Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravi, da imam previsoke standarde

Pravi, da imam previsoke standarde

V petek sem imela zmenek, ki sem se ga res veselila. Povezali so naju prijatelji, češ, da  res sodiva skupaj. No in sva se dogovorila. Povabil me je v eno res prestižno ljubljansko restavracijo in uredila sem se temu primerno. Vedno dobivam pohvale, da dobro izgledam in tako se tudi počutim, on pa je ostal mrtvo hladen. Skozi večer, kljub temu, da med nama ni bilo ravno neke kemije, se je večer kar prijetno odvijal, dokler…. Dokler me ni vprašal, kaj iščem pri moškem. Vedno sem vedela kakšen bi moral biti moj moški, zato mi odgovoriti ni bilo težko. Evo, iščem stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših. Tip me pogleda, nekajkrat premeri in mi pribije, da za tako visoke standarde bi pa morala biti res super huda bejba. Razumem, nisem mu všeč, ampak tako nesramen in žaljiv pa tudi ne bi rabil biti. In tako se je končal moj zmenek. Enostavno sem vstala, rekla adijo in odkorakala. Zdaj pa poslušam od prijateljev, kako nimam nobenih manir. On se je res potrudil, odprl denarnico, jaz pa takole. Pfff, naj vse skupaj steram v tri krasne?

Nismo bili zraven, zato ne vemo, s kakšnim stilom je to povedal.

In s kakšnim stilom si ti povedala svoje.Mogoče si mu povedala s takšnim tonom, da se je počutil zelo ogroženega in si dobila tak odgovor.

In ja, bi rekla, da imaš visoke standarde.Za urejenost, za lepoto, estetiko.Zahteve so tudi visoke.

In odkorakala si?

Ja, zelo si visoka.Huda kraljična si.

On očitno ne rabi take.Rajši si bo izbral naravno in dovolj urejeno , s katero se bo lahko šalil, smejal , pa čeprav bosta jedla dunajca in pražen krompir.

In bo punca za vsak dan.

Ne samo za ob nedeljah.

Anonimna driska, spat se spravi.

Da bi lazje sodil me zanima koliko sta vidva stara?

Odgovor na objavo uporabnika
ma dio di buh, 13.03.2022 ob 23:15

Nismo bili zraven, zato ne vemo, s kakšnim stilom je to povedal.

In s kakšnim stilom si ti povedala svoje.Mogoče si mu povedala s takšnim tonom, da se je počutil zelo ogroženega in si dobila tak odgovor.

In ja, bi rekla, da imaš visoke standarde.Za urejenost, za lepoto, estetiko.Zahteve so tudi visoke.

In odkorakala si?

Ja, zelo si visoka.Huda kraljična si.

On očitno ne rabi take.Rajši si bo izbral naravno in dovolj urejeno , s katero se bo lahko šalil, smejal , pa čeprav bosta jedla dunajca in pražen krompir.

In bo punca za vsak dan.

Ne samo za ob nedeljah.

stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših.

_________

to so previsoki standardi?

in mimogrede, dunajca ponavadi ne jemo s praženim krompirjem, še manj pa spada v prestižne restavracije, kamor jo je menda on povabil?

O standardih ne bom diskutirala. Vsak ima svoje. Je pa žalostno da človeku ne damo niti možnosti da bi ga spoznali, če mu manjka ena kljukica iz seznama.

Kar se tiče odzivov, si reagirala še slabše kot on. Videla si samo sebe. Lahko bi rekla da vidiš da pač tole med vama ne bo šlo. Predlagala da vsak plača pol in se potem normalno poslovila.

Vprašanje kaj iščeš pri moškemu (ali pri ženski) je past. Na to lahko odgovoriš le, da nič ne iščeš pri njemu, ampak iščeš njega, nekoga ki si bosta ustrezala. Sam pri sebi pa že veš nekako kaj ti ustreza in kaj ne. Sej se učimo počasi.

