Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pozdrav…

Pozdrav…

Mojemu zajčku,pa Mariji in Janiju…tko cune so oprane,pa zlikane pa vse je pospraljeno in oprano,očiščeno..porihtano..a še ke kaj rabi? Zdej sem glih v filingu…
Hja tud jaz mam dons praznik..malega sončka sem se oslobodila za kako urico.Prvič v živlenju…kej tak lepega..uhhh zdej grem pa na en kufe…pol pa na praznik brez dela..ahh sta ze nazaj..ludo ludo…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Na še uspelo mi ni napisat heheh sta že nazaj jao ljudiiiii..ludnica..ode moja kafa!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca, cmokija zate***************************************

Vračam podrave muca in moram reči, da mate na Bledu še vedno tanartabulš kremšnite :)))) Mnamsi 🙂 Jih ne jem velikrat, tokrat pa… aha :)))

Jani je danes gledu tulipane in jedel kremšnite :)))))))

Jest pa rila po vrtu kot krt in …..bog mi je priča,
mislila na vas, tlele gor, spila en par pirov, de
je ja tekl od mene, spila dva šnopca, de se mi
je zemlja zdela ……..ravna, bogme.. in …………zdaj
sem tu, juhuhuhhu!

Zajček, jutri da sedeš u avtobus, da se pripelješ do
……… in pokličeš…..da te pridem iskat in da užijeva to
nepopisno, ampak resnično nepopisno lepoto. Šele
ko boš videla mojo gmajno, repeat “mojo gmajno”,
boš ti sploh vedela, ka pomeni imeti “vse v življenju”.
Zajček, pridi, pridi, pridi, pridi, boš videla….boš vonjala, …….boš sanjala ……… boš …..eh, kva, živela, bemti, joj, zajček, joj, kolk si te jest želim zdej imeti tuki! Pa našo muco tudi, pa lisjaka, pa Nikitko, Brusko tko pozna vse to ..Jani najbrž tudi …. Da ti samo vidiš spreminjanje neba, da vidiš oblak, ki ima zdaj obliko jagenjčka, zdaj dežnika, zdaj banane, zdaj …..eh, da občutiš vonj pokošene trave, da …… se pogovoriš z deževnikom Maksom, da…….joj, zajček, ovo ti je zaista stvarni život, život, zbog kojeg bi čovjek, ako bi zanj znao, ubijao!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

tnartabulše pa ziher nis jedu..k jih dela moja teta.Tko..pa jest seveda..tanartabulše boš probal na srečanju ko bo,če bo…
Aja a si tulipane gledal pred mojo hišo?A vete te pa ni odpihnu??’Kaj nis zatulu…bi koj pršla,pa bi z ženo ugotovile odkod se poznava..hihihi
No sma da ste užival,baje da je bil prau zastoj,ker so se trume avtomobilov valile proti nam…Ti jest povem,nč posebnega ni tuki pri nas…tuga tuga….aja italijanov je blo pa res kar dosti!Drgač pa prazno…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ko je že tuki pozdravna ” tema”, naj gre jutranji pozdrav še našim fantom na ” granici “, ki se danes kao trudijo delat :))))))))))))

Pa še moj pozrav vsem gmajnarjem, tistim,
ki še ajajo in tistim, ki že norio okoli hiše in po
hiši. Zdaj greva z našo kužiko “nekam”, pol pa
spet za eno par ur v njivo, dokler je vreme
napovedano! In kasenej se morda spet kaj
beriamo!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Vidim,da tukaj zelo radi drug drugemu pošiljate pozdrave,zato naj vas danes doseže tudi moj pozdrav za dobro jutro.Ja,seveda je precej zgodaj,samo tako je pri meni,če se odločim menjati višinsko razliko bivanja za kakšen dan.

--------------------------------------------------------------------------------------------- Nič delati je bolje,kot z mnogo truda nič doseči!

Ja Marija… na praznik dela pa riješ po vrtu? Jej jej 🙂 cel let boš fest delala :)))

Jani bo vse nadoknadil danes :)))

Madona, ves čas sem bil na preži za.. muco :))) Pa muce ni blo in ni blo… oooooo, ko pridem naslednjič na bled.. bom vpil že od Šobca naprej :)))))

Jani verjame, da so tetine šnite najboljše, samo…. teta jih verjetno nima glih na zalogi :))))

