Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poročil se bom – VIA BONA da ali ne?

Poročil se bom – VIA BONA da ali ne?

Naše so bile posebej dogovorjene in tudi dogovorjeno kako in kje na bodo postavljene. Napisala pa sem tako zaradi kolicine, da si predstavljate koliko je to v resnici hrane. Se pravi, kolikor je bilo naročenih menijev, tolikokrat je bilo 4 vrste mesa, tolikokrat 6 vrst solate, tolikokrat po 4 priloge, itd … vsaka vrsta hrane je bila na svoji plošči ali skledi, da se ni packala med seboj…solata pa samopostrežno.

Bo zdaj šlo?

Ti še zmeraj ne razumeš razlike med klasičnimi ploščami za xx oseb in tistimi, ki si jih ti naročila?

Bo zdaj šlo?

Ahhh, hotela sem pomagati ženinu, pa naletela na mono.

Ženin tebi pa, kakorkoli se odločiš, želim ti veliko sreče in res vse dobro. Kjer koli že boste, se dobro zmeni za vse, ker znajo povsod zaračunati še kup dodatkov, ki dvignejo račun. Bolj natačno določiš, manj je doplačila. Vprašaj tudi za pogrinjke, če so v ceni menija ali moraš plačati posebej. Srečno 🙂

Tale prepirček okoli plošč, se mi zdi nepotreben, res pa je, da so recimo plošča za dva, se najejo najmanj trije, plošča za 4 pa pet ljudi. Vedno ko naročam za skupine naročim različne plošče, ker je gor za vsakogar nekaj in vedno naročim za manj oseb kot nas je in še vedno je ostalo.

Glede na to, da je na ohceti veliko tudi peciva, pa torta, sadje mislim, da ne gre nihče lačen od mize.
Glede pripombe, da se na ohcetih žre, ne je pa sama nimam tega občutka, sicer res kakšen nivo gostov imaš, vendar na različnih ohcetih kjer sem bila kot svat je ogromno hrane vedno ostalo in prav greh je bilo to gledat, ljudje se pridejo zabavat ne pa jest. Včasih, ko pa ni bilo takega izobilja kot danes je je pa ohcet bila trenutek, ko se je marsikdo do šele do sitega najedel.

Bodočemu ženinu in nevesti pa svetujem, če vama odgovarja lokal potem je to to, ne ozirajte se na druge, ker vsem nikoli ne bo všeč. Ljudje smo si različni!

Prej sem pozabila poudariti da so bile porcije ok.. Oziroma sta se naša zmenila, da so bile plošče in je blo fajn. Obara ponoči je bila TOP… Vsak si je potem lahko še sam vzel. Itak je polno ostalo.

Za 40 EUR na odraslo osebo v Soteliji dobiš topli bife + sladki bife + solatni bar + poročno torto. V tej ceni je še pogostitev s hrano na terasi med obema obredoma. Dodatno ti dajo še vse tiskovine (plakat s sedežnim redom in kartice z imeni) in kavni avtomat z neomejeno količino kav. Ni šans, da grem v neko gostilno …

Otroci do 6 let gratis, nad 6 let polovična cena

Lahko poveš več? Gre za prestižni hotel Sotelia v termah Olimlje? Kaj pomeni topli bife?
Hvala.

Je kje blizu Lj kaj takega kot to v Podčetrtku? Večina svatov je iz Lj

Ja. V Termah Olimia. Topli bife je ruski bife. Vsa topla hrana v samopostrežnem bifeju, edino juha je bila postrežena. Hrana božanska.

Sicer pa ni tako daleč iz LJ. Pri nas se je del družine pripeljal z avtobusom – skupaj pripeljal, šofer počakal, odpeljal ko so hoteli domov.

Postrežba, organizacija res vrhunska, pa še zelo ugodne cene za nočitev so dali. Nas si razvajali do konca. Tudi civilni obred je lahko pri njih.

