Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravila vožnje po tej cesti

Pravila vožnje po tej cesti

S tem, ko to delaš, se smejiš samo svoji ego odločitvi.
[/quote]
Ne ti meni egoist!
A imaš vozniško dovoljenje? Poznaš pravila?
Kaj zdaj ti hočeš neka svoja pravila uvajat? Če je cesta z enim pasom, to pomeni, da se tam vozi drug za drugim, ne pa v dveh kolonah. Kaj ti tukaj ni jasno? Kakšen egoist? Saj na AC je za prmej tudi dovolj prostora, da bi lahko dva vštric vozila. A boš zdaj tudi tam vozil kar v štirih kolonah, de ne bo slučajno dolge kolone?
Kaj vi podivjani objestneži skoz neka svoja pravila vsiljujete? Če ti niso ta pravila všeč, potem vrni vozniško dovoljenje nazaj in vsem na glas povej, da se ti tega ne greš, ker ti taka pravila smrdijo. Če boš ti preveč pameten in objesten in se skoz nekaj urival po cesti, bo tudi za tabo nastala velika dolga kolona. Potem na britofu.
A si pri opravljanju vozniškega dovoljenja tudi izpitni komisiji pamet solil in njim povedal, da boš tam ti kar po svoje vštric vozil?

Če bi si vsak vzel 5 minut časa in prebral 37. in 38. člen zprcp in ne kršil nobenega člena, če ne bi bil aroganten in bi upošteval tudi lokalne navade, ne bi smelo biti problemov. Problem se vedno pojavi šele ko se za vami pojavi aroganten voznik, ki meni da vse ve in da mora biti vedno po njegovo.

A bejži no? A lokalne navade je treba upoštevat na cesti? Kje pa to piše?
Torej po tvojem, če se v tvoji ulici vozite pijani, je to lokalna navada in je treba to upoštevat?


Kako pa naj nekdo, ki ni lokalen, pozna lokalne navade ?
Mora najprej prebrati lokalni časopis ?
Poslušati lokalni radio ?
Če ne bo upošteval lokalnih navad, ga bo policija oglobila po tem in tem členu lokalnega zakona ? 🙂

Ja kaj boš pa naredu? Šel do vsazga voznika in ga za ušesa in naredu eno kolono?

Voziš po predpisih, če ne kršiš predpisov, pa se prilagodiš situaciji.

Če bi policija ali kdorkoli drug želel situacijo spremeniti, je imel 10+ leta časa, da to naredi. Očitno ni interesa ali pametnejše rešitve in so ocenili da se promet v danih razmerah odvija optimalno.

Promet se po tej cesti odvija optimalno samo do tedaj, dokler se na njej vozijo normalni vozniki, ki se držijo pravila, da se za zavijanje v levo postavijo na levo stran vozišča, za naravnost in zavijanje na desno, pa na desno stran vozišča.
No občasno se zgodi, da se vmes najde tudi kakšen posebnež… ki z lahkoto zabije promet na eni strani do podvoza pod železnico in na drugi strani do Belinke. :-)) Ampak kaj se češ sekirat. Muzka, mirne živce in naj bo po njegovem, če je pa mnenja, da je cesta preozka zanj in še koga. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

In če tako razmišljate, kako sploh preživite, če mislite, da se vse življenje odvija po nekih napisanih pravilih samo na en način?

Situacij v prometu, ko ni možna samo ena, vnaprej določena rešitev, je ogromno, pa ni treba v Indijo iskat. http://bit.ly/2PLVAvu

Vse je samo in edino v aroganci.
Strpni, prilagodljivi in normalni vozniki so hb v večini, pa če verjamete ali ne. Na našo veliko smolo pa tisti procent arogantnežev temeljito in učinkovito zagreni življenje in vožnjo vsem ostalim.
Danes sem gledala enega tipa – vozili smo v počasni koloni po AC, on pred nami, jasno na telefonu, vijugal sem ter tja, z desnimi kolesi pretežno čez črto odstavnega pasu – in ko se je bližal izvoz, par sto metrov “ni opazil”, da hočejo desno mimo njega na izvoz in jim je zapiral pot.
Zakaj? Kaj imaš lahko od tega?


