Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Posteno , kdo od vas je okuzen ali v karanteni?

Posteno , kdo od vas je okuzen ali v karanteni?


Žal je korona dejstvo in žal bo med nami ostala vsaj se nekaj časa. Dejstvo je tudi, da jo večina ljudi preboli. Žal so pa tudi tisti, ki imajo resne težave. Bomo videli kaj bo. Moj sorodnik je že drugič v karanteni, kolikor je nor bo očitno tudi ta tretjič. :))
[/quote]

Jst pravm virusi so zmer bli in zmer bodo.
Enak ti je z bolnimi, zmer so bli in zmer bodo.

Jst pravm virusi so zmer bli in zmer bodo.
Enak ti je z bolnimi, zmer so bli in zmer bodo.
[/quote]

Res je. Glede na to kaj vse se dogaja okoli tega virusa, stvari so zelo čudne.
Mene ne čudi, da ljudje enostavno ne verjamejo nič več. Informacije si revček nasprotujejo, rabil bi 10 let, da sortiras kaj gre in kaj ne gre. 🙂

Res je. Glede na to kaj vse se dogaja okoli tega virusa, stvari so zelo čudne.
Mene ne čudi, da ljudje enostavno ne verjamejo nič več. Informacije si revček nasprotujejo, rabil bi 10 let, da sortiras kaj gre in kaj ne gre. 🙂
[/quote]
Popravljam -ne revček ampak preveč.

Zakaj le – da si boš dokazala, da nisi še okužena? Ne hodi brezveze, razen če rabiš potrdilo, da nisi okužena.

Se ne bojiš, da te bodo pa ravno pri odvzemu na testu okužili – sploh v drive in varianti? Ene in iste rokavice, se te dotika po koži s tistimi rokavicami, pa nobenega razkuževanja rokavic tik predno vzame palčko za bris v roke- z enim in istim rokavom drajsa po množici tudi okuženih, ki pridejo na test….

Jaz se ne mislim it testirat samo zato, da si dokažem, da nisem med okuženimi – ga ni razloga, ne vzroka.

Pa nisem noben cvikač, samo opazovano, kako to izvajajo v reali.
[/quote]
Sem napotena na test, ne gre za dokazovanje sebi.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Očitno je postalo fensi hodit na teste.
Pazim se in se ne izpostavljam drugim. Če zbolim, bom tako vedela po simptomih. Ne razumem, kaj imaš od tega, da veš, da si negativen. Lahko se okužiš že na poti domov s testiranja.
[/quote]

Imaš, imaš 🙂

Manj možnosti za možgansko kap, manj možnosti za prehitro postaranje možganov ( ravijo, da po študijah, ki so že narejene, se možgani tistega, ki je imel vdor Virusa Covid, pa sicer lažje posledice ima lahko postarane možgane po tem za 10 let), pa večej možnosti za Alzeimerjevo, oziroma demenco….. Ravno danes povedano v prispevku na POP tv, poglejte si ga, so se pri nas “opogumili”; pa povedali, da tisti, ki prebolijo sicer na izi, imajo lahko kar hude posledice kasneje – ker virus skrivno napada tudi ostale notranje organe, “skenira po telesu” v iskanju za šibko točko.
Povedal so, da so na Golniku naredil še CT posnetek pljuč bolnice, ki je kolikortoliko normalno preživela okužbo, sicer med potekom brez hudih življensko ogrožujočih simptomov – in so bili neprimetno presenečeni, kako zabrazgotinjena pljuča ima sedaj ta oseba….

Brazgotine v pljučih pa – čisto nič dobrega na kasnejši življenski cikel:

https://www.revijazamojezdravje.si/idiopatska-pljucna-fibroza-je-bolj-smrtonosna-od-raka/

-Pa izguba vonja in okusa npirmer- povezano s propadanjem živčnih receptorjev, vse je povezano potem s prehitrim staranjm možganov.. Malo kakšno tujo študijo preberi, ki so jih Japonci pa Korejci naredili v zadnje pol leta, Angleži pa tudi študijo na 87.000 tistih, ki so prvič” preboleli Covid okužbo….. Kar osupljiva spoznanja:

Sicer tudi julija članek že pri nas – zelo povišano tveganje možganske kapi:

https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualno/nova-in-zelo-pomembna-ugotovitev-o-posledicah-bolezni-349204

Danes na testu, cakam rezultate.
Tisti ki pisete o nerazkuzevanju rokavic, to sem bila RES pozorna, zamenjajo jih, vsaj pred mano par avtomobilom so menjal rokavice.

