Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prazna sem v zakonu

Prazna sem v zakonu

Prav bi bilo se truditi za odnos, AMPAK po tolikšnem času brezčutja dvomim, da se odnos lahko reši. Za odnos se moramo truditi vedno, če se vmes 2,3 lete ne, ga težko kadar koli popravimo. Ne bi rekla, da je avtorici preveč lepo … ljudje se spreminjamo, v 20 letih skupnega življenja sta oba doživela veliko sprememb, v njunem primeru očitno nista hodila po popolnoma enaki poti. Vsak je rasel v svojo smer in odnos očitno ni bil na prvem mestu, kar se vidi zadnja leta. Dvomim, da se ga da rešiti.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2414, 26.03.2024 ob 21:38

Odgovor na objavo uporabnika
Hec, 26.03.2024 ob 20:48

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2414, 26.03.2024 ob 20:43

Odgovor na objavo uporabnika
Hec, 26.03.2024 ob 20:19

Hecno , njej je mož čudovit, dober do otrok, nimata se za kaj kregati. Skupaj sta 20 let. In pravi da ni ljubezni. Kaj pa je ljubezen? Sem vdova, pri 50 letih si želim z nekom preživeti prosti čas. Imam realne in mislim da skromne želje, samo da bi bil normalen, ne kakšen psiho, da ima urejeno podstrešje. Ne pomeni mi njegov denar, nisem revna. Ampak srečati pri 50 ih letih nekoga ki je normalen je kot najti šivanko v senu. Spoznam veliko ljudi, sem privlačna za nasprotni spol, vitalna, sportna,tu ni težava, težava je v tem, da se  žal z nikomur ne najdem v toliksni meri da bi lahko skupaj za silo funkcionirala. Vsaj za konce vikenda.  Vedno je nasproti naju prevelika razlika v značaju. Otroci so sedaj že veliki, to ni več težava. Težava je, da smo pri 50-60 letih že tako ujeti v svojih okvirih navad, vrednost, , da se nam ne da več pristati na vsak shit. Tako da se čudim nekomu, ki ima 40+, da tako zmešano razmišlja. Zaljubljena je, v kaj je zaljubljena, v idejo, iluzijo? Moža ima dobrega, kaj bi ženska rada? Ona ima sama s seboj težave, ne z možem

 

To kar ti opisuješ je prijateljstvo. Ne vem pa zakaj bi rabil spati s prijateljem? Pojdi s kakšnim na kavo, izlet in bo isto. Mislim, zakaj bi rinil v vezo s prijateljem?

Ljubezen je prijateljstvo in partnerstvo v enem. Ne moreš biti z nekom nekompatibilen.

Ljubezen je ljubezen, prijateljstvo je prijateljstvo. Za življenskega partnerja izbereš tistega, katerega ljubiš, prijatelji so za družbo. Brez ljubezni življenje v dvoje nima smisla, takega človeka izkoriščaš za berglo, ker nimaš nobene globine in si plehka oseba. Že če je prijatelj, ki dobro izgleda, dobro sexa, ni dober za življensko izbiro. Da pa se zadovoljiš za tako malo, da imaš malo družbe v življenju je pa žalost.

