Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek povišan krvni sladkor

povišan krvni sladkor

Preberi si, kaj pomeni LCHF, potem pa ti sam nehaj pisati traparije, ker škodiš drugim.

Sadje, polnozrnate izdelke, žitarice stročnice in zelenjavo z veliko OH je treba zmanjšati, večino zelenjave lahko ješ po mili volji, mlečnih izdelkov brez dodanega sladkorja je ogromno, med mesom mogoče ne boš izbral ravno svinjskih reber s kožo, z vsem ostalim se da pa čisto dobro shajati. Verjetno je dobro črtati še večino predelanih mesnih izdelkov, ker večinoma vsebujejo trans maščobe in škrobne oziroma sladke dodatke.

Ampak seveda v naši revni kulinarični kulturi, kjer je osnova prehrane škrob (kruh, krompir in pašta), je smrtni greh omenjati, da se da živeti tudi brez cukra, kar se vidi takoj po tem, kako tebi in tebi podobnim kdo stopi na živc, čim to samo omeni.[/quote]

V prvem postu na katerega sem ti replicirala si napsiala, da je potrebno ČRTATI VSA ŽIVILA S SLADKORJEM.
Kar je seveda čista traparija.
No sedaj si se začela ven vleči in pišeš, da je treba zmanjšati, ker se povsem drugače sliši kot prej, ko si pisala, da je potrebno vse črtati.

Upam, da veš, da ima naravno mleko že v osnovi sladkor v sebi, da ga ni treba dodajati? Tisto mleko iz krave ven, brez dodatkov, je polno sladkorja.

Zato prosim, ne piši traparij. Je res bolano poslušat vas fantike, ki solite ljudem pamet, da je treba črtat sladkor, zraven pa ne veste, da je sladkor tako v mleku kot v zelenjavi kot v sadju.
V masti in mastnih zrezkih ga pa resnično ni.[/quote]

Tudi namesto mleka je boljše uživati fermentirane mlečne izdelke, ker je v njih sladkor v glavnem že spremenjen v mlečno kislino.
Tudi v mesu je kar nekaj substance, iz katere nastane glukoza, reče se ji glikogen, če smo ravno natančni.
Tako da izvoli in pojdi picajzle praskat še komu drugemu.

V prvem postu na katerega sem ti replicirala si napsiala, da je potrebno ČRTATI VSA ŽIVILA S SLADKORJEM.
Kar je seveda čista traparija.
No sedaj si se začela ven vleči in pišeš, da je treba zmanjšati, ker se povsem drugače sliši kot prej, ko si pisala, da je potrebno vse črtati.

Upam, da veš, da ima naravno mleko že v osnovi sladkor v sebi, da ga ni treba dodajati? Tisto mleko iz krave ven, brez dodatkov, je polno sladkorja.

Zato prosim, ne piši traparij. Je res bolano poslušat vas fantike, ki solite ljudem pamet, da je treba črtat sladkor, zraven pa ne veste, da je sladkor tako v mleku kot v zelenjavi kot v sadju.
V masti in mastnih zrezkih ga pa resnično ni.[/quote]

Tudi namesto mleka je boljše uživati fermentirane mlečne izdelke, ker je v njih sladkor v glavnem že spremenjen v mlečno kislino.
Tudi v mesu je kar nekaj substance, iz katere nastane glukoza, reče se ji glikogen, če smo ravno natančni.
Tako da izvoli in pojdi picajzle praskat še komu drugemu.[/quote]

In, ko te človek postavi pred dejstva, postaneš nesramna.

Tudi namesto mleka je boljše uživati fermentirane mlečne izdelke, ker je v njih sladkor v glavnem že spremenjen v mlečno kislino.
Tudi v mesu je kar nekaj substance, iz katere nastane glukoza, reče se ji glikogen, če smo ravno natančni.
Tako da izvoli in pojdi picajzle praskat še komu drugemu.[/quote]

In, ko te človek postavi pred dejstva, postaneš nesramna.[/quote]

Glej, tisti, ki je res motiviran, si bo prebral nekaj o diabetesu, prediabetesu in inzulinski rezistenci, in odtod do spoznanja, da cuker pač enim – ne vsem – škodi, ni ravno dolga pot. In se bo potem naučil, kaj njemu škodi in kaj ne.

