Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Pražen krompir

Pražen krompir

dobiš naslov pa telefon :))))))))))))))

Ja, vem !
sam je bilo pa fajn 🙂

Lili dober tek, ostalim pa, pa, moram it na delo ):

hahahaha, ti drugič samo povej! Ni problema!

Kam je šla muca? Sončku nastavljat?

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

oki :)))

zdej počas odhajam .. grem v vrtec po miškota potem greva na Zbilje s kolesom .. na sladoled :))) njam njam njam :)))))

B.

Muca zdajle počiva ja, na sončku :))))))
ne, mislim, da še prej piskre vihti…

oki, jaz pa grem domov

cmoka

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

en piskerček prodala bom,
za zlato vince dala bom…

pridna muca.

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

a jih kdo hoče? Ohlajene mal s cukrčkom..pa smetano..papa sladoledkom..mmmmmmmmmmmmmmmalaga..heheheh muca ravno papaaa njmmmiiiiiiiiiiiisiiiii!!

aja jagode so velikkkkeeeeee temno rdečeee sladke joj!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Jest ne morem več, grem kar domov. Zdaj si pa ti mene podrla, tko kot sem jaz prej zajčka.

pa pa

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Čakiiiiii Lili ti dam enkraten recept za pražen krompirček..se ti bo spustil v ustkih..hehehe a hoč?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

NA pa je šla..hehehehe no ja kakorkoli že….če bo rabila bo že prašala…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Daj, muca , ti kar našrajbej tuki gor, še za nas, mogoče saj veš, več kep, več ve :)))))

No tkole..skuham celega umitega v vodi.Potem ga malo nahitro ohladim pod mrzlo vodo.Dam čisto malo navadnega olja…potem pa še vroč krompir narežem na tenke kolobarčke,premešam in potem tisto najvažnejše.Ne solim takoj,ampak en čas mešam mešam…Potem pa posolim,pokrijem s pokrovko in dam ogenj na minimum..no ja plato temp….tako ga mešam na vsake toliko časa..Ampak mora bit pokrit.tako rata čez nekajčasa lepo mehek…Finta je v pokrovki in soljenju…No tako.
nekateri dajo še prej čebulco..ampak jaz jo pri krompirju ne maram..Tako ga seveda pripravim jaz…Ekola pekola..heheh uhhh sem se lih prav shladila…Drugače sem pa jaz krompirjec namreč brez mesa bi kamot prezivela brez krompirja pa težko! Tako!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Lili in ostali..ker tako radadelim recepte..in to čisto preproste..evo še ena izvrstna osvežilna solatka…paše zraven krompirčka…

Kumarice naribaj,posoli in daj v hladilnik.da oddajo vodo,vodo odlij,potem na njih zlij kislo smetano,malce petršilja ali drobnjaka,dosoli in to je to..Da prste oblizneš vseh deset…Osvežilno ravno pravo za ta čas…aja zraven kani še nekaj kaplji oljčka,pa poprčka… (olivno,bučno.po želji ali navadno..ampak čisto malo)

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Pišuka babe, sam’ futr vam po glavi hodi. Pol boste pa jokale, ko bo treba hujšat.

Svet je poln malih sreč. Imeti moramo le oči zanje.

To delam tudi jaz, isto, uh, dobro.
Spet sem lačna, pa sem jedla ob 12.00.
Joj, recepti, hrana..

he bomo pa fejst mešal..pa bodo kile kar dol padale..eee

Mišoni..ma ka naj nardim,če pa tako uživam,če mal moje ljubčke pocrkljam,veš mi je v veliko veselje..kuhat,pečt..itd….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja saj, ampak vse se je začel s tenstanim krompirjem :))))))))

Končalo se bo pa hmm pri nas s prekajeno ribico postrvico amerikanko..ravno danes zjutraj ujeto frišno….pa zraven hren v smetanovi omakci..njamsiiiiii

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ojla, frikice na baterije, takole je tudi moja
ta starejša hčerka naredila solato, ampak ne
iz kumaric, temveč iz cvetače. Ma da dol padeš,
ejla, da dol padeš, okusno in osvežilno, da ni moč
povedati!