Ključno za uspešno partnerstvo je kompatibilnost. Da se z nekom ujemata, spolno, da imata iste vrednote, poglede in da rad preživljaš čas z njim. To je prava definicija ljubezni. Tej puncari nezreli je prelepo, doma ima urejeno, dolgčas ji je, sanjari o neki ljubezni ki je bolj virtualna kot ne. Jaz sem bila poročena 25 let, zadnjih 5 let negovala moža, ki je imel raka na slinavki. Dobro vem kaj je ljubezen. Ko je človek ves onemogel, mu uhaja blato, urin, ti pa mu stojiš na strani in  ga vidiš takšnega kot je bil , ker ga imaš rad Kaj si sedaj želim po smrti moža? Praviš da se podcenjujem. Sploh ne, v bistvu glede na vse očitno želim preveč . Želim si umirjeno zrelo stabilno vezo. Razumeš , ne rabim metuljčkov, ali finančnega sponzorja .  Jaz imam poštimano podstrešje, urejeno življenje, sem zdrava, imam svojo hišo, vikend na Hrvaškem morju, nimam dolgov, imam otroke, ki so že odrasli, želim pa si spoznati nekoga z urejenim podstrešjem . To ni reklama, samo povem, da nisem ena tepka, ki se podcenjuje. Glavni problem je ker je zelo malo kvalitetnih moških , ki so prosti. Ne prenesem človeka ki bo imel neke psihične težave, da me  bo dol vlekel, ali nekoga ki ima dolgove, da ga bom živela jaz.  Ko greš na zmenek se vse sliši idealno, super kariera, vse urejeno, potem pa vidiš kaos doma, kaos v glavi, dolgovi, iščejo žensko na katero bi se finančno in moralno prilepili… Take ženske kot je avtorica dobesedno letijo v brezno, ampak naj dobro ve. Ko  bo ločen, bo mož našel drugo.  Otroci ji bodo zamerili. Ne bo več opcije priti nazaj, pa rečt, zajebala sem .  Mučna delitev premoženja, potem pa največje razočaranje, kaj bo spoznala ? Ali bo našla tisto kar želi in išče? Jaz bi takim ženskam svetovala , pa je to proti mojim načelom, nikoli nisem varala , naj se fajn zgoni. Ker to očitno rabi, potem bo očitno bolj vedela kaj si sploh želi. Problem je da ona sploh ne ve, kaj hoče. Nujno naj gre do psihologa, ker tako depresivnega človeka in apatičnega že dolgo nisem brala.

Imam občutek, da avtorica odgovarja preko različnih nickov , ker nekdo  preveč zavzeto brani avtorico 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Hec, 27.03.2024 ob 08:50

Ključno za uspešno partnerstvo je kompatibilnost. Da se z nekom ujemata, spolno, da imata iste vrednote, poglede in da rad preživljaš čas z njim. To je prava definicija ljubezni. Tej puncari nezreli je prelepo, doma ima urejeno, dolgčas ji je, sanjari o neki ljubezni ki je bolj virtualna kot ne. Jaz sem bila poročena 25 let, zadnjih 5 let negovala moža, ki je imel raka na slinavki. Dobro vem kaj je ljubezen. Ko je človek ves onemogel, mu uhaja blato, urin, ti pa mu stojiš na strani in  ga vidiš takšnega kot je bil , ker ga imaš rad Kaj si sedaj želim po smrti moža? Praviš da se podcenjujem. Sploh ne, v bistvu glede na vse očitno želim preveč . Želim si umirjeno zrelo stabilno vezo. Razumeš , ne rabim metuljčkov, ali finančnega sponzorja .  Jaz imam poštimano podstrešje, urejeno življenje, sem zdrava, imam svojo hišo, vikend na Hrvaškem morju, nimam dolgov, imam otroke, ki so že odrasli, želim pa si spoznati nekoga z urejenim podstrešjem . To ni reklama, samo povem, da nisem ena tepka, ki se podcenjuje. Glavni problem je ker je zelo malo kvalitetnih moških , ki so prosti. Ne prenesem človeka ki bo imel neke psihične težave, da me  bo dol vlekel, ali nekoga ki ima dolgove, da ga bom živela jaz.  Ko greš na zmenek se vse sliši idealno, super kariera, vse urejeno, potem pa vidiš kaos doma, kaos v glavi, dolgovi, iščejo žensko na katero bi se finančno in moralno prilepili… Take ženske kot je avtorica dobesedno letijo v brezno, ampak naj dobro ve. Ko  bo ločen, bo mož našel drugo.  Otroci ji bodo zamerili. Ne bo več opcije priti nazaj, pa rečt, zajebala sem .  Mučna delitev premoženja, potem pa največje razočaranje, kaj bo spoznala ? Ali bo našla tisto kar želi in išče? Jaz bi takim ženskam svetovala , pa je to proti mojim načelom, nikoli nisem varala , naj se fajn zgoni. Ker to očitno rabi, potem bo očitno bolj vedela kaj si sploh želi. Problem je da ona sploh ne ve, kaj hoče. Nujno naj gre do psihologa, ker tako depresivnega človeka in apatičnega že dolgo nisem brala.

