Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prejemniki socialne morajo sprejeti delo 2 stopnji nižje

prejemniki socialne morajo sprejeti delo 2 stopnji nižje

https://maribor24.si/slovenija/prejemniki-socialne-pomoci-bodo-morali-sprejeti-tudi-delo-nizje-od-njihove-izobrazbe

Se vam zdi prav?

Ja.

ja.
še pomembnejše je pa tisto, kar je zapisano v prvem modrem oblačku na linku.

nova
Uredništvo priporoča

Točno tako, urediti bi bilo potrebno razmerje med socialno podporo in minimalno plačo. Potem pa bodo ljudje motivirani. Se pa pocasi ze visoko kvalificirani kader na zahtevnejsih mestih blizamo k minimalcu, tudi ta razmerja med placami bi morali uredit, ker drugace se nima vec smisla odlocat za odgovorna delovna mesta. Kar se tiče prijavljanja na nizja delovna mesta, verjamem, da ze sedaj ljudje skrivajo svojo dejansko izobrazbo in se potegujejo na nizja mesta, brezskrbi, to ni nic novega. Problem bo, ce jih bo delodajalec sploh zelel zaposlit, a bo za njih tudi kaksna kazen, ce jih ne bo povabil na razgovor, glede na to, da tudi oni dobivajo lep procent subvencij itd.

sicer sploh ne vem v čem je point izobrazbe, ki naj bi bila kot neka invalidnost, da enostavnih del ne moreš delati?
Po mojem mnenju moraš sprejeti vsako delo, ki ti omogoči preživetje in ki si ga sposoben opravljati, pa izobrazba gor ali dol.

Ti imaš ziher samo osnovno ane?

Ti imaš ziher samo osnovno ane?
[/quote]

Se ti zdi?
Res mi ni jasno, zakaj bi drugi morali preživljati nekoga, ki je naredil nek povsem nezaposljiv faks, če je sicer zdrav?
To me spominja na tisti vic, ko pride novi zaposleni do šefa in ga vpraša, kaj naj dela.
Šef mu reče naj pomete prostore.
Novo zaposleni ves užaljen: “pa saj imam fakulteto!”
Šef pa nazaj: “Oprostite, nisem vedel” Vzame metlo v roke in mu počasi razloži kako se pometa.

se strinjam.

Ti imaš ziher samo osnovno ane?
[/quote]

Službo si lahko najdeš sam-a, ali pa ti jo najdejo drugi. Saj je preprosto, a ni?

A zdaj bodo razni tehniki napoteni v gradbeništvo kot nekvalificirani delavci, kjer jih bodo mujoti v bosanskem jeziku komandirali?

Se pravi, da se je otrokom brezveze učit? Brezveze, itak boš samo čistilka, smetar,.. Na zavodu je samo nekaj čez 2.638 prostih delovnih mest pa še od tega ogromno za zdravstvo. Zdej pa v to stlačte 83.766 brezposelnih. A bomo imeli same čistilke? Matr bo slovenija čista! Plače je treba dvignit, ljudje božji, a ne vidite, da samo kosti mečejo za butasto rajo?? S tem se ne reši popolnoma nič. Zakaj se socialno še kar ni začelo strogo preverjat?

Službo si lahko najdeš sam-a, ali pa ti jo najdejo drugi. Saj je preprosto, a ni?
[/quote]
Kaj ima to veze z ljubosumjem??

seveda se je smiselno učiti in pridobivati nova znanja. To ponavadi tudi omogoča, da lahko s svojim znanjem dobro zaslužiš za preživetje.
Če pa nimaš za hrano, zaposlitve kot kulturni antropolog svazijskih pavijanov pa ne dobiš, boš menda šel delat tudi tisto, kar ti je na voljo.
Zakaj bi morali snažilko uvoziti iz Bosne, zato, da bo preživljala brezposelno slovensko zgoraj našteto izobraženko?

Tako je, najbolj deficitaren kader je trenutno v zdravstvu in negi – medicinske sestre in bolničarji/negovalci po domovih za ostarele.

Kako bodo torej ljudje iz gostinstvain turizma, p frizerke, ki imajo poklicno šolo ( 4. stopnja) šli lahko delat v poklic zdravstvenega delavca ( s 5 stopnjo).