Jaz sem dobila klic kolegice da so pozitivni 10 dni po stiku, simptome kaselj, grlo me je praskalo sem dobila nekje 6-8dan, prve dni neka utrujenost, bolecine v nogah, kot obcutek da sem se nekak zalezala. Potem mi je udarilo na nos, sprva malce zabasan, potem prehoden, sem rekla evo prehlad to je to. Nakar ponovno bolecine v nogah, kosti sem cutila, temperature sploh ne (okoli 37) vendar je bilo cutiti da se telo z necim bori. Cez noc izguba vonja, okusa, to je prav najbl cudno od vsega, ze slab teden tako in nic ne kaze da bi dobila nazaj vonj, nos pa prehoden. Aja pa glavobol, je grozen. Ne boli me glava nikoli kar tako, ker delam od doma dokler ne potrdijo okuzbe, ce bo, me boli predvsem popoldan, dokler se ne ulezem in umirin ne neha

Ce povzamem: Mal drugac kot nek prehlad ampak se vedno prehlad, tisto groznjo kasljanje ko se davis, je hujse kot to.

Poznam pa zdaj ze kar nekaj ljudi, kot za dobro jutro se tole siri.

Poznam tud asmatika, podobni simptomi kot jaz le s 3 dni vrocine pa blagim tiscanjem v pljucih.


Tezava ni v teh primerih ampak v teh, ki potrebujejo zdravljenje. Nekaterim to pac ni jasno.


Ko sem pred leti zbolela za gripo, me je ves mesec glava ubijalsko bolela in noben tablet ni pomagal, pluča ves mesec zaradi grdega grdega kašlja res bolela, visoka vročina, bolečine v mišicah in kosteh, utrujenost, slabost, zaradi tega glavobola in kašlja sploh nisem mogla spat.. po bolezni sem še nekaj časa prihajala k sebi pa sem ravno tako vedno bila močnega zdravja in sem športen tip človeka.

Pa se ni panike zganjalo okoli tako težke bolezni kot se sedaj okoli korone, ko jo marsikdo preboleva brez znakov. Pri gripi ni prebolevanja brez znakov.
[/quote]
Od kdaj pa pljuča bolijo ?

Ne poznam nobenega okuženega niti nobenega, ki je ali je bil v karanteni, s tem da imam res veliko sorodnikov, prijateljev, sodelavcev, kolegic, staršev otrok iz vrtca in šole, Lj.
[/quote]
a dej no ☺☺ .. a meniš, da okuženi nosijo znak korone na čelu, da jih prepoznaš in da se s tem hvalijo na FB ☺☺☺ –
btw: za koliko poznanih veš, da imajo doma problema, da je ona frigidna, da njemu ne stopi, da varata po dolgem in počez … pa to za ljudi ni škodljivo ☺
btw: okuženi že dva 2!! dni trosi bacile, predno sam začuti težave okuženosti!!!

Res je. Glede na to kaj vse se dogaja okoli tega virusa, stvari so zelo čudne.
Mene ne čudi, da ljudje enostavno ne verjamejo nič več. Informacije si revček nasprotujejo, rabil bi 10 let, da sortiras kaj gre in kaj ne gre. 🙂
[/quote]

Jst jim res nič več ne vrjamem.
Najprej bi se moral VSEH ukrepov držat VSI tisti, ki jih zapovedujejo. Pa se jih ONI ne. Kdaj so si v parlamentu maske začel natikat gor? Ko jih je narod opozoru na to. Pa bi si jih vsaj na začetku, ko “še niso vedl tolk stvari o njem” držat.
Na raznoraznih prireditvah skup sedijo in brez mask. Hodjo okrog brez mask. Čakajo na izvide testa se lepo bp šetkajo naokol. Pa še cel kup je tega.
Stroka oz verodostojnih je sam peščica, vsi ostali lažejo.
Joj, ne morm se zdej vsega spomnt.
In kdo je tuki fuknjn?


Tezava ni v teh primerih ampak v teh, ki potrebujejo zdravljenje. Nekaterim to pac ni jasno.
[/quote]

bistvo pa je, da je zdravstvo omejeno in se boji zavračanja obolelih.
Jep !! Imamo javno zdravstvo, do katerega ima vsakdo svoboden dostop (SIC – čakale vrste) – ampak v epedemiji gre za več – gre za vse, ki se lahko okužijo od posameznika …
btw: a bomo iskali znance znanca, da pridemo v bolnico ??? kot je to sicer slučaj v JAVNEM (sic) zdravstvu – ali pa preko privat ambulante v javno zdravsto preko vrste !!

