Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka, kompromis kako?

Poroka, kompromis kako?

S partnerjem bi se poročila, pa nikakor ne najdeva ustrezne rešitve. Jaz bi se poročila res minimalno, brez pompa itd. Z družino in najbližjimi prijatelji (max.20 oseb) bi šli po obredu nekam na dobro kosilo in to je to. Partner pa bi imel vse, od fantovščine, šrange, celonočnega žuranja z ansamblom itd. Meni se resno kar kocine pokonci postavijo, ko pomislim na vso to ceramonijo, res nisem takšen tip človeka za tovrstne žure. Sedaj pač iščeva neko vmesno možnost. Po pravici povem, da nisem bila na veliko porokah, zato niti ne vem, kakšne variante obstajajo. Ima kdo kakšno dobro izkušnjo ali idejo?

glede na to, da imaš neznansko srečo, da se hoče poročit s tabo, ne bi preveč komplicirala. Tudi če nisi tip za ves pomp, en dan boš pa že preživela. Meni se zdi predvsem škoda denarja , ker pomp stane ohohoho.
ena varianta je, da namesto bedaste šrange in žura, naredita skromno poroko, potem pa bolj navadno žurko za prijatelje.

jaz sem se poročila v ozkem krogu, 20 oseb, ampak je bila poroka na nivoju.
najprej prigrizek v najinem stanovanju, nato poroka na matičnem uradu (grad), po poroki malo peciva in šampanjec za goste, potem pa večerja v hotelu, za muziko sva imela dj…
za šranga, harmonika stil poroke noben od naju ni bil

ali pa se gresta poročit na Maldive, recimo
ali v las vegas

nova
Uredništvo priporoča

jaz se strinjam z načinom kot si ga ti predlagala, ampak če tvoj tako hoče, ne vem…

fantovščina je njegova stvar in ne tvoja.
če nardijo slavolok, bo pač malce zabave pri tem…to je logično. Če imaš 20 ljudi ali 50 je isti drek. Namesto na kosilo, greš na večerjo in zraven še malce zaplešeš..res ne razumem pri čem koplicirate. Mogoče bi razumel, da se ti ne bi želela poročiti.

Poročita se enostavno, potem pa naredita piknik za 20 ljudi in žurka je zagarantirana do poznih ur.

On bi veliko poroko, ti majhno, on bi ves pomp, ti nic od tega.
Kompromis ne more biti eno ali drugo, ampak nekaj vmes, ko oba malo popustita in se prilagodita.

Jaz bi se sla na vajinem mestu poroko v najozjem krogu, samo starsi in price ter eno lepo kosilo. Isti dan ali naslednji ali cez en teden pa velik piknik-zur za vse, po zuri pa direkt na medene tedne.
Tako bos ti dobila svojo mini poroko, on pa svoj mega porocni zur.

S človekom, s katerim se nameravaš poročit in preživet preostanek življenja, ne znaš sklenit kompromisa in o tem sprašuješ tujce na javnem forumu? Že glede poroke? Resno?
Na tvojem mestu bi raje prekleto resno premislil o tem, ali se sploh poročit ali ne.

..kaj šele bo..noro..

Podpis!!

No no, le brez “privoščljivih” skrbi. Sprašujem zgolj za MNENJA in PREDLOGE, to je menda dovoljeno? Odločila se bova seveda sama. Tudi glede najine prihodnosti naj te ne skrbi, za nama je že zelooo dolga zveza, res pa sva se šele zdaj odločila za “uradno” potrditev

če pa sta že zelo dolgo skupaj, verjetno tudi skupaj živita že xx let, imata mogoče celo otroke……oprosti, ampak meni je poroka v takem primeru mimo…..sploh še z bilokakšnim pompom in ceremonijo..

poroka je nekaj lepega v primeru, ko se dva odselita od staršev ali iz samskega stanovanja in zaživita skupaj.

Točno tako, tudi jaz sem najprej pomislila na to.

Hja… se niti približno ne strinjam.
Poroka v takem slučaju – prvič na svoje – je dostikrat na zelo trhlih nogah, poroka v zrelejših letih, utemeljena na dobrih izkušnjah parih let – pa dobra odrasla odločitev dveh, ki potrjujeta svojo zavezo en drugemu.

Glede osnovnega vprašanja – kompromisa glede proslavljanja – pa res lahko ločita samo poroko od kasnejše zabave. Eno v skromni verziji in drugo v stilu velike in splošne zabave.
Najbrž boš tudi to preživela, če ti bo vsebinsko vsaj malo všeč.
Pri vsebinah se pa potrudita uskladit in izpustita kaj, kar komu absolutno ne odgovarja.

Sam sem bil že na veliko porokah in ene so lahko res luštne in intimne, kljub mnogo ljudem. Bolj je prijetnost ali celo intimnost dogodka odvisna od kulture ali nivoja prisotnih ljudi, kot od števila ljudi.