. https://youtu.be/BRLfkdVRXKs

Prav si naredila. Moški, ki te ne spoštuje ni vreden niti da obeduje s teboj. Čisto sam se je ustrelil v koleno in nisi mu prav nič dolžna. Isti trenutek ob prvem nespoštovanju je treba oditi. Brez dodatnih besed, ker so nepotrebne, že ve kje je zafrknil. Tako da bravo in samo tako naprej. Ko popustiš enkrat, skočiš sebi v trebuh in dovoliš neprimerno obnašanje. Druge naučimo kako nas spoštovati mi sami s svojimi odzivi, zato nikoli nikoli ne prodaj svojega dostojanstva za še tako obetajočo zvezo. Največkrat se tak izkaže za polom in gnjus od človeka, karakterja. Pravi gentleman si nikoli ne bi dovolil nespoštovati ženske, tudi če se z njo v nečem ne strinja.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 14.03.2022 ob 07:41

Prav si naredila. Moški, ki te ne spoštuje ni vreden niti da obeduje s teboj. Čisto sam se je ustrelil v koleno in nisi mu prav nič dolžna. Isti trenutek ob prvem nespoštovanju je treba oditi. Brez dodatnih besed, ker so nepotrebne, že ve kje je zafrknil. Tako da bravo in samo tako naprej. Ko popustiš enkrat, skočiš sebi v trebuh in dovoliš neprimerno obnašanje. Druge naučimo kako nas spoštovati mi sami s svojimi odzivi, zato nikoli nikoli ne prodaj svojega dostojanstva za še tako obetajočo zvezo. Največkrat se tak izkaže za polom in gnjus od človeka, karakterja. Pravi gentleman si nikoli ne bi dovolil nespoštovati ženske, tudi če se z njo v nečem ne strinja.

 

Gentelman, hmmm, ko mi bejba piše, kako je huda in kaj vse je že dosegla in še bo, potem pa pride kilavo revše v dragih cotah in bukovih manir, ter pričakuje brada pita in elona muska obenem, pač odreagiram kot zgornji.

 

od kdaj so tole

 

stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših.

previsoki kriteriji?

 

če je bilo povedano točno s temi besedami, potem je to absurd. če je bilo to kako drugače zapakirano, mogoče ne tako zelo.

 

Standarde kar imej, dokler nimaš osnovnega, pa ti tudi ti standardi ne prinesejo ničesar. Prvi standard je: imeti rad. Od tu se gradi. Začne se s tem, da smo si privlačni. Pač nista drug drugemu privlačna in očitno nisi ravno diht, da sploh imaš seznam.

 

Odgovor na objavo uporabnika
vateploist, 14.03.2022 ob 07:44

 

Gentelman, hmmm, ko mi bejba piše, kako je huda in kaj vse je že dosegla in še bo, potem pa pride kilavo revše v dragih cotah in bukovih manir, ter pričakuje brada pita in elona muska obenem, pač odreagiram kot zgornji.

 

“iščem stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših” kaj to je Brad Pitt in Elon Musk v enem? Mislim, da je nastela kar realna pričakovanja vsake normalne zenske. No, ene res športa ne marajo, vse ostalo pa.. ni lih znanstvena fantastika, sorry. Pa iz zapisa ne vidim, da bi bila kilava niti s slabimi manirami, kaj šele da je v dragih cotah prišla. To, da je sama sebi všeč in da prejema komplimente, pa je lahko le pohvalno. Kaj je dosegla tudi nikjer nič ne omenja tako da to težko komentiram.. ampak iz tvojega zapisa lahko sklepam le, da se počutiš manj vreden oz nesiguren vase. Moški, ki ve, da je ‘boljši’ od tiste, ki jo ima pred seboj, je ne bo nikoli užalil, razvrednotil njen trud, izgled ali karkoli..temveč se bo ob koncu večera lepo zahvalil za prijeten večer in vljudno poslovil. Vse ostalo je otročje

 Isti trenutek ob prvem nespoštovanju je treba oditi. Brez dodatnih besed, ker so nepotrebne, že ve kje je zafrknil. 

Ti si še ena stara generacija, ki je navajena se muliti, dokler moški sam od sebe ne skapira napake. Kar je nikoli. Razen mogoče tvoj psiček se ti nenehno opravičuje za stvari, ki ne ve da jih je storil narobe.

V teh časih se oba spola lepo kar na mestu zmenita če jima kaj ne paše in kje stojita. Drugače pa ja, edini standard je ta, da se dva enostavno začutita.

Odgovor na objavo uporabnika
edini708, 14.03.2022 ob 08:16

 Isti trenutek ob prvem nespoštovanju je treba oditi. Brez dodatnih besed, ker so nepotrebne, že ve kje je zafrknil. 