Imaš, imaš 🙂

Manj možnosti za možgansko kap, manj možnosti za prehitro postaranje možganov ( ravijo, da po študijah, ki so že narejene, se možgani tistega, ki je imel vdor Virusa Covid, pa sicer lažje posledice ima lahko postarane možgane po tem za 10 let), pa večej možnosti za Alzeimerjevo, oziroma demenco….. Ravno danes povedano v prispevku na POP tv, poglejte si ga, so se pri nas “opogumili”; pa povedali, da tisti, ki prebolijo sicer na izi, imajo lahko kar hude posledice kasneje – ker virus skrivno napada tudi ostale notranje organe, “skenira po telesu” v iskanju za šibko točko.
Povedal so, da so na Golniku naredil še CT posnetek pljuč bolnice, ki je kolikortoliko normalno preživela okužbo, sicer med potekom brez hudih življensko ogrožujočih simptomov – in so bili neprimetno presenečeni, kako zabrazgotinjena pljuča ima sedaj ta oseba….

Brazgotine v pljučih pa – čisto nič dobrega na kasnejši življenski cikel:

https://www.revijazamojezdravje.si/idiopatska-pljucna-fibroza-je-bolj-smrtonosna-od-raka/

-Pa izguba vonja in okusa npirmer- povezano s propadanjem živčnih receptorjev, vse je povezano potem s prehitrim staranjm možganov.. Malo kakšno tujo študijo preberi, ki so jih Japonci pa Korejci naredili v zadnje pol leta, Angleži pa tudi študijo na 87.000 tistih, ki so prvič” preboleli Covid okužbo….. Kar osupljiva spoznanja:

Sicer tudi julija članek že pri nas – zelo povišano tveganje možganske kapi:

https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualno/nova-in-zelo-pomembna-ugotovitev-o-posledicah-bolezni-349204
[/quote]

No zdaj pa logika. Pol leta oz. skoraj leto je občutno premalo, da bi vedeli vse to. Znanost temelji na dokazih in ne na mislimo da, sumimo da… Znanost rabi čas. Vsega pa tud ni treba kupiti.
Pogovori se kdaj s kakim resnim znanstvenikom, mediji lahko pišejo tudi da v Postojnski jami živijo vesoljci.
Največ škode delajo mediji in kvazi (večinoma kupljene) raziskave, ki temeljijo na naj bi, pokazalo se je, danes tako, jutri drugače.
20 let in več nazaj so ze poznali simptom izgube vonja in okus pri prehladnih obolenjih, pa nihče ni trdil, da je to znak hitrega staranja mozganov. Zdaj imajo pa v piclem letu za vse razlago, razen za kako narediti cepivo in zdraviti kovid ne. Malo morgen.

Imaš, imaš 🙂

Manj možnosti za možgansko kap, manj možnosti za prehitro postaranje možganov ( ravijo, da po študijah, ki so že narejene, se možgani tistega, ki je imel vdor Virusa Covid, pa sicer lažje posledice ima lahko postarane možgane po tem za 10 let), pa večej možnosti za Alzeimerjevo, oziroma demenco….. Ravno danes povedano v prispevku na POP tv, poglejte si ga, so se pri nas “opogumili”; pa povedali, da tisti, ki prebolijo sicer na izi, imajo lahko kar hude posledice kasneje – ker virus skrivno napada tudi ostale notranje organe, “skenira po telesu” v iskanju za šibko točko.
Povedal so, da so na Golniku naredil še CT posnetek pljuč bolnice, ki je kolikortoliko normalno preživela okužbo, sicer med potekom brez hudih življensko ogrožujočih simptomov – in so bili neprimetno presenečeni, kako zabrazgotinjena pljuča ima sedaj ta oseba….

Brazgotine v pljučih pa – čisto nič dobrega na kasnejši življenski cikel:

https://www.revijazamojezdravje.si/idiopatska-pljucna-fibroza-je-bolj-smrtonosna-od-raka/

-Pa izguba vonja in okusa npirmer- povezano s propadanjem živčnih receptorjev, vse je povezano potem s prehitrim staranjm možganov.. Malo kakšno tujo študijo preberi, ki so jih Japonci pa Korejci naredili v zadnje pol leta, Angleži pa tudi študijo na 87.000 tistih, ki so prvič” preboleli Covid okužbo….. Kar osupljiva spoznanja:

Sicer tudi julija članek že pri nas – zelo povišano tveganje možganske kapi:

https://www.zurnal24.si/zdravje/aktualno/nova-in-zelo-pomembna-ugotovitev-o-posledicah-bolezni-349204
[/quote]

Ok, pol bomo vsi enkrat pomrli zaradi posledic korone.