Spet to je definicija prijateljstva, če bi bilo tako, bi vsaj kolikor tokliko socialno prilagojen imel “ljubezenske” hareme. Če delaš govejo juho in v njej ni govedine a je to goveja juha? Ja ni, imaš pa juho in nekaj, da te pogreje. Kolikor deluješ plehka oseba, se mi sedaj zdiš boječka, kot da če boš pa zaljubljena je to recept za nesrečo. Pa je ravno obratno, če ni tvoj človek in ti njegov, takrat se stvari slabo obrnejo, ker ti človek pomeni premalo. Saj življenje pride, mi se spremenimo, življenje se zgodi. Ta listek preverjenih kvalitet tudi ni garancija, da se človek ne bo spremenil. Saj si imela verjetno isto prijateljstvo  s svojim možem, pa ti ga je življenje vzelo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2414, 27.03.2024 ob 10:25

Spet to je definicija prijateljstva, če bi bilo tako, bi vsaj kolikor tokliko socialno prilagojen imel “ljubezenske” hareme. Če delaš govejo juho in v njej ni govedine a je to goveja juha? Ja ni, imaš pa juho in nekaj, da te pogreje. Kolikor deluješ plehka oseba, se mi sedaj zdiš boječka, kot da če boš pa zaljubljena je to recept za nesrečo. Pa je ravno obratno, če ni tvoj človek in ti njegov, takrat se stvari slabo obrnejo, ker ti človek pomeni premalo. Saj življenje pride, mi se spremenimo, življenje se zgodi. Ta listek preverjenih kvalitet tudi ni garancija, da se človek ne bo spremenil. Saj si imela verjetno isto prijateljstvo  s svojim možem, pa ti ga je življenje vzelo.

 

Neverjetno, no pa prosim ti povej, kaj je zate partnerstvo. Ker očitno živim v nekem drugem svetu. Če ni to ljubezen, da si z nekom rad, da  z nekom rad spiš (seksaš) , da si ne predstavljas življenja brez njega,da ti predstavlja oporo , potem pa res ne vem kaj je ljubezen. Prosim razsvetli me.pa ne kontrirat praznimi besedami , povej kaj je zate ljubezen. Konkretno.

Odgovor na objavo uporabnika
Hec, 27.03.2024 ob 10:47

Neverjetno, no pa prosim ti povej, kaj je zate partnerstvo. Ker očitno živim v nekem drugem svetu. Če ni to ljubezen, da si z nekom rad, da  z nekom rad spiš (seksaš) , da si ne predstavljas življenja brez njega,da ti predstavlja oporo , potem pa res ne vem kaj je ljubezen. Prosim razsvetli me.pa ne kontrirat praznimi besedami , povej kaj je zate ljubezen. Konkretno.

@Hec

Seveda je to ljubezen. Ljubezen je da imaš nekoga rad, da te tudi privlači in da rad z njim preživljas dneve.  Ne poslušaj gosk, da si plehka pa prestrašena. Ene ženske so tako zagrenjene, ker so ločene, ali pa zaprisežene samke, da poskušajo vsako napeljati k ločitvi. Moja kolegica ko je imela krizo , so ji vse kokodakale, da naj gre stran. Pa je šla. Takrat so se pa vse razbežale, ona pa se je dolgo iskala  Sedaj ima enega, bolj vikend varianta. Tudi da najdeš kvalitetnega samskega moškega ali žensko pri 50ih je utopija, vsi vemo da v večini so dobri in dobre poročeni ali v vezi. Plehka je samo avtorica, pa tele goske ki so verjetno tudi avtorica sama.

Odgovor na objavo uporabnika
jaz772, 26.03.2024 ob 10:14

Odgovor na objavo uporabnika
jajajajajaja, 26.03.2024 ob 10:06

Zaljubljenost vedno mine. Ne zavrzi tega, kar imaš. Bodi hvaležna.

Zaljubljenost mine, a hrepenenje za vedno ostane! In sedaj bo zaradi vaših neumnih nasvetov ostala nesrečna za vse življenje! Če ste ve kokoši zabluzile in ste v takih toksičnih vezah, ni potrebno, da tudi njo želite uničiti za vedno! Da vas ni sram, kako pokvarjene ste! Upam, da se vam vse bogato vrne!

