Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek POZOR Medved se potepa po Mostecu in Rožniku

POZOR Medved se potepa po Mostecu in Rožniku

Joj, Janis, da bi več ljudi razmišljalo tako kot ti, bi bil svet lepši. Žalosten je fenomen, ko bi ljudje najraje pobili vse medvede, ker predstavljajo KAO nevarnost, nato bi se spravili nad divje prašiče, pa tudi srne bi čez čas radi pobili, ker se lahko katera znajde na cesti in poškoduje avto. Žalostno, žalostno :((

Nekatere ste že prav smešne s temi nerealnimi eko pogledi. Malo si razčistite pojme o tem kje naj bi medvedi živeli, sigurno ne v mestih in po vaseh.
To, da imate nekatere tako slabo mnenje o ljudeh, ki živijo izven Ljubljane in dnevno zaradi službe hodijo v Ljubljano je pa prav porazno, če ne že žalostno. Če že rinete v take idejne skrajnosti potem najbolje, da se ljudje kar množično izselimo iz te deželice in pustimo, da jo preraste gozd, medvedi naj se pa veselo razmnožujejo – zelo ekološko ane.
Nekaterim meščanskim damam pa priporočam kakšen naravoslovno osvežitveni izlet v okolico Ljubljane, ki je že zdavnaj postala predmestje in ni nikakršno neomadeževano podeželje kot ga tukaj opisujete. Sprijaznite se s tem, da se je medvedja populacija v sloveniji preveč razmnožila in je potrebno ukrepati.

Sem rojena na podeželju, živim v hiši, ki na tem mestu stoji že 300 let. Stara sem 36 let in do svojega 28. leta nisem videla medveda, slišala pa ja. Od takrat naprej je reden (beri 2-3 krat letno) obiskovalec naše neposredne okolice. Pride tudi na dvorišče, lani je le 3 metre od hiše razmetal osir. Vabim vaše otroke, da pri meni doma preživijo počitnice. Se bomo imeli fino – sprehajali se bomo in se veliko gibali na zraku, aja nič ne de, če srečamo medveda – saj ponavadi res nikomur nič ne naredi. Le sem ter tja koga napade. Ups, za napad na vašega otroka pa ne odgovarjam…

Saj ekologija in osveščanje o tej res ne bi nikomur škodila, kolikor tu gor vidim jih večina nima pojma o tem.
Malo še pa boste rekli,mda je čebel preveč in da živijo tam kjer vi,pa se boste še na njih spravili. Potem pa res samo še adijo svet. Dobesedno.

Ta tema mi pa da mislit in mi res dvigne pritisk.
Živimo na Kočevskem,ob Kolpi, medvedi so pač naša stalnica in velikokrat smo jih srečali v neposredni bližini domov. Občutek ni prijeten, je pa prizor veličastven! Lahko se deklariram kot oboževalec teh krasnih živali.
Žal mi je da so nekateri moji “sosedje” tako zelo nastrojeni proti kosmatincem in me čudi da se čutijo tako zelo ogrožene. Človek je že marsikdaj napadel brez povoda, medved nikoli.
Upam da bodo medveda, ki je odtaval vse do Ljubljane nepoškodovanega in čim prej vrnili v njegovo naravno življenjsko okolje.
Premalo se zavedamo, da govorimo o nacionalni naravni dediščini.

p.s. Imam otroke, NIKOLI se nisem bal, da bi jim medved storil kaj hudega, nam pa poleti promet dela sive lase!

No, vsaj v nečem se strinjava – občutek imeti medveda v neposredni bližini ni prijeten, četudi je prizor, ko vidiš medveda lahko veličasten (no videti ga, kako sredi vasi trga pujsa, ki ga je zvlekel s štale, ni tako veličasno…)
Sicer pa tu ni govora, da je treba medvede pobit in pa da naj ljubljančane požre 😉 Gre samo za to, da za trenutek doživijo to nelagodnost, s katero mi živimo vsak dan …
res pa je smešno, da v ljubljani policija trak napne, kao da je medved v bližini, pri nas pa ko ga sreča v urbanem naselju skupina iz vrtca, ti pa rečejo, pokliči interventno skupino, oni pa itak nič ne morejo, ker vabe se mu ne sme nastavljat, iskat po obronkih gozda ga pa tud ne gredo…

No, vsaj v nečem se strinjava – občutek imeti medveda v neposredni bližini ni prijeten, četudi je prizor, ko vidiš medveda lahko veličasten (no videti ga, kako sredi vasi trga pujsa, ki ga je zvlekel s štale, ni tako veličasno…)
Sicer pa tu ni govora, da je treba medvede pobit in pa da naj ljubljančane požre 😉 Gre samo za to, da za trenutek doživijo to nelagodnost, s katero mi živimo vsak dan …
res pa je smešno, da v ljubljani policija trak napne, kao da je medved v bližini, pri nas pa ko ga sreča v urbanem naselju skupina iz vrtca, ti pa rečejo, pokliči interventno skupino, oni pa itak nič ne morejo, ker vabe se mu ne sme nastavljat, iskat po obronkih gozda ga pa tud ne gredo…[/quote]

Ljubljančani pa vsak dan živimo s kako drugo nelagodnostjo, ki jo vi na vasi ne poznate. Dejte biti malo manj zarukani pa bo svet prec lepši.

New Report

Close