Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Posteno , kdo od vas je okuzen ali v karanteni?

Posteno , kdo od vas je okuzen ali v karanteni?

Prvič: 24.ur bi se morali javno opravičiti za podajanje napačnih podatkov, saj jih teoretiki zarote ves čas citirajo in s tem delajo škodo z dezinformacijo in lažjo. Ali so nesposobni, pa ne vidijo razlike med “trenutno v bolnici” in “v celi sezoni gripe hospitalizirani” ali pa nalašč zaradi senzacionalnosti objavljajo laži. Vsi ostali mediji so namreč povedali, da je bilo 750 hospitaliziranih v celotni sezoni gripe.

Drugič: Od obolelih za gripo, ki so bili v lanski sezoni hospitalizirani, se jih je zelo malo cepilo proti gripi, od hospitaliziranih otrok, ki jih je bilo tudi veliko, nihče. Slovenija je na dnu držav, ki se letno cepijo za gripo.

Tretjič: Korona poleti zbledi, začne pa takoj na začetku jeseni, verjetno ob prvi ohladitvi. Če samo primerjaš, nismo še niti novembra, bolnice so pa že zabasane, ti je hitro lahko jasno, da ima korona bistveno širši razpon delovanja. Saj morda bo čez leta drugače in bo podobno kot pri gripi, ampak sedaj je pač tako. V tem tempu brez omejitev bolnice ne bodo zdržale niti do konca novembra, kaj šele do marca. Saj ne rabiš nobenega “z lupo iskat”, oboleli sami pridejo v bolnice in jih napolnijo. Tudi če bodo zdaj nehali vse testirat, bodo hudo bolni še vedno prihajali v bolnice in če bomo brez ukrepov, masovno.

Četrtič: Kaj bi zdaj rad, da se jih ne spremja in “išče z lupo”, ali da se vse obravnava in vodi, tudi če so asimptomatično preboleli? Se pravi vseh 20.000? Ker hudo obolele se itak spremlja, hodijo na redne kontrole tudi pol leta po preboleni bolezni. V čem je tvoj point? V neinformiranosti?
[/quote]

moj point je v tem,da se dela panika in da se korono poveličuje v nadbolezen za namene strašenja ljudi, v resnici jo pa zdravstvo obravnava manj kot pa ostale virusne bolezni – pri tem ko rečem manj – mislim na primarno zdravstvo – morebiti imamo tudi zaradi tega potem tak naval na bolnice, ko je človek že v življenjski nevarnosti – saj prejh zdravstvo bolezni sploh ne obravnava… pa bi jo lahko in če bi jo, bi po mojem mnenju bilo krepko manj navala na bolnišnice. A žal za osebnega zdravnika ti pacienti ne obstajajo – primarna raven ne deluje… pa bi morala – ker še kako je bistvena triaža so ugotovili
https://siol.net/digisvet/novice/preprost-krvni-test-razkriva-pomembne-odgovore-za-covid-19-535127

torej marsikateremu bolniku bi lahko že ob triaži vsaj predvideli, da bi se mulahko zapletlo in mu pomagali z zdravili pravočasni, tako ne bi prišel sploh ne v bolnišnico, ne bi bil ogrožen, in ne bi navala delal v bolnici… ampak tega ne počno – zato pa je potem tak naval na bolnice, ker so oboleli poprej ignorirani s strani primarne medicine. In ko se zaplete in se že tako poslabša je težje reševati ljudi. še za gripo te pregledajo zdravniki.

Glede obnašanja pa je moj point – ne vidim razlike med covid in gripo in ostalimi podobnimi respiratornimi virusi – obe se prenašata kapljično in za vse te okužbe se je potrebno držati osnovne higiene – s pretirano kot je obsesija z razkužili si delamo škodo. zato ne vidim razlik v obnašanju osnovnem higienskem – umivanje rok, higiena kašlja in smrkanja in ne riniti človeku v osebni prostor – to vse je bonton obnašanja že od nekdaj in zame ni razlike med širjenjem koone ali gripe – enako odgovornos e obnašam… zato so mi malo neumni tisti, ki so zdaj zboleli za korono in hočejo resnost bolezni prikazati z argumentom – z gripo sem lahko hodil okoli in delal, veliko grip in prehladov sem preživel na nogah, pri koroni pa tega res ne morem ker je grozno zato, bodite doma in spoštujte drugega in ne širite bolezni.. to poziva človek, ki se v istem stavku hvali kako je pa gripo in prehlade mirno širil naokoli… tudi za gripo ljudje lahko hudo zbolijo in umrejo in tudi vsako njihovo življenje je vredno.

