Najdi forum

Poroka

No,

moja poroka je bila bolj “tradicionalna,” ampak kljub vsemu po mojem okusu, tako da je bil zame to res poseben dan, ki ga ne bi spreminjala.

Moj nasvet: naredita tako, kot paše vama in ne klonita pred pritiskom staršev in sorodnikov. Staršem pusti naj sodelujejo pri stvareh, ki vama niso tako pomembne, zato da bodo imeli občutek vključenosti v dogodek (pri nama so npr. izbirali vino, naju spremljali k cvetličarki, ipd.).

Pri nama je bilo na začetku polno pripomb nad izbiro band-a, ki načeloma ni igral narodnozabavne, nato pa so se izkazali kot največji hit in so vsi plesali 🙂 Tudi pri izbiri gostilne in jedilnika niso sodelovali, pa je bilo potem vse odlično.

Meni je veliko pomenila dekoracija, zato sem se na tem področju ekstra potrudila, tako da sem brskala po netu in prišla do par super idej. Glede dekoracije se mi zdi, da bele prevleke za stole v gostilni naredijo zares dober efekt, zato priporočam najem prevlek.

Pomoje je najbolje, da premisliš, katere stvari so ti bolj pomembne (pri tistih malo primakneš), katere pa so ti manj pomembne (pri tistih pa prihraniš).

Aja, pa pri fotografu ne šparaj, ker je dogodek neponovljiv in ti bo kasneje žal, da nisi raje malo več primaklnila za dobrega fotografa. Par mojih prijateljic se je zelo opeklo z izbiro fotografa, tako da ga dobro izberi.

Pa lepo poroko ti želim, naj bo ta dan zares nepozaben 🙂

Hvala lepa vsem za nasvete, vabljeni bodo vsi na vse, slavje bo v gostilni. Ansambel in fotograf sta že rezervirana- bližnji nimajo pripomb.
Mogoče sem se nerodno izrazila,namreč, muči me,kako naj se vsega lotim,da bi iz tega nastala ena lepa celota. Nekje moram začet, pri barvni shemi mogoče. Tašča je cvetličarka, zdaj razmišljam,da je najbolje da se skupaj usedeva in malo pogledava predloge.
Hvala vsem za nasvete

Potem pa imaš že kar veliko urejenega.

Najboljše, da res z barvo (ali barvno kombinacijo) začneš, potem pa pač najdeš vzorček, ki se ti ponavlja na vabilu, menu karticah, sedežnem redu, darilcih, itd.. Lepi so tudi trakovi na stolih v tvoji barvi ali kakšni posebni detajli, ki si jih sama izmisliš. Malo pobrskaj po trgovinah s poročno dekoracijo po internetu ali pa po bolhi. Če boš imela cerkveno poroko je lepo, da je nekaj dekoracije tudi v cerkvi. Če je tašča cvetličarka, potem ti bo itak ona pomagala, ker se cvetličarke ponavadi na poroke kar dobro spoznajo 🙂 Srečno

Največja napaka je piknik nekje na prostem. Tudi če zagotoviš streho, bo v primeru dežja ali hude vročine super piknik super problem.
Svatje, ki, kot lahko dnevno beremo na forumu, na osebo ne smejo darovati manj kot 50 € na osebo, vas bodo še dolgo preklinjali, ko bodo v štiklih hodili po travi in hodili lulat v dixi wc. Zelo bodo veseli, ko bodo meso rezali s plastičnimi vilicami.

Poroka, prosim zapomnite si to, ni samo vaš dan. Če želite imati “vaš dan”, potem se poročite sami, brez svatov.
Svatov pa se usmilite in jih ne vlačite po travnikih.[/quote]

Zakaj že je treba na piknik (pa tudi če je “poročni”) prit v štiklih? In zakaj plastičen beštek ni v redu?
Ja, poroka je dan mladoporočencev, kot sta si ga onadva zamislila. Če je piknik, je pač piknik in vsakemu, ki ima malce soli v glavi, bi bilo jasno, da na piknik se ne pride v štiklih, večerni toaleti in s kravato…

ne, začni pri svoji obleki.
ko se odločiš za obleko, potem barvno shemo in vse ostalo prilagodiš temu.

ker je malo noro, da imaš vse recimo v vijoličastem tonu, od rož, do vabil, potem pa ti najbolj paše obleka, ki ima rdeč detajl. 🙂

Je primerno, da bi jaz kot svat prišla na tvojo poroko v kavbojkah in športni majici ter športnih copatih, v roke bi ti pa stisnila 5 € za darilo? Je primerno ali ni? Ker toliko sem sama pripravljena financirati sedenje na dekci in “kosilo”, ki se ga je s plastičnim priborom.