Naj Zavodu za zaposlovanje odprejo “mošnjiček” in začnejo plačevati šolanje in prekvalifikacije, kot se spodobi – tudi jaz bi, z veseljem prekvalifikacijo, pa imam faks – pa bi z veseljem tudi potem nižjo stopnjo, ker me en poklic še dodatno veseli – samo ne pa da imajo sedaj pogoj, da če imaš dokončano srednjo šolo 4. in 5. stopnjo, ker kao imaš že poklic), da ti ne pripada nobena prekvalifikacija, ki je slučajno tudi 5. stopnja, ali bohnedej 7. stopnja. Kaj mi nuca zastonj tečaj tujega jesika, pa še to večima nemščina in angleščina – to že znam za več kot B2 – jaz bi italijanščino napirmer….. zakaj je torej ne organizirajo? Kaj torej raje šolajo tiste s srednješolsko za poklic frizerk, gostinstvo in ostalo – kar pa se tako ali tako odšušča sedaj, ker se zapirajo tako gostinski obrati, kot drizerski omejujejo, kot fitnes centri napirmer???

Kako bo torej tak delal v zdravstvu – samo kot negovalec v domu ostarelih za osebno nego že morda, kot “spremljevalec” hendikepiranim pa že malo težje, ker mora imetiposebna znanja (!). Patronaža na terenu pa še manj – spet potrebna specialna znanja!

Kolikor vemo in spremljajo, se išče predvsem diplomirane medicinske sestre ( za delo z obolelimi s Covid zagotovo), te pa nimajo samo 5. stopnje…

seveda se je smiselno učiti in pridobivati nova znanja. To ponavadi tudi omogoča, da lahko s svojim znanjem dobro zaslužiš za preživetje.
Če pa nimaš za hrano, zaposlitve kot kulturni antropolog svazijskih pavijanov pa ne dobiš, boš menda šel delat tudi tisto, kar ti je na voljo.
Zakaj bi morali snažilko uvoziti iz Bosne, zato, da bo preživljala brezposelno slovensko zgoraj našteto izobraženko?
[/quote]

Naj država pošteno plača prekvalifikacijo ( ni tako drago) tudi na nižje delovno mesto nemoku z 7. stopnjo, če je že tak problem, , saj si to nezaposleni želijo, poznam jih kar nekaj. Pa ne bo treba uvažat bosansega, moldovskega, ukrajinskega in albanskega kadra…. In bo tisti z “zgrešenim” faksom potem vseeno delal poklic na 5. stopnji z ustrezno prekvalificirano izobrazbo, za isti denar, kot bi v svoji stroki s faksom 7. stopnje- večinoma je tako.


pa kdo pravi, da bo človek celo življenje delal kot neizobražena delovna sila?
gre za to, da začasno sprejmeš tudi delo, ki je pod tvojo izobrazbo, hkrati pa iščeš boljše. omgoče se celo pojavi v tisti firmi možnost napredovanja. vsekakor bolje, kot da čepiš doma in vlečeš socialno
mogoče se pa izkaže, da za delo, primerno tvoji izobrazbi, niti sposoben nisi.
cel kup kvazi diplomiranih ne vem kaj itak dela na delovnih mestih, ki so primerna za poklicno izobrazbo.

jaz imam staro uni izobrazbo. ampak, če izgubim delo, grem magari za blagajno v mercator, da nekaj zaslužim. ker socialna mi še kredita ne pokrije.


pa kdo pravi, da bo človek celo življenje delal kot neizobražena delovna sila?
gre za to, da začasno sprejmeš tudi delo, ki je pod tvojo izobrazbo, hkrati pa iščeš boljše. omgoče se celo pojavi v tisti firmi možnost napredovanja. vsekakor bolje, kot da čepiš doma in vlečeš socialno
mogoče se pa izkaže, da za delo, primerno tvoji izobrazbi, niti sposoben nisi.
cel kup kvazi diplomiranih ne vem kaj itak dela na delovnih mestih, ki so primerna za poklicno izobrazbo.