Tko, muca, zdej pa res nehi delat skomine, res no! In čisto resno! Sem pa pomislila, ejga, koko bomo me babnice (pišuka, mišon, koko to lepo zveni iz tvojega micenga in špičastega gobčka, ejga!), no ja, tko sem posmilila, koko bomo me nardile dober piknik: vsaka bo neki nardila, pol pa, ej, noben nau hotu domu, pa prste si bo lizal, pa futral se bomo do nezavest, pa ….. uf, njamsi, opsi, japsi, dapsi, hopsi, hapsi, …… ej, men se rola, zdej pa sem ugotovila, kaj se men dela! Men se rola, od samih dobrot se men rola …… to je to!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Mariči, jaz tudi delam tako kot muca. Njami! Ravno sem eno zmazala.
Pa včasih vržem notri še kakšno konzervo tune in sladke koruze. Mmmmm!!!

p.s. PRAŽEN krompir je bil UFAAAAA dober. Zalit z juhco. Hvala za recepte!

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

Aha, sem te pa ravno gor spraševala, če je
bilo ka s krompirjem? Oki, doki, ti sam vpraši!
Imamo me, eh, kaj bi, imamo me babnice še
polno takih in podobnih finih receptov!
A veš, kaj pa jaz obožujem? Nauš verjela: pečeno papriko, zelo ohlajeno, pol pa eno plast paprike, pa pol gor na drobno sesekljan česen in peteršilj in olivno olje in seveda sol po okusu, pa spet pečena paprika, tista maslena, rdeča, ki je tako polna in sočna, lahko pa tudi zelena podolgovata, je še boljša, tista je superca v dinji, no, pa greva naprej, pa spet plast paprike pečene, pa spet česen, peteršilj, olivno olje, sol in tako naprej, potem pa to pustiš stati v hladilniku kar nekaj časa, in tako pripravljene pečene paprike lahko ješ par dni. Paše paše, o pa kako paše, bela cesta!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Bemtiiiiiiiiiii… evo naš tenstan krompir……

V osoljeno vodo, srednje debel krompir in ga skuham na mehko….. V posodo dam nekaj masti…. ko se orenk ogreje dodam čebulco (ta belo), vmes omajim že ene dva krompirja… še orenk vroča.. peče ena roka, peče druga roka.. pihaš v roko in krompir, da se ti vse vrti.. k bi kadil špinel ;))) no, da nadaljujem…. Krompir majim sprot in ga sprot režem v posodo… ko je zadeva naseckana… orenk premešam in posolim in potem… mešam in.. mešam.. pa spet mal pomešam in še enkrat pomešam.. pazim da skoz kar neki mešam… če ni dovolj še enkrat pomešam in ko je.. pazi… na dnu posode nastala tista… skorjica… tko lepo.. rjava in tko lepo….prbita na dno.. je čas za krompirjev let na krožnik… in ko tenstan krompir razdelimo, je na vrh potrebno nastrgat tisto… skorjico, ki je prbita na dno…

Če se vam po takem tenstanem krompirju zahoče še po mesu.. ga ni čez dobrga govejega, kuhanega mesa…. pa da ne govorim, da prov fajn zraven paše še čežana :)))))

Jani je na srečo sit in danes ne bo delal… tenstanga krompirja :))))

To, to, to, to Jani, to jim delaj, to jim delaj, pa
bojo res vedli, kwa je ta prav tenstan krompir,
tisto, ja, da ga lupiš tko vročga, da zravno še
plešeš tango, uf, tisti je pol res čist ta prav. Mi
se tudi spulmo za tisto “prbito skorjico”, in da
jo laže stran postrgam, dodam tisto pikico juhice,
samo mejčkeno! Ja, in zravno hudimano paše kar tisti goveji mesek iz juhice, mau poporan, pa posolen, pa mau na putrčku zapečen, al’ pa tud’ ne! Koker je!

Bemtiš, Jani, jest sm pa zdej hudo lačna, in ko bi mi eden reku: a češ tenstan krompir, se prodam, res se prodam, prodam za ….. tenstan krompir!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close