Pravda po zapuščinski ?
Ja to je pač najljubši slovenski šport, pravdanje po sodiščih. Zdaj si boste vsi morali priskrbeti odvetnike, razpisane bodo obravnave, vse skupaj lahko traja leta in leta, če se ne boste zmenili. Zapuščinske pravde niso neka nujna zadeva, zato se vse lahko zelo vleče. Plačevati bo treba odvetnike in sodne stroške. Morda se splača doma še enkrat usesti in si preračunati, če se pravdanje sploh splača, če vam ni ceneje, da vse skupaj prepustite tistemu, s komer ste si v navzkrižju, svobodno zadihate in greste v življenju naprej. Seveda pa jaz to pišem na pamet, ker vaše situacije ne poznam.
Pri nas je trajalo 5 let. Mama je na koncu popustila, ker je imela vsega dovolj.
Vse se je začelo na željo strica, ki si nekaterih stvari enostavno ni želel dopovedati oz. ni želel sprejeti.
Rezultat: izguba na vrednosti nepremičnine, ki je 5 let ni nihče vzdrževal, popolna izguba na vrednosti premičnega premoženja, vmes recesija in padec delnic…
Kar pa je najpomembneje, skrhani odnosi v širši družini za ušivih nekaj EUR! Ni vredno!
Hvala vsem za mnenja. Ne da bi šla v podrobnosti cele zadeve – pravdi smo se poskušali izogniti. Nasprotna stran (s katero se nismo mogli dogovoriti) niso sorodniki, tako da o
kvarjenju odnosov (ki jih niti ni) zaradi pravdanja ne moremo govoriti.
Na prvi zapuščinski obravnavi je kazalo dobro v smeri razumnega dogovora, potem pa si je nasprotna stran premislila in začela postavljati precej nerazumne pogoje, zato smo tam, kjer smo. Mudi pa se nam sicer ne…
Tista zgoraj, ki piše, da se to sploh ne splača, ima popolnoma prav. Večletni postopek ti pobere cel kup časa, živcev in predvsem denarja.
Če ob tem upoštevaš še izgubo vrednosti nepremičnine, hitro lahko od oka oceniš, da se vsem vpletenim bistveno bolj splača že takoj na začetku popustit, kot po 10 letih poparjeno ugotavljat, da so sicer res zmagali v pravdi, ampak profit bo šel pa ves odvetniku.
koliko denarja pa ste zmetali za to? okvirno? Si ne znam predstavljati koliko bi to koštalo…[/quote]
Žal ne vem točno, ni pa bilo malo denarja. Lahko sicer vprašam mamo. So pa bili stroški odvetnika, stroški cenilca mislim da 2x, ker se stric ni strinjal z ocenjeno vrednostjo, pa potem spet cenilec za oceno premičnega premoženja, da živcev sploh ne omenjam!
Skratka, če se moja mama ne bi odrekla dobršnemu delu dediščine, bi to pravdanje bilo v neskončnost!