Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Postavite vprašanje za Arharja in Jankoviča?

Postavite vprašanje za Arharja in Jankoviča?

Nisem za to, da bi bil za župana izvoljen Janković.

Toda priznati je treba: za Merkator JE naredil ogromno, poznam kar nekaj prodajalk, ki ga zelo cenijo, saj so prej delale skoraj zastonj in nikoli niso vedele ali bo plača ali ne. Da o regresu ne govorimo.
In njihov hipermarket je zakon za Interspare ali Leclerc (morda se z njim lahko meri celjski Tuš). Oglejte si Merkatorjeve centre v Kranju, Kopru, Novem mestu, Trebnju (te malo bolje poznam) in se spomnite v kakšnih podrtijah smo kupovali pred Jankovićem. Res da je velik del tega prinesel čas, toda Jankovićeve zasluge SO velike in ga je resnično škoda, da ne bi ostal v gospodarstvu.

Za župana pa kljub temu še enkrat: NE.

Jaz sem pred Mercatorjevim prevzemom Emone, nakupovala v Emona centru Koseze-Ljubljana. Ponudba je bila takrat bistveno boljša in bolj pestra, kot po prevzemu. Police so se v času Mercatorja napolnile z robo Mercatorjevih znamk. Prav v oči je bodlo, da jim manjka pestrosti v ponudbi posameznega artikla, ker je Mercatorjeva znamka včasih zasedla tudi do 1/3 prodajne površine namenjene posameznemu artiklu.

V času Emone je bilo na voljo tud več blagajn, tako da se niso delale vrste do presredka trgovine. Delavke pa so postale zoprne, s tem da v roku 1 leta po prevzemu nisem več srečevala starih obrazov.

Cene v Mercatorju (artiklov, ki ne nosijo Mercatorjeve znamke) so primerljive s cenami v Sparu, v primerjavi s Tušem pa so cene v povprečju višje. Raznovrstnost ponudbe pa je izmed teh treh trgovin v Mercatorju daleč najslabša.

Sem se že pred dolgo časa navadila, da na poti iz službe odvijem v Tuš na Viču, ki je v bližini moje službe, namesto, da odvijem k Mercatorju, ki ga imam pred domačim nosom.

Je pa bil Mercator nekoč neugledna firma.

Nekoč? Kdaj?

Cene so pa pri Merkatorju res kar na nivoju!!! Zlasti zadnje čase.

v začetku 90ih

cene v Mercatorju so pa na nivoju že skos, ali pa vsaj zadnjih 6 let, ko si stvari malo pišem

Spomin v šestnajstih letih pač opeša, Merkator je bil takrat na dnu. Sicer pa se spomni cene delnic ob Jankovićevem nakupu in kasneje ob prodaji.

Cene pa so bile v Merkatorju višje le pri mesu (morda zaradi kvalitete? ne vem), sedaj pa so kar pri večini artiklov.

ugibam, morda pa nisva kupovala podobnih artiklov?

Cene kruha in mleka so nekje na istem nivoju povsod

Merkator prodaja slovensko blago, za razliko od Tuša (Madžarska, Srbija) in Špara.

In mi kupujemo v Merkatorju. Je naš najboljši sosed.
L.p.

laž ima kratke noge

Tuš prodaja predvsem artikle avstrijskega porekla

Za Jankoviča pa pozabljaš, da si je zrihtal lukrativno zastopstvo za svoje podjetje Volos za proizvode srbske Crvenke (Jaffa piškoti, Munchmellow …)

O tem bi lahko govorili. Tukaj moram dodati, kako se je nek direktor ene znane proizvodnje dejavnosti pritoževal nad Mercatorjem. Če je želel še naprej prodajati svoje izdelke v Mercatorju, je moral delati popolnoma enake izdelke tudi pod Mercatorjevo blagovno znamko, po znatno nižji ceni, če je še želel prodajati enake artikle v tej trgovini.

To pa pomeni, da je delal zatako majhen dobiček, da je moram skoraj zapreti proizvodnjo.

res je bil Slovenski izdelek drži, ampak za tako ceno, da z lahkoto propade vsako podjetje. Kaj je bolje, slovenski izdelek in delavci na cesti ali zelo visoka delnica Mercatorja in zadovoljstvo Mercatorjevih potrošnikov?

