalen človek to sploh naredil. ne bi. Ampak ti razgledana duša, pa pojdi še v grob s svojo bivšo.Mene ne boli.
Ampak ko pač že o razgledanosti razpredaš:
to da ti pripišejo očetovstvo otroka, ki je rojen v zakonu (čeprav biološko ni tvoj) je zakonsko
enako tudi vse premoženje, ki ga sam ustvarjaš, medtem ko tvoja hara z drugimi po drugih koncih slovenije in ti bo lepo pobrala vse. Samo potem ne jokcaj, da so ženske krive.
ker ti vse to lastnoročno lastnoumsko dopuščaš.
pa tako razgledana glavca si 🙂


Tu razgledano bitje, lahko nehaš žaliti, ker tega si nisem jaz iumislila, ampak piše:
jaz ti pa zdaj samo posredujem link:
https://studentski.net/gradivo/ulj_prf_pr1_drp_sno_zakonska_zveza_01

izvoli žaliti druge.
Sicer pa o svoji razgledanosti razmisli, ko se tako hvališ s tvojo večno trajno poročenostjo – kaj vse to zate prinaša, če bi normalen človek to sploh naredil. ne bi. Ampak ti razgledana duša, pa pojdi še v grob s svojo bivšo.Mene ne boli.
Ampak ko pač že o razgledanosti razpredaš:
to da ti pripišejo očetovstvo otroka, ki je rojen v zakonu (čeprav biološko ni tvoj) je zakonsko
enako tudi vse premoženje, ki ga sam ustvarjaš, medtem ko tvoja hara z drugimi po drugih koncih slovenije in ti bo lepo pobrala vse. Samo potem ne jokcaj, da so ženske krive.
ker ti vse to lastnoročno lastnoumsko dopuščaš.
pa tako razgledana glavca si 🙂
[/quote]

Tudi ta tem tvojem linku ni nikjer neumnosti, ki jih navajaš :))))
Imaš pa precej očitno hude težave z razumevanjem prebranega.

Tudi ta tem tvojem linku ni nikjer neumnosti, ki jih navajaš :))))
Imaš pa precej očitno hude težave z razumevanjem prebranega.
[/quote]
seveda piše
ja nisem pravnik, na vse se ne spoznam popolnoma – sem pa toliko razgledana,da si ne domišljam kot ti,da lahko ti kot poročena oseba ustvarjaš kar vse mogoče okoli in se ti ne more nič zgoditi in da nisi za nič odgovoren.
To si pač en mal zmišljuješ. in to že od začetka govorim, vi pa trdite kako je to super nategovati ženske , in da je to super najboljša tvoja ideja, ki si se jo spomnil.
Takoh kozlarij se spomniš samo ti – in tvoja bolna glava – in jaz vem kdo si v resnici.
In to tvoje pisanje samo potrjuje. Samo kot sem ti že napisala, nejokcaj, da so ženske pogoltne za tujim denarjem – ker takih pizdarij se očitno spomniš tudi ti prav s tem namenom. Ampak pozabil pa si ob vsem tvojem vbrhunskem razumevanju, da ti pritičejo še druge obveznosti.
če je tvoja maja tvoja žena sta tudi uradno druga sva otroka tvoja in si zadolžen za njuno preživljanje. in potem ne more kot žena koristiti socialke, ker si jo ti dolžan preživljati že vseskozi. tako,da z veseljem jo še pošlji kam na izlet po tujih posteljah, da še naredi otročke.
nekaj ne štima v tej tvoji zgodbi namišljeni ane.
ampak tako razgledan in tako pameten. No, mene ne boli – to je vaša zblojena familija. Ki je res edinstvena po sblojenosti odnosov si upam trditi v celi državi.
Tolk o tvoji razgledanosti in pameti.
pa čau.
zarad mene delaj karkol hočeš mene ne zadevajo vaši bolni odnosi. samo ne žali mene in napadaj tukaj. ker za razliko od tebe sem pristaš iskrenih odnosov.