ne trdim da virusa ni, ne trdim da se ni potrebno odgovorno obnašati – moti me pa poveličevanje korone napram ostalim boleznim in to namensko ustvarjanje prav namenske panike – ker kakor se mi zdi želijo doseči spoštovanje ukrepov z zbujanjem strahu in panike –
tako zdravstvo kot tudi vlada in mediji. To pa je napačno in to obsojam… veliko preveč se mi zdi, da se sploh tudi stroka ukvarja z napadi na narod in obsojanjem in zbijanjem panike, kot pa da bi se posvetila res polnemu delu celotne medicine na vseh ravneh in spremljanju tega virusa. Tega ne počno kot sem argumentirala zgoraj- in to je velika škoda in pomoč zato za marsikoga pride prepozno, ko bi, če bi prišla prej, lahko se bolezen sploh ne tako razvila…
ker za covid sedaj deluje samo reševanje življenj, poprej medicina tega ne obravnava… in tudi to povzroča naval na bolnice in ogroža ljudi, ker bi se jim s pravočasno pomočjo lahko dalo še prej bolj učinkovito pomagati.
S tem bi se morali zdravniki bolj ukvarjati – kot pa s spremljanjem ljudi po garažah. pa bi bili bolj učinkoviti in tudi posledično z boljšim delovanjem celotne medicine bi lahko tudi celotna družba bolj odprto delovala. ker virus ne bo izginil, z virusom bomo morali živeti… ne bomo mogli vsakih par mesecev takole zapirati, vsi itak vemo,da vsaki zapori potem po odprtju sledi takoj nov izbruh – ker virusa zapora ne uniči.
to so moje poante na dolgo.

če kdo ti navajaš lažne podatke… v sezoni prej ko še ni bilo korone in NI BILA TAKO HUDA GRIPA kot je bila letos… so nastali TI PODATKI…
pa malo seštevaj koliko je hospitaliziranih po bolnicah – NIKAKOR NI SAMO 750 HOSPITALIZIRANIH V CELI SEZONI V VSEH BOLNICAH SKUPAJ… tukaj ti članek navaja podatke za manjše bolnice – pri tem dveh velikih ukcjev sploh še nimaš podatkov…
TAKO,DA NE LAŽI…
Članek na rtv slo z naslovom: Zaradi gripe je v Sloveniji umrlo 160 bolnikov
če trdiš, da je 24 ur napačno navedla podatke – pa zagotovo ne drži da se 750 hospitaliziranih nanaša na celo slovenijo, ampak je to podatek zgolj za ukc lj.
evo to tudi tukaj piše sem zdaj poiskala – samo za ukc lj… KJE SO ŠE VSE OSTALE BOLNIŠNICE PO SLOVENIJI… številke so torej v tisočih hospitaliziranih na sezono…
in članek na rtv slo:
Zaradi gripe in virusa RSV hospitaliziranih 750 ljudi, 14 jih je umrlo

IN NE POZABI TO OB DEJSTVU, DA ZA GRIPO CEPIVO JE.
[/quote]

Buh se usmili, no, tupo glupo. A si to ti, Neuropat? Ker da bi jih toliko nepismenih in glupih bilo na enem forumu….

Imaš tabelo, naredili so jo Mladi zdravniki Slovenije, ki so pridobili podatke, piše od oktobra 2019 do februarja 2020 je bilo gripoznih 750 v vseh bolnicah skupaj.

https://siol.net/novice/slovenija/gripa … ike-537474

Zdaj če verjameš, verjameš, če ne pa ne. In če ne verjameš, torej misliš, da si vsi zdravniki zmišljujejo in lažejo, ko pravijo, da še nikoli ni bilo tako kot zdaj. Ko je Beovićeva rekla, da v 35 letih dela še ni bilo takega navala. Laže! In vsi ostali, imajo ogromno kapacitet, samo lažejo.

