Najdi forum

porod

Živjo. Mene pa zanima vaše mnenje glede poroda.. Namreč sem že proti koncu nosečnosti in se z partnerjem odločava, da bi rodila doma, ker sem slišala, da je to tudi možno.. sicer ne vem kako to poteka, ampak se mi zdi, da bi bila bolj sproščena in manj napeta, ter da bi bilo vse skupaj malo lažje, če bi bila v domačem okolju.. zanima me, koga bi to mogla kontaktirati in kako se gibljejo cene okrog tega, ter če je to varno oziroma zanesljivo ali je bolje, da rodiš v porodnišnici?
Hvala in lep daaan 🙂

Kaj pa, če pride do komplikacij? Dvakrat sem rodila v bolnišnici in če bi še tretjič, bi šla v Postojno. Tam lahko vzameš sobo, kjer si kot doma. Podrobnosti sicer ne vem, najbrz pa lahko dobis info na njihovi spletni strani.

Itak da je najbolj varno v porodnisnici. Kaj ti bo udobje in sproscenost, ce bo treba narediti urgentni carski rez? Jaz osebno bi bila doma veliko bolj napeta in nesproscena, ker bi me ves cas skrbelo kaj bo ce pfide do komplikacij.

Običajno se ženske za domači porod dobro pripravijo. Pri nas ni pogost, v tujini je to bolj običajno. Na Nizozemskem na dovozu pred hišo v času poroda stoji v pripravljenosti rešilec. Tako je to pri njih zakonsko urejeno. Prav tako imajo porodnice pomoč usposobljenega osebja. Ne rojevajo kar same. Kaj pa o tem meni oče otroka? Otrok je tudi njegov.

Kako je s porodom doma pri nas, ne vem. Vsekakor porod ni tako preprosta zadeva, da bi se kar tako mimogrede odločila.
Rodila sem dvakrat, pri zadnjem porodu so mi morali pojačati popadke, ker so bili prešibki. Porod se je v zadnji fazi praktično ustavil. Kako bi to izgledalo pri domačem porodu, ne vem. Tudi porodnica lahko prekomerno krvavi. Zakaj bi izgubljali čas s klicanjem rešilca? Marsikaj se lahko zakomplicira

Sama nikoli nisem gledala na lastno udobje ampak na varnost otroka.


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.

Ko premišljuješ vnaprej, se mogoče res sliši bolj luštno – na domačem kavču do tik pred zdajci, nato hop v bazenček, pa potem nazaj na kavč,…

Ko pa enkrat dobiš popadke in ti je glavni cilj spraviti živega in zdravega otroka varno na ta svet, pa verjemi, da domačnost sobice ni več stvar, ki jo registriraš. Precej porodov res poteka brez posebnosti, ni pa jih malo, kjer je takojšna zdravniška intervencija ključna. Bi rada celo življenje obžalovala, da tvoj otrok ni preživel oz. da ima doživljenjske posledice zaradi prepočasne oskrbe, samo zato, ker si ti na prvo mesto postavila lastno “udobje in sproščenost”?


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.
[/quote]

Meni pa se zdi ravno ta izjava najboljša in predvsem BISTVENA!
Ne gre za to, da se nosečnico kar zanemari, ampak primarno pa gre ravno za porod, rojevanje živega bitja, in je bistveno ravno to, da je varnost rojevanja na prvem mestu!

Avtorici:
Osebno bi se odličila za maximalno varnost, torej raje v porodnišnici kot doma.
Razen v primeru, če bi bilo doma zagotovljena ENAKA oskrba in varnost kot v porodnišnici.
Ali pa če bi mi nekdo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovil, da bo porod normalen, brez izrednih situacij, kar je pa nemogoče.


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.
[/quote]

Meni pa se zdi ravno ta izjava najboljša in predvsem BISTVENA!
Ne gre za to, da se nosečnico kar zanemari, ampak primarno pa gre ravno za porod, rojevanje živega bitja, in je bistveno ravno to, da je varnost rojevanja na prvem mestu!