jaz imam staro uni izobrazbo. ampak, če izgubim delo, grem magari za blagajno v mercator, da nekaj zaslužim. ker socialna mi še kredita ne pokrije.
[/quote]

Tako je – in to je samo še en pokaztelj, v tej situaciji korona kot smo, kateri poklici so deficitarni ( izključno operativci) in da po študiju uspejo res samo tanajboljši – morda tretjina… tri četrtine pa stagnira potem. Tudi iz tega razloga bi moral biti pri nas študij delno ali v celoti plačljiv. Pa imam fakulteto in delam v svoji branži. In se strinjam. ,v primeru, da se zgodi, da ostanem brez sluđbe, grem delat na dosti nižje delovno mesto, ker s 402,18 eur na mesec ki je en ponder za samsko osebo ( če nimaš naštepanih ravno 5+ otrok in dodatkov, ločeno življenje na ločenih naslovih s spartnerjem, ipd ipd ipd), položnicami za redne stroške ( cca 300 eur)+. še kak obrok kredita in še kaj dati v usta, ne preživiš niti dostojno, kaj šele kaj več.

Še pred tem pa naj porihtajo dodelovanje socialne pomoči tujcem, ki pripeljejo gor več družinskih članov. Skrajni čas je, da se začne voditi statistika, kdo sploh prejema socialno pomoč! Mi delamo plačujemo visoke davke, tujci pridejo gor, delajo tako na črno tukaj, torej spet oni ne plačujejo davkov, hkrati pa njihove žene in otroci vlečejo visoke socialne in otroške, za nameček pa še sploh ne živijo v Sloveniji, amak doli, kjer so kot kralji, na račun nas Slovencev. Sej se dobro ve, da je Slovenija raj za takšne. Samo po priimkih poglejte, kdo je na listah za socialna stanovanja. Svinjarija totalna.

Spet ena propaganda in nič drugega. Lahko reči, težje narediti. Dokler država dopušča dumping plač s cenejšo tujo delovno silo, se tudi prejemniki DSP-ja ne bodo nič bolj množično zaposlovali. Saj so probali letos z javnimi deli samo za prejemnike socialne. In? Številna mesta so nezasedena in denar za javna dela ostaja. Pri delodajalcih naj poštimajo. Ampak ne bodo, ker so premočan lobi. Jaz se strinjam z ljudmi, da nočejo delat za mizerne pare. Delodajalci pa uvažajo nove in nove tujce, ki pa delajo za mizerne pare. Država pa to gleda in dopušča.

Vemo, da so SDS to zahtevali že v Šarćevi vladi.
Zahtevali so prisilno delo vseh, ki so prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje.

PRAVICA do dela
ETELKA KORPIČ – HORVAT
Povzetek: Pravica do dela je pomembna človekova pravica. Država mora ustvarjati možnosti, da si lahko vsak sam izbere poklic, da ga opravlja v zdravih delovnih pogojih in za opravljeno delo dobi primerno plačilo, ki zagotavlja njemu kot delavcu in njegovi družini dostojni življenjski standard. V Ustavi RS ni določena besedna zveza pravica do dela, ampak svoboda dela (49. člen Ustave), ki vključuje enake elemente kot pravica do dela določena v mednarodnih aktih. Ti so: prosta izbira zaposlitve, dostopnost do vsakega delovnega mesta pod enakimi pogoji in prepoved prisilnega dela. Slednje, prisilno delo, se v zadnjem času vse več pojavlja s trgovanjem z ljudmi, čeprav mednarodni akti jasno določajo, da se nikogar ne sme držati v suženjstvu (slavery) ali podložništvu (servitude) in od nikogar se ne sme zahtevati, da opravlja prisilno ali obvezno delo (forced or compulsory labour). Prostovoljno delo je temeljna človekova pravica, ki potrjuje bit človeka in njegovo dostojanstvo, sporoča avtorica z vsebino prispevka. (Ključne besede: • pravica do dela • )

Večino delovnih mest za šolane ljudi in dobrih firm je vlada UNIČILA.