Pa kako vam človek ne bi zaželel, da bi se znašli v taki situaciji, da bi na lastni koži preizkusili te laži? Sprašujejo, kako da človeku želimo kaj takega. Ja, zato vendar, da se prepriča, kako je. Da potem ne bo trosil več teh laži okrog. Da ga bodo premeščali iz ene bolnice v drugo, ker ne bodo našli prostora, tako kot zdaj delajo z obolelimi. In potem bo pristal v eni telovadnici, pa da pol vidimo, kaj bo še tu gor lapal o lažeh in da je postelj dovolj, da samo lažejo.

Zakaj bi taki pravzaprav sploh dobili bolnišnično oskrbo, če jo bodo rabili? Pol leta lapajo o nategu, se ne držijo ukrepov, pozivajo k uporu, širijo viruse, potem bodo pa odžrli posteljo nekomu, ki je ves čas spoštoval ukrepe. Ma naj imajo jajca in podpišejo, da se odpovedujejo bolnišnični oskrbi, ker to je itak ena fejk zadeva, ki nima veze in jo napihujejo do nezavesti.

Ajde, pojdite podpisat, da se vi tega ne greste in da bolnica za vas ni opcija. Ali pa boste, ko se bo šlo za vas in vaše bližnje, cvilili in jokcali, kako ne morete dihat in rabite bolnico? Ja, ane?

moj point je v tem,da se dela panika in da se korono poveličuje v nadbolezen za namene strašenja ljudi, v resnici jo pa zdravstvo obravnava manj kot pa ostale virusne bolezni – pri tem ko rečem manj – mislim na primarno zdravstvo – morebiti imamo tudi zaradi tega potem tak naval na bolnice, ko je človek že v življenjski nevarnosti – saj prejh zdravstvo bolezni sploh ne obravnava… pa bi jo lahko in če bi jo, bi po mojem mnenju bilo krepko manj navala na bolnišnice. A žal za osebnega zdravnika ti pacienti ne obstajajo – primarna raven ne deluje… pa bi morala – ker še kako je bistvena triaža so ugotovili
https://siol.net/digisvet/novice/preprost-krvni-test-razkriva-pomembne-odgovore-za-covid-19-535127

torej marsikateremu bolniku bi lahko že ob triaži vsaj predvideli, da bi se mulahko zapletlo in mu pomagali z zdravili pravočasni, tako ne bi prišel sploh ne v bolnišnico, ne bi bil ogrožen, in ne bi navala delal v bolnici… ampak tega ne počno – zato pa je potem tak naval na bolnice, ker so oboleli poprej ignorirani s strani primarne medicine. In ko se zaplete in se že tako poslabša je težje reševati ljudi. še za gripo te pregledajo zdravniki.

Glede obnašanja pa je moj point – ne vidim razlike med covid in gripo in ostalimi podobnimi respiratornimi virusi – obe se prenašata kapljično in za vse te okužbe se je potrebno držati osnovne higiene – s pretirano kot je obsesija z razkužili si delamo škodo. zato ne vidim razlik v obnašanju osnovnem higienskem – umivanje rok, higiena kašlja in smrkanja in ne riniti človeku v osebni prostor – to vse je bonton obnašanja že od nekdaj in zame ni razlike med širjenjem koone ali gripe – enako odgovornos e obnašam… zato so mi malo neumni tisti, ki so zdaj zboleli za korono in hočejo resnost bolezni prikazati z argumentom – z gripo sem lahko hodil okoli in delal, veliko grip in prehladov sem preživel na nogah, pri koroni pa tega res ne morem ker je grozno zato, bodite doma in spoštujte drugega in ne širite bolezni.. to poziva človek, ki se v istem stavku hvali kako je pa gripo in prehlade mirno širil naokoli… tudi za gripo ljudje lahko hudo zbolijo in umrejo in tudi vsako njihovo življenje je vredno.

