Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pranje posteljnine

Pranje posteljnine

Kako pogosto vi perete posteljnino? Ali je to prepogosto če jo perem na dva meseca? Hvala!!

Posteljnina se pere pred tavelikimi prazniki, ti ptetiravaš s tem pranjem.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Če jo redno zračiš ( torej vržeš na sonce, da UV žarki malo uničijo, kar je treba), pa če se ravno ne prehranjuješ in drobiš po posteljnini, ni kakšne bolezni in švicanja poslednično po njej, se rednodnevno umivaš, da s sebe spraviš izlžke in loj – kar je odlina hrana za mikroskopske živali v tvoji posteljnini ( pršice so e ene izmed njih) in ne spiš med posteljninoe kar v oblačilih v katerih hodiš tudi naokoli, potem je pranje 1x mesečno popolnoma dovolj.

nova
Uredništvo priporoča

Ce nic drugega, se nabere prah, sploh pozimi.
Ce imas pregrinjalo stalno cez, potem vsaj tega operi na 14 dni, ce se ti ze posteljnine ne da.

Jaz posteljnino in pregrinjala perem na 10 dni in ravno razmisljam, kako bi to lahko pocela tedensko. Gledam nekako, ko izgubi svezino, da jo zamenjam,to je pa glih 1 teden.

Ce nic drugega, se nabere prah, sploh pozimi.
Ce imas pregrinjalo stalno cez, potem vsaj tega operi na 14 dni, ce se ti ze posteljnine ne da.

Jaz posteljnino in pregrinjala perem na 10 dni in ravno razmisljam, kako bi to lahko pocela tedensko. Gledam nekako, ko izgubi svezino, da jo zamenjam,to je pa glih 1 teden.
[/quote]
Jaz je na en teden ne bi prala , se mi zdi preveč. Meni posteljnina še po 14 dnevih lepo diši, saj se vsak dan stuširam. Če jo perem na 14 dni gre proč prav čista voda.

Definitivno je to prepogosto. Jaz na tri mesece. 4 X na leto.


Jaz je na en teden ne bi prala , se mi zdi preveč. Meni posteljnina še po 14 dnevih lepo diši, saj se vsak dan stuširam. Če jo perem na 14 dni gre proč prav čista voda.
[/quote]

Ma, saj meni je tudi skoda pranja na en teden, se vedno lepo disi in na otip je se nepomeckana. Po dveh tednih je otip ze ‘znucan’. Tako da perem na 10 dni, dokler res ne izgubi vse ‘svezne’.

Meni je blazno lepo se vlezt v svezo posteljino.

Mi peremo pol en teden (2 postelji) in pol drug teden . Se pravi vsakih 14 dni

Ce nic drugega, se nabere prah, sploh pozimi.
Ce imas pregrinjalo stalno cez, potem vsaj tega operi na 14 dni, ce se ti ze posteljnine ne da.

Jaz posteljnino in pregrinjala perem na 10 dni in ravno razmisljam, kako bi to lahko pocela tedensko. Gledam nekako, ko izgubi svezino, da jo zamenjam,to je pa glih 1 teden.
[/quote]

Prah se ti nabeere, ker imaš to statično pregrinjalo preko 🙂 Ma n časn, da imam na bombažni ali pa svileni posteljnini čez neko pregrinjalo. Uh, to mi je še nočna mora iz nekaterih hotelov – zto, ker tisto ne perejo redno in prekrivajo vsakomur čez svežo posteljnino. Pregrinjala pa polna prahu in izočkov drugih.

Ne, na posteljnini ne sme biti nič čez dan – nobenega pokrivanja, odkrito mora bit da se lepo prezrači tudi rjuha pa kar je spodaj – posteljnino vržt na sonce če je le možno za kakšno urico ali dve, ne pa pokrivat 🙂

ne maram prat prepogosto, ker tudi ne prenesem tistega vonja po prašku – mehčalcev tudi ne uporabljam že ene 5let, raje par kapljic eteričnega olja na perilo v sušilca. Imam pa naravno eterično olje sivke in patchulija -ali-ali….. oboje imam razredčeno z vodo in s tem pošpricam povšter in odejo in malo po spalnici cca. uro pred spanjem – spim ko polh. Eterična terapija…

Prah se ti nabeere, ker imaš to statično pregrinjalo preko 🙂 Ma n časn, da imam na bombažni ali pa svileni posteljnini čez neko pregrinjalo. Uh, to mi je še nočna mora iz nekaterih hotelov – zto, ker tisto ne perejo redno in prekrivajo vsakomur čez svežo posteljnino. Pregrinjala pa polna prahu in izočkov drugih.

Ne, na posteljnini ne sme biti nič čez dan – nobenega pokrivanja, odkrito mora bit da se lepo prezrači tudi rjuha pa kar je spodaj – posteljnino vržt na sonce če je le možno za kakšno urico ali dve, ne pa pokrivat 🙂

ne maram prat prepogosto, ker tudi ne prenesem tistega vonja po prašku – mehčalcev tudi ne uporabljam že ene 5let, raje par kapljic eteričnega olja na perilo v sušilca. Imam pa naravno eterično olje sivke in patchulija -ali-ali….. oboje imam razredčeno z vodo in s tem pošpricam povšter in odejo in malo po spalnici cca. uro pred spanjem – spim ko polh. Eterična terapija…
[/quote]

Kaksna staticna pregrinjala, cisti bombaz, kompakten frotir.
Posteljnina cisti bombaz, gladka.