Morate razumeti, da jaz cenim Jankoviča kot podjetnika. Obvlada svoj bisnis in to več kot obvlada, obvlada komunikacijo z ljudmi, včasih tudi na agresiven način, zna vspostaviti strah in spoštovanje in red in tako pride do dobička, ampak na srečo mercatorjevih delnic, je to obenem velikokrat nesreča za marsikoga drugega.

Tako v poslovnem svetu trenutno je, saj se gre izključno in samo za dobiček. Ljudje so daleč zadaj.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pa še to, Ljubljančanka, mi je pisala na mail in razložila situacijo, ki ima sedaj veliko bolj trdno osnovo.

Seveda bi moral nekatere stvari še preveriti, ampak sedaj ko imam dejstva to ne bi bilo več težko. Zato bom tudi pustil te izjave objavljene.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

“Resnica je taka, da se razlika do ZDA še povečuje..” OD KJE TI TA PODATEK? POJMA NIMAŠ!

Jap, gospodarska rast v EU vseskozi caplja za tisto v ZDA. Kaj to pomeni ? Da EU ne manjša razlike do ZDA, tako kot jo Kitajska, ki ima za razliko od EU boljšo gospodarsko rast kot ZDA.

Če to ni res, me razsvetli, zakaj ne.

Tole je en citat, ki kaže na to, kar sem dejal:

And don’t forget long term growth rates. The U.S.’s is higher than the E.U.’s. If the total size of the E.U. economy is very slightly greater than that of the U.S. today with the dollar at historic lows, one ought not to expect this to last for long. And in per capita terms, of course, Europe is far behind and is falling further and further behind all the time. Europe needs economic reform in order to provide a decent life for its citizens. Europe has been the center and main source of world civilization for some centuries, but this leadership was built on European wealth. Without the wealth, you can’t have the civilization.

Zivjo ,jaz bi pa imela vprasanje za kandidata in sicer je povezano z javnimi razpisi nepremičnin, ki jih daje MOL v najem fizičnim ali pravnim osebam.
V praksi se je izkazalo, da imajo fizične osebe le navidezno možnost sodelovati na teh ratpisih (poslovni prostori).
Sama sem se kot fizična oseba želela prijaviti na razpis za oddajo poslovnih prostorov v najem. V pravilih piše, kaj vse je potrbno oddaati fizičnim osebam( program dejavnosti,podpisano najemno pogodbo, potrdilo o državljanstvu in stalnem bivališču in original Bančne garancije za resnost ponudbe v višini šestih mesečnih najemnin)
In tukaj se mi je kot fizični osebi zataknilo: bančno hgarancijo za resnost ponudbe, kot jo želi MOL, izdajajo banke SAMO in SAMO podjetjem,sp-jem. Torej – ni garancije, ni možnosti za kandidaturo. Preverjeno, bila sem v vseh slovenskih bankah. ( pa čeprav sem banki želela garantirati z 10 kratnim znenskom, kot je zahtevan pri Mol-u, mi niso dali garancije, ker nisem PRQAVNA OSEBA)
Zdi se mi grdo, da občina v pravilih razpisa razglaša, da je odprt vsem, ker to ni.
sama spadam v skupino tistih, ki se jim je lažje prijaviti kot fizična oseba iz razloga, ker za svojo dejavnost potrebujem primarno poslovni prostor in ne morem odpret firme, če nimam kje prodajati.
Boste kaj popravili pogoje razpisov, ker trenutno to ni fer.
Obema kandidatoma želim veliko sreče na volitvah.

LP
Leona

1. Ljubljana potrebuje VEČ kolesarskih stez. Ljubljana bi morala biti preprežena s kolesarskimi stezami, če bi želeli zmanjšati prometni kaos.

2. pasji problem oz problem lastnikov psov
– pasji dreki
– odvezani psi
– posebne dovolilnice za nekatere pasje vrste, ki so klasificirane kot nevarnejše. To je v nekaterih državah že praksa.
– striktno in boleče kaznovanje za takšne prekrške – tako se lahko navsezadnje tudi financira redarska služba, koši za iztrebke….in polni budžet in seveda pooblastila za identifikacijo kršiteljev in vse potrebno..