Mogoče pa on upa, da bo 1. žena umrla pred njim in bo on vse dobil. Lahko po njej dobi tudi penzijo. Pa še kakšnega otroka….

Ali ima veliko premoženja, da se splača čakat?

Pazi, da ne bo avto,ki si ga ti kupila na koncu njen.

Pravim v našem primeru je najslabše potegnila teta. Ker si deli hišo s hudičem. Dobila njegovega sina v hišo, snaho, pa še 4 otroke.

Mar si bi pustila svoje stanovanje pa bi bila na svojem.
Sodišče….10 let, da se je razdelilo….


seveda piše
ja nisem pravnik, na vse se ne spoznam popolnoma – sem pa toliko razgledana,da si ne domišljam kot ti,da lahko ti kot poročena oseba ustvarjaš kar vse mogoče okoli in se ti ne more nič zgoditi in da nisi za nič odgovoren.
To si pač en mal zmišljuješ. in to že od začetka govorim, vi pa trdite kako je to super nategovati ženske , in da je to super najboljša tvoja ideja, ki si se jo spomnil.
Takoh kozlarij se spomniš samo ti – in tvoja bolna glava – in jaz vem kdo si v resnici.
In to tvoje pisanje samo potrjuje. Samo kot sem ti že napisala, nejokcaj, da so ženske pogoltne za tujim denarjem – ker takih pizdarij se očitno spomniš tudi ti prav s tem namenom. Ampak pozabil pa si ob vsem tvojem vbrhunskem razumevanju, da ti pritičejo še druge obveznosti.
če je tvoja maja tvoja žena sta tudi uradno druga sva otroka tvoja in si zadolžen za njuno preživljanje. in potem ne more kot žena koristiti socialke, ker si jo ti dolžan preživljati že vseskozi. tako,da z veseljem jo še pošlji kam na izlet po tujih posteljah, da še naredi otročke.
nekaj ne štima v tej tvoji zgodbi namišljeni ane.
ampak tako razgledan in tako pameten. No, mene ne boli – to je vaša zblojena familija. Ki je res edinstvena po sblojenosti odnosov si upam trditi v celi državi.
Tolk o tvoji razgledanosti in pameti.
pa čau.
zarad mene delaj karkol hočeš mene ne zadevajo vaši bolni odnosi. samo ne žali mene in napadaj tukaj. ker za razliko od tebe sem pristaš iskrenih odnosov.
[/quote]

Pa daj prilepi tule stavek, ki navaja to kar trdiš. Zakaj ne, če praviš da obstaja?

Tudi jaz bi res rada videla, kje piše, da sta zakonca dolžna živeti skupaj :))))


odpri zgornji link, ki je v postu – poglej na stran 4, spodaj piše. CELO S TISKANIMI ČRKAMI in spodaj 3 alineje.

Res nezavidljiva situacija.
Jaz vsekakor ne bi z moškim, ki je poročen z drugo žensko, vložila niti evra v skupno premoženje. Kot so napisali že pred mano, če se mu kaj zgodi, dedujejo njegovo polovico premoženja njegova žena, otroci, ki jih je imel z njo in otrok, ki ga ima s tabo, v enakih deležih. Če bi hotela ostat v hiši, bi morala izplačat njegovo ženo in otroke od prej, torej skoraj pol hiše. Ne ga gnjavit z ločitvijo, mu pa lepo razloži, da ti in vajin otrok lahko ostaneta brez doma, če se njemu kaj zgodi. In kaj on predlaga, kako zadevo rešiti. Mogoče ne bi škodil kak posvet z odvetnikom, glede na to, da je poročen z drugo žensko ves čas ko je ustvarjal premoženje s tabo, obstaja mogoče celo kakšna možnost, da njegova žena zahteva še kak delež vajine bajte. Saj se da tudi to dokaz(ov)at na sodišču, ampak zadeve še dodatno zaplete. Najbolj enostavno bi bilo, da partner svoj delež hiše prepiše nate ali na vajinega otroka. Loti se urejanja zadeve čimprej, saj nikoli ne moreš vedet, kaj se lahko zgodi.