Bravo, končno nekdo s pametjo.

Zakaj bi bila vso življenje prikovana na nekoga, ki ga ne ljubi. Glupe kokoši. Kako se ve počutite, ko veste, da vaš mož hrepeni po drugi, ampak je ostal v mrtvem zakonu zaradi otrok?

Debilke.

Odgovor na objavo uporabnika
Nekaj resnice je, 27.03.2024 ob 11:05

Bravo, končno nekdo s pametjo.

Zakaj bi bila vso življenje prikovana na nekoga, ki ga ne ljubi. Glupe kokoši. Kako se ve počutite, ko veste, da vaš mož hrepeni po drugi, ampak je ostal v mrtvem zakonu zaradi otrok?

Debilke.

Je napisala avtorica

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8409, 26.03.2024 ob 22:08

Odgovor na objavo uporabnika
h4rehn, 26.03.2024 ob 22:03

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8409, 26.03.2024 ob 21:52

Odgovor na objavo uporabnika
h4rehn, 26.03.2024 ob 21:07

Problem sodobne družbe – vse imamo, pa smo tako nezadovoljni. Zakaj pa bi moral biti odnos popoln? Zakaj bi moralo biti vedno samo lepo? Konec koncev vam kot pišeš ni slabo, ravno nasprotno, bolj kot ne samo večje povezanosti z vama z možem ni. Ljubezen je treba negovati, za ljubezen se je potrebno potruditi …

Zamisli si, da je ljubezen vrt.  Je kar nekaj dela – odstranjevanje plevela, štihanje, gnojenje, zasajanje, pletje, zalivanje, zastirke, pokrivanje …  redno in znova in znova (takšne in drugačne skupne aktivnosti, skupni zmenki, presenečanja, pozornosti)… da nastane nekaj plodov. Če pride slabo vreme (težavni najstniki, bolezen …), lahko marsikaj uniči.  Kako skrbiš za svoj vrt? Kaj ti narediš, da bi bil vajin odnos boljši? Ne čakaj, da pride slabo vreme, ker potem bo mogoče prišlo do še večjega razkola med vama, mogoče celo razhoda. Pa tudi vrta sosedov ne greš urejati (varati), ker ni razloga, da se jeziš, da doma nimaš urejenega in da nič ne raste, če ti dejansko ni mar za svoj vrt.  Saj si tudi sama ugotovila, da te je čustvena navezanost na drugega moškega oddaljila od moža.

Pa še nekaj. Razumem, da se zaljubijo najstniki, ne razumem pa, da otročje gledajo na zaljubljenost starejši ljudje. Zaljubljenost je idealiziranje in iluzija. Če se človek zaljubi, dejansko ne vidi realno človeka. Zaljubljenost je uničila že veliko dobrih odnosov. V življenju štejejo odgovorni odnosi, ne metuljčki!

Kaj bi svetovala sinu ali hčerki v tvojem položaju? Da naj sanjari o drugem, da naj zapusti družino … ali da naj se vzame v roke in dela na odnosu z osebo, s katero ima ot roke??

 

“Razumem, da se zaljubijo najstniki, ne razumem pa, da otročje gledajo na zaljubljenost starejši ljudje. Zaljubljenost je idealiziranje in iluzija.”

Z enakim cinizmom bi lahko gledali tudi na ljubezen staršev do otroka, ah, to je samo iluzija, to je narava tako naredila, da skrbimo za mladiče. Ljubezen je najlepša stvar na svetu, na smrtni postelji noben ne obžaluje, da bo pustil denar na TRRju, obžalujejo pa, da si niso dovolili več ljubezni v življenju.

Si sam/a povedala vse, eno je ljubezen, drugo je zaljubljenost. Noben starš ni zaljubljen v otroka, ga pa ima rad.

Tudi tistega, v katerega si zaljubljen, imaš rad in zaljubljenost zraste v zrelo, dolgoročno ljubezen. Stabilen, spoštljiv odnos med dvema je možen tudi brez tega, ampak se zdi to potem neka druga, bolj cimrska vrsta ljubezni.