Primož, meni se zdi, da samo debatirate potek županskih volitev v Lj. Kako to? Saj ni Lj. sama v Slo oz. edina, ki bodo volitve za Župana. Bilo bi lepo, če bi lahko z vsemi okoliši podebatirali z Župani.
Mene veliko stvari zanima o našem naj, naj, naj Županu g. Boris Popovič. Komu lahko zastavim vprašanje?
Mi bo kdo odgovoril?

lp,
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Točno to, kar sprašuje LJ najbolj zanima tudi mene. Pa še ureditev otroških igrišč – kako mislita kandidata poskrbeti za že obstoječa otroška igrišča – da igrala ne bodo polomljena, da zjutraj ne bo treba iz peskovnikov pobirat drekov, da se ne bodo na njih ponoči zbirali narkomani itd ?

Mene pa zanima ali se je Arhar z družino zares preselil v Ljubljano ali pa je samo fiktivno prijavil stalno prebivališče v Ljubljani. Ali bi Arhar tudi po volitvah (v primeru da zmaga) ostal v Ljubljani ali pa se bo vozil v službo od drugod.

Imam samo eno vprasanje. Kako mislita urediti odnose z Mestnim svetom in Holdingom? Zal zaradi boja za oblast pri enem in monopolnega polozaja pri drugem, vsepreveckrat nastradajo obcani in mesto. Prvi, zaradi zelje po oblasti (in ne za dobrobit mesta) dostikrat blokirajo tudi dobre ideje samo zato, ker prihajajo od “nenasih”, drugi pa, v zelji po dobicku seveda, izkoriscajo svoj monopolni polozaj.

Vprašanja:

1. Ali jima je dal zalet denar na njunih tekočih računih ali jima je to zgolj v popestritev in zabavo za razbijanje dolgočasja?

2. Ali Jankovič v resnici misli, da ima trgovec z zelenjavo šanse na političnih volitvah? (PS, nisem mislil nanj!).

3. Ali bo Arhar končno spremenil svoj dialekt v ljubljanskega?

4. Ali kdo od obeh dejansko misli, da ima kakšno lastno idejo kaj bi sploh počel, če bi bil župan?

5. In še odločilno vprašanje: bi raje reševala Humarja ali Križnarja?

Vprašanje za gospoda Arharja: Kaj pa je narobe s Cerknico. Zakaj ne kandidira tam. Ali je tam premalo imenitno (beri premalo denarja)?.

Nisem Arharjev glasnik, sem pa mnjenja da za Cerknico zadostuje kakšen lokalni politik, glavno mesto države si pa menda ja zasluži župana Arharjevega kova.
Če bo izvoljen, upam da bodo ob sobotah in nedeljah (vsaj dopoldne) odprte banke, saj človeka naravnost pojezi, da ne moreš npr. skleniti rentnega ali modrega varčevanja, položiti depozita, plačati položnice ali pa morda najeti stanovanjski kredit.

Mik
v programu g. Arhanja nisem zasledila, da bo v primeru njegove izvolitve za župana, uredil, da bodo banke odprte ob sobotah in nedeljah.

Torej s tem ne bo nič. Sicer pa nič hudega, saj tako in tako, kot izgleda, nima šans.

L.p.

Preden bi ljudem dovolila postavljanje vprašanj kandidatom za župane, bi jih poslala v en hiter tečaj, kjer bi se morali naučiti, kaj spada pod pristojnosti županovanja.

Župani namreč ne morejo (tudi če bi hoteli) urejat vprašanja delovenga časa bank, urejati vprašanja obveznih licenc za nevarne pse, predpisovati prekrške, spreminjati zakonov, spreminjati lokacijske načrte ….

To kar misliš, da ne morejo je v določeni meri tudi v pristojnosti občinskega sveta, katerega vodi župan. Seveda mora biti usklajeno z zakoni, ki so nad občinskimi predpisi in odloki.

New Report

Close