Najdi forum

porod

Verjetno se o tej temi pogovarjas s partnerjem in ne z partnerjem. Si predstavljas cez par let, bo tvoj otrok v soli in bo pisal domace naloge, ti pa ne bos imela veze o uporabi s in z.


In glih iz skrbi za otroka in tudi za to, da bos lahko zanj skrbela in uzivala materinstvo, ti ne bi bilo vseeno, ce bi te v porodnisnici dali roditi na tla, ker kao tvoje udobje ni pomembno po tvoje, samo to, da pride otrok varno na svet. In kdaj je bolj verjetno, da bo otrok prisel varno na svet, verjetno bolj, ce bo porodnica med porodom, sproscena, cimbolj v njej udobnem.polozaju, da bo lahko tako cimbolj aktivno in uspesno sodelovala pri porodu… pticki o tem civkajo, porodnicarji govorijo o vec razlicnih nacinih poroda, cimbolj udobnega mami z razlogom tudi cim lažjega poroda … torej odgovorna mati misli hkrati na svojo varnost in udobje kot tudi na otrokovo… ze sama logika govori o tem, saj vendar ona rojeva in iz njenega telesa se rodi ta otrok… torej je pomembno pocutje mame v casu poroda za varnost in zdravje otroka se kako.
[/quote]

Udobja v bolnišnici ni. Vsaka ženska, ki se je pripravljala na porod, se tega zaveda. Če zate pomeni udobje postelja, se potem popolnoma strinjava.

Obe nosečnosti sta bili zame zelo zahtevni. Ko se iz dneva v dan boriš, da bi obdržala otroka, razmišljaš zgolj o tem, da bi se živ rodil.
Seveda pa sem se dobro pripravila tudi sama in sem vedela, kaj moram početi, da bom čimprej polna energije.

Sem odgovorna mati dveh otrok. Pred vsakim porodom sem se pripravila. Šla sem v porodnišnico in dobro sodelovala z zdravstvenim osebjem.
Starejša ravno zaključuje I. stopnjo študija. Kdorkoli trdi, da sem neodgovorna, ket sem želela držati v svojem naročju živega otroka, ima najbrž neke svoje strahove, ki se me sploh ne tičejo.
Ko bo čas, boš lahko teorijo preizkusila tudi v praksi in se v bolnišnici pogajala za udobje in položaj med porodom.
[/quote]

Daj no ne spreobracaj besed in ne manipuliraj tako grdo z njimi, dasi spospbna napisati, da te kdo obtozuje, da si neodgovorna, ker si zelela v rokah drzati zivega otroka… grdo spreobracanje, in tudi bolno obtozevanje s tvoje strani, ker vsak cisto vsak zeli vsaki nosecnici zivega otroka. Poanta je v tem, da odgovorna mama misli nase in na otroka, saj s skrbjo zase in njeno udobje, dobro pocutje, dobro dela tudi otroku. To ti zelimo pojasniti, da ni potrebno nobeno delanje zrtve in zrtvovanje sebe za otroka, nasprotno,sskrbjo zase sjrbis tudi za varnost otroka, vse dokler je del tebe in v casu nosecnosti in poroda to zagotovo je, del mame nosecnice. Sele ko se porod konca je svoje bitje, pa se takrat je tudi skrb za mamo pomembna, ker le ziva in zdrava mama in dobrega pocutja lahko da najvec svojemu otroku od prvega dneva naprej. Torej zrtvovanje mame vsmislu za varnost otroka nikakor ni ne smiselno, se manj zazeljeno. To je poanta, ki ti jo razlagamo. Nihce ti pa ne zeli nic slabega in te nicesar ne obtozuje, zato ne spreobracaj besed, se najmanj ne na tako grd nacin v tako grozne ocitke. Hvala bogu da imas zdrava otroka in da ste upam vsi zdravi in prav je tako in naj tako tudi ostane.

S takšnimi vprašanji se obrni na duolo. One so tiste, ki so najbolj informirane o tem področju.

Udobja v bolnišnici ni. Vsaka ženska, ki se je pripravljala na porod, se tega zaveda. Če zate pomeni udobje postelja, se potem popolnoma strinjava.

Obe nosečnosti sta bili zame zelo zahtevni. Ko se iz dneva v dan boriš, da bi obdržala otroka, razmišljaš zgolj o tem, da bi se živ rodil.
Seveda pa sem se dobro pripravila tudi sama in sem vedela, kaj moram početi, da bom čimprej polna energije.