Avtorici:
Osebno bi se odličila za maximalno varnost, torej raje v porodnišnici kot doma.
Razen v primeru, če bi bilo doma zagotovljena ENAKA oskrba in varnost kot v porodnišnici.
Ali pa če bi mi nekdo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovil, da bo porod normalen, brez izrednih situacij, kar je pa nemogoče.
[/quote]
a res, sama sebi si kontradiktorna, ker pri rojevanju je bistvena tako varnost otroka kot tudi njegove mame… in del te varnosti je tudi udobje mame v času rojevanja- ker je s tem tudi povečana tudi varnost otroka…
zato ne razumem izjav zame me ne briga, gledam samo na varnost otroka… ker to je tudi neodgovorno do otroka, če te briga za varnost otroka, ti bo mar za varnost in udobje obeh.
To je bistvo.
zato govoriti me ne zanima za mene, je zanemarjanje tudi varnosti otroka.
Pri tem ne govorim o tem, da podpiram porod doma – govori zgolj o stališču “me ne briga” za mamo mislim samo na otroka… ker za moje pojme misliti na oba je odgovorno in skrb za varnost obeh – zanemarjanje počutja porodnice, je lahko škodljivo tudi za zdravje otroka.

To že, ampak mamica v porodnišnici nikjer ni zanemarjana. Udobje je seveda subjektivna stvar (ki ne bi smela imeti prednost pred zdravjem), varnost je pa objektivno gledano tudi za mamico večja v zdravstveni ustanovi.

Kakorkoli obrnemo, porod doma je predvsem dajanje večje teže nadstandardnemu počutju mamice, kot pa nadstandardni oskrbi novorojenčka.

Rodila sem 2x in drugic sem zelela doma.K sreci nisem,ker bi doma umrla doma,potrjeno s strani vecih ginekologov in porodnicarjev,tudi babic.Po tej izkusnji tole odsvetujem vsem!

Umrla bi oba,ne doma.

Če pa neka mamica porodnišnico dojema kot tak intenziven stres, da ta fizično vpliva na otroka, potem tako ali tako ni nekaj čisto ok z njeno psiho in še bolj potrebuje zdravniški nadzor.

Meni pa se zdi ravno ta izjava najboljša in predvsem BISTVENA!
Ne gre za to, da se nosečnico kar zanemari, ampak primarno pa gre ravno za porod, rojevanje živega bitja, in je bistveno ravno to, da je varnost rojevanja na prvem mestu!

Avtorici:
Osebno bi se odličila za maximalno varnost, torej raje v porodnišnici kot doma.
Razen v primeru, če bi bilo doma zagotovljena ENAKA oskrba in varnost kot v porodnišnici.
Ali pa če bi mi nekdo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovil, da bo porod normalen, brez izrednih situacij, kar je pa nemogoče.
[/quote]
a res, sama sebi si kontradiktorna, ker pri rojevanju je bistvena tako varnost otroka kot tudi njegove mame… in del te varnosti je tudi udobje mame v času rojevanja- ker je s tem tudi povečana tudi varnost otroka…
zato ne razumem izjav zame me ne briga, gledam samo na varnost otroka… ker to je tudi neodgovorno do otroka, če te briga za varnost otroka, ti bo mar za varnost in udobje obeh.
To je bistvo.
zato govoriti me ne zanima za mene, je zanemarjanje tudi varnosti otroka.
Pri tem ne govorim o tem, da podpiram porod doma – govori zgolj o stališču “me ne briga” za mamo mislim samo na otroka… ker za moje pojme misliti na oba je odgovorno in skrb za varnost obeh – zanemarjanje počutja porodnice, je lahko škodljivo tudi za zdravje otroka.
[/quote]

Ja, se vidi, da še nisi rodila… in dokler ne boš sama imela svoje lastne izkušnje, tako dolgo boš verjela v pravljice… udobje in sproščenost in podobne traparije… Saj to pa veš, da se je smrtnost tako novorojenčkov kot tudi porodnic zmanjšala zaradi rojevanj v porodnišnicah?!
Za avtorico: porod ni hec… ko pridejo tiščavniki, ne boš vedela, če boš preživela to bolečino ali ne… ne boš sproščena in tudi pomoslila ne boš na svoje udobje…ja, tak je.. Jaz sem rodila 3x v porodnišnici… počutila sem se varno in vedela sem, da ce se kaj zakomplicira, mi bodo pomagali…
Tudi potem, ko se začne žovljenje z dojenčkom doma, kar dolgo še ne bo udobja in sproščenosti… Se opravičujem, ampak ene ste pa res nezrele.