Tisti, ki je navdušen nad praskanjem tujih picajzlov, bo pa praskal tuje picajzle, pač uživaj pri tem še naprej.

In, ko te človek postavi pred dejstva, postaneš nesramna.[/quote]

Glej, tisti, ki je res motiviran, si bo prebral nekaj o diabetesu, prediabetesu in inzulinski rezistenci, in odtod do spoznanja, da cuker pač enim – ne vsem – škodi, ni ravno dolga pot. In se bo potem naučil, kaj njemu škodi in kaj ne.

Tisti, ki je navdušen nad praskanjem tujih picajzlov, bo pa praskal tuje picajzle, pač uživaj pri tem še naprej.[/quote]

Avtorica, ti svetujem, da prebereš kako resno literaturo, posevetuj se z zdravnikom.
Vsekakor pa ne poslušaj LCHFjev, ker vidiš, da ima picajzle.

Glej, tisti, ki je res motiviran, si bo prebral nekaj o diabetesu, prediabetesu in inzulinski rezistenci, in odtod do spoznanja, da cuker pač enim – ne vsem – škodi, ni ravno dolga pot. In se bo potem naučil, kaj njemu škodi in kaj ne.

Tisti, ki je navdušen nad praskanjem tujih picajzlov, bo pa praskal tuje picajzle, pač uživaj pri tem še naprej.[/quote]

Avtorica, ti svetujem, da prebereš kako resno literaturo, posevetuj se z zdravnikom.
Vsekakor pa ne poslušaj LCHFjev, ker vidiš, da ima picajzle.[/quote]

Ježešna, še katolibani niso tako razp**deni, kadar jim rečeš, da je eno vzhodnjaško praznoverje enako drugemu, kot če odvisniku od cukra samo omeniš, da gre tudi drugače.

Avtorica, ti svetujem, da prebereš kako resno literaturo, posevetuj se z zdravnikom.
Vsekakor pa ne poslušaj LCHFjev, ker vidiš, da ima picajzle.[/quote]

Ježešna, še katolibani niso tako razp**deni, kadar jim rečeš, da je eno vzhodnjaško praznoverje enako drugemu, kot če odvisniku od cukra samo omeniš, da gre tudi drugače.[/quote]

Avtorica, lahko vidi s prve roke kaj se zgodi človeku, ki je na LCHF dieti. Dvomim, da si želi avtorica postati tak karakter.

Atkinsonova dieta je tudi ena varianta LCHF diete, če ne kar ista. Atkinson je umrl zaradi zamaščenosti jeter. Toliko o koristi teh diet. Da ne omenjam kaj se zgodi z ledvicami, če ješ v stilu teh diet.

[img]http://static9.depositphotos.com/1005951/1173/i/950/depositphotos_11732740-stock-photo-sugar-gummy-candy.jpg[/img]

🙂 to je za “ne bo držalo”.

Za “atkinsonova dieta”: ni Atkinson, ampak je Atkins, ni umrl zaradi zamaščenosti jeter, ampak zaradi srčnega zastoja, ki je bil posledica virusne kardiomiopatije, in LCHF se od Atkinsa razlikuje prav v vsebnosti zelenjave in vlaknin.

Posvet z zdravnikom je le na videz dobra odločitev. Naši zdravniki so glede smernic zdrave prehrane ostali tam nekje v osemdesetih. Žal.

Znanje gre naprej in države, ki malce hitreje sprejmejo nova spoznanja, ravno za diabetes tipa 2 (predvidevam, da ima avtorica tega) priporočajo LCHF dieto, kot uradno smernico.

Pri nas pa smo žal še vedno na piščančjih prsih, zmanjševanju maščob in polnozrnatih žitaricah.

Dejansko so smernice iz leta 1917 bolj primerne za diabetične bolnike kot današnje.

http://www.drfeelgood.si/blog/2015/11/13/diabetic-cookery-recipes-and-menus-1917-rebecca-w-oppenheimer/

Žal ne jem bonbonov. Tako, da jih kar zase zadrži. Vidim, da imaš težave s tem.
Sem pa radovedna, če si bila že pred dieto tako nesramna, agresivna in taka ali si to postala med dieto?