ne trdim da virusa ni, ne trdim da se ni potrebno odgovorno obnašati – moti me pa poveličevanje korone napram ostalim boleznim in to namensko ustvarjanje prav namenske panike – ker kakor se mi zdi želijo doseči spoštovanje ukrepov z zbujanjem strahu in panike –
tako zdravstvo kot tudi vlada in mediji. To pa je napačno in to obsojam… veliko preveč se mi zdi, da se sploh tudi stroka ukvarja z napadi na narod in obsojanjem in zbijanjem panike, kot pa da bi se posvetila res polnemu delu celotne medicine na vseh ravneh in spremljanju tega virusa. Tega ne počno kot sem argumentirala zgoraj- in to je velika škoda in pomoč zato za marsikoga pride prepozno, ko bi, če bi prišla prej, lahko se bolezen sploh ne tako razvila…
ker za covid sedaj deluje samo reševanje življenj, poprej medicina tega ne obravnava… in tudi to povzroča naval na bolnice in ogroža ljudi, ker bi se jim s pravočasno pomočjo lahko dalo še prej bolj učinkovito pomagati.
S tem bi se morali zdravniki bolj ukvarjati – kot pa s spremljanjem ljudi po garažah. pa bi bili bolj učinkoviti in tudi posledično z boljšim delovanjem celotne medicine bi lahko tudi celotna družba bolj odprto delovala. ker virus ne bo izginil, z virusom bomo morali živeti… ne bomo mogli vsakih par mesecev takole zapirati, vsi itak vemo,da vsaki zapori potem po odprtju sledi takoj nov izbruh – ker virusa zapora ne uniči.
to so moje poante na dolgo.
[/quote]

Nič se ne “poveličuje” korono. Ja, najbrž je smrtnost tam nekje kot pri gripi. Je pa dokazano daljše obdobje, ko korona napada in dokazan naval na bolnice. Ker gre za pretiran naval na bolnice, morajo rezati določena nenujna stanja v bolnicah, posledica je zmanjšanje obravnave ostalih obolelih. Eno potegne za seboj drugo. Panike pa jaz ne vidim. A se ti zdi kdo paničen? Grem stavit, da bo obisk grobov masoven, sicer ne kot prejšnja leta pa vendar. Pa veseljačenja po zidanicah. Da pa morajo pristojni pozivat k odgovornemu obnašanju, je pa jasno. A je to zate sprožanje panike? Večinoma prosijo, naj se držimo ukrepov. Predvsem zdravniki. Kaj je tu narobe?

Glede tistih testov, ki bi morda lahko odkrili, kdo bo zbolel za hujšo obliko in bi jih preventivno zdravili…. saj to že delajo pri resno rizičnih. A ti bi pa kar vse, tudi če nimajo simptomov preventivno zdravil? Treba je vedeti, da če ubiješ muho s pištolo, bo mogoče zmanjkalo metkov, ko te bo napadel volk. Ni to kar tako, kar preventivno dajati neka zdravila Dajo jih pa tistim, ki pridejo s težjo obliko, pa niso še za v bolnico. Moj svak npr. Previdevam, da ni edini.

Skratka, bolj ko boste tebi podobni pozivali k uporu (okej, ti ne pozivaš k uporu, samo dvomiš v resnost situacije, isto srranje), minimizirali resnost polnjenja bolnic in pomanjkanja kadra, več bo takih, ki se ukrepov ne bodo držali, ki bodo hoteli predčasno odprtje šol, vrtcev, vsega… in več bo možnosti za zimski bolnišnični kaos.

Res je.
Dajte se malo zamislit in nehat širit lastno zlobo ter vsem, ki ne podpiramo psihopatske mafije, privoščiti korono.
Zato pravim, da je prava grožnja človeška zloba in s tem podpora psihopatom, ki so s svojimi lažmi in pokvarjenostjo že popolnoma razvrednotili družbo.
[/quote]

Daj tehten argument, zakaj ti ne bi privoščili, da se okužiš? Ves čas lajaš po ukrepih, omalovažuješ samo bolezen in ponižuješ vse, ki stvar jemljejo resno. Najprej si zloben ti, ker ljudem ne privoščiš, da bi se ustrezno zaščitili. Popolnoma logično je, da ti človek zaželi, da bi v prvi vrsti izkusil ravno tisto, kar negiraš.
Družba, ki pazi drug na drugega, na starejše in ranljive, je družba z vrednotami. Ti pa spadaš med tiste umazance, ki nalašč pljuvajo po gumbih v dvigalu in slinijo izdelke v trgovini.