Daj reci da se hecaš?!?! Tebi se zdi neka prezentacija na študentski.net, katere avtor je neznan verodostojna? Resno? Ti verjetno tudi misliš, da je vse, kar je napisano na Wikipedii sama sveta resnica? :)))

Zakon o zakonski zvezi določa (med drugim) dolžnosti zakoncev:

5. Pravice in dolžnosti zakoncev
44. člen
Zakonca sta se dolžna vzajemno spoštovati, si zaupati in si medsebojno pomagati.
45. člen
Zakonca svobodno odločata o rojstvu otrok. Do otrok imata enake pravice in dolžnosti.
46. člen
Vsak zakonec si prosto izbira poklic in delo.
47. člen
Kraj skupnega bivališča določata zakonca sporazumno.
48. člen
O skupnih zadevah odločata zakonca sporazumno.
49. člen
Za preživljanje družine prispevata zakonca v sorazmerju s svojimi zmožnostmi.
50. člen
Zakonec, ki nima sredstev za življenje, pa brez svoje krivde ni zaposlen, ima pravico, da ga drugi zakonec preživlja, kolikor je to v njegovi moči.
50.a člen
Za preživninska razmerja med zakoncema v času trajanja zakonske zveze ter za preživninska razmerja med zakoncema po prenehanju življenjske skupnosti zakoncev, se smiselno uporabljajo določbe o preživljanju zakoncev po razvezi zakonske zveze.

Če si še tako zelo želiš, ni obvezno nič, kar ni opisano v zakonu. In kot vidiš, zakon tega niti slučajno ne določa.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO40


odpri zgornji link, ki je v postu – poglej na stran 4, spodaj piše. CELO S TISKANIMI ČRKAMI in spodaj 3 alineje.
[/quote]

Daj ne bluzi. Tole se ti zdi kredibilen vir? Na tem zamzku piše tudi “s sklenitvijo zakonske zveze se spremeni priimek enega ali obeh zakoncev” pa to niti slučajno ni res. Noben zakon ne zapoveduje, da si kdorkoli mora spremeniti priimek ob poroki.

nič ni tako zabetonirano, kot tukaj trdite.

v tem primeru lahko sodišče razsodi, kot je razsodilo tukaj

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2012032113064981&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BSOVS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=SOVS&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BIESP{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=IESP&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BVDSS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=VDSS&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BUPRS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=UPRS&_submit=i{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Di&page=0&id=2012032113064981

Partner zapustnice, s katero sta več kot 20 let živela v zunajzakonski skupnosti in imela skupne otroke, ima dedno pravico po zapustnici, kljub temu, da je bila zapustnica ob smrti še vedno poročena z bivšim partnerjem, pri čemer je zakonska zveza dejansko prenehala že leta 1984, a do formalne razveze ni prišlo.

Izrek
Pritožbi se ugodi in se izpodbijani sklep spremeni tako, da se ugotovi, da ima T. K. dedno pravico po pokojni R. Š..

torej, T.K. je živel z R.Š. do leta 2004, torej 20 let, kljub temu, da se R.Š. nikoli ni ločila od svojega prvega moža.

sodišče je sklenilo, da kot partner lahko deduje po njej, kljub temu, da njuna izvenzakonska skupnost ni bila možna, ker je bila ona poročena.


Se mi zdi, da sem tole že nekje brala. Ja, verjetno se da na sodišču dokazat. Ampak jaz bi rajši že prej poskrbela za to, da se mi po morebitni izgubi partnerja ne bi bilo treba vlačit po sodiščih da bi obdržala, kar sva skupaj ustvarila.