Ti si še ena stara generacija, ki je navajena se muliti, dokler moški sam od sebe ne skapira napake. Kar je nikoli. Razen mogoče tvoj psiček se ti nenehno opravičuje za stvari, ki ne ve da jih je storil narobe.

V teh časih se oba spola lepo kar na mestu zmenita če jima kaj ne paše in kje stojita. Drugače pa ja, edini standard je ta, da se dva enostavno začutita.

Če ne ve, da so njegove besede neprimerne, potem že ni kaj preveč brihten, kaj šele primeren, avtorica pa je navedla kot kriterij ‘prijazen’ – niti sem ne spada.

Kaj pa jaz sem ali nisem je popolnoma brezpredmetno in ni del te debate, zato ni potrebe po ugibanju. Če te kaj zanima pa vprašaj, še vedno sem vsakemu odovorila, ne pa da na slepo sklepaš sam.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1122, 14.03.2022 ob 01:39

stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših.

_________

to so previsoki standardi?

in mimogrede, dunajca ponavadi ne jemo s praženim krompirjem, še manj pa spada v prestižne restavracije, kamor jo je menda on povabil?

Jaz rada jem dunajca s praženim krompirjem 🙂 In nikjer ne piše, da to sodi v prestižno lj. restavracijo.

Meni sta oba čudna, ta huda bejba, ki ji hvalijo izgled, in tip, ki se mu huda bejba ne zdi dosti huda. Pa še prestižna restavracija zraven 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3507, 13.03.2022 ob 22:46

V petek sem imela zmenek, ki sem se ga res veselila. Povezali so naju prijatelji, češ, da  res sodiva skupaj. No in sva se dogovorila. Povabil me je v eno res prestižno ljubljansko restavracijo in uredila sem se temu primerno. Vedno dobivam pohvale, da dobro izgledam in tako se tudi počutim, on pa je ostal mrtvo hladen. Skozi večer, kljub temu, da med nama ni bilo ravno neke kemije, se je večer kar prijetno odvijal, dokler…. Dokler me ni vprašal, kaj iščem pri moškem. Vedno sem vedela kakšen bi moral biti moj moški, zato mi odgovoriti ni bilo težko. Evo, iščem stabilnega, prijaznega, nesebičnega, zaposlenega in športnega moškega, ki ne živi več pri svojih starših. Tip me pogleda, nekajkrat premeri in mi pribije, da za tako visoke standarde bi pa morala biti res super huda bejba. Razumem, nisem mu všeč, ampak tako nesramen in žaljiv pa tudi ne bi rabil biti. In tako se je končal moj zmenek. Enostavno sem vstala, rekla adijo in odkorakala. Zdaj pa poslušam od prijateljev, kako nimam nobenih manir. On se je res potrudil, odprl denarnico, jaz pa takole. Pfff, naj vse skupaj steram v tri krasne?

Vsi moji dejti so taksni hahahhahaha ne jemlji si srcu, nista na isti valovni

Povsem običajen zmenek za današnje čase. Ljudje pač ne dosegajo več standardov.

Nesramnost in žaljivost na prvem zmenku?

Ja, tak je za ožent.

Veliko napako si naredila in sama boš glodala suhe žemlje, pa kolcalo se ti bo za njim, le zakaj nisi bila tiho, še danes bi ga lahko imela in milo gledala z modricami okoli oči.

Jaz vidim core problem v temu ker ze na zacetku ni bilo kot v pravljici,ni opazil kolk je oh in sploh huda lepa bozanska,najbolj sexy. Ni je dal na pricakovani pedestal in ji ljubil noge.

” Povabil me je v eno res prestižno ljubljansko restavracijo in uredila sem se temu primerno. Vedno dobivam pohvale, da dobro izgledam in tako se tudi počutim, on pa je ostal mrtvo hladen. Skozi večer, kljub temu, da med nama ni bilo ravno neke kemije, se je večer kar prijetno odvijal, dokler…. ”

Pol pa uzaljenost,ranjen EGO,ker so se pricakovanja sesula in iz tega iz brezvezne besedne zveze,preprostega primernega vprasanja totala drama.Potop.Pomoje je bila se najbolj jezna k ni za njo tekel in se ji na kolenih opravicil kaksna nevredna budala je.