A mi lahk objasnš zakaj, po čem sklepaš?
Družm se res da normalno, pač s tistimi ki se tud radi družjo, kar pa jih je res večina.
Masko nosm v zaprtih prostorih kjer je obvezna. Bolana nism, vsaj počutm se čist ok, polna energije. Distanco do folka povsod drugje, razn na feštah al ko se drugač družmo, upoštevam. S čim vas ogrožam? Dej zin.
[/quote]
Uh, kak zoprn podn nivo. “Dej zin” – že če rečeš to je primitivno, kaj šele če napišeš. Si pa res ena južna.

Jst jim res nič več ne vrjamem.
Najprej bi se moral VSEH ukrepov držat VSI tisti, ki jih zapovedujejo. Pa se jih ONI ne. Kdaj so si v parlamentu maske začel natikat gor? Ko jih je narod opozoru na to. Pa bi si jih vsaj na začetku, ko “še niso vedl tolk stvari o njem” držat.
Na raznoraznih prireditvah skup sedijo in brez mask. Hodjo okrog brez mask. Čakajo na izvide testa se lepo bp šetkajo naokol. Pa še cel kup je tega.
Stroka oz verodostojnih je sam peščica, vsi ostali lažejo.
Joj, ne morm se zdej vsega spomnt.
In kdo je tuki fuknjn?
[/quote]
Ravno ta zadeva je problematična – če drugi ne, potem tudi jaz ne bom! Neumno, ker v lastno škodo, a ne vidiš?

Jst jim res nič več ne vrjamem.
Najprej bi se moral VSEH ukrepov držat VSI tisti, ki jih zapovedujejo. Pa se jih ONI ne. Kdaj so si v parlamentu maske začel natikat gor? Ko jih je narod opozoru na to. Pa bi si jih vsaj na začetku, ko “še niso vedl tolk stvari o njem” držat.
Na raznoraznih prireditvah skup sedijo in brez mask. Hodjo okrog brez mask. Čakajo na izvide testa se lepo bp šetkajo naokol. Pa še cel kup je tega.
Stroka oz verodostojnih je sam peščica, vsi ostali lažejo.
Joj, ne morm se zdej vsega spomnt.
In kdo je tuki fuknjn?
[/quote]
Ja in točno zato ljudstvo dvomi in ne verjame več lastnim očem ne pa ljudem, ki naj bi iskali rešitev pred izumrtjem clovestva tako da se družijo brez mask in hodijo med čakanjem na rezultate testa v galerijo. :))
Pa saj je logično od kod izvira to nezaupanje. Logično ni njihovo začudenje: joj zakaj nam ne verjamejo… Ja le zakaj.? 2+2 je se vedno 4


Od kdaj pa pljuča bolijo ?
[/quote]
Tako se po domače reče, ko te ves ta predel na prsnem košu tako spredaj kot zadaj boli zaradi težkega kašlja in to je kar obsežen predel, bolelo pa že ob samem le malo globljem vdihu. Tisti ki je to doživel že ve kaj hočem povedati.

Zakaj le – da si boš dokazala, da nisi še okužena? Ne hodi brezveze, razen če rabiš potrdilo, da nisi okužena.

Se ne bojiš, da te bodo pa ravno pri odvzemu na testu okužili – sploh v drive in varianti? Ene in iste rokavice, se te dotika po koži s tistimi rokavicami, pa nobenega razkuževanja rokavic tik predno vzame palčko za bris v roke- z enim in istim rokavom drajsa po množici tudi okuženih, ki pridejo na test….

Jaz se ne mislim it testirat samo zato, da si dokažem, da nisem med okuženimi – ga ni razloga, ne vzroka.

Pa nisem noben cvikač, samo opazovano, kako to izvajajo v reali.
[/quote]

Res je. Ni se za it testirat, če ni res nujno!

Ko bo konec bi rsd videl da se izstavi racun, ne samo vladi ampsk vsem podrepnikom ki sodelujejo v tej sramoti…policija, zdravstvena inspekcija, komunslni redarji itd…brez njih bi represija bila zgolj mokre sanje vlade..