Vsak normalen svat se bo za poroko lepo oblekel in napraskal vsaj 50 €. Poleg tega si bo rezerviral prosto soboto, varstvo za male otroke. In če v zameno pričakuje, da ne hodi po travniku in da lahko je z normalnim priborom, je zate snob?

Očitno ste vsi izgubili kompas. In ne, še enkrat – poroka NI TVOJ DAN. Kar imej ga in poroči se sama. Če pa vabiš svate, pa poskrbi vsaj za to, da ne bodo sedeli po tleh! Res nimate več občutka za soljudi.[/quote]

Če bi dobila vabilo na poročni piknik, bi gotovo prišla bolj casual oblečena kot za ohcet v kakšni nobel oštariji. Čisto možno, da v kavbojkah. Ne razumem pa opazke o 5 evrih. A ti za darilo daš toliko denarja, kot se ti zdi, da ga porabijo zate na fešti? Pa saj ne morem verjet, da kdo tako razmišlja! Jaz za darila, če se le da, ne dajem denarja. Če pa že, pa dam, kolikor se mi zdi, ne glede na lokacijo in “nivo” žura…

Poroka bo šele drugo leto, obleko sem nameravala kupiti jeseni. Je to prehitro?

ne, začni pri svoji obleki.
ko se odločiš za obleko, potem barvno shemo in vse ostalo prilagodiš temu.

ker je malo noro, da imaš vse recimo v vijoličastem tonu, od rož, do vabil, potem pa ti najbolj paše obleka, ki ima rdeč detajl. :)[/quote]
Ojej, kako komplicirana je poroka.� Pa barva takšna, pa vzorcem tam, pa peti, demokracija,darila, vabila?!? Priznan, mene mine z samo ko tole berem. Da bi se jaz morala iti tak cirkus?Ni šans, se raje nikoli je poročim.
Pa ok, baje pa nekatere prav uživajo v tem. Tako da avtorica,kar.
Kar se pa tice piknika- meni je pa to super ideja in najbolj simpl in neizumetniceno. Pa tudi za večino gostov je taka casual odprava veliko olajšanje. Za tiste, ki pač morajo priti v stiklih, pac ni. Ali pridejo in se temu primerno oblečejo in obujejo ali pa jih ni. Za njih se pa res ni treba sekirat.� Vedno pa se bodo našli primerki, ki jim nekaj ne bo všeč. Pač tako je in če je ženinu in nevesti všeč, naj tako tudi bo! Po mojih izkušnjah so se najbolje obnesle poroke,ki niso bile hudo splanirane in ne preveč formalne. Ker tisti dve uri fotošutinga mladoporočencev vmes je precej moteče. Pa tudi neke igrice niso vedno dobro izpadle. Če je bilo pa bolj na free in posledično ljudje bolj sproščeni,je bilo pa vedno super.

Dobro leto bazaj sem se poročila – sicer drugič, pa je bilo zato toliko manj kompliciranja. Gostje pravijo, da je bilo fajn. Pred poroko sem pregledala vse možne forume in iskala, nad čim vse so se gostje po porokah pritoževali.

1. Na prvem mestu: lakota. Nikoli ne pusti gostov lačnih niti deset minut, ker si bodo celo poroko zapomnili po tem. Ni treba, da je hrana po 100 evrov za osebo, samo naj bo res vsega dovolj.

2. Čakanje, medtem ko se ženin in nevesta fotografirata – in čakanje sploh. Tudi jaz sem to doživela na poroki, ki so jo za velik denar organizirali profesionalci. Nikomur ni bilo jasno, kaj počnemo na tistem travniku na poletnem soncu brez stolov in sence uro pa pol opoldne.

3. Pijača naj bo zastonj. Nekateri mladoporočenci imajo danes idejo, da se na poroki ponudi določena količina pijače, ostalo pa naj gostje plačajo pri šanku. To je malo premoderno za moj okus. Najini gostje se še danes nasmihajo ob spominu na ves tisti alkohol, ki so si ga naročali, čeprav v resnici ni nihče pretiraval, samo fino se jim zdi.