Kaos je bil vsa leta, ko je grpa malo bolj razsajala. Nič novega. To, da je sedaj več dihalnih obolenj ni nič posebnega, je pač tak čas. Da se pa razumsko ne pripraviš, z normalnimi ukrepi in obveščanjem je pa zame kaznivo dejanje. To, kar pa počne naša vlada je pa milo rečeno nacizem pod krinko reševanja covid19, zadaj pa kup političnih nesposobnih kadrov, ki jih je politika 30 let kadrovala na vodilna mesta. Ni problem covid19, ampak mafijska politika, ampak, ker vas je kup prisesanih na javne jasli, tega ne boste priznali. Zato se vam reče ovce, hlapčki.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

pa konkretno Slovenijo
https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/#z-scores-by-country
smrtnost pri nas prav nič ne odstopa od prejšnjih let, celo boljše stanje je, kot pa je bilo npr.v začetku leta 2017

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/enboz_april_maj_2017.pdf
statistika

Od septembra 2016 dalje je bilo zaznati sezoni primerno naraščanje akutnih okužb dihal (AOD) posebno pri najmlajših otrocih (Slika 1 in 2). Izrazitejše naraščanje obolevnosti zaradi AOD je bilo v drugi polovici decembra 2016. Na porast je poleg ostalih respiratornih virusov vplivala zgodnejša sezona kroženja virusa influence. Najvišja incidenčna stopnja AOD je bila 1 938/100 000 – vrh sezone je bil v Sloveniji dosežen že v četrtem tednu leta 2017 (23. 1–29. 1. 2017). Razlike v doseganju viška sezone so bile medregijsko majhne – tri regije so vrh dosegle en teden prej (mariborska, koprska, goriška), tri en teden kasneje (ljubljanska, novomeška in murskosoboška), celjska pa v sedmem tednu leta 2017.

Covid sledilnik pa danes pravi, da je 14-dnevna pojavnostna 100.000 prebivalcev
1001, torej ne tako zelo višja, kot pa se ustvarja panika.

popravljam, mi je narobe označilo
Najvišja incidenčna stopnja AOD je bila 1938/100 000 – vrh sezone je bil v Sloveniji dosežen že v četrtem tednu leta 2017 (23. 1–29. 1. 2017).

Covid sledilnik pa danes pravi, da je 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev
1001…


Blesavo multinično fašistično je že usekalo in postalo zlobno.
[/quote]

Robi, prosim daj sebi in ostalim naredi uslugo pa kakšno knjigo v roke vzemi, mogoče ti pa uspe da boš osvojil še kakšno novo besedo razen teh treh, ki jih že pol leta v vsakem postu lajnaš. Saj ni treba nekega zahtevnega branja. Recimo Moj prijatelj Piki Jakob bo za začetek čisto dovolj.

Ja, je novo. Gripa ni nikoli razsajala v oktobru! Bolnice niso bile nikoli polne oktobra! Sedaj naj bi bil šele začetek prehladov, gripa začne konec novembra. Tole zdaj je pa začelo fajn klestit že septembra. Vsak dan zadnjih 5 dni je na novo sprejetih novih 100+ bolnikov. Prejšnji teden po 85, še prejšnji po 60. Vsak dan jih odpustijo enih 40 ali več. Če bo šlo s tem tempom dalje, ne bo prostora za nič drugega več kot samo za kovidarje, ki se jim bodo decembra pridružili še griparji. Upam sicer na to, da bodo ukrepi prijeli.

Se strinjam glede normalnega obveščanja, to je poden, da ob enih zjutraj potwita, da bodo povedali jutri. Politika je itak poden, to bi bilo tako in tako treba vse ruknit na zavod za zaposlovanje. Ampak da se pa zdravstvo bojuje s kovid navalom respiratornih bolnikov, kakršnega še ni bilo v oktrobru, je pa dejstvo. Ne moreš mimo tega, no.

A lahko razumeš, da je incidenčna stopnja pri kovidu že zdaj višja kot je bila v najvišji obolevnosti za gripo?? ZDAJ, V OKTOBRU!! Kaj šele bo decembra in januarja!! Smrtnost je pa tam tam, in kaj potem?? Gre za polne bolnice, dio porko, no. Polne bolnice respiratorcev v oktobru. To še nikoli ni bilo! In nihče ne ve, kaj se lahko zgodi, če nekoga ob gripi rukne še kovid. Tam enkrat v januarju… Bogve kakšna smrtnost bo potem.