Se mi zdi, da sem tole že nekje brala. Ja, verjetno se da na sodišču dokazat. Ampak jaz bi rajši že prej poskrbela za to, da se mi po morebitni izgubi partnerja ne bi bilo treba vlačit po sodiščih da bi obdržala, kar sva skupaj ustvarila.
[/quote]

absolutno
nikoli ne bi vlagala svojega denarja v skupno premoženje z nekom, ki je poročen.

Kakšna pravna listina pa bi lahko zavarovala takšen položaj te “neporočene” žene, napram poročeni? Kakšno pogodbo bi bilo potrebno skleniti v taki situaciji?

Če pustimo ob strani psihološki vidik, zakaj dopuščaš, da te ima že vsa ta leta za norca, zakaj se mu podrejaš v tem in predvsem, zakaj on že ves ta čas išče izgovore za neločitev, ker če sta vidva že 15 let skupaj, je torej njun otrok lahko že polnoleten in spori zaradi premoženja in preživnine ne bi smeli trajati tako dolgo, potem je zadeva sledeča:

Tip ti lahko napiše oporoko, vendar je njegov prejšnji sin in mogoče tudi žena upravičena do nujnega deleža. Le-ta znaša 1/2 zakonitega, kar pri eni ženski in dveh otrocih znaša 1/6 na vsakega. Torej to je delež, ki ga lahko nujni dedič – žena/partnerica in otroci zahtevajo, tudi če on z oporoko vse zapusti svoji sosedi.

Zavedaj se, da tvoja zadeva ne bi bila hitro rešena na sodišču, ker bi najbrž trajalo leta, da bi dokazovali vsaka tam, kdo je kaj prispeval in kdo je do česa upravičen. Torej čeprav obstaja ena sodba glede uveljavljanja dedne pravice, to najbrž ne bi bilo z danes na jutri, temveč bi trajalo dlje časa, da ne govorimo o psihičnih pritiskih.

Druga možnost je, da tip svoj delež prepiše nate, tu obstaja več vrst pogodb. Ker gre tukaj za blazno specifiko, je težko reči, kaj bi sploh bilo pametno.

Tretja varianta, in seveda dokaj zabavna objektivnemu bralcu pa je, da ti umreš pred njim. V tem primeru po tebi dedujeta tvoj sin in praviloma on (če upoštevamo zgornjo sodbo), tako da bo tvoje premoženje prišlo tudi v roke njegove skoraj bivše žene…

Zato se lahko vrnem na prvi odstavek, in to je, da je pri tebi poleg premoženjskega problema en dosti večji, to pa je čustven problem. Zakaj tip ne uredi ločitve z bivšo, kaj ga vleče nazaj k njej, zakaj noče presekati te veze. Otroka bosta seveda vedno imela, ampak ti prepiri, ki očitno trajajo že 15 let, pa kažejo na to, da noben, ne on ne žena, kot tudi ti, ne znate presekati teh zblojenih razmerij. Pa vi ste odrasli, ne pozabite, da ob tem najbolj trpijo otroci, ki jih istočasno tudi učite, da so takšni odnosi normalni.

Ti si mogoče že vedela, da se spuščaš v vezo s tarkat poročenim, ampak najbrž pa nisi pričakovala, da bo to trajalo 15 let. Če ob tem vztrajaš še naprej, je to pač tvoja odločitev in se malo vprašaj, kaj te žene v tak položaj. Če pa ugotoviš, da se je stvar razvila v popolno nasprotje tvojih pričakovanj, in da ti takšno stanje niti približno ne ustreza, potem ga pa spokaj in naj gre k svoji ženički in bodo vsi njegovi problemi s spori v zvezi s premoženjem enostavno izginili;=)

Vem, da ti odgovor ne bo všeč, ampak jaz bi na tvojem mestu to zvezo kar lepo zaključila. Srečna zveza? Živiš pa s poročenim moškim. Po moje se samo ti zelo, zelo slepiš. Tip pa verjetno sedi na dveh stolih zaradi nekih svojih koristi (najverjetneje materialnih). Zagotovo pa ni s teboj zaradi ljubezni.

New Report

Close