Midva sva poročena – zelo srečno – 21 let. Jaz sem hotela minimalistično poroko, moj fant, pa pomp. Meni so šle tudi kocine pokonci… Pristala sva pri minimalu. On se je hotel poročiti in imel me je tako rad, da se je odpovedal svoji veliki želji, da bom ja jaz vesela. In sem bila.
Ampak me še zdaj kdaj pa kdaj stisne, ko reče, če bi pa še enkrat, bi pa drugače… Zdaj ga imam tudi jaz tako rada, da mi je žal, da mu nisem bolj ustregla…
Ne vem, narediti nekaj sredinskega. Mogoče poroko minimalistično, pa fantovščino bolj. Ali pa fantovščin in šrang sploh ne, pa poroko bolj okrancljano…
Predvsem pa ne verjemi, da je z vama kaj narobe, če imata različne želje. Tega je v življenju polno. In to kaže le na to, da sta ostala vsak svoja celovita osebnost! Miljonkrat bosta morala še skozi take zadeve. Enkrat malo bolj popusti eden, drugič drugi. Ampak ljubezen vse zgladi!!! Pogovorita se, povejta si zakaj si nekaj zelo želita, zakaj nečesa zares ne marata. Ampak ves čas imejta pred očmi, da s poroko kronata ljubezen! Vajino medsebojno ljubezen!

če sta že stara znanca s kupom otrok, je poroka tipa šranga in ostalo sranje do skrajnosti bizarna zadeva.
Poročita se po tvoje, za tvojega moža pa enkrat naredi veliko žurko, da se do nezavesti napije pa bo.

Nekaj vmes:

Fant naj ima fantovščino, tebe itak ne bo zraven. Ti dekliščino preskoči.

Šrango in te uvodne ceremonije preskočita.

Če še nimata izbranega datuma oz. ure, imejta popoldansko poroko in potem ohcet tam nekje do polnoči.

Bo malo žura za fanta, ne bo pa pretiranih celodnevnih ceremonij zate. Tako sva naredila midva in sva bila oba zadovoljna.

Ma kaj si pameten! Sprašuje za ideje glede poroke, ne pa kako naj se pogovori s partnerjem.
Ti imaš pa partnerja ovco, ki ti vedno pokima in nima svojega mnenja? Beda. To je šele beda.

V normalnem zakonu so vedno usklajevanja, nestrinjanja, ki pa jih uspešno rešiš.

Glede fantovščine pa je moje mnenje tako: Če ima fant družbo, ki ga je do sedaj skupaj žurala in je bil on povabljen na vsako fešto, je prav, da se tudi on izkaže. On bi verjetno rad prav fantovščino in ne bo zadovoljen s skupnim žurom za prijatelje?
Še vedno lahko potem vztrajaš na majhni poroki -20 ljudi. Glede šrange je spet stvar okolja in navad. Tudi z vsem se še da iti z manjšimi stroški, če ne razsipavaš na vse strani.

Ta je dobra. Nekaj v tem stilu bo upam. 😉

Midva z možem sva si želela majhno poroko, z najbližjim sorodstvom, brez pompa. Moj oče je rekel, da to pa že ni poroka in sva na njegovo željo (vedela sva, da mu to veliko pomeni) popustila. Ne glede na to, da ne jaz ne mož nisva tip človeka za žur pozno v noč, je bilo enkratno in sploh mi ni žal, da sva se tako odločila. Moj oče, glasbenik je naredil hud žur in poroko imamo še zdaj v krasnem spominu.

Imam občutek, da ne upaš kar direkt povedat, da ne odstopaš od svoje variante. Itak bo po tvoje, Važno da so darila ornk, tud če poroka ne košta tolko, ne?

Če nisi za pomp, pojdita na matični z dvema pričama in žlahti čez en teden povejta, da sta mož in žena.

daj nehi…imaš prav…..meni gredo razne žur poroke prav na kura.c. Če nimaš jajc za napravit ohcet, potem ne vabi na neke žurke na čevape v lovsko kočo. Darila vsi želijo poročna, dali pa bi pol litra slabega vina in porcijo čevapov.
ali pa še slabši primerki…te povabijo na poročni obred, na večerjo pa ne….

take jaz dobesedno odjebem. tisti, ki se poroči sam in potem nardi žurko, dobi darilo kot za na žurko, tisti, ki nardi ohcet in povabi na ohcet ( pa me ne briga kako si je zamisllil…eni s harmoniko, drugi nekaj ekstra fesci) dobijo darilo za poroko, ki mora biti kot se zagre…..tisti, ki vabijo na poroko brez večerje, so škrtuhi, bi pa radi delali neko fensi zadevo, takim pošljem čestitko.

Sem napisala, če bi bilo po moje, bi bilo točno tako. Partner želi ornk poroko, zato iščeva kompromis

imejta vsak svojo poroko — najbolje z drugima partnerjema ☺
lahko se pa pred matičarjem srečate ☺

Enkrat naj bo po njegovo, drugič po tvoje.

Jaz bi naredila po njegovo in bi mu ustregla.Pričakujem pa potem, da bo drugič pa po moje.

Midva že narediva tako.Enkrat je po njegovo, kot želi on.Jaz se mu prilagodim.

Drugič pa on upošteva moje mnenje in je po moje.In voziva krasno!

New Report

Close