Sem odgovorna mati dveh otrok. Pred vsakim porodom sem se pripravila. Šla sem v porodnišnico in dobro sodelovala z zdravstvenim osebjem.
Starejša ravno zaključuje I. stopnjo študija. Kdorkoli trdi, da sem neodgovorna, ket sem želela držati v svojem naročju živega otroka, ima najbrž neke svoje strahove, ki se me sploh ne tičejo.
Ko bo čas, boš lahko teorijo preizkusila tudi v praksi in se v bolnišnici pogajala za udobje in položaj med porodom.
[/quote]

Daj no ne spreobracaj besed in ne manipuliraj tako grdo z njimi, dasi spospbna napisati, da te kdo obtozuje, da si neodgovorna, ker si zelela v rokah drzati zivega otroka… grdo spreobracanje, in tudi bolno obtozevanje s tvoje strani, ker vsak cisto vsak zeli vsaki nosecnici zivega otroka. Poanta je v tem, da odgovorna mama misli nase in na otroka, saj s skrbjo zase in njeno udobje, dobro pocutje, dobro dela tudi otroku. To ti zelimo pojasniti, da ni potrebno nobeno delanje zrtve in zrtvovanje sebe za otroka, nasprotno,sskrbjo zase sjrbis tudi za varnost otroka, vse dokler je del tebe in v casu nosecnosti in poroda to zagotovo je, del mame nosecnice. Sele ko se porod konca je svoje bitje, pa se takrat je tudi skrb za mamo pomembna, ker le ziva in zdrava mama in dobrega pocutja lahko da najvec svojemu otroku od prvega dneva naprej. Torej zrtvovanje mame vsmislu za varnost otroka nikakor ni ne smiselno, se manj zazeljeno. To je poanta, ki ti jo razlagamo. Nihce ti pa ne zeli nic slabega in te nicesar ne obtozuje, zato ne spreobracaj besed, se najmanj ne na tako grd nacin v tako grozne ocitke. Hvala bogu da imas zdrava otroka in da ste upam vsi zdravi in prav je tako in naj tako tudi ostane.
[/quote]

Veš da!

Prideš rodit – imaš vse na voljo. Lahko hodiš, sediš na školjki, ti dajo protibolečinske……… muska….

Ni tako, kot je bilo!! Ko smo me rojevale. K si bil/a k arestantka. Gremo na britje, klistir pol pa ležat!
Ne vstajat! Pa kaj stokaš, saj nisi prva, k rojevaš. Pa v enih spalnih srajcah….:(( pa je pršu en dohtar, pa je šaru po nožnici…… pa eni pasovi čez tebuh ‘saj vi sploh nimate popadkov!!’ ….. pa nova doza v žilo in zdaj se ne premikaj!!

UPAM, da je tega KONEC!! Čeprav je moja hči pred 7-mimi leti rodila v LJ – grozljivo!!! 🙁

Meni se zdi pa odlično, da greš rodit v porodnišnico in vsa s porodom povezana packarija ostane tam. Da doma rojevaš, imaš seveda brez umetnih popadkov 12 ur, se španciraš okrog in vse pomočiš… no porabiš res veeeliko vir80, nepremočljive rjuhe , oni papirčki za enkratno uporabo, pa tega je pol kante smeti pa vsaj ena, če ne dve žehti za prat. In to kri, ki ne gre preveč rada dol. Kdo bo pa doma to pral? Boš rodila, dala dojenčka spat in zagnala pralni stroj? Ali bo to delal novopečeni očka? Ali mogoče mama, tašča, prijateljica? Pa porod doma pomeni brez klistirja, imaš še bolj primarne reči najprej za spirat s posteljnine. Jaz bližnjim ne bi preveč rada takih reči razkazovala. Meni se zdi porodnišnica za porod kar koristna, bi šla pa naslednji dan domov. Z otrokom. Če je to dovolj dobro za angleškega prestolonaslednika, je tudi za moje otroke. Da visiš potem 3 dni v porodnišnici, je čista mora. Če je z otrokom vse ok, seveda.
No, jaz sem sicer rodila v Kranju, v porodni sobi za eno osebo, tako da sem imela zelo dobro izkušnjo. Jaz bi edino priporočila kakšen napet film/serijo za preusmerjanje pozornosti, da se malo razvedriš.


Sem rodila v porodnišnici, pa ni bilo nobenega govora, kaj šele izvedbe klistirja.

Varnost ali udobje…. Za drugega otroka sva se zelo trudila in bi takrat dala vse, samo da se varno rodi. Za lastno udobje mi res ni bilo mar. Vsekakor pa je stopnja varnosti v porodnišnici dosti višja kot v domačem udobju tudi za porodnico.
[/quote]
In glih iz skrbi za otroka in tudi za to, da bos lahko zanj skrbela in uzivala materinstvo, ti ne bi bilo vseeno, ce bi te v porodnisnici dali roditi na tla, ker kao tvoje udobje ni pomembno po tvoje, samo to, da pride otrok varno na svet. In kdaj je bolj verjetno, da bo otrok prisel varno na svet, verjetno bolj, ce bo porodnica med porodom, sproscena, cimbolj v njej udobnem.polozaju, da bo lahko tako cimbolj aktivno in uspesno sodelovala pri porodu… pticki o tem civkajo, porodnicarji govorijo o vec razlicnih nacinih poroda, cimbolj udobnega mami z razlogom tudi cim lažjega poroda … torej odgovorna mati misli hkrati na svojo varnost in udobje kot tudi na otrokovo… ze sama logika govori o tem, saj vendar ona rojeva in iz njenega telesa se rodi ta otrok… torej je pomembno pocutje mame v casu poroda za varnost in zdravje otroka se kako.
[/quote]

Počutje JE POMEMBNO, varnost pri slučajnih komplikacijah, ki so možne, pa JE POMEMBNEJŠA.