A veš, ljubi Lisjak, saj to ni tisto, a veš, tisto …
ampak, kako dobro dene človeku, če mu nekdo
z nasmehom reče “dobro jutro …”, pa mal pojoče
konča tisto “jutro”. Veš, ane. In mi to tudi vemo, zato
je v slehernemu od nas nekaj tistega: ko vstaneš, ko si oči pomaneš, ko si kavico nalijše, pa PC vklopiš in ves vesel vidiš, da nisi sam tako zgodaj pokonci, da se je naš Jani vklopil že prdd nami, da naš zaječk še legel pravzprav pošteno ni, pa že vriska in z laterno po gmajni leta in vpije “dobro jutro, dobro jutro, pa se spotakne še ob ježka, ki modruje nekaj že več kot pol noči, pa ……eh, Lisjak, kaj čmo, smo ene take čudne žvalce, da na govorim jaz o svoje Maksu, bela cesta, sva se danes zjutraj, ko sem pičila tiste vile pa lopato v zemljo, čist v redu nategvala, kdo bo koga: mi leži tam pred nogami, fris gor pokonc moli in mi levite bere, češ, da sem mu domek podrla. Nakar ga jaz primem, mal nategnem, da vidim, kolk v dolžino meri, ne sam v jezik, pa ga pol spet tja not v zemljo porinem z besedo ali dvema, da ima pač več časa kot jaz iskati svoj rov in naj si ga poišče in da je lohka še zlo srečen, da me ni sveta jeza spopadla, ker bi bil tudi lahko ob svoje zadek! bela cesta. No, nekak sva prišla na isto valovno – beri zemeljsko – dožino, sva se tudi sporazumela: leha je skopana, Maks cel, jaz pa full zadovoljna. In – tudi zato – pozdrav vsem gmajnarjem. Aha, še neki: sem vmes, ko sem “orala” leho, slikala tri srne na paši, kakih sto metrov od hiše. Fantje, dekleta, pogled, ki mu ni para, resda ne. Pogled, ki napolni dušo in srce. Zgovorna tišina narave (ja, ura je bila pa šest, ane!), zgovorna, kajti, le kje bi srnice priskakljale iz gmajne v toplini dneva in vrvežu, ki ga niso navajene. In zdaj, prav zdaj, so se odprli vsi regratovi cvetovi , cela naša planota, vse naše dolinice se kopljejo v prepeli rumeni sonči barvi cvetočega regrata. Približno take občutke imam, da ko bi zanala, ko b mogla, bi tako spravila to na platno, kot Rembrandt, ali kdorkoli je že bil, kdo pa ve zanj, vemo le za tiste – poljane cvetočih sončnic. Ko sem bila na enem izletu po Toscani, mi je pogled na cvetoče sončnice jemal dih. In prav tako mi jemlje dih pogled na cvetoči regrat, v nosnicah imam še vedno njegov prav poseben in specifične vonj.

Joj, čebelic, joj Lisjak, joj vsi vi Tjavendanovci, kaj zamujate, ko ne vidite te lepote, kaj zamujate ……

Lep, sončen, cvetoč dan vam želi raznežena
Mariči

P.S.: Lisjak, če si je v hribih, če si kej, kjer si rad sam s pogledom na kozoroge na paši, če si kje, kjer ….. potem ti pošiljam en pozdrav, ki …….. naj te pripelje samo za trenutek sem k meni, sem na to cvetočo planoto in želim ti, da z zaprtimi očmi podoživiš to jutranjo neokrnjeno naravno lepoto, lepoto, ki je je sposobna človeku nuditi zgolj in samo – narava. Lisjak, vzemi daljnogled in v dalj poglej vse tisto, kar ti ni dano gledati od blizu. Pa, naj te potolažim, od blizu ta trenutek še tako močno lepo ni – le v dalj naj ti nese oko tudi srce.

Lep dan vsem!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He, Mariči, luštno in lepo te je brati. Prav zares, ko tako lepo opisuješ svoje okolje, da ga zajček kar podoživi….
Prosim za izredno strpno vedenje do našega Maksa, zasluži si vso spoštovanje !!
Ampak ej, a mi prosim prevedeš besedo ” leha “?? Nekaj si sicer predstavljam, pa nisem čisto prepričana, će imam prav. Naj me Vrag pocitra, koliko besed pravzaprav še ne razumem :)))

čau, zajček

A veš, mili moj zajček, leha je po naše, ampak
verjetno res le po naše en kos njive. Ni njiva, ni
čisto tista dva kvadratna metra zemlje za solato,
je nekaj malega več. In to je – leha, pravzaprav pa
bi pri nas še čisto drugače rekli, pa ne znam tako
zapisati. Nekako bolj zapeli bi tisto liiiiihaaaaa!
Tako, viš, pa veš nekaj več, pa najbrž na tvoj račun
še kdo! Heh, tako je življenje, človek se uči, uči in…
v ljubljenju, pred in med ljubljem …spet in samo …… u č i !
Evi ti enega cmoooooooooččččččkkkkkkaaaaaaaa!
in nehi klica vraga, bemtiš, imaš tuki en predober zaklad – ježka, janija, lisjaka, bruska, miškota, Štumpija, bemti, vso dedcovsko zalego imaš, klišeč pa vraga. Le kaj ti je, dekle, kaj ti je?
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Odgovora na zadnje vprašanje, žal ne vem ):
Aha, zdaj pa vem , kaj je leha. Sploh niti blizu nisem bila, hehe, ne bi niti pogruntala!!!
Hej, vem pa to, da se res celo življenje človek uči, ja to pa vem :)) .

Tebi cmoka, Maksu pozdrav!

zajček

Lepo….še posebej hvala za – P.S.

--------------------------------------------------------------------------------------------- Nič delati je bolje,kot z mnogo truda nič doseči!

ooooooo pa me pri njej so sladke stvari vedno na zalogi..ma biznis kr v domači bajti..pol grepa neprej v hotele pa vse slasčičarne pa celo na šobec..ekola..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ejjejejejej 🙂

Jani pa tega ni vedel 🙂 lep večer muca 🙂

New Report

Close