Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek porod z medenično vstavo (Naravni vs. CR? izkušnje)

porod z medenično vstavo (Naravni vs. CR? izkušnje)

Anjan,

kakšna navodila ti je pa dal ginekolog – da dobiš CR? Moja niti slišati noče o tem. Sem enako v 36. t., medenična vstava, probali bodo tudi ZO. Rodila bom v Lj.

Hvala,
Lp

Anjan,

kakšna navodila ti je dal G. da bi dobila CR? Moja G. noče zaenkrat nič slišati o CR. Sem enako v 36. t., medenična vstava, rodila bom v Lj.

Hvala,
LP

Rodila sem naravno,otrok je šel z ritko naprej (medenična vstava)in je bilo vse ok. Res je, da so pri takih porodnicah zelo previdni in pozorni (babica je bila skoraj ves porod z mano), so me pa precej prerezali (s tem se sicer marsikdo ne strinja, sama pa menim, da je bolje to, kot pa da bi se raztrgala). Morali smo še na ekstra kontrole kolkov, pa je bilo vse ok. Aja, rodila sem pa v Lj.

full dobr… govoriš o sebi – anede?? torej ne govori “…..OBVEZNO….”

Jaz sem prvorojenko rodila z medenično vstavo v 2,5 urah po naravni poti, drugorojenko pa z glavično vstavo v dobri uri …… mega zadovoljna!!!!

O CR pa takole:
ena ki je z mano ležala v sobi je imela v prvo CR (ne zaradi medenične – saj je vseeno zakaj), v drugo pa je želela naravno (po dveh urah rojevanja ji je počila maternica po šivu iz prvega poroda!!!! Seveda je takoj sledil CR…. bila je zeeeelo uboga!

Pa kljub temu ne govorim takoo kot ti: “….. OBVEZNO ….” naravno

Zakaj?

Ker je pri vsaki drugače!!!! Še vedno pa pravim da CR še vedno ostane – če naravno kaže slabo…!

Srečno!

na sosednjem forumu porod po meri ženske imaš vaje, ki jih lahko izvajaš, da otročka stimuliraš k temu, da se sam obrne. ali pa poglej tule http://www.spinningbabies.com/

sicer pa bi jaz poskusila vaginalno. saj cr imaš še vedno lahko 😉
srečno!

Spoštovane,

rodila sem 3 tedne nazaj, medenična vstava.To so odkrili šele v porodni sobi; moja G. je zagotavljala da je bil otrok obrnjen na glavo. Sploh ni bilo vprašanje CR ampak kar normalno po naravni poti. Porod je bil moj prvi, trajal je 8 ur, od tega je bilo direktnega potiskanja 5-6 ur, grozljiva izkušnja. Najprej so me maltretirali z vprašanjem kdo je moj G. in kako da nisem vedela da je otrok obrnjen z ritko naprej. Nato se je dogajalo vse sorte, večino časa sva bila sama s partnerjem, babica je prišla občasno, vmes sem stalno na polno potiskala, po nekaj urah sem videla babico kako se je vsedla na rob moje postelje in je samo nemo gledala; takrat sem vedela da je nekaj narobe. Vedela sem da je vse moje potiskanje totalno zaman!!!! Pozabila sem omeniti da se je vse skupaj odvijalo ponoči v LJ porodnišnici 10.2.2010. Ob 6 zjutraj je bilo ob meni 15 ljudi ki so vpili en čez drugega; zakaj to toliko traja? zakaj niste že prej naredili tega? skratka panika; kljub temu sem obdržala mirno kri. Otrok se je zagozdil v porodnem kanalu in ni mogel ven. CR ni bil več opcija, prepozno!!! Takoj so me uspavali, otroka dobesedno izpulili ven iz mene, partnerja odstranili iz sobe. Ko sem se zbudila so me šivali. Otroka nikjer(zaradi posledic poroda je bil 2 dni na intenzivni), partnerja nikjer. Otrok je imel oceno Apgar 4, vijolično ritko, odrgnine in olupljeno kožo po ritki in modih.
Po 8 dneh so naju spustili domov, sedaj je vse bolje. Fizične rane na ritki so se zacelile, tudi kolki so OK. Moj namen ni nikogar strašiti pred porodom take vrste, sedaj enostavno vem da to še enkrat ne bom dala skozi. CR je v tem primeru manjše zlo.
Osebju v porodnišnici pa močno zamerim da so najlepšo izkušnjo za vsako žensko spremenili v nočno moro v mojem primeru.Uradne pritožbe nisem napisala ker je tako ali tako brezveze. Ne bi dosegla ničesar. Želim ti veliko sreče in želim ti lepo izkušnjo.

Anita

lili777,

zasebnega mejla nisem dobila.

trenutno je tamali/a še vedno na ritki. v četrtek sem zmenjena v porodnišnici. me je kar strah. kako pa pri tebi?

New Report

Close