Lansko leto sem bila priča prijateljici, ki je imela tam poroko. Moram reči , da nimam čisto nobene pripombe. Hrana okusna, natakarji prijazni, lepo zrihtano.Na koncu so bili vsi zadovoljni. Sprejem smo imeli na vrtu. Sami smo bili v celi restavraciji. Imeli smo meni, ki je imel vključeno pijačo brez omejitve, žgane pijače smo prinesli. Cena 40 eur s pijačo , hrano in vso dekoracijo so zrihtali. Drugod te olupijo samo z menijem za 50 eur, potem pa ti še pijačo zaračunajo. Na poroki pa se pije in pije in na koncu pride pijača 2 x več kot hrana. Če imaš denar si lahko omisliš sanjsko poroko tudi na kakšni prestižni lokaciji, poroke stanejo tudi po 150 eur na osebo. Mislim, da je Via Bona glede na ceno, lokacijo v Ljubljani na nivo ki ga držijo za poroke dobra izbira. Ima pa vsak par svoje želje in predstave o poroki. Če pa razmišljaš o idilični poroki v naravi, te lahko nepredviden dež postavi pred dejstvo, da bo poroka bolj klavrna. Hoteli pa navijejo ceno v nebo.

Ampak sprašuje za ceno 40 eur s pijačo vred brez omejitve. Ne samo meni. Če je samo meni v Soteliji 40 eur, potem je pijače še vsaj enkrat toliko.

Ti kar vzemi via bona, konec aprila za avgusta letos ne boš dobil nič pametnega več.

Nekateri se poročijo na gradovih eni v eminentnih restavracijah, drugi pa iščejo cenovno boj ugodne variante v gostiščih, na piknik placih,pod kozolci , v telovadnicah ali v gasilskih domovih. Nič ne pomaga želja po fency poroki, če nimaš dovolj denarja , da vse to plačaš. Za tvojo poroko 100 oseb velja premisliti koliko denarja boš zapravil zanjo.Nekateri imajo civilni obred na idilični lokaciji, potem pa poiščejo prostor za dober žur in zabavo po zmerni ceni. Via bona je znana po dobrih zabavah. Poznam njihove prednovoletne žure in tudi na poroki sem že bila. Bila je dobra zabava, odlično vzdušje in moram reči, da nas prav nič ni motilo, da okrog ni bilo idiličnih hribčov,narave ali jezera. Če je večina svatov iz Ljubljane je velika prednost, da se poti jutru ne voziš dolgo domov. Taksi in si doma-priročno in primerno. Ima pa Via bona eno veliko prednost, postavijo ti končno ceno poroke,ne glede na to koliko popiješ in poješ in tako račun ne more biti presenečenje, da te kap. Če pa imaš nekega, ki ti financira poroko, pa ti seveda predlagam , da izbereš kakšen idiličen kraj, po možnosti na hribčku v bližini narave. Ne pod kozolcem, ko ti jutranja vlaga uredi frizuro in ne na travniku z wc-jem v naravi. Vsak se odloči po svoje in vse ima svojo ceno. Mogoče pa vseeno ni tako slabo izbrati kakšno srednjo možnost in denar porabiti še za kakšno potovanje v dvoje. Se zna vtisniti v srce. Čas pravih, razkošnih ohceti, so že zdavnaj mimo. Zdaj je in, da se poročiš v najožjem krogu, potem pa narediš dobro zabavo za prijatelje in sorodnike. Odločitev je tvoja-kolikor denarja toliko prestiža.

Naj pa se jaz delim naso izkusnjo z doticno restavracijo. Pred nekaj leti smo ob posebni priloznosti odsli tja na kosilo. Druscina, ki se je zbrala, je prisla iz treh razlicnih koncev Slovenije. Izid kosila pa je bil katastrofalen, trije okuzeni s salmonelo, dva v zivljenski nevarnosti, med njimi 7-letni otrok, ena od oseb je dobila se sepso. Moznosti, da bi se okuzili kje drugje ni bilo, saj smo, kot ze omenjeno, prisli iz treh razlicnih koncev Slovenije, restavracija pa je bila nase edino skupno mesto. Po poznejsih raziskavah nam je bilo povedano, da je bil kuhar prenasalec bakterije in je imel dovoljenje, da v kuhinji dela le s toplo hrano, kar pa je v praksi seveda nemogoce in neizvedljivo. Od restavracije nismo prejeli nobenega opravicila.
Svoje izkusnje ne delim z namenom klevetanja, pac pa zgolj kot opozorilo, da higiena v mnogih restavracijah se zdalec ni v redu. Zal pa je higiena v restavracijah stvar, ki jo zelo tezko precenimo sami.

New Report

Close