Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek PRAZNIK – DAN SAMOSTOJNOSTI

PRAZNIK – DAN SAMOSTOJNOSTI

Danes je državni praznik “DAN SAMOSTOJNOSTI” Še sonce je posijalo v pozdrav prazniku.

Ste obesili zastavo? Spodobi se!

Kdor hoče, si danes lahko ogleda zopet slovenski film, “NA SVOJI ZEMLJI”, jaz ga nikoli ne zamudim, čeprav sem ga že velikokrat gledala.

Bo na POP TV, OB 20.00 uri, PIRAMIDA, me ne bo zmotila.:-)))

Film, “NA SVOJI ZEMLJI” velja za prvi slovenski celovečerni film.
Slovenija, 1948. ČB.
Režija: France Štiglic.
IgraJo:
Metka Bučar, Stane Sever,
Štefka Drolc, Miro Kopač.
Drama. 110 min.

Ob enem, VAM VSEM želim prijetno praznovanje in SREČNO NOVO LETO 2007, zelo hitro se približuje.
Predvsem Vam želim zdravja, zadovoljstva, sreče in potrebnega MIRU.

Imejte se lepo, spoštujte drug drugega.

Lepo VAS VSE pozdravljam! “SREČNO”

PRABABI

=========
Še tole misel:

DOBROTA JE POMEMBNEJŠA
OD MODRTOSTI.

IN ZAVEDANJE TEGA JE
ZAČETEK MODROSTI.
===============
THEODORE ISAAC RUBIN

Dan samostojnosti in film, ki ga omenjaš nimata nič skupnega.

Malo si se zmotila v datumih. Mogoče si mislila na davni, še sreča da ukinjeni “praznik ustanovitve nove Jugoslavije”, ki se je moral praznovati 29. novembra, do 1990. leta.

Pa veliko užitka ob tem propagandnem filmčku.

Lušten film, tako kot še veliko starejših slovenskih filmov kot so npr.: Kekec, Vesna, Dolina miru, Ne joči Peter, Balada o trobenti in oblaku, Cvetje v jeseni…., za razliko od novodobnih, ki niso vredni piškavega oreha.

Ni pa to prvi slovenski film. Nekateri starejši se spomnimo prvega slovenskega (sicer nemega) filma Triglavske strmine iz leta 1932.ga, režiserja Ferda Delaka ter snemalcev Metoda Badjure in Stanka Tominška.
Glavna igralca sta bila Danilo Cerar Anton in Pavla Marinko, poleg njiju pa so igrali še: Miha Potočnik, Milka Badjura, Uroš Zupančič, Joža Čop in Jože Kunstler. Produkcija Sava film.

nova
Uredništvo priporoča

mik živjo,

filme, ki si jih naštel, sem tudi jaz rada gledala. Novejših filmov pa ne gledam, niti nadaljevank ne.

V TV sporedu, VIKEND tako piše, tam je navedeno, da je ta film prvi slovenski celovečerni, prepisano pač.

Lep večer želim. SREČNO!

Živijo PRABABI,

sem vesel da te vidim.
Za razliko od tebe jaz novodobne slovenske filme gledam, jih pa v glavnem ne razumem (malo tudi zato, ker ni podnapisov, zvok pa obupno nerazumljiv, kar pa je bila bolezen tudi starejših slovenskih filmov, ki pa imajo vsaj vsebino). In ker jih pač ne razumem običajno ne pridem kaj dosti čez polovico, pa še to zgolj zato, ker obupan upam da nekaj pa morda le bo. Pa ni…
Želim ti dobro sliko, kmalu se bo začelo.

mik,

lepa slika je bila, hvala. Tudi mižala sem, ker vsega ne prenesem.
Tudi kočevski zbor, je omenjen v filmu, pomisli tudi na Očeta.

Lahko noč.

misel,

nisem se zmotila.

To ni propagandni filmčk, to se je resnično dogajalo, da ti lahko sedaj uživaš.

Tale tvoja nesramna “misel”, je skočila iz “ute” hov hov, gov gov, hov hov.

Sram naj te bo!!!

Draga Prababi,

ne bom o filmu, ne bom o Dnevu Samostojnosti…niti o drugih pomembnih nepomembnih stvareh…le zdravja, sreče in miru Vam zaželim v letu , ki prihaja..

Dobre želje združimo v zvezde,
srečo v sonce oblikujmo..
Nato po robu bele čipke
svetove upanja nasujmo..
Vso srečo Vam želim..

Andreja

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Draga Speedy!

Vesela sem, ker si se oglasila. HVALA!

Hvala, hvala, za lepe želje. Tudi jaz Tebi želim, vse naj naj, zdravja, zadovoljstva, sreče in miru. Da bi vse težave, če se Ti bodo pojavile, z lahkoto rešila.

Še eno, misel:

Tisti,
ki prinašajo svetlobo
v življenje bljižnjih,
tega ne smejo
zadržati zase.
==========
JAMES M BARRIE

Lahko noč in SREČNO!