Odgrnjeno pustim zjutraj, odprem okno, da se prezraci.

Enkrat, ko ti sonce lepo posije v spalnico, damo malo dregni posteljnino, bos videla, koliko prahu leti iz nje!

Kaksna staticna pregrinjala, cisti bombaz, kompakten frotir.
Posteljnina cisti bombaz, gladka.

Odgrnjeno pustim zjutraj, odprem okno, da se prezraci.

Enkrat, ko ti sonce lepo posije v spalnico, damo malo dregni posteljnino, bos videla, koliko prahu leti iz nje!
[/quote]

Ko jaz odstranim napenjalno rjuho, je vedno pod njo prah. Gross! Pa sploh ne vem, od kod je prišel tja.

1x tedensko, včasih 2x. Imam alergijo na pršice.

Kaksna staticna pregrinjala, cisti bombaz, kompakten frotir.
Posteljnina cisti bombaz, gladka.

Odgrnjeno pustim zjutraj, odprem okno, da se prezraci.

Enkrat, ko ti sonce lepo posije v spalnico, damo malo dregni posteljnino, bos videla, koliko prahu leti iz nje!
[/quote]

Meni ne, se motiš…. Dyson sesalc pa tudi laufa, posebna krtača z nastavkom tako za jogij, kot karkoli. 2x tedensko 🙂
Tudi v bombažno prevleko se vsede fini mikro prah, stresi kdaj po kakšnem tednu, pa boš zgrožena. Ker ni vse 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Si prepričana, da je cvirn, s katermi je šivano, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž :)))) ps obroba kocev? :))))
Enako tiste bombažne zaščitne prevleke za jogije ( Ala Ikea) – to navleče še pa še nase prahu – likvidirano.


Jaz je na en teden ne bi prala , se mi zdi preveč. Meni posteljnina še po 14 dnevih lepo diši, saj se vsak dan stuširam. Če jo perem na 14 dni gre proč prav čista voda.
[/quote]

A noben nič ne seksa v postelji ali kaj?
Mi jo peremo vsak teden.

Meni ne, se motiš…. Dyson sesalc pa tudi laufa, posebna krtača z nastavkom tako za jogij, kot karkoli. 2x tedensko 🙂
Tudi v bombažno prevleko se vsede fini mikro prah, stresi kdaj po kakšnem tednu, pa boš zgrožena. Ker ni vse 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Si prepričana, da je cvirn, s katermi je šivano, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaž :)))) ps obroba kocev? :))))
Enako tiste bombažne zaščitne prevleke za jogije ( Ala Ikea) – to navleče še pa še nase prahu – likvidirano.
[/quote]

Saj to govorim, lahko si se tako cist, se tako pucas, zracis in sesas in stresas, a prah se nabere, si sploh ne predstavljam, koliko prahu je v posteljini, ki ni bila oprana vec tednov!

Imam tudi vse pralno, povstre in odeje, pa prevleke vzmetnic so snemljive in pralne, no, vzmetnice pa ne morem stlacit v stroj, to cistim z globinskim.

Saj to govorim, lahko si se tako cist, se tako pucas, zracis in sesas in stresas, a prah se nabere, si sploh ne predstavljam, koliko prahu je v posteljini, ki ni bila oprana vec tednov!

Imam tudi vse pralno, povstre in odeje, pa prevleke vzmetnic so snemljive in pralne, no, vzmetnice pa ne morem stlacit v stroj, to cistim z globinskim.
[/quote]

Zato, ker so jogiji statični – noben jogij ni narejen iz 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaža, ampak tudi vsebina iz sinetičnih vlaken 🙂

Lepo se je vleči v svežo posteljnino. Perem jo na 14 dni, poleti na en teden. Zvečer se seveda stuširamo, na povšter kanem eterično olje. Seksava pa bolj malo, leta pač.

Tako je. Tezki casi so pa je treba sparat na vodi, elektriki, vodi in seveda posteljo.


Na dva mesca?!
A si v sorodu s prašiči?


Na dva mesca?!
A si v sorodu s prašiči?
[/quote]

Naš sosed ima prašiče, pa še nikoooli nisem videla, da bi sušili posteljnino. :))))))))))))
Jaz jo pa.. na cca 3 mesece.

Vedno menjam na en teden.

Same oportunistke tukaj gor. Bi vas rada videla menjat posteljnino vsak teden, pa brisače po vsaki uporabi če bi morale na roke prat…….

Eno samo preseravanje, zgolj zato ker lahko.

Mimogrede: vzemi eno čisto oblačilo iz omare in ga stresi. Ti garantiram da bos tudi tam videla prahec ki ven leti.

Saj tudi ko streseš oprano oblačilo, še vedno leti ven prahec. Potem boš celo življenje samo prala ali kaj? Vsi ste zelo čisti in “fini” ampak nevem če kdo npr. razkuži kdaj telefon.

peremo vsakih 14dni. Ne prenesem stare poležane švica polne posteljnine. Največ na 14dni.

New Report

Close