Dajte nehat že iskat “dokaze”, kako je kovid isto kot gripa. Pa seveda je smrtnost bila višja v prejšnjih letih, če pa smo 2020 ves čas v karanteni.:))) To vpliva na vse viruse, ne samo na kovid. Bolje se je vprašat, kakšna bi bila smrtnost, če ne bi bilo nobenih karanten. Vse ostalo + kovid. Pa počakaj na glavno sezono smrtnosti- november in december. V bistvu lahko za leto 2020 štejemo normano smrtnost glede respirat. virusov samo v jan in feb 2020, od marca dalje je normano, da bo upadla, če pa smo bili v karanteni, ukrepi… A ni to zdrava pamet? Alarm bi bil, če bi imeli že zdaj v v letu 2020 več smrti kot v prejšnjih letih.

A lahko razumeš, da je incidenčna stopnja pri kovidu že zdaj višja kot je bila v najvišji obolevnosti za gripo?? ZDAJ, V OKTOBRU!! Kaj šele bo decembra in januarja!! Smrtnost je pa tam tam, in kaj potem?? Gre za polne bolnice, dio porko, no. Polne bolnice respiratorcev v oktobru. To še nikoli ni bilo! In nihče ne ve, kaj se lahko zgodi, če nekoga ob gripi rukne še kovid. Tam enkrat v januarju… Bogve kakšna smrtnost bo potem.

Dajte nehat že iskat “dokaze”, kako je kovid isto kot gripa. Pa seveda je smrtnost bila višja v prejšnjih letih, če pa smo 2020 ves čas v karanteni.:))) To vpliva na vse viruse, ne samo na kovid. Bolje se je vprašat, kakšna bi bila smrtnost, če ne bi bilo nobenih karanten. Vse ostalo + kovid. Pa počakaj na glavno sezono smrtnosti- november in december. V bistvu lahko za leto 2020 štejemo normano smrtnost glede respirat. virusov samo v jan in feb 2020, od marca dalje je normano, da bo upadla, če pa smo bili v karanteni, ukrepi… A ni to zdrava pamet? Alarm bi bil, če bi imeli že zdaj v v letu 2020 več smrti kot v prejšnjih letih.
[/quote]

Sem v prvem postu naredila napako, dejstva so taka

Najvišja incidenčna stopnja AOD je bila 1938/100 000 – vrh sezone je bil v Sloveniji dosežen že v četrtem tednu leta 2017 (23. 1–29. 1. 2017).

Covid sledilnik pa danes pravi, da je 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev
1001

popravljam, mi je narobe označilo
Najvišja incidenčna stopnja AOD je bila 1938/100 000 – vrh sezone je bil v Sloveniji dosežen že v četrtem tednu leta 2017 (23. 1–29. 1. 2017).

Covid sledilnik pa danes pravi, da je 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev
1001…
[/quote]

Bogve kaj bi bilo s kovidom, če bi čakali brez ukrepov na vrh sezone. Ti primerjaš incidenco VRHA SEZONE GRIPE, torej, ko je obolevnost najvišja- konec januarja- z incidenco ZAČETKA SEZONE KOVIDA, torej ko je obolevnost že zelo nizko. Pa še tu je kovid že skoraj dosegel gripo, vsem ukrepom navkljub. Ta tvoja navedba je v bistvu mlin na vodo dejstvu, da je kovid veliko bolj nalezljiv od gripe in začenja veliko bolj zgodaj.

Teoretiki zarote primerjate jabolka in salamo, dajete nepravilne oz. lažnive podatke, nalašč ne vidite dejstev….vsak nov link, ki ga daste gor, v bistvu dokazuje, da nimate prav.:)

Sem v prvem postu naredila napako, dejstva so taka

Najvišja incidenčna stopnja AOD je bila 1938/100 000 – vrh sezone je bil v Sloveniji dosežen že v četrtem tednu leta 2017 (23. 1–29. 1. 2017).

Covid sledilnik pa danes pravi, da je 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev
1001
[/quote]

Ja, v redu, ko je bilo gripoznih največ, torej v januarju, je bila incidenca nekaj višja kot je zdaj za kovid, ko je kovid šele na začetku razmaha. Počakaj še dva tedna, pa bo isto. Pa bo šele november. Da ne govorimo, če počakaš na višek sezone.:) Upam, da do tja ne pridemo, ker bodo ukrepi zajezili zadevo.

Bogve kaj bi bilo s kovidom, če bi čakali brez ukrepov na vrh sezone. Ti primerjaš incidenco VRHA SEZONE GRIPE, torej, ko je obolevnost najvišja- konec januarja- z incidenco ZAČETKA SEZONE KOVIDA, torej ko je obolevnost že zelo nizko. Pa še tu je kovid že skoraj dosegel gripo, vsem ukrepom navkljub. Ta tvoja navedba je v bistvu mlin na vodo dejstvu, da je kovid veliko bolj nalezljiv od gripe in začenja veliko bolj zgodaj.