Anonimno 8409, niti najmanj ni nujno, da zaljubljenost preraste v ljubezen. statistično veliko večkrat NE kot ja. Dajte no, a ste najstniki, da tako naivno gledate na veze.. Seveda je zaljubljenost fajn, ampak ko mentalno odrasteš in si kolikor toliko zrel, VEŠ, da je to iluzija. Da bo minilo in da bo realna slika prišla z zamikom. Zares zrel odrasel se niti ne more več noro zaljubiti. Ker ne le razume, ampak je to tudi SPOZNAL. To čivkajo že vsi psihoterapevti. Vi pa o neki nori zaljubljenosti v zrelih letih, ki avtomatsko preraste v ljubezen, pa lepo vas prosim… Najstniški nivo je potrebno sčasoma preseči.

že to, da se avtorica ne javlja več, zelo očitno kaže na to, da je zgodba izmišljena. če bi bila resnična, bi še kako sodelovala in še kako stvar bolj razjasnila.

butci smo vsi, ki sploh komentiramo, da dobivajo klike.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno2201, 27.03.2024 ob 11:27

Anonimno 8409, niti najmanj ni nujno, da zaljubljenost preraste v ljubezen. statistično veliko večkrat NE kot ja. Dajte no, a ste najstniki, da tako naivno gledate na veze.. Seveda je zaljubljenost fajn, ampak ko mentalno odrasteš in si kolikor toliko zrel, VEŠ, da je to iluzija. Da bo minilo in da bo realna slika prišla z zamikom. Zares zrel odrasel se niti ne more več noro zaljubiti. Ker ne le razume, ampak je to tudi SPOZNAL. To čivkajo že vsi psihoterapevti. Vi pa o neki nori zaljubljenosti v zrelih letih, ki avtomatsko preraste v ljubezen, pa lepo vas prosim… Najstniški nivo je potrebno sčasoma preseči.

Jaz pa mislim, da se lahko v zrelih letih noro zaljubi tudi zrel, odrasel človek. Predvsem nekdo, ki v preteklosti ni doživel prave ljubezni in jo doživi šele v poznejših letih. Tak človek se lahko in tak človek zna to ceniti, se zaveda (minljivosti) tega, a hkrati v tem uživa in je hvaležen. Poznam kak tak primer, in lepo je spremljati takega človeka.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna337, 27.03.2024 ob 11:42

Jaz pa mislim, da se lahko v zrelih letih noro zaljubi tudi zrel, odrasel človek. Predvsem nekdo, ki v preteklosti ni doživel prave ljubezni in jo doživi šele v poznejših letih. Tak človek se lahko in tak človek zna to ceniti, se zaveda (minljivosti) tega, a hkrati v tem uživa in je hvaležen. Poznam kak tak primer, in lepo je spremljati takega človeka.

seveda se lahko, a to ni odrasel in zrel človek. to je jasno. nora zaljubljenost pride z nevednostjo, z neizkušnjami, z nedoživetostjo, s slepilom. zrel človek to pač ve- ne le na razumski ravni. ko se odrasel noro zaljubi in se vede kot en najstnik, pač ne gre za zrelo odraslo osebo, ampak nezrelo, s primanjkljajem. dejstvo.

Najprej dobro premisli, kaj bi sploh rada. Kot prvo, vzemi se v roke! Pišeš, da si zaljubljena? V nekoga, ki ga sploh ne poznaš, sploh ne veš, kakšen človek je in niti predstavljaš si ne, kakšno bi bilo življenje z njim.

Po drugi strani pa imaš moža, imaš otroke? Si pripravljena na ločitev, si pripravljena zaradi romantičnih sanj uničiti svojo družino? In kaj bo potem, koliko časa boš zadovoljna?

