Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek povečane bezgavke pri otroku

povečane bezgavke pri otroku

da zopet ne letamo do zdravnika , vprašam najprej tukaj

14 dni nazaj je imel 3,5 letnik virozo in zraven zelo povečane bezgavke. Sedaj pa je 3 dni prehlajen (prvi dan malo vročine) in ima zopet povečane bezgavke. Ne tako kot pri virozi ampak se jih vidi in na otip so trde
ali to paše k prehladu ali bi bil potreben pregled? Naj omenim da je bil že velikokrat bolan, pa teh bezgavk nisem nikdar opazila, sedaj pa 2x v tem mesecu

hvala

Glej, povečane bezgavke samo pomenijo, da se v njegovem telesu nahaja virus ali bakterija, ki mu skušajo bezgavke kljubovati. Po drugi strani pa sem sama imela tri leta srednje šole močno povečane vratne bezgavke, tudi punktirali so mi jih, pa je bilo vse OK, tudi krvni testi OK, tako, da so pustili pri miru. A če je bil v preteklem mesecu bolan, je logično, da ima še povečane. Če čez teden ali dva ne izginejo, pa pokliči pediatra in vprašaj, če prideš na pregled. Sama vedno najprej pokličem (že tako smo redko pri pediatru, večinoma sama pozdravim), ker kot pridemo tja na pregled, domov prinesemo še kakšno bolezen več…

NIma viroze ampak ima streptokokno angino. Nazaj in prosi zdravnika/co da mu naredi bris grla – samoplačniško stane 5€. Glede povečanja ne rabiš skrbeti moj je imel velike kot kurja jajca, traja pa nekje tri tedne da grejo nato nazaj. Ti pa moram povedat, da so pediatri amlo jezni, ker izgleda na virozo in potem rečeš da sumiš na angino, pa malo čudno gledajo, vsaj moja je nato naredila bris in začudeno ugotovila da je pozitiven. Sedaj ko pridem in ji rečem, menim da je angina mu naredi takoj bris in je pozitiven in mi je nazadnje rekla: že večkrat ste imela prav, kljub temu, da je izgledalo na nedolžno virozo tako, da vam sploh ne bom več ugovarjala:):).

Povečane bezgavke so pokazatelj bakteričnega vnetja ne virusov. Vsaj tako je meni povedala pediatrinja.

nova
Uredništvo priporoča

Zamenjaj P,ker govori neumnosti tako kot ti 🙂


Najbolj so povečane ravno pri infekcijski monoNukleozi, ki je VIRUSNA okužba.

ja točno to je imel, samo imena se nisem spomnila

ampak se je pozdravil in je bilo vse ok. Sedaj po 14 dneh pa zopet prehlad in povečane begavke.

Zamenjaj P,ker govori neumnosti tako kot ti :)[/quote]

Pa kaj si ti pametna, bris grla za prehlad – ne bris grla na streptokokno angino, ki je prisotna v največji meri po vrtcih in okrog in je že prav množično razširjena in prenosljiva. In ko izločiš streptokok ja gre lahko za viruse – ne delaj se pametne če nimaš pojma. In ja izgled kot viroza in povečane bezgavke so pokazatelj tudi streptokokne angine, čeprav otrok niti ne toži da ga močno boli grlo. Našega ni nič bolelo grlo in je jedel normalno, nobenih drugih znakov, celo po pregledu krvi ni kazalo na bakterično angino, bris grla je bil pa pozitiven. Tako, da ne pametuj.

Zamenjaj P,ker govori neumnosti tako kot ti :)[/quote]

Pa kaj si ti pametna, bris grla za prehlad – ne bris grla na streptokokno angino, ki je prisotna v največji meri po vrtcih in okrog in je že prav množično razširjena in prenosljiva. In ko izločiš streptokok ja gre lahko za viruse – ne delaj se pametne če nimaš pojma. In ja izgled kot viroza in povečane bezgavke so pokazatelj tudi streptokokne angine, čeprav otrok niti ne toži da ga močno boli grlo. Našega ni nič bolelo grlo in je jedel normalno, nobenih drugih znakov, celo po pregledu krvi ni kazalo na bakterično angino, bris grla je bil pa pozitiven. Tako, da ne pametuj.[/quote]
otrok je prehlajen,ne toži da niti za 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boli grlo niti nuič drugega,kdo je pameten?
Šolo imaš kakšno?
Kje so te učili za bakterično angino?
V svetu je totalno nepoznana,verjetno je to nova vrsta 🙂
Ni meni treba govoriti nič za BAKTERIJSKO angino,verjetno oz. 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolje poznam kot ti !
Pa malo poguglaj kaj to pomeni za tvojega otroka 🙂 če sploh veš o čem govorim,verjetno da ne 🙂

New Report

Close