Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prekelti lastniki psov brez vrvice

prekelti lastniki psov brez vrvice

Hvala 🙂 Se trudim.

Ne, ni huda, niti najmanj. Ampak ne mara, da se ji neznani ljudje preveč približujejo, še manj, da jo božajo. Tudi če bi jo, ne bi naredila nič, samo stresirat psa brez veze, se mi ne zdi potrebno. Pač hrt, ti pa so že po naravi zadržani in nezaupljivi.[/quote]

Malo se zapletaš? Ni ji všeč če se ji približujejo in božajo. Torej začne verjetno renčati, oziroma tega ne veš ker nisi niti sprobala. Torej nisi ziher v svojega psa in ne veš kaj bi naredila. Daj ne bluzi nekaj. Priznaj da bi tvoja psica ob božanju in tem bila agresivna.
Jaz imam whippeta doma in nimam nikakršnega problema z njim in je tudi hrt. Torej ne posplošuj. Moj ima rad vse, razen otrok, ki se mečejo po njem in kričijo. Tega pa ne dovolim.[/quote]

Kam se zapletam? Ne, ne renči in ne grize, tudi nikoli ni. Sprobala sem/je, ker nekateri pač nič ne vprašajo. Kaj je naredila? Nič, ampak všeč ji pa ni bilo. Ni pa igračka mimoidočim. Meni je vseeno, kako tretiraš pse, jaz imam pse in jih kot take tudi obravnavam. In whippeta z borzojem pač ne moreš primerjat. Kot poznavalka hrtov pa to menda veš.

Grem stavit da si opisal/a sebe, ker zadeve poznaš tako u nulo.
Najbrž smo si pa pri nečem enotni: NOBENA ŽIVAL NIMA TAKO UMAZANIH MISLI KOT ČLOVEK.

Doma smo pri starih starših tudi imeli psa. In ko je tamali prišel noter s trobento trobit, sem takoj videla, da psu ni všeč in da ga moti. Svojega psa ja poznaš in prepoznaš tudi znake.

ma daj…, še nekaj. Osebno ne vidim nobenega razloga, da bi popolni neznanci božali moje pse. Tako kot ne vidimm nobenega razloga, da bi se morali vsi psi ovohavat, igrat itd. Sicer je pa vtikanje neznancev v psa popolnoma primerljivo z vtikanjem psa v neznance. Ni tako?

v sodniškem parku pa za figovcem bi lahko naštel vsaj 12 kil dreka od tvojih psov.lažnivka

kdo je taka svinja???

tud za zlate sončke se ne ve, čigavi so, od kod so…. peesda, to samo gomazi in gomazi teh sončkvo, s psom se počutiva že res ogroženo! pa še vsak otročaj bi slinaste prst vtikal v mojga luštnega kužija, ko sva (pes pripet) na sprehodu… mrššššš baba smotana

tud za zlate sončke se ne ve, čigavi so, od kod so…. peesda, to samo gomazi in gomazi teh sončkvo, s psom se počutiva že res ogroženo! pa še vsak otročaj bi slinaste prst vtikal v mojga luštnega kužija, ko sva (pes pripet) na sprehodu… mrššššš baba smotana[/quote]
o poglej poglej kdo se razburja…a prilepim gor teme ki si jih objavila v zadnjem tednu?

naj tvoj IP izpiše in te opozori, ker je tvoje izražanje nižje kot na pasjem dreku!

tud za zlate sončke se ne ve, čigavi so, od kod so…. peesda, to samo gomazi in gomazi teh sončkvo, s psom se počutiva že res ogroženo! pa