Ti avtorca si totalno nezrela. Pišeš, da si kao zaljubljena, pa tega človeka sploh ne poznaš, samo predstavljaš si in delaš neke svoje fantazije, kako naj bi bilo “in best case scenario”. Zelo nedoraslo in nezrelo za tvoja leta. Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da se odrasel zrel človek ne more več noro zaljubiti. To 100% drži. To, da te totalno odpelje neka misel, ki sploh nima neke realne podlage, ampak je plod tvojih fantazij, je precej nedoraslo. Tega človeka sploh poznaš ne, halo.
Igra pa najbrž tu vlogo to, da si totalno neizživeta in neizkušena, zato tudi manj vešča, zrela, sposobna “spregledati”. Celo življenje z enim človekom, ja, zahteva precej zrelosti, da znaš upravljati z morebitnimi zaljubljenostmi, če se ti zgodijo. Ti pač ne znaš. Odpeljalo te je.
Pa saj veš, da imaš samo dve opciji, kajne?
Sicer se pa ne oglašaš več. Škoda.
Morda je tema res fake.

Odgovor na objavo uporabnika
ena anonimna, 27.03.2024 ob 11:54

Ti avtorca si totalno nezrela. Pišeš, da si kao zaljubljena, pa tega človeka sploh ne poznaš, samo predstavljaš si in delaš neke svoje fantazije, kako naj bi bilo “in best case scenario”. Zelo nedoraslo in nezrelo za tvoja leta. Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da se odrasel zrel človek ne more več noro zaljubiti. To 100% drži. To, da te totalno odpelje neka misel, ki sploh nima neke realne podlage, ampak je plod tvojih fantazij, je precej nedoraslo. Tega človeka sploh poznaš ne, halo.
Igra pa najbrž tu vlogo to, da si totalno neizživeta in neizkušena, zato tudi manj vešča, zrela, sposobna “spregledati”. Celo življenje z enim človekom, ja, zahteva precej zrelosti, da znaš upravljati z morebitnimi zaljubljenostmi, če se ti zgodijo. Ti pač ne znaš. Odpeljalo te je.
Pa saj veš, da imaš samo dve opciji, kajne?
Sicer se pa ne oglašaš več. Škoda.
Morda je tema res fake.

Se popolnoma strinjam, ženska je zasanjana, goji neke sanje, hkrati popolnoma nepripravljena na  resnična dejstva in sprejetje posledic . Kaj ta moški je, sploh on ve zanjo, kaj sta imela, je on zaseden? Koliko ga pozna? Kar nekaj, moja hči bi bolj trezno razmišljala. Take ženske trčijo tako na trdo v beton na tleh, potem se pa sestavljajo cel life , pa hodijo k psihiatrom. Dobro razmisli avtorica, pa če je fake ali ne, je tudi drugih tepk dovolj na tem svetu, ki razmišljajo kot ene kure, ko pa pride do težave, realnosti, pa niso sposobne sprejeti posledice. Mož si bo našel drugo, tu ni več poti nazaj. Na začetku je ena gospa dobro opisovala , kako je ona trezno presodila, da tisti moski ni tako idealen in da z njim ne more biti. Življenje v dvoje je mnogo več kot dober seks in metuljčki. Otroci pa ji bodo zamerili, naj si ne dela utvar, da ne bo posledic.  Da si nekdo tako zafura zakon, ni nekaj, na kar naj bo ponosna.

Ljubezen je čustvo. Globoka naklonjenost do osebe, nekdo, ki te premakne navznoter.

Ljubezen ni spisek kompatibilnosti, ko ljubiš najdeš kompromise in skupno pot. V pojstelji ne seksaš ampak se ljubiš. V ljubezni spoznaš, da je najlepši dan, ko odpreš zjutraj oči in se stisneš k ljubljenemu in da na najslabši dan lahko v momentu pozabiš, ko prideš v njegov objem.

Ljubezen ni muka, odvračanje, zavračanje in potihoma držanje skrivnosti. V ljubezni rabiš biti ranljiv in pokazati sebe in tako ljubezen raste.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2414, 27.03.2024 ob 21:15

Ljubezen je čustvo. Globoka naklonjenost do osebe, nekdo, ki te premakne navznoter.

Ljubezen ni spisek kompatibilnosti, ko ljubiš najdeš kompromise in skupno pot. V pojstelji ne seksaš ampak se ljubiš. V ljubezni spoznaš, da je najlepši dan, ko odpreš zjutraj oči in se stisneš k ljubljenemu in da na najslabši dan lahko v momentu pozabiš, ko prideš v njegov objem.