PRABABI

Filem kot filem.Sneman v črnobeli tehniki in tudi zgodovino prikazuje v črnobeli izvedbi.Žal.

PRABABI napisal:

> misel,
>
> nisem se zmotila.
>
> To ni propagandni filmčk, to se je resnično dogajalo, da ti
> lahko sedaj uživaš.
>
> Tale tvoja nesramna “misel”, je skočila iz “ute” hov hov, gov
> gov, hov hov.
>
> Sram naj te bo!!!

Takega odziva je človek lahko deležen samo od ljudi, ki ne prenesejo drugega mnenja. Moraš končno sprejeti, da enoumja ni več.

film brez eja. Našteti filmi pa propaganda za komunistično 9deologijo.

Šal je slovenskih bolj malo boljših.

ŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽ,
se opravičujem, “Naglica ni dobra”, je rekel polž, ko je po devetih dneh plezanja na 10-metrski drog padel z devetih metrov nazaj na TLA.

misel,

da ti odgovorim še na tvoj stavek 1. posta, z dne 26-12-06 18:01.

Nikjer nisem napisala, da ima “DAN SAMOSTOJNOSTI” in FILM, kaj skupnega.
To si skupaj zmešala ti!!
Tudi praznik, “29. november” ni MORAL vsak praznovati, kdor ga je hotel, to je tvoja “misel”,

Pravzaprav, zakaj me nisi preskočila, imela si možnost. Ne preneseš me, zato si me naskočila. :-)))))))) V prihodnje, se me ne “dotikaj”, pa bo vse okej.

misel napisasla:

==== Takega odziva je človek lahko deležen samo od ljudi, ki ne prenesejo drugega mnenja” ====

Ja ja, ker ne preneseš mojega mnenja, si me ti prva naskočila, ne jaz tebe, dobila si, kar si iskala.

misel napisala:

====Moraš končno sprejeti, da enoumja ni več. ====

Ha ha, še čedalje več!!!! GA JE!!! :-))))))))))

Lepo se imej, v teh prazničnih dneh, pa še večkrat se bolj praznično odeni.

Odgovor na objavo uporabnika
mik , 26.12.2006 ob 18:55

Živijo PRABABI,

sem vesel da te vidim.
Za razliko od tebe jaz novodobne slovenske filme gledam, jih pa v glavnem ne razumem (malo tudi zato, ker ni podnapisov, zvok pa obupno nerazumljiv, kar pa je bila bolezen tudi starejših slovenskih filmov, ki pa imajo vsaj vsebino). In ker jih pač ne razumem običajno ne pridem kaj dosti čez polovico, pa še to zgolj zato, ker obupan upam da nekaj pa morda le bo. Pa ni…
Želim ti dobro sliko, kmalu se bo začelo.

Tole, je pa zelo staro, iz leta 2006, 🙂

Bom probala sprožit, mogoče bo skočilo na plan???

hhm&mik, 

Takole lepo si me pozdravil, hvala!

Zelo si se spremenil! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 25.10.2021 ob 19:48

Tole, je pa zelo staro, iz leta 2006, 🙂

Bom probala sprožit, mogoče bo skočilo na plan???

hhm&mik, 

Takole lepo si me pozdravil, hvala!

Zelo si se spremenil! 🙂

nisem se spremenil, sem pa navajen vedno vrnit, če mi kdo kaj posodi.

tudi če je to kaj grdega in tega je žal pri tebi na stara leta zeeelo veliko ….

Odgovor na objavo uporabnika
hhm, 26.10.2021 ob 06:04

nisem se spremenil, sem pa navajen vedno vrnit, če mi kdo kaj posodi.

tudi če je to kaj grdega in tega je žal pri tebi na stara leta zeeelo veliko ….

hhm, si se, si se spreobrnil! Jaz ti pa vračam, ker si se me sposodil! Pri internirankah, Tudi letos so se srečale. Ampak jaz, ne hodim več. Spremljam pa, ko poročajo. O internirancih, si pa veliko čvekal, zakaj niso šli v hosto, da je v hosti veliko prostora. Bedarije si pisal, vojne nisi občutil. Jo je pa tvoja mama in oče. Mama, še posebno, saj te je nosila v hosti. Premišljevala kako bo za SONČKA, poskrbela v hosti. O tem bova še pisala. Zakaj sta se poročila šele leta 1948? Do takrat, si bil z druge, nezaželeni pankrt, si sam napisal.

Marsikaj zeeelo grdega si mi pripisal, tudi o moji družini, …. čeprav me ne poznaš! Še boš dobil napisano, ti bom vrnila. Tudi ti, nič lepo ne pišeš. Tako je to,  vse teče, milo za drago.