Teoretiki zarote primerjate jabolka in salamo, dajete nepravilne oz. lažnive podatke, nalašč ne vidite dejstev….vsak nov link, ki ga daste gor, v bistvu dokazuje, da nimate prav.:)
[/quote]

Ne, kovid incidenca je današnji podatek!

Ne, kovid incidenca je današnji podatek!
[/quote]

Ja, a sem rekel, da ni? To je še vedno ZAČETEK SEZONE kovida. Poleti ga skoraj ni, tako kot pač drugih prehladnih obolenj in viroz, začne počasi septembra in naraste oktobra. A misliš, da se pa novembra ustavi?:)) Smo na začetku sezone kovida, medtem ko si ti dala podatke za gripo, ko je bila največja obolevnost. No, daj podatke, kakšna je bila incidenca za gripo v oktobru! A si upaš? Za katero koli leto! Pa da primerjamo.

Ja, a sem rekel, da ni? To je še vedno ZAČETEK SEZONE kovida. Poleti ga skoraj ni, tako kot pač drugih prehladnih obolenj in viroz, začne počasi septembra in naraste oktobra. A misliš, da se pa novembra ustavi?:)) Smo na začetku sezone kovida, medtem ko si ti dala podatke za gripo, ko je bila največja obolevnost. No, daj podatke, kakšna je bila incidenca za gripo v oktobru! A si upaš? Za katero koli leto! Pa da primerjamo.
[/quote]

točno tako! Daj podatke za oboje isto. Če si dal za kovid za oktober, daj še za gripo! Samo tako se lahko primerja.

Ker kako bo s kovidom januarja in kakšna bo incidenca, še ne vemo, ane?

Ja, a sem rekel, da ni? To je še vedno ZAČETEK SEZONE kovida. Poleti ga skoraj ni, tako kot pač drugih prehladnih obolenj in viroz, začne počasi septembra in naraste oktobra. A misliš, da se pa novembra ustavi?:)) Smo na začetku sezone kovida, medtem ko si ti dala podatke za gripo, ko je bila največja obolevnost. No, daj podatke, kakšna je bila incidenca za gripo v oktobru! A si upaš? Za katero koli leto! Pa da primerjamo.
[/quote]

Kak začetek sezone kovida? Ne blebeči, številke se umirjajo!

Ja, je novo. Gripa ni nikoli razsajala v oktobru! Bolnice niso bile nikoli polne oktobra! Sedaj naj bi bil šele začetek prehladov, gripa začne konec novembra. Tole zdaj je pa začelo fajn klestit že septembra. Vsak dan zadnjih 5 dni je na novo sprejetih novih 100+ bolnikov. Prejšnji teden po 85, še prejšnji po 60. Vsak dan jih odpustijo enih 40 ali več. Če bo šlo s tem tempom dalje, ne bo prostora za nič drugega več kot samo za kovidarje, ki se jim bodo decembra pridružili še griparji. Upam sicer na to, da bodo ukrepi prijeli.

Se strinjam glede normalnega obveščanja, to je poden, da ob enih zjutraj potwita, da bodo povedali jutri. Politika je itak poden, to bi bilo tako in tako treba vse ruknit na zavod za zaposlovanje. Ampak da se pa zdravstvo bojuje s kovid navalom respiratornih bolnikov, kakršnega še ni bilo v oktrobru, je pa dejstvo. Ne moreš mimo tega, no.
[/quote]

Saj podobno razmišljava, nikoli nisem negiral covid19, tudi da je sedaj več obolelih na dihalih. Tu imava pogled podoben.
Gre se za to, da se 30 let kadruje, dobri kadri pa uidejo ven. Da se tako ljudi ne obvešča, kot da so otroci, da se kadruje masovno, da se da denar za vojsko, jo ne rabimo. Ko je pa sranje, pa kup laži in ljudstvo je krivo. Ne gre se za virus, gre se za bodočnost Slovenije, naših otrok.