Ljubezen ni muka, odvračanje, zavračanje in potihoma držanje skrivnosti. V ljubezni rabiš biti ranljiv in pokazati sebe in tako ljubezen raste.

 

Tu se ne strinjam s teboj. Kompatibilnost je najbolj pomembna v vezi, lažje pride do harmonične veze. To so sorodne duše, ljudje ki so si podobni. Toksični odnosi so ponavadi brez kompatibilnosti, ko sta dva skupaj, pa sploh ne pašeta. Poskušata sklepati kompromise, na račun svoje psihe, ker če ne gre, ne gre,  ogromno bolečin, krega, mentalnega in tudi fizičnega nasilja je vmes, najbolj ekstremne veze se končajo celo z umori.


@Anonimno
2414

Tole limonado si verjetno meni namenila, tvoja definicija ljubezni. koliko let imaš? Koliko let je trajala tvoja najdaljša veza? V eni današnji temi je bilo vprašanje , kaj najbolj cenite pri partnerju? In vsi so pisali – zanesljivost, opora, da se ujemata, kompatibilnost. Ne predstavljam si, kako bi shajala dva različna človeka, en žurer, družaben človek ,  drug zapeckar, ki bi bil samo doma in se boji stikov? En drugega bi omejevala. En zapravljiv, drug mora vse kupiti, kar vidi. En bi potoval, drug bi bil samo doma, en bi samo jedel čips pred TV, drugi je nor na kolesarjenje, fitnes, zdravo prehrano. Samo par banalnih življenjskih  primerov, kjer pa hitro lahko vidiš, kako je pomembno, da se ujemaš v osnovnih pogledih. Včasih je prav žalostno videti, ko se dva zelo privlačita, kemija kar prasketa, za skupno življenje pa nikakor nista.

Draga Hec,

odlično si zapisala svoje misli in jaz
se popolnoma strinjam z teboj.

Srečno in vse dobro.

 

Anonimno 2414

💛🧡❤️🩷💜🩵💙

Odgovor na objavo uporabnika
Hec, 27.03.2024 ob 22:27


@Anonimno
2414

Tole limonado si verjetno meni namenila, tvoja definicija ljubezni. koliko let imaš? Koliko let je trajala tvoja najdaljša veza? V eni današnji temi je bilo vprašanje , kaj najbolj cenite pri partnerju? In vsi so pisali – zanesljivost, opora, da se ujemata, kompatibilnost. Ne predstavljam si, kako bi shajala dva različna človeka, en žurer, družaben človek ,  drug zapeckar, ki bi bil samo doma in se boji stikov? En drugega bi omejevala. En zapravljiv, drug mora vse kupiti, kar vidi. En bi potoval, drug bi bil samo doma, en bi samo jedel čips pred TV, drugi je nor na kolesarjenje, fitnes, zdravo prehrano. Samo par banalnih življenjskih  primerov, kjer pa hitro lahko vidiš, kako je pomembno, da se ujemaš v osnovnih pogledih. Včasih je prav žalostno videti, ko se dva zelo privlačita, kemija kar prasketa, za skupno življenje pa nikakor nista.

Tako je. Ko si ti z nekom v trenju, nesoglasjih,  ne more biti prave ljubezni, ne moreš se sproščeno več pogovarjati, ne moreš mu zaupati, bojiš se odziva. Zato je podobnost zelo pomembna. Jaz sem imela vezo, velika kemija, privlačnost, ampak tako sva si bila različna, da so te razlike ubile vse med nama.za pravo ljubezen morata biti para sinhrona.

Odgovor na objavo uporabnika
Zaljubljena979, 26.03.2024 ob 09:55

Torej, tisti, ki ste poročeni in se se zaljubili v drugo osebo, kako nadaljujete s svojim trenutnim zakoncem? Moj zakonec je super oseba in odličen oče, vendar ne želim prizadeti njega in še posebej ne otrok, s tem, da ga zapustim. Bi pa želela, da imata vzor glede tega, kaj je pravi odnos, ki temelji na ljubezni.