Moje mnenje je da je fant imel srecno nakljucje da se je hitro izognil eni drama queen ali pa se cemu hujsemu,potencialni katastrofi.

 

Kar se pa vprasanja tice je primerno in pravilno mogoce nepotrebno res pa je da je ce  nekdo zivi doma pri 18 drugace kot ce je 40+.In odgovor je lahko samo nasprotna pravokacija ki bi lahko se koncala tudi drugace,s smehom.In bi bil lep vecer in se kaj.

 

Odgovor na objavo uporabnika
replika neprijavljena, 14.03.2022 ob 10:22

Nesramnost in žaljivost na prvem zmenku?

Ja, tak je za ožent.

Veliko napako si naredila in sama boš glodala suhe žemlje, pa kolcalo se ti bo za njim, le zakaj nisi bila tiho, še danes bi ga lahko imela in milo gledala z modricami okoli oči.

Tvoj cinizem izdaja zelo zagrenjeno osebo.

Odgovor na objavo uporabnika
P4P650, 14.03.2022 ob 10:26

Jaz vidim core problem v temu ker ze na zacetku ni bilo kot v pravljici,ni opazil kolk je oh in sploh huda lepa bozanska,najbolj sexy. Ni je dal na pricakovani pedestal in ji ljubil noge.

” Povabil me je v eno res prestižno ljubljansko restavracijo in uredila sem se temu primerno. Vedno dobivam pohvale, da dobro izgledam in tako se tudi počutim, on pa je ostal mrtvo hladen. Skozi večer, kljub temu, da med nama ni bilo ravno neke kemije, se je večer kar prijetno odvijal, dokler…. ”

Pol pa uzaljenost,ranjen EGO,ker so se pricakovanja sesula in iz tega iz brezvezne besedne zveze,preprostega primernega vprasanja totala drama.Potop.Pomoje je bila se najbolj jezna k ni za njo tekel in se ji na kolenih opravicil kaksna nevredna budala je.

Moje mnenje je da je fant imel srecno nakljucje da se je hitro izognil eni drama queen ali pa se cemu hujsemu,potencialni katastrofi.

 

Kar se pa vprasanja tice je primerno in pravilno mogoce nepotrebno res pa je da je ce  nekdo zivi doma pri 18 drugace kot ce je 40+.In odgovor je lahko samo nasprotna pravokacija ki bi lahko se koncala tudi drugace,s smehom.In bi bil lep vecer in se kaj.

 

Zmenkarije naj bi bile zato, ker sta si na eni tocki dva bila vsec in se želita bolje spoznati, z namenom ustvarjanja nekega prijateljstva, zveze. Pa če se pol obnese ali ne ni na tej točki niti pomembno. Da se ti ženska uštima in potrudi zate, tebi pa je odveč izustiti kako si lepa nocoj, je pa tudi znak tvojega ega, ki ti preprečuje osnovno, vljudno komunikacijo. Razlog je lahko samo en: ni ti všeč. Ker tistemu, ki mu je, verjemi da ne pade na pamet sam sebi uničiti šanse s takim obnašanjem. Gre se za bonton, kulturo in vzgojo.

Drama queen je kvečjemu v tem primeru moški, ki nalašč ustvarja negativno vzdušje s pikrimi komentarji, negativno energijo med njima in potem še pričakuje, da bo ona ostala… Torej je to lahko le zblojen um, s kakšno hudo pomanjkljivostjo v razvoju, normalen zdrav človek pa nikakor ne. Z vsem spoštovanjem, sprejemam drugačne, a to ni in ne more biti normalno. Ponižati nekoga, da bi se sam počutil več vreden ima svoje ime in nikomur ne bi smelo biti v ponos. Noben pjedestal ni potreben, samo osnovna kultura, vljudnost in naklonjenost tej osebi, spoštovanje človeka, ki ga imaš nasproti ..za karkoli že.

Zanimiv pogled,mislim sicer da sta sicer oba bumbarja a ostajam pri svojih trditvah

Odgovor na objavo uporabnika
P4P650, 14.03.2022 ob 11:12

Zanimiv pogled,mislim sicer da sta sicer oba bumbarja a ostajam pri svojih trditvah

“da sta sicer oba bumbarja ” s tem se strinjam. Več kot očitno nekompatibilna, zato je edino pametno, da se se naprej izogibata eden drugemu..

Da 🙂

 

New Report

Close