Tako kot ta psiho norec dela v parlamentu s svojimi zalizanci, takega je treba onemogočiti za vselej. Pa ne samo njega, vsa politika je enaka, večina je bila komunist zaradi koristi, danes so pa cerkveni, barvasti in še kaj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Kak začetek sezone kovida? Ne blebeči, številke se umirjajo!
[/quote]

Hahahah, umirjajo? A misliš, da bi se umirjale brez vseh ukrepov? Po tvoje je torej sezona kovida do oktobra, potem se zadeva v nasprotju z vsemi drugimi respiratornimi virusi- umiri. Hahahahahha, pa a lahko vedno znova dokazujete še večji krettenizem?

A za to, da si teoretik zarote, obstaja IQ meja? Vse pod 70 so teoretiki zarote?
Pa to ne moreš verjet.

Kak začetek sezone kovida? Ne blebeči, številke se umirjajo!
[/quote]

Kdaj pa misliš, da je začetek sezone vseh respiratornih virusov, kamor spada tudi kovid? Da te razsvetlim, jeseni! Začetek sezone gripe je novembra, kovida očitno že septembra. In ne, ne umirja se že v oktobru. Kaj tu ni jasno?
Ajde, incidenco daj za oktober za oboje, pa da potem dejansko primerjamo.


Res je.
Bolj ali manj sami desničarski fašisti.

Kak začetek sezone kovida? Ne blebeči, številke se umirjajo!
[/quote]

Šit no, zdaj sem se dejansko vprašala, s kom/čim mi to debatiramo. pa saj ni vredno, res ne. Naj se tu prepucavajo ti intelektualno podhranjeni med sabo in si dajejo prav. Tole res nima smisla.

Daj tehten argument, zakaj ti ne bi privoščili, da se okužiš? Ves čas lajaš po ukrepih, omalovažuješ samo bolezen in ponižuješ vse, ki stvar jemljejo resno. Najprej si zloben ti, ker ljudem ne privoščiš, da bi se ustrezno zaščitili. Popolnoma logično je, da ti človek zaželi, da bi v prvi vrsti izkusil ravno tisto, kar negiraš.
Družba, ki pazi drug na drugega, na starejše in ranljive, je družba z vrednotami. Ti pa spadaš med tiste umazance, ki nalašč pljuvajo po gumbih v dvigalu in slinijo izdelke v trgovini.
[/quote]
Za tako hudo retardiranost zlobnega multinika mora biti nekaj drugo krivo in ne korona.
In takšni podpirate fašizem in psihopate.
To pa so le fašistične vrednote.


Res je.
Bolj ali manj sami desničarski fašisti.
[/quote]

A ti, trollhunter alias Ludi, uni neuropat in Marko ste pa levičarji?
Hudirja, no. pa sem ves čas mislil, da sem sam levičar. Sicer mi gre tale vlada na k****, ampak dejstvo je, da se bolnice polnejo in da rabimo ukrepe. Nikoli nisem bil proti ukrepom, ne maram pa Janše, čeprav mi gredo tudi kolesarji na k****, ker jim ni jasno, kaj sploh zahtevajo. So antimaskarji, niso, so za ukrepe, niso?? In kaj zdaj? Tole pa čisto podre to tvojo levo-desno predalčkanje. Kdo za vraga je zdaj levi, kdo pa desni? Kakšna zmeda, ne?

A ti, trollhunter alias Ludi, uni neuropat in Marko ste pa levičarji?
Hudirja, no. pa sem ves čas mislil, da sem sam levičar. Sicer mi gre tale vlada na k****, ampak dejstvo je, da se bolnice polnejo in da rabimo ukrepe. Nikoli nisem bil proti ukrepom, ne maram pa Janše, čeprav mi gredo tudi kolesarji na k****, ker jim ni jasno, kaj sploh zahtevajo. So antimaskarji, niso, so za ukrepe, niso?? In kaj zdaj? Tole pa čisto podre to tvojo levo-desno predalčkanje. Kdo za vraga je zdaj levi, kdo pa desni? Kakšna zmeda, ne?
[/quote]
Ne vem kaj so drugi in ne bom govoril v tujem imenu.
Mene ne zanima politika.
Mene zanima človek.
In če so na oblasti lažnivci, kriminalci, obsojenci, psihopati….potem so tudi njihova dejanja temu primerna in za obsodit.
Ker takšni zblojenci ne morejo delati v dobro ljudi.
Retultati so dovolj zgovorni.
Samo čreda neumna tega ne vidi.

New Report

Close