Oba še nikoli nisva bila z nikomer drugim, skupaj sva že 20 let. Zelo težko je ostati, a še težje oditi, ko je med nama komaj kakšen problem. Zdaj pa se počutim zadušeno z njim, ni mi mar za intimnost in niti ne želim preživeti časa z njim. Včasih se mu namenoma izogibam in je že naveličan mojega “ne” za vsak intimen čas. Hudo mi je zanj, a še slabše se počutim zase. Spoštujem ga in skrbim zanj, vendar v sebi ne najdem ljubezni do njega. Z moškim, v katerega sem se zaljubila , trenutno praktično nisva v stiku, zato sem še bolj zaskrbljena, ko pomislim, da sem zaradi te zaljubljenosti, uničila čudovito povezavo z možem. Preživljamo družinski čas skupaj, saj imava skupaj otroke in jaz se smejim in igram z njimi, a v sebi se počutim prazno, v bistvu se pretvarjam. Ne vem, kako dolgo lahko še tako nadaljujem, minilo je 2 leti v tem istem kaosu, čeprav se je intenzivnost zmanjšala, je nekaj dni še vedno izjemno težkih.

Poskušam poskrbeti zase in se poskušam imeti rada, vendar se še vedno zdi lažno in prisiljeno. Naj nadaljujem z življenjem, kot je zdaj, bo bolje? hvala

Lažeš možu, otrokom in sebi. Moža ne spoštuješ. Če bi ga, bi se z njim pogovorila, dala obema šanso da se odločita ali reševati zakon ali pa se pripraviti na odhod.

Kaj si dejansko pripravljena narediti za svoj zakon in družino? Če ničesar, se vsedi z možem in mu povej, da se želiš ločiti, ker do njega nič ne čutiš. Otroka pusti pri njemu in zanju plačuj preživnino. Edino fer, ker si ti tista, ki boš razbila družino. Mogoče boš imela celo srečo in ti bo povedal da čuti enako kot ti, in si bo oddahnil, ker te ne bo več gledal.

Najhujši zakoni so tisti, kjer en vztraja zaradi “denarja, ne znam biti sam, nimam kam, zaradi otrok,…” v mrtvem zakonu. Ja res lepa hvala za tako zvezo. Nisi vzor in si celo škodljiva.

In za kaj naj bi bilo to slabo in konec sveta? Jaz poznam ogromno takih parov in ne boš verjela vsak oz. vsi  se naučimo nekaj drug od drugega. In ni nam težko, ker se ljubimo. To za kar človeka ceniš nima nič z ljubeznijo. Ceniš lahko prijatelja sodelavca, mamo, očeta, šefa, teto v 10.kolenu,… Prav patetično se oklepaš odgovorov, da bi dokazala svoj beden prav, kako je prijateljstvo največ kar lahko človek doživi. In sedaj probaš patetično pokazati kako si ti zrela. Kje? S čim si ti dozorela? Ničesar nisi sploh doživela v življenju, izven cone udobja ne greš, ljubila nisi, doživela bolečine ob razhodu  s človekom, ki ga globoko ljubiš- nisi. Vegeterala si svoje celo življenje, nevem sploh čutiš kaj? Imaš kakšno karakterno lastnost,ki te dela človeka? Dihaš?

Prav ne morem vrjeti, da obstajajo tako revni ljudje v sebi kot si ti. Ti ne rabiš partnerja temveč otroka, ki bo skoz visel na tvoji dojki in bo svet videl le tako, kot ga vidiš ti, ker drugače pač ni kompatibilen in tudi to besedo sploh ne vem zakaj jo uporabljaš, ker ne pomeni, da si si enak, kot to misliš ti.

Odgovor na objavo uporabnika
Sara680, 26.03.2024 ob 10:04

Sama sem imela isti primer in sem odšla od moža in verjemi, niti za trenutek mi ni žal! Drugače bi pa trpela in sanjala vse življenje, kako sem izgubila veliko ljubezen. Pojdi, kajti čez par let ti bo neizmerno žal!

Lahko vprašam kako je sedaj, hočem reči sta skupaj, imam podoben primer…

Avtorica sploh ne odgovarja, nekdo drug ali pa ista oseba pa  napada vse, ki pišejo, da je avtorica nezrela. Mal preveč prozorno vse skupaj

New Report

Close