Zdaj pa sama presodi, kje bo porodnica dobila hitrejšo in boljšo nujno potrebno pomoč, in bo manj izpostavljena riziku možnih komplikacij, doma ali v porodnišnici?

Porodnišnica se ti zdi za porod kar koristna?? No ja….

Ti se primerjaš s princeso cambriško?

3 dni viset v porodnišnici?? O groza.

kakšne to ene stresate, saj ni res, pa očitno je.

Prva dva poroda sta šla pri meni bp, hitro kot urica in vse v najlepšem redu, pri tretjem pa bi lahko oba z otrokom slabo končala, če ne bi bilo takojšnje strokovne pomoči. Tik pred iztisom otroka se je hudo zakompliciralo in če ne bi bila v porodnišnici, bi bila pod rušo.

Nočem te strašiti, avtorica, ampak 3x premisli, če si pripravljena prevzeti tudi odgovornost za najhujše, če bi do česarkoli prišlo.

Porodnišnica se ti zdi za porod kar koristna?? No ja….

Ti se primerjaš s princeso cambriško?

3 dni viset v porodnišnici?? O groza.

kakšne to ene stresate, saj ni res, pa očitno je.
[/quote]

Če je dovolj dobro zanjo, bo tudi za vsako drugo zdravo porodnico. Tri dni v porodnišnici je hudo pretiravanje, če sta mama in otrok zdrava. Za porod je pa fino če imaš na voljo pomoč, če je potrebna. Sem pa prepričana da bi nas večina uspešno rodila tudi ujete v dvigalu.


In glih iz skrbi za otroka in tudi za to, da bos lahko zanj skrbela in uzivala materinstvo, ti ne bi bilo vseeno, ce bi te v porodnisnici dali roditi na tla, ker kao tvoje udobje ni pomembno po tvoje, samo to, da pride otrok varno na svet. In kdaj je bolj verjetno, da bo otrok prisel varno na svet, verjetno bolj, ce bo porodnica med porodom, sproscena, cimbolj v njej udobnem.polozaju, da bo lahko tako cimbolj aktivno in uspesno sodelovala pri porodu… pticki o tem civkajo, porodnicarji govorijo o vec razlicnih nacinih poroda, cimbolj udobnega mami z razlogom tudi cim lažjega poroda … torej odgovorna mati misli hkrati na svojo varnost in udobje kot tudi na otrokovo… ze sama logika govori o tem, saj vendar ona rojeva in iz njenega telesa se rodi ta otrok… torej je pomembno pocutje mame v casu poroda za varnost in zdravje otroka se kako.
[/quote]

Počutje JE POMEMBNO, varnost pri slučajnih komplikacijah, ki so možne, pa JE POMEMBNEJŠA.

Zdaj pa sama presodi, kje bo porodnica dobila hitrejšo in boljšo nujno potrebno pomoč, in bo manj izpostavljena riziku možnih komplikacij, doma ali v porodnišnici?
[/quote]

Skoda komentarja ker nevrazumesvpoante, ceprav jasno razlozena, je ocitno ne bi razumela niti skicirane… se enkrat pocutje in varnost gresta z roko v roki oboje je pomembno in je povezano, se ne izkljucuje… in to tako matere kot otroka. Ti je to res tako tezko razumeti?

Počutje JE POMEMBNO, varnost pri slučajnih komplikacijah, ki so možne, pa JE POMEMBNEJŠA.

Zdaj pa sama presodi, kje bo porodnica dobila hitrejšo in boljšo nujno potrebno pomoč, in bo manj izpostavljena riziku možnih komplikacij, doma ali v porodnišnici?
[/quote]

Skoda komentarja ker nevrazumesvpoante, ceprav jasno razlozena, je ocitno ne bi razumela niti skicirane… se enkrat pocutje in varnost gresta z roko v roki oboje je pomembno in je povezano, se ne izkljucuje… in to tako matere kot otroka. Ti je to res tako tezko razumeti?
[/quote]

Še enkrat:
kje bo porodnica dobila hitrejšo in boljšo nujno potrebno pomoč, in bo manj izpostavljena riziku možnih komplikacij, doma ali v porodnišnici?

Nisem neka novodobna mama. Imam 4 otroke in okli 50 let. moj čas rojevanja je definitivno minil. Ampak, če bi bila še enkrat na tem, bi absolutno naredila vse, da bi rodila doma.

New Report

Close