Posvet z zdravnikom je le na videz dobra odločitev. Naši zdravniki so glede smernic zdrave prehrane ostali tam nekje v osemdesetih. Žal.

Znanje gre naprej in države, ki malce hitreje sprejmejo nova spoznanja, ravno za diabetes tipa 2 (predvidevam, da ima avtorica tega) priporočajo LCHF dieto, kot uradno smernico.

Pri nas pa smo žal še vedno na piščančjih prsih, zmanjševanju maščob in polnozrnatih žitaricah.

Dejansko so smernice iz leta 1917 bolj primerne za diabetične bolnike kot današnje.

http://www.drfeelgood.si/blog/2015/11/13/diabetic-cookery-recipes-and-menus-1917-rebecca-w-oppenheimer/%5B/quote%5D

Torej svetuješ branje rumenega časopisja, ker je bolj realno kot pa poslušanje zdravnikov :)?

Ni čudežnega zdravila.
Vsak dan vsaj pol do ene ure rekreacije, črtaj vso hrano, ki vsebuje škrob in sladkor[/b].
Če si pretežka, shujšaj. Že 5-10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izgube telesne teže se pozna.[/quote]

Ne verjemi tega, kar je boldano.

Ni čudežnega zdravila.
Vsak dan vsaj pol do ene ure rekreacije, črtaj vso hrano, ki vsebuje škrob in sladkor[/b].
Če si pretežka, shujšaj. Že 5-10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izgube telesne teže se pozna.[/quote]

Ne verjemi tega, kar je boldano.[/quote]

Popravljam napačno citiranje: Ne upoštevaj tega: črtaj vso hrano, ki vsebuje sladkor

Hrano moraš urediti.
Pazi na glikemični indeks.
Bel kruh nadomesti s polnozrnatim.
Sladke pijače skenslaj. Alkohol tudi.
Mastno hrano skenslaj, kolikor se da.
Manj mastno, manj sladko. Nižji GI.

O kakšnem rumenem tisku pišeš?

V UK je LCHF prehrana pri diabetesu uradna smernica. Se pravi, ti jo svetuje zdravnik.

Pri nas ti zdravnik svetuje nekaj čisto drugega.

Kdo ima prav? Angleži, ki sledijo novim dognanjem ali naši, ki imajo v celem študiju prehrani namenjen en sam semester?

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=22382
http://www.emka.si/pozgani-mozgani-presenetljiva-resnica-o-zitaricah-ogljikovih-hidratih-in-sladkorju-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}93-tihih-ubijalcih-vasih-mozganov/PR/1956821,13149?gclid=CJfo0reaxNICFQ-NGwodphAM_w
http://www.emka.si/mastna-laz/PR/1602151

Za začetek ti priporočam nekaj literature na to temo, čedalje več je raziskav, ki potrjujejo škodljivost sladkorja in moke. Polnozrnati izdelki in izdelki brez maščobe so največji nateg prehranske industrije! Kljub “preventivi” debelost narašča iz leta v leto, na svetu je že 2 milijardi ljudi predebelih! Očitno delamo nekaj narobe in krivec niso maščobe!

O kakšnem rumenem tisku pišeš?

V UK je LCHF prehrana pri diabetesu uradna smernica. Se pravi, ti jo svetuje zdravnik.

Pri nas ti zdravnik svetuje nekaj čisto drugega.

Kdo ima prav? Angleži, ki sledijo novim dognanjem ali naši, ki imajo v celem študiju prehrani namenjen en sam semester?[/quote]

Seveda, prav ima ena mona, ne pa moj zdravnik.
In ti misliš, da bom raje tebi verjela kot mojemu zdravniku?
On je študiral kar nekaj let, ti pa si prebrala par rumenih revij.

Sedaj ali se je avtorica umaknila, ali bo odg ko bo imela čas ali ima sploh še željo po sodelovanju.

Ali je le nekdo provokativno odprl temo, potem pa se pojavlja v kregu kot razcepljena persona. Bog ti vedi.

Če je avtorica pametna, bo poslušala zdravniške nasvete in ne nasvete nekih modernih diet.