Zadnje ” dinarje” sem skupaj stiskala za šolanje, da se sem pridobila visoko izobrazbo!
V firmah kjer sem bila zaposlena, so nesposobni managerji ZAVOZILI , da smo pristali v stečaju. Vmes sem hudo zbolela. Ko sem se končno postavila na noge- je udaril covid-19.
Sedaj sem prijavljena na ZZRS. Iskala in iščem zaposlitev. Delodajalci NITI NE ODPREJO VLOG!!!!

Dovolj imam, da vedno pada BREME na nekoga, ki ni kriv! Na nas na sociali, ki nam je bilo že tako VSE odvzeto ZARADI DRUGIH!!!!!!!!!
Sedaj, pa naj se še potikam po delih z OŠ!!!!! Najprej mi naj VLADA vrne denar za stroške diplomiranja in vpisa na fakulteto (izredni študij)!!

S ČIM ODGOVARJAJO MENEGERJI, ki so KADER poslali na ZZRS?! Aha, s kaznijo na drugo (še bolje) plačano pozicijo!!!

Se bom raje likvidirala s tega sveta, kot da bom špilala čistilko inp.!!! DOVOLJ IMAM KRIVIC!!! KRVAVO sem se morala vsemu odreči za ŠTUDIJ! To da pa delovnih mest NI, pa se ve kdo je KRIV in odgovoren!

HVALA, ampak ko bodo managerji kaznovani in ostali, ki so zafurali firme….potem se lahko naprej pogovarjamo!!

Pa, LP

Slovence bi hoteli dati v prisilno delo, tujci so tako na Centrih za socialno delo prijavljeni in ne na Zavodh za zaposlovanje.

Deset komadov otrok iz Kosova jim ne predstavlja problema, pa socialne za njihove žene, dol v Bosni in na Kosovu pa vsi bajte, država naša jih ščiti , socialno stanovanje je za njih samounevno, kdo pa ga dobil, mogoče domači hapec Slovenc.

kaj pa tisti, ki imajo samo osnovno šolo? se o stopnjah sploh ne da govoriti.
drugače pa to ni nič novega. brezposelne že od samega začetka pošiljajo na delovna mesta par stopenj nižje. tudi če imajo faks morajo delati v proizvodnji, ker če si na zavodu in socialni pač nisi vreden več. avtomatično dobiš etiketo.

Slovence bi hoteli dati v prisilno delo, tujci so tako na Centrih za socialno delo prijavljeni in ne na Zavodh za zaposlovanje.

Deset komadov otrok iz Kosova jim ne predstavlja problema, pa socialne za njihove žene, dol v Bosni in na Kosovu pa vsi bajte, država naša jih ščiti , socialno stanovanje je za njih samounevno, kdo pa ga dobil, mogoče domači hapec Slovenc.
[/quote]

NIMAJO PRAVICE, NE.
Uničili so dobre firme namenoma, ljudstvo pa je ostalo brez pravic in brez možnosti, da se jim to dokaže, pokvarjena država, obupna in grozna država je to. Fašizem se lahko skrije, kam gremo.

49. člen
(svoboda dela)
(neuradno prečiščeno besedilo)
Zagotovljena je svoboda dela.

Vsakdo prosto izbira zaposlitev.

Vsakomur je pod enakimi pogoji dostopno vsako delovno mesto.

Prisilno delo je prepovedano.

Uradni list RS, št. 33/1991 z dne 28. 12. 1991: 49. člen URS

Uradni list RS, št. 47/2013 z dne 31. 5. 2013: URS-NPB9

SDS naj raje ustvari nova delovna mesta- dostojna človeka! Ne pa da uvaja prisilo in v nebo vpijajoče krivice!

Sram naj jih bo!!!

TUKAJ SE RAJE AKTIVIRAJTE:
[list=][/list]ustvarite delovna mesta
[list=][/list]nagradite delo (zvišajte plače)
[list=][/list]znižajte prispevke za delodajalce
[list=][/list]MANJ KRADITE
[list=][/list]manj zaposlujte po sistemu “VIP” oz kdo pozna koga
[list=][/list]uredite ustrezno delo za tujce

MANJ LAŽITE in bodite manj pohlepni in sebični ter po hrbtu tudi sebe kdaj užgite ne samo tiste reveže na SOCIALI!!

New Report

Close