Ne ti meni egoist!
A imaš vozniško dovoljenje? Poznaš pravila?
Kaj zdaj ti hočeš neka svoja pravila uvajat? Če je cesta z enim pasom, to pomeni, da se tam vozi drug za drugim, ne pa v dveh kolonah. Kaj ti tukaj ni jasno? Kakšen egoist? Saj na AC je za prmej tudi dovolj prostora, da bi lahko dva vštric vozila. A boš zdaj tudi tam vozil kar v štirih kolonah, de ne bo slučajno dolge kolone?
Kaj vi podivjani objestneži skoz neka svoja pravila vsiljujete? Če ti niso ta pravila všeč, potem vrni vozniško dovoljenje nazaj in vsem na glas povej, da se ti tega ne greš, ker ti taka pravila smrdijo. Če boš ti preveč pameten in objesten in se skoz nekaj urival po cesti, bo tudi za tabo nastala velika dolga kolona. Potem na britofu.
A si pri opravljanju vozniškega dovoljenja tudi izpitni komisiji pamet solil in njim povedal, da boš tam ti kar po svoje vštric vozil?
[/quote]
Glede na tvoje nakladanje je jasno, da nimaš (več) izpita, ker res nimaš pojma o prometu..
Bluzi ti svoji mami doma, kako se vozi, nam pa prihrani s svojimi pravili!

Zato, ker če ga kdo prehitili, je on izgubil in tisti drugi zmagal. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zato, ker če ga kdo prehitili, je on izgubil in tisti drugi zmagal. :))
[/quote]

:-)))
Ja no. In to so isti, ki pri uvozih nikogar ne spuščajo predse, še zanalašč se “prilimajo” na rit predhodniku, da se ja nihče ne bi mogel uvrstiti pred njih. Istočasno pa sami skačejo s pasu na pas tako, da moraš krepko bremzat, ko se (brez smernika) vrine pred tabo.
Saj pravim. Aroganca.

Vožnja po odstavnem pasu AC je prekršek, ni debate.

Vozniki, ki namenoma kršijo predpise, so moteči za druge voznike. Ja, spet aroganca, torej nezmožnost se postaviti v kožo drugega voznika.


Glede na tvoje nakladanje je jasno, da nimaš (več) izpita, ker res nimaš pojma o prometu..
Bluzi ti svoji mami doma, kako se vozi, nam pa prihrani s svojimi pravili!
[/quote]
Ti si tisti, ki vsiljuješ neka svoja pravila, ne jaz. In ti si tisti, ki nimaš pojma o prometu, ker če bi kaj vedel o prometu, bi vedel tudi to, da v prometu obstajajo pravila. In pravil se je treba držat, pa magari niso popolna. Drugače lahko vozi vsak po svoje, tako kot to delaš ti objestnež, ki voziš po nekih svojih internih pravilih, ki sploh niso nobena pravila, ampak navadna nesramnost, objestnost, podivjanost, zakompleksanost…
Ker se ti pederišiš po nekih svojih pravilih, a si boš jutri izmislil spet svoje pravilo in boš šel skozi križišče pri rdeči luči na zeleni boš pa čakal?

Promet se po tej cesti odvija optimalno samo do tedaj, dokler se na njej vozijo normalni vozniki, ki se držijo pravila, da se za zavijanje v levo postavijo na levo stran vozišča, za naravnost in zavijanje na desno, pa na desno stran vozišča.
No občasno se zgodi, da se vmes najde tudi kakšen posebnež… ki z lahkoto zabije promet na eni strani do podvoza pod železnico in na drugi strani do Belinke. :-)) Ampak kaj se češ sekirat. Muzka, mirne živce in naj bo po njegovem, če je pa mnenja, da je cesta preozka zanj in še koga. :-)))
[/quote]

Žal temu ni tako. Sem bila v desni koloni, da grem naravnost. Zraven mene je leva kolona tudi šla naravnost, nihče ni zavijal ne levo ne desno.
In tu bi kmalu prišlo do bočnega trka dveh pred mano, ker sta oba mislila, da imata prav.