4. Deljenje gostov na tiste, ki lahko pridejo samo na obred, in tiste, ki so vabljeni tudi na zabavo. To sem tu prebrala. Da meni nekdo naredi kaj takega, ga nikoli več ne pogledam.

5. Upoštevaj, da so časi za večino ljudi težki in da nas večina niti ne zmore iz meseca v mesec krpat minusa. Za marsikoga je tudi sto evrov ogromno denarja. Povej vsakemu povabljenemu posebej, da bosta vesela njihove prisotnosti in da naj si res ne delajo skrbi zaradi daril, ker želita, da so povabila veseli, ne pa, da je to zanje breme. Jaz bi si to želela slišati kot gost. Mislim, da se ni treba bati, da bi zato dobila kaj dosti manj, je pa lepo vedeti, da tamlada dva ne vabita zaradi denarja. Veliko mladih nevest danes vabi samo zaradi tega, ker si želijo veliko poroko in dosti denarja, ne pa zaradi ljudi.

6. Ljudem ni všeč, če se morajo voziti dvesto kilometrov daleč in ponoči zaspani nazaj.

7. Če ni dovolj parkirnih mest, ostane to marsikomu v slabem spominu.

8. Je kdo skregan, ločen? Misli na to, da zna biti včasih mučno. Na to se je treba ustrezno pripraviti.

9. Bo potreben sedežni red? Nas je bilo tako malo, da se nismo posebej ubadali s tem. Zdaj mislim, da bi nekateri rajši videli, da bi bilo vseeno vnaprej določeno, kje bodo sedeli. Ampak problem je, če se potem na tistem mestu celo noč počutijo nesrečni in bi bili raje kje drugje.

Ne bom pametovala, ker tega nisem dala skozi. Lahko pa pripomnim kaj, kar mi kot povabljeni ni nekako šlo……

In mednje sodi piknik. Ki se krasno sliši – sploh mladim. Naj bi bila to kot češ ” poceni varjanta”. Pa to še zdaleč ni.

Ker če hočeš nekaj narediti kot se šika, moraš imeti nekoga, ki bo jedi pripravljal, serviral, pospravljal………………to stane ali pa imaš dodeljene prijatelje ali sorodnike – kar spet ni pošteno do njih.

Pa še nekaj je z pogostitvami na prostem. Ni samo slabo vreme in WC problem. Pozabljate na živali. Zaradi hrane je muh, mušic v izobilju. Da zvečer o komarjih ne govorim. Pa tudi hladno postane.

Doživela eno tako pogostitev na prostem ( menda nekaj verskega – krst, obhajilo ) pa so majski hrošči pokvarili total vse in je bilo samo vreščanje in RES zelo hiter odhod domov.

In verjemite, da ni hujšega kot da ti gostje zaradi takih stvari hitro pobegnejo in ostaneš sam z nekaj gosti, ki jim ni uspelo pravočasno zmagliti, pozneje jih je pa preveč sram.

tole o fotošutingu je dober pomislek.

jaz sem to uredila takole
poročila sva se na nekem gradu, kjer je tudi poročna dvorana. ravno zaradi ambienta, da sva se lahko potem zunaj še poslikala.
tisti čas, ko sva se midva slikala, so povabljeni pili šampanjec in jedli pecivo, ki sva ga jim pripravila v ta namen in malo čvekali. je bilo luštno, malo so se pohecali, malo so se še sami poslikali…
sem pa bila na poroki, kjer smo tisto eno uro čakali zunaj pred gostilno, da sta prišla mladoporočenca nazaj. zna bit tečno.

ja, tudi lakota ni fajn reč. jaz sem si goste naročila ob 12 k meni domov, večerjo pa smo imeli planirano tam po četrti uri. nekak sem računala, da nihče ne bo šel jest, tik preden bo k meni prišel, zato sem imela pripravljene kanapejčke za pogostitev, ko so prišli, kot rečeno pecivo po civilnem obredu, ko sva se slikala, večerja pa je bila tam nekje ob pol šestih, ampak res nihče ni bil lačen.

skratka, zamisli si tudi poroko z vidika svata. ne samo, kaj želiš imeti ti…

New Report

Close