Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Pozitiven hitri test- kakšen je postopek❓

Pozitiven hitri test- kakšen je postopek❓

Fant je pozitiven na hitrem testu, kakšen je postopek?

Kdo ga “zasliša” glede stikov in s kom je v skupnem gospodinjstvu? Jutri na PCR testu ali dobi klic iz NIJZ❓

Jaz sem bila z njim cel teden, še vedno sva skupaj, drugače živim drugje. Če bo pozitiven on dobi izolacijo, jaz pa karanteno, skupaj z vsemi drugimi, ki živijo na istem naslovu kot jaz❓

Kaj če me ne omeni❓

Oz. pove da sva skupaj že cel teden in da sploh še nisem bila doma, da moji ne bi tudi dobili karantene❓

 

 

Kot direktorica svetovne zdrafstvene organizacije, naj ti odpišem. Prvo boš morala pofafat penise 30 muslimanom, potem pa ti bo Abdul Albakshiri povedal, kaj moraš storiti po pozitivnosti na Covid, predvsem boš morala cuzat penise, potem boš odrešena Covida in vseh ostalih grehov.

Ko sem nedolgo nazaj jaz imel korono sem pričakoval ta klic pa ga ni bilo. Iz NIJZ sem dobil pošto da naj ostanem v izolaciji in vsi ki so bili z mano v stiku naj bodo v karanteni, pa še ta pošta je prišla šele po 2 tednih od pozitivnega testa. Tako da nikjer mi ni bilo treba navajati imena ne nič.

pošiljam vam spletno stran, kjer lahko kopirate PCT potrdilo, ki ga inšpektorji ne morejo preveriti in je 100% OK in pridete skozi povsod, v vseh trgovinah, restavracijah, jaz ga uporabljam že 11 mesecev in je vedno bil ok. lahko ga skenirate in si ga naložite na telefon: (https://radiostudent.si/ostalo/mestni-napovednik/morje-bo-tudi-septembra-te-srede-ne-bo-ve%C4%8D)

Ti povem iz prve roke: jaz pozitiven test na Hrvaškem (okužena od cepljenega), na meji sem 3x opozorila in kazala papir, da se je le spravil pisat odločbo o karanteni. Samo meni, možu nič. Doma smo potem klicali sami (itak, da se je okužil tudi mož), da so naju le napotili na pcr test (takrat je moral napotiti osebni zdravnik ali urgenca). Rezultat dobiš na SMS na mobi, v eZvem pa je takoj odločba o prebolevnosti (covid-pass, ki začne veljati čez 12 dni). Vprašal naju ni noben nič, po 10 dneh smo pa dobili pisemce od NIJZ, kako postopati. Vmes sem šla še po sina, ki se je okužil v študentu, tudi od cepljenega (je pa že prej sporočil ŠD, da je en v domu okužen, niso pa nobenega pošiljali v karanteno). Spet telefonade, da je prišel do pcr testa, vprašanj od NIJZ nobenih, le po 11 dneh pisemce z navodili. Seveda je sin obvestil ŠD in fax, da je okužen, in oni so posredovali naprej drugim študentom.

Delaj torej po vesti in logiki, če si bila s fantom, bodi v karanteni, ne rabiš odločbe, da se obnašaš odgovorno. Če nisi bila v stiku z domačimi, jim ni treba v karanteno, naslov bivališča ne igra nobene vloge. Je pa za moje pojme prav, da se obvesti vse, ki so bili v stiku v dnevih pred boleznijo. Nikoli ne veš, kdo ima morda starega sorodnika ali bolnika, zato je prav, da ve, da je bil v tveganjem stiku in tako lahko začasno prekine stike, da ga obvaruje. In da ne leze glih tisti teden v kino, na obiske itd. Tudi zato je fajn, da se obvesti, ker če tak človek dobi npr. vročino, glavobol… da lahko predpostavlja, da je fasal covid in se takoj primerno ravna.

Odgovor na objavo uporabnika
Rgarfegfw, 27.12.2021 ob 22:41

Fant je pozitiven na hitrem testu, kakšen je postopek?

Kdo ga “zasliša” glede stikov in s kom je v skupnem gospodinjstvu? Jutri na PCR testu ali dobi klic iz NIJZ❓

Jaz sem bila z njim cel teden, še vedno sva skupaj, drugače živim drugje. Če bo pozitiven on dobi izolacijo, jaz pa karanteno, skupaj z vsemi drugimi, ki živijo na istem naslovu kot jaz❓

Kaj če me ne omeni❓

Oz. pove da sva skupaj že cel teden in da sploh še nisem bila doma, da moji ne bi tudi dobili karantene❓

 

 

Če je pozitiven, bi moral danes ali najkasneje jutri iti na PCR test. V tem času se mora izolirati.

Ti kot bližnji stik, tudi moraš v karanteno (brez stika z ostalimi osebami in po možnosti tudi brez stika z njim) za 10 dni. Obstaja velika verjetnost, da bo po potrditvi s PCR testom, dobil klic z NIJZ, kjer ga bodo pozvali da jim javi svoje rizične stike in potem bodo ti stiki obveščeni, da morajo v karanteno.

Priporočal bi, da o stikih ne laže in da tisti, ki so bili z njim v stiku, tudi gredo v karanteno. To je najboljši preventivni ukrep za preprečitev širjenja okužb.

Priporočam, da se tisti, ki ste bili v bližnjem ali malo manj bližnjem stiku z njim, redno testirate s hitrimi testi višje kvalitete (Roche in Siemens), saj boste tako relativno hitro zaznali okužbo.

Če simptomov še nima, potem bodi v karanteni zgolj ti, tvoji starši pa naj se dnevno testirajo par dni. V primeru, da boš pa tudi ti pozitivna, potem pa bodo tudi oni morali v karanteno.

New Report

Close