Zato sprašujem kakšno je pravilo vožnje po tej cesti.

PS: tale tema meni precej šteka, kar nekaj komentarjev ne vidim, čeprav imam v obvestilih, da ste komentirali.

Ljubljančani ponosno dokazujejo, da nimajo pojma o predpisih.

No, pa citirajmo nekaj pravil:

http://bit.ly/2Jc825g

http://bit.ly/2OF13HX

Problem nastane, ker ponavadi človek, ki tam ne vozi redno, naleti na kolono, še preden dojame da gre za razporeditev v križišču. Ni nobene razporedilne table in je normalno, da ne ve kam naj se da. Razporeditev na sredino edinega voznega pasu je torej smiselna. Takrat tudi še ne ovira nikogar, ker sta obe koloni še daleč pred križiščem. Njegova naloga pa je, da še naprej spremlja promet in proba ugotoviti kaj se v teh dveh kolonah dogaja in se čim prej ustrezno razporediti. Njegova suverena pravica pa je, da se sam odloči, ali je dovolj prostora za prehitevanje po desni. Kot nas je pa že veliko ugotovilo je glavni problem v aroganci in verjetno se bo zadaj prej našel kdo, ki se bo obesil na luči ali hupo, ker samo on ve kako je prav in kako mora biti in on se mora premaknit 3 vozila naprej tisti trenutek, čeprav s tem nič ne pridobi, samo stoji na drugem mestu. Tisti spredaj bo pa potem še bolj verjetno uveljavljal svoj prav in stal na sredini.

Omenjena prometna ureditev mi nikakor ni všeč in je ne zagovarjam ampak je dejstvo s katerim moramo vsi živeti. Oziroma pisati odgovornim, da je trenutna rešitev nevzdržna.

Žal temu ni tako. Sem bila v desni koloni, da grem naravnost. Zraven mene je leva kolona tudi šla naravnost, nihče ni zavijal ne levo ne desno.
In tu bi kmalu prišlo do bočnega trka dveh pred mano, ker sta oba mislila, da imata prav.

Zato sprašujem kakšno je pravilo vožnje po tej cesti.

PS: tale tema meni precej šteka, kar nekaj komentarjev ne vidim, čeprav imam v obvestilih, da ste komentirali.
[/quote]

Pravilo je takšno, kot sem povedal.
Se pa moraš zavedati, da imaš na cesti razno razne paciente. In vem, da so tisti, ki se postavijo na levo stran za naravnost na konkretni cesti… daleč največji pacienti od vseh.:-))
Kaj ti čem rečt… naj ti bo sreča naklonjena, muzka prijetna in živci ledeno hladni, za volanom. :-))

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Po desni lahko v taki situaciji prehitiš oz. obvoziš samo vozilo, ki jasno nakazuje, da bo zavilo levo. Če pelje naravnost počakaš zadaj. Ampak ker je žabarjem vrivanje prek vrste v krvi se ni za čudit, da je tud v prometu enako. Isto na večpasovnicah. Na pasu za odvijanje kolona, frajer pa po pasu za naravnost prehiti kolono in se vštuli pred onega, ki stoji na črti.


Želim si in upam, da se kdaj vidiva tam 😃😃
Smeh te bo že minil….
[/quote]

In boš naredil kaj?

In boš naredil kaj?
[/quote]
Povabil te bom na kavo.
Ja, kaj si pa ti pričakovala 😅

vsak si je sam kriv, da je kje, kjer so pred jim drugi, ki ga ovirajo po njegovem mnenju ☺


Povabil te bom na kavo.
Ja, kaj si pa ti pričakovala 😅
[/quote]

Kaj potem se pa zgodi… si mislite sami…

New Report

Close