Tudi tebi se leta nabirajo, ne misli, da boš ostal mlad! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 26.10.2021 ob 13:04

hhm, si se, si se spreobrnil! Jaz ti pa vračam, ker si se me sposodil! Pri internirankah, Tudi letos so se srečale. Ampak jaz, ne hodim več. Spremljam pa, ko poročajo. O internirancih, si pa veliko čvekal, zakaj niso šli v hosto, da je v hosti veliko prostora. Bedarije si pisal, vojne nisi občutil. Jo je pa tvoja mama in oče. Mama, še posebno, saj te je nosila v hosti. Premišljevala kako bo za SONČKA, poskrbela v hosti. O tem bova še pisala. Zakaj sta se poročila šele leta 1948? Do takrat, si bil z druge, nezaželeni pankrt, si sam napisal.

Marsikaj zeeelo grdega si mi pripisal, tudi o moji družini, …. čeprav me ne poznaš! Še boš dobil napisano, ti bom vrnila. Tudi ti, nič lepo ne pišeš. Tako je to,  vse teče, milo za drago.

Tudi tebi se leta nabirajo, ne misli, da boš ostal mlad! 🙂

hhm & mik,

Sem vedela, da boš spregledal tole moje pisanje.

Ja ja, korakaš za menoj, pa neda se ti odgovarjat na pisanje, katero ti ne prija. Sem te brala, ampak je temo končal s tvojim nickom “hhm”, nekdo drug. Pa tudi drugačne podatke si tam navajal, kot si jih v eni drugi temi.  Podatke o času je potrebno natančno navesti, ne pa kar tako tako, drugič pa drugače.

Pa poboljšaj se, pa ne obtožuj druge, s kakšnimi zgodnjimi hlapi in žarnicami, vem znaš. 🙂

hhm,

nisi še nič napisal, jaz sem pa že nekajkrat pogledala semkaj. 🙂 Kar molčiš, le zakaj? Povej kje si se rodil, saj “tardeči”, so tudi poskrbeli za take primere. Saj ni bil tvoj primer edini. Verjeno si se rodil v letu 1945, kje je mama dočakal tvoj prihod, pa kar zadrži za sebe.  Ni nujno,  da vse poveš.

Leto 1944 je bilo burno, težko. … 20. aprila je bila domobranska prisega Hitlerju. Meseca junija 1944, je bilo v Ljubljani protikomunistično zborovanje. Takrat so terali ljudi, da so šli v Ljubljano na zborovanje, kar oglej si linke Youtube, poslušaj govorce, pa tudi prisotne na zborovanju si oglej.  Linkov je kar nekaj tukaj na MON-u. Gospodje, pa so na tisti čas, kar pozabili.

Mnogi so prav takrat šli raje v hosto, kot na zborovanje. v eni temi si napisal, da so bili tečni. O tečni tečni, tastari to, dobro vemo, kako je bilo.

Dež pada, ponekod tudi že sneži. Pazi na zdravje!

 

Odgovor na objavo uporabnika
PRABABI, 27.11.2021 ob 15:25

hhm,

nisi še nič napisal, jaz sem pa že nekajkrat pogledala semkaj. 🙂 Kar molčiš, le zakaj? Povej kje si se rodil, saj “tardeči”, so tudi poskrbeli za take primere. Saj ni bil tvoj primer edini. Verjeno si se rodil v letu 1945, kje je mama dočakal tvoj prihod, pa kar zadrži za sebe.  Ni nujno,  da vse poveš.

Leto 1944 je bilo burno, težko. … 20. aprila je bila domobranska prisega Hitlerju. Meseca junija 1944, je bilo v Ljubljani protikomunistično zborovanje. Takrat so terali ljudi, da so šli v Ljubljano na zborovanje, kar oglej si linke Youtube, poslušaj govorce, pa tudi prisotne na zborovanju si oglej.  Linkov je kar nekaj tukaj na MON-u. Gospodje, pa so na tisti čas, kar pozabili.

Mnogi so prav takrat šli raje v hosto, kot na zborovanje. v eni temi si napisal, da so bili tečni. O tečni tečni, tastari to, dobro vemo, kako je bilo.

Dež pada, ponekod tudi že sneži. Pazi na zdravje!

 

hhm,

ni nič napisal. zgornje pisanje, mu ne leži.

Vremenarji, pa so ugotovili, da bo zapadel sneg. Danes zjutraj je bilo vse BELO.

Ko včasih politiko govorijo prazne besede in blebetajo o slovenski uspešnosti.

Tole je bila včasih Hrvaška: Bosnia Eyalet, Central europe 1683 – Bosanski pašaluk – Wikipedija, prosta enciklopedija (wikipedia.org)

In kje je bila notri Istra? Al pa tale zemljevid v članku:

Zmago Jelinčič Plemeniti: “Delovanje preostalih štirih opozicijskih strank spominja na mladega psa, ki ves čas lovi svoj rep in ga nikoli ne ujame!” | Nova24TV

 

Tudi tukaj nočeš nič odgovoriti. … 🙂

Ja, veš dragi hhm & mik, ti si se mene zelo sposodil in malo ti moram vrniti.

Še kar nekaj sem napisala, pa ne odgovarjaš.

 

hhm, citat je zatajil, sem še 1 x probala, če ga ni, pa datum poglej!

hhm 26. 10, 2021 ob 06:04

Pa vesel BOŽIČ ti želim.

New Report

Close