Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predporočna pogodba

Predporočna pogodba

Nisem vedel. Če je tako, podpiram. So pa potem res butasto poimenovali to. Zakaj ne “seznam premoženja”? LOL.


jaz ne vem točno kaj in kako sta imela z bivšo ženo lastnitštva urejeno in kaj točno sta urejala in zakaj je bil samo on napisan na neki lastnini,da bi ona lahko od tega kaj terjala ob ločitvi…. tega ne vem… očitno je nekaj terjala očitno je imela dokaze,da bi lahko bilo tudi njeno, čeprav je pisano nanj in je vse lepo prepisal na novo partnerko – tako je bilo povedano v medijih… in potem, ko se je z novo skregal, je ostal brez vsega in je posegel po orožju.Tako je bilo povedano v medijih.
očitno je že nekaj bilo na tem,da ni njemu od tistega prepisanega nič pripadalo, da ga je to pognalo v tako grozovita dejanja.
[/quote]

pri delitvi premoženja je vseeno na koga je pisano, ugotavlja se ali je pridobljeno v času zveze in na kakšen način. Konec koncev tip ni čakal na sodbo sodišča, ampak je stvari vzel v svoje roke, ker je bil psihopat, ki se je ujel v lastno zanko. Takim niti 100 pred po nad poročnih pogodb ne more pomagati.


Eni bodo pač potrebovali še več (podpisanih) papirjev. Poleg poročnega lista zdaj še predporočno pogodbo.
Eni shajamo brez obojega in bomo tako še naprej.
In moje mnenje je, če se dva normalna (=pri sebi) človeka razideta, se da tudi imetje na normalen način, brez vnaprejšnjih pogodb in kaj vem česa še vse razdeliti.


Eni bodo pač potrebovali še več (podpisanih) papirjev. Poleg poročnega lista zdaj še predporočno pogodbo.
Eni shajamo brez obojega in bomo tako še naprej.
In moje mnenje je, če se dva normalna (=pri sebi) človeka razideta, se da tudi imetje na normalen način, brez vnaprejšnjih pogodb in kaj vem česa še vse razdeliti.
[/quote]
točno tako, se strinjam… ni nobenih vlačenj po sodišču ni potrebnih, in sodišče nič se ne vmešava in nič ne določa pol pol, če se lepo sama dva sporazumno in pošteno glede na to kako so stvari potekale, zmenita ko do tega pride.


Eni bodo pač potrebovali še več (podpisanih) papirjev. Poleg poročnega lista zdaj še predporočno pogodbo.
Eni shajamo brez obojega in bomo tako še naprej.
In moje mnenje je, če se dva normalna (=pri sebi) človeka razideta, se da tudi imetje na normalen način, brez vnaprejšnjih pogodb in kaj vem česa še vse razdeliti.
[/quote]

Z bivšim možem sva imela vse dorečeno, vedno je zatrjeval, da noče nič, kar je njegovega, ko pa je šlo za njegovo rit in rit njegove ljubice, je pa začel bitko za (moje) premoženje. Veš, odvetniki najdejo vse sorte cake, bila sem zgrožena, da mu bivši sploh dovoli takšne variante izreči na glas! Imela sem svoje premoženje, preden sem ga spoznala, nekaj malega sva skupaj ustvarila, ampak po tej varianti, s katero je grozil odvetnik, bi po ločitvi imela manj, kot ko sva se spoznala.
V ZK sem bila vpisana samo jaz, tako da lahko tudi jaz še enkrat potrdim eni malo višje, da to, kaj je napisano v ZK, v primeru tožbe ne šteje NIČ. Je popolnoma nerelevantno in se premoženje ugotavlja spet od ničle.
In če bi za vsako zadevo pisala neke notarske zapise – je to v bistvu predporočna pogodba (ki se ji uradno itak ne reče tako). Ne vem, ali to avtorica tako zelo bega ljudsko poimenovanje pogodbe, da ne razume, za kaj v bistvu gre.
Če bi midva z bivšim možem sklenila predporočni dogovor oziroma naredila popis premoženje, ne bi mogel trditi tega, kar je recimo naumil njegov odvetnik. Prva stvar, ki bi jo vprašal sodnik: zakaj ste podpisali popis, če ni ustrezal dejanskemu stanju?

Z bivšim možem sva imela vse dorečeno, vedno je zatrjeval, da noče nič, kar je njegovega, ko pa je šlo za njegovo rit in rit njegove ljubice, je pa začel bitko za (moje) premoženje. Veš, odvetniki najdejo vse sorte cake, bila sem zgrožena, da mu bivši sploh dovoli takšne variante izreči na glas! Imela sem svoje premoženje, preden sem ga spoznala, nekaj malega sva skupaj ustvarila, ampak po tej varianti, s katero je grozil odvetnik, bi po ločitvi imela manj, kot ko sva se spoznala.
V ZK sem bila vpisana samo jaz, tako da lahko tudi jaz še enkrat potrdim eni malo višje, da to, kaj je napisano v ZK, v primeru tožbe ne šteje NIČ. Je popolnoma nerelevantno in se premoženje ugotavlja spet od ničle.
In če bi za vsako zadevo pisala neke notarske zapise – je to v bistvu predporočna pogodba (ki se ji uradno itak ne reče tako). Ne vem, ali to avtorica tako zelo bega ljudsko poimenovanje pogodbe, da ne razume, za kaj v bistvu gre.
Če bi midva z bivšim možem sklenila predporočni dogovor oziroma naredila popis premoženje, ne bi mogel trditi tega, kar je recimo naumil njegov odvetnik. Prva stvar, ki bi jo vprašal sodnik: zakaj ste podpisali popis, če ni ustrezal dejanskemu stanju?
[/quote]

*kar NI njegovega

New Report

Close