O kakšnem rumenem tisku pišeš?

V UK je LCHF prehrana pri diabetesu uradna smernica. Se pravi, ti jo svetuje zdravnik.

Pri nas ti zdravnik svetuje nekaj čisto drugega.

Kdo ima prav? Angleži, ki sledijo novim dognanjem ali naši, ki imajo v celem študiju prehrani namenjen en sam semester?[/quote]

Seveda, prav ima ena mona, ne pa moj zdravnik.
In ti misliš, da bom raje tebi verjela kot mojemu zdravniku?
On je študiral kar nekaj let, ti pa si prebrala par rumenih revij.[/quote]

Tvoj zdravnik ni študiral prehrane, ampak je študiral medicino. S prehrano se je ukvarjal točno en semester, kjer je poslušal stvari, ki so veljale v osemdesetih letih. Meni ni jasno, kako to, da pri nas velja po eni strani totalno nezaupanje v zdravnike, ko gre za postavljanje diagnoz in protokole zdravljenja, kar so dotični v resnici študirali. Se jim pa slepo verjame, ko gre za prehrano, o kateri vedo bore malo. Kar ti bo vsak, vsaj malce samokritičen zdravnik, tudi priznal.

Meni absolutno ni treba verjeti. Tudi nisem odgovarjala tebi, ampak avtorici posta, ker dejansko imajo druge države drugačne smernice prehrane pri diabetesu kot jih imajo naši.

In, če jo to zanima, lahko na netu najde marsikaj in si prebere, vidi stvari drugače, pa se potem odloči po svoje.

Lahko pa seveda tudi slepo zaupa.

Meni absolutno ni treba verjeti.

Seveda, prav ima ena mona, ne pa moj zdravnik.
In ti misliš, da bom raje tebi verjela kot mojemu zdravniku?
On je študiral kar nekaj let, ti pa si prebrala par rumenih revij.[/quote]

Tvoj zdravnik ni študiral prehrane, ampak je študiral medicino. S prehrano se je ukvarjal točno en semester, kjer je poslušal stvari, ki so veljale v osemdesetih letih. Meni ni jasno, kako to, da pri nas velja po eni strani totalno nezaupanje v zdravnike, ko gre za postavljanje diagnoz in protokole zdravljenja, kar so dotični v resnici študirali. Se jim pa slepo verjame, ko gre za prehrano, o kateri vedo bore malo. Kar ti bo vsak, vsaj malce samokritičen zdravnik, tudi priznal.

Meni absolutno ni treba verjeti. Tudi nisem odgovarjala tebi, ampak avtorici posta, ker dejansko imajo druge države drugačne smernice prehrane pri diabetesu kot jih imajo naši.

In, če jo to zanima, lahko na netu najde marsikaj in si prebere, vidi stvari drugače, pa se potem odloči po svoje.

Lahko pa seveda tudi slepo zaupa.

Meni absolutno ni treba verjeti.[/quote]

Torej ti veš več kot moj zdravnik?
Zanimivo. Kako so ene MONe izjemne.
Me spominja tvoj zapis na tiste vseznanlce od Herbalife sekte. Točno takole oni komentirajo. Oni seveda vse vedo, zdravniki pa nič. Ko pa se človek zagifta z njihovi izdelki, rešujejo pa zdravniki.

Ne avtorica se ni umaknila ;): Ni bilo časa prej.
Hvala vsem za odgovore, mnenja. Držala se bom zdravnikovih napotkov, prav pa mi bodo prišli tudi napotki od tukaj,

Ne avtorica se ni umaknila ;): Ni bilo časa prej.
Hvala vsem za odgovore, mnenja. Držala se bom zdravnikovih napotkov, prav pa mi bodo prišli tudi napotki od tukaj,[/quote]

Pametno. Poslušaj zdravnike :). In veliko sreče pa še več volje in bo šlo :).

Avtorici priporočam knjigo Program za ozdravitev sladkorne bolezni.
https://www.zalozba-planet.si/2/productID=4845

Avtorica, en dober članek, ki svari pred nesmiselnimi dietami:

https://www.suzanafridl.si/ogljikovi-hidrati-mascobe-beljakovine-dieta-hujsanje/

New Report

Close