No zdaj pa logika. Pol leta oz. skoraj leto je občutno premalo, da bi vedeli vse to. Znanost temelji na dokazih in ne na mislimo da, sumimo da… Znanost rabi čas. Vsega pa tud ni treba kupiti.
Pogovori se kdaj s kakim resnim znanstvenikom, mediji lahko pišejo tudi da v Postojnski jami živijo vesoljci.
Največ škode delajo mediji in kvazi (večinoma kupljene) raziskave, ki temeljijo na naj bi, pokazalo se je, danes tako, jutri drugače.
20 let in več nazaj so ze poznali simptom izgube vonja in okus pri prehladnih obolenjih, pa nihče ni trdil, da je to znak hitrega staranja mozganov. Zdaj imajo pa v piclem letu za vse razlago, razen za kako narediti cepivo in zdraviti kovid ne. Malo morgen.
[/quote]
👍👏👏👏

Kljub normalnemu lajfu ki ga živim že skoz, no, razn marca, pač na začetku ko so me mediji res prestrašl, sm še zmer živa in zdrava in tud vsi ostali stiki.
[/quote]

A tko praviš… enkarat presrana, drugič malce prehrabra. Čuj, ti pa res nisi težka za hendlat. Good for you. :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=5hid10EgMXE

A mi lahk objasnš zakaj, po čem sklepaš?
Družm se res da normalno, pač s tistimi ki se tud radi družjo, kar pa jih je res večina.
Masko nosm v zaprtih prostorih kjer je obvezna. Bolana nism, vsaj počutm se čist ok, polna energije. Distanco do folka povsod drugje, razn na feštah al ko se drugač družmo, upoštevam. S čim vas ogrožam? Dej zin.
[/quote]

Distanca povsod, razen na feštah??? Pa kaj kurrca imaš za feštat zdaj, v tem času, ko vsi zdravstveni delavci prosijo ljudi, naj za nekaj časa odložijo druženje in zabavo???

Kako si lahko tako lahkomiselna? Si stara 15 let??? Nimaš dedkov ali babic???


Ja in točno zato ljudstvo dvomi in ne verjame več lastnim očem ne pa ljudem, ki naj bi iskali rešitev pred izumrtjem clovestva tako da se družijo brez mask in hodijo med čakanjem na rezultate testa v galerijo. :))
Pa saj je logično od kod izvira to nezaupanje. Logično ni njihovo začudenje: joj zakaj nam ne verjamejo… Ja le zakaj.? 2+2 je se vedno 4
[/quote]

Itak. Zato mene čud da še zmer po vsem tem kar gledajo, tolk folka vrjame v to.
Jst ne. Pa je.be mi se, naj me popljuvajo.
Pa še vse kar slišm, sploh od tistih ki delajo v zdravstvu, ker tud oni sami vidjo kaj se tam dogaja. Ma dej, noben me ne bo prerpriču v nič druzga kar vrjamem.
Sploh pa kot sm napisala, ob vsem druženju, sa smo še zmer vsi živi in zdravi, tud starejša generacija.


Ko sem pred leti zbolela za gripo, me je ves mesec glava ubijalsko bolela in noben tablet ni pomagal, pluča ves mesec zaradi grdega grdega kašlja res bolela, visoka vročina, bolečine v mišicah in kosteh, utrujenost, slabost, zaradi tega glavobola in kašlja sploh nisem mogla spat.. po bolezni sem še nekaj časa prihajala k sebi pa sem ravno tako vedno bila močnega zdravja in sem športen tip človeka.

Pa se ni panike zganjalo okoli tako težke bolezni kot se sedaj okoli korone, ko jo marsikdo preboleva brez znakov. Pri gripi ni prebolevanja brez znakov.
[/quote]

Podpis pod tole. Gripa s pljučnico, tudi pred leti.

Podpis pod tole. Gripa s pljučnico, tudi pred leti.
[/quote]
Ljudje ste pozabili, da se je v sezoni gripe redno jamralo o nabito polni Infekcijski kliniki in ljudi pozivalo k cepljenju. Pri vsem tem pa gripa niti približno ni toliko nalezljiva kot covid-19, hospitalizacijo pa potrebuje bistveno manjši delež obolelih kot pri covid-19. Ja, gripa je težka bolezen in tega smo se nekateri zavedali že vsa leta, a covid-19 je zaradi nizke prekuženosti populacije in visokega deleža bolnikov, ki potrebujejo hospitalizacijo, še precej hujši.

New Report

Close