Meni pa se zdi ravno ta izjava najboljša in predvsem BISTVENA!
Ne gre za to, da se nosečnico kar zanemari, ampak primarno pa gre ravno za porod, rojevanje živega bitja, in je bistveno ravno to, da je varnost rojevanja na prvem mestu!

Avtorici:
Osebno bi se odličila za maximalno varnost, torej raje v porodnišnici kot doma.
Razen v primeru, če bi bilo doma zagotovljena ENAKA oskrba in varnost kot v porodnišnici.
Ali pa če bi mi nekdo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovil, da bo porod normalen, brez izrednih situacij, kar je pa nemogoče.
[/quote]
a res, sama sebi si kontradiktorna, ker pri rojevanju je bistvena tako varnost otroka kot tudi njegove mame… in del te varnosti je tudi udobje mame v času rojevanja- ker je s tem tudi povečana tudi varnost otroka…
zato ne razumem izjav zame me ne briga, gledam samo na varnost otroka… ker to je tudi neodgovorno do otroka, če te briga za varnost otroka, ti bo mar za varnost in udobje obeh.
To je bistvo.
zato govoriti me ne zanima za mene, je zanemarjanje tudi varnosti otroka.
Pri tem ne govorim o tem, da podpiram porod doma – govori zgolj o stališču “me ne briga” za mamo mislim samo na otroka… ker za moje pojme misliti na oba je odgovorno in skrb za varnost obeh – zanemarjanje počutja porodnice, je lahko škodljivo tudi za zdravje otroka.
[/quote]

Kdo pa je to sploh napisal “me ne zanima” za porodnico..??..


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.
[/quote]

Varnost ali udobje…. Za drugega otroka sva se zelo trudila in bi takrat dala vse, samo da se varno rodi. Za lastno udobje mi res ni bilo mar. Vsekakor pa je stopnja varnosti v porodnišnici dosti višja kot v domačem udobju tudi za porodnico.


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.
[/quote]

Zakaj potem ne bi tudi kaksne enostavne operacije imeli kar doma? Ker je pacientu tako veliko bolj udobno.

Nisem za doma. Udobje? Porod ni udobna stvar, pa ce si doma ali v porodnisnici, pa sem imela drugace lahek porod, vsaj meni ni bilo to nic hudega.


Si že proti koncu nosečnosti in tako malo veš o porodu?!
Porod doma danes ni enak porodu doma pred 100 leti. Na tak porod se danes nosečnice pripravljajo vso nosečnost, tako fizično kot psihično, zato je tudi možnost zapletov precej zmanjšana. Vendar vse to si ti že zamudila, zato se raje pripravi na porod v porodnišnici, zaradi varstva in udobja.

Enkrat sem gledala en YouTube video, kjer raziskovalni zdravnik (natančneje pediater) odgovarja na vprašanja. So ga vprašali, kako se mu zdi varjanta poroda doma. To je v ZDA, kjer je porod doma kar pogost. Razložil je, da je porod doma za zdravo porodnico z normalnim porodom odlična izbira in povsem nenevaren. Ampak je bil iskren in povedal, da so bili vsi trije njegovi otroci (žena je diplomirana medicinska sestra, tako da tudi v tem fohu), rojeni v porodnišnici in se kar zmrazi, ko pomisli, da bi se odločila za porod doma. Ker… kako pred porodom veš, da bo šlo za normalen porod?

