Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prava odločitev za srednjo šolo

Prava odločitev za srednjo šolo

Glej, če te farmacija zares zanima, greš komot na srednjo farmacevtsko in potem, če imaš željo, naprej na fakulteto za farmacijo. Imam frendico, ki je bila na srednji farmacevtski, ker jo je farmacija pač zanimala. O nadaljnem študiju ni bila sigurna. Rekla si je: grem na farmacijo, pa ali bom sam tehnik ali bom šla naprej študirat, bom vidla kako bo šlo. Srednja farmacevtska ji ni delala težav, zato je šla naprej na fakulteto za farmacijo, kamor je prišla bp in pred 2 leti končala s študijem in se zaposlila.
[/quote]

Še nekrat, posebej zate. To je bilo VČASIH. Od lani pa žal ni več tako preprosto. Ker poklicna matura + 5 predmet, (ki jo delaš na srednji farmacevtski) po točkah ni enaka splošni maturi (ki jo delaš po gimnaziji), posledično se lahko tudi zgodi, da kljub vsem doseženim točkam na strokovni maturi, jih je še vedno premalo za vpis na želeno fakulteto.

In za na farmacijo potrebuješ veliko točk.

Še nekrat, posebej zate. To je bilo VČASIH. Od lani pa žal ni več tako preprosto. Ker poklicna matura + 5 predmet, (ki jo delaš na srednji farmacevtski) po točkah ni enaka splošni maturi (ki jo delaš po gimnaziji), posledično se lahko tudi zgodi, da kljub vsem doseženim točkam na strokovni maturi, jih je še vedno premalo za vpis na želeno fakulteto.

In za na farmacijo potrebuješ veliko točk.
[/quote]

No, me pa res zanima kako bo še pri eni frendici, ki letos zaključuje srednjo farmacevtsko, pa ima namen na fak.za farmacijo. Ona prav, da bo šla komot naprej. Aja, pa ni odličnjakinja.

No, me pa res zanima kako bo še pri eni frendici, ki letos zaključuje srednjo farmacevtsko, pa ima namen na fak.za farmacijo. Ona prav, da bo šla komot naprej. Aja, pa ni odličnjakinja.
[/quote]

Jah, če ni odličnakinja, potem ji bo uspelo samo, če bo imela odličen uspeh na maturi. Pri vseh predmetih.

Omejitev na farmaciji je tam okoli 90 točk, morda kakšna manj .

Če ne verjameš, lahko tule izračunaš: http://www.dijaski.net/studij/ffa-ul/program-enoviti-magistrski-studijski-program-druge-stopnje-farmacija.html

Sicer je pa tudi iz gimnazije težko pridet na farmacijo.

Sem že jaz hotela dat link, da si zračunate točke za končano poklicno ali končano splošno maturo.
Razlike so! In to velike.
Ne mešat, kaj je bilo par let nazaj.

Ampak res mi ni jasno, zakaj se vedno zgražate, če gre nekdo s trojkami na gimnazijo. Evo primer iz prve roke, pa sem že v drugi temi o tem pisala, naš sin je bil v OŠ dober, trojkar..Končal gimnazijo (po tem, ko so mu jo v oš odsvetovali) prav tako kot dvojkar,trojkar, nekje vmes. končal tehnični faks, uni., kot osemkar. Nedavno. Pa sošolki, ki je šla na medicino, odličnjakinji, je na faksu neke fizikalne procese in formule razlagal pri fiziologiji.
IQ ne moreš meriti z ocenami v oš, niti na gimnaziji ne. Saj starši in otrok ponavadi kar sami vemo, čutimo, ali je sposobnost za delati in zaključiti določeno šolo.

Sami ljubitelji gimnazije, pol bojo pa sončki do 30ga doma, večni študentski sončki, boste pa jamral…

gimnazijo…

A po tvoje so vsi na poklicnih malo zaostali? Sem šla na srednjo pa ne, ker bi se težje učila, ampak zato, ker sem vedla kaj hočem. In potem lepo na faks. Kakšen dolgčas, stagniranje… Kaj ti ni jasno? Na gimnazijo grejo večinoma zakompleksane ovce, ki sledijo čredi.
[/quote]

Dej preberi si še enkrat, kaj punca sprašuje in ne mešaj svojih kompleksov v njeno temo.

New Report

Close