Vsak mora sam pretehtati. Najhujše se lahko zgodi tudi v porodnišnici. Jaz osebno sem vse tri rodila v porodnišnici, meni pač ustreza tako.


a res, sama sebi si kontradiktorna, ker pri rojevanju je bistvena tako varnost otroka kot tudi njegove mame… in del te varnosti je tudi udobje mame v času rojevanja- ker je s tem tudi povečana tudi varnost otroka…
zato ne razumem izjav zame me ne briga, gledam samo na varnost otroka… ker to je tudi neodgovorno do otroka, če te briga za varnost otroka, ti bo mar za varnost in udobje obeh.
To je bistvo.
zato govoriti me ne zanima za mene, je zanemarjanje tudi varnosti otroka.
Pri tem ne govorim o tem, da podpiram porod doma – govori zgolj o stališču “me ne briga” za mamo mislim samo na otroka… ker za moje pojme misliti na oba je odgovorno in skrb za varnost obeh – zanemarjanje počutja porodnice, je lahko škodljivo tudi za zdravje otroka.
[/quote]

Ja, se vidi, da še nisi rodila… in dokler ne boš sama imela svoje lastne izkušnje, tako dolgo boš verjela v pravljice… udobje in sproščenost in podobne traparije… Saj to pa veš, da se je smrtnost tako novorojenčkov kot tudi porodnic zmanjšala zaradi rojevanj v porodnišnicah?!
Za avtorico: porod ni hec… ko pridejo tiščavniki, ne boš vedela, če boš preživela to bolečino ali ne… ne boš sproščena in tudi pomoslila ne boš na svoje udobje…ja, tak je.. Jaz sem rodila 3x v porodnišnici… počutila sem se varno in vedela sem, da ce se kaj zakomplicira, mi bodo pomagali…
Tudi potem, ko se začne žovljenje z dojenčkom doma, kar dolgo še ne bo udobja in sproščenosti… Se opravičujem, ampak ene ste pa res nezrele.
[/quote]
Se opravicujem, ker se bo slisalo nesramno, ampak kdo je pa tebi dovolil otroka imet, e se bralnega razumevanja nimas razvitega? Sem jasno napisala namrec, da ne govorim o porodu doma v smislu, da bi tega podpirala…. a rabis narisano… ce ti nisi zmozna razumeti poante o kateri sem govorila,se raje ne oglasaj. In ja za stalusca, da se mi zdi pri porodu pomembno pocutje in varnost ter zdravje tako otroka kot tudi porodnice, ne rabim imeti izkusnje poroda. Mi je pa strasansko zal zate, da rabis roditi, da dobis to zavedanje.


ampak tale izjava me je pa zelo zmotila – ker se mi zdi,da je prav in odgovorno, da se gleda in upošteva tako varnost in udobje tako nosečnice in otroka. Zanemarjati nosečnico v tem pogledu mi je neodgovorno. Ja tudi varnost in udobje bodoče mamice je prav tako pomembno enako kot tudi otroka.
[/quote]

Varnost ali udobje…. Za drugega otroka sva se zelo trudila in bi takrat dala vse, samo da se varno rodi. Za lastno udobje mi res ni bilo mar. Vsekakor pa je stopnja varnosti v porodnišnici dosti višja kot v domačem udobju tudi za porodnico.
[/quote]
In glih iz skrbi za otroka in tudi za to, da bos lahko zanj skrbela in uzivala materinstvo, ti ne bi bilo vseeno, ce bi te v porodnisnici dali roditi na tla, ker kao tvoje udobje ni pomembno po tvoje, samo to, da pride otrok varno na svet. In kdaj je bolj verjetno, da bo otrok prisel varno na svet, verjetno bolj, ce bo porodnica med porodom, sproscena, cimbolj v njej udobnem.polozaju, da bo lahko tako cimbolj aktivno in uspesno sodelovala pri porodu… pticki o tem civkajo, porodnicarji govorijo o vec razlicnih nacinih poroda, cimbolj udobnega mami z razlogom tudi cim lažjega poroda … torej odgovorna mati misli hkrati na svojo varnost in udobje kot tudi na otrokovo… ze sama logika govori o tem, saj vendar ona rojeva in iz njenega telesa se rodi ta otrok… torej je pomembno pocutje mame v casu poroda za varnost in zdravje otroka se kako.

Porodnišnico in je bolj varno za tebe in tvojega otroka.

Pojdi v porodnišnico. Pa ne vlači niti dedca s seboj.
Tistih par ur boš že preživela brez njega. On pa bo imel skoz ene travme…. !

Odsvetujem porod doma. Je v Sloveniji premalo strokovno in kadrovsko podprt in prenevaren za mater in otroka.
Odsvetujem tudi Postojno, ker so prenapihnjeni šminkerski šalabajzerji. Dobro izkušnjo imajo tiste, ki so rodile bp in so imele občutek, da so princese, ker so izbirale med tremi meniji in podobno sranje. Poznam primer, ko je porodnici od napora prišlo do hujše poškodbe maternice – so jo postojnci napokali v rešilec pa v P LJ. Izgubili dragoceni čas, pa še kar nekaj dni je minilo, da je sploh videla otroka. Če je karkoli hujšega so primeri ko otroka urgentno peljejo na pediatrično intenzivno, mati pa lepo ostane v P, do odpusta ne vidi otroka.
Ja, ti kar beri o porodih z delfini, pa miru in spokoju itd, malo manj pa razglašajo primere, ko gre kaj narobe – je matere in očete preveč sram, ko vseeno pristanejo v P …

Ojej, a še ne bo konec teh wanna be mater, ki bodo zdaj začele srati kampanjo rojevanja doma!?
Enako so se začele anticepilske sralice.

Varnost ali udobje…. Za drugega otroka sva se zelo trudila in bi takrat dala vse, samo da se varno rodi. Za lastno udobje mi res ni bilo mar. Vsekakor pa je stopnja varnosti v porodnišnici dosti višja kot v domačem udobju tudi za porodnico.
[/quote]
In glih iz skrbi za otroka in tudi za to, da bos lahko zanj skrbela in uzivala materinstvo, ti ne bi bilo vseeno, ce bi te v porodnisnici dali roditi na tla, ker kao tvoje udobje ni pomembno po tvoje, samo to, da pride otrok varno na svet. In kdaj je bolj verjetno, da bo otrok prisel varno na svet, verjetno bolj, ce bo porodnica med porodom, sproscena, cimbolj v njej udobnem.polozaju, da bo lahko tako cimbolj aktivno in uspesno sodelovala pri porodu… pticki o tem civkajo, porodnicarji govorijo o vec razlicnih nacinih poroda, cimbolj udobnega mami z razlogom tudi cim lažjega poroda … torej odgovorna mati misli hkrati na svojo varnost in udobje kot tudi na otrokovo… ze sama logika govori o tem, saj vendar ona rojeva in iz njenega telesa se rodi ta otrok… torej je pomembno pocutje mame v casu poroda za varnost in zdravje otroka se kako.
[/quote]

Udobja v bolnišnici ni. Vsaka ženska, ki se je pripravljala na porod, se tega zaveda. Če zate pomeni udobje postelja, se potem popolnoma strinjava.

Obe nosečnosti sta bili zame zelo zahtevni. Ko se iz dneva v dan boriš, da bi obdržala otroka, razmišljaš zgolj o tem, da bi se živ rodil.
Seveda pa sem se dobro pripravila tudi sama in sem vedela, kaj moram početi, da bom čimprej polna energije.

Sem odgovorna mati dveh otrok. Pred vsakim porodom sem se pripravila. Šla sem v porodnišnico in dobro sodelovala z zdravstvenim osebjem.
Starejša ravno zaključuje I. stopnjo študija. Kdorkoli trdi, da sem neodgovorna, ket sem želela držati v svojem naročju živega otroka, ima najbrž neke svoje strahove, ki se me sploh ne tičejo.
Ko bo čas, boš lahko teorijo preizkusila tudi v praksi in se v bolnišnici pogajala za udobje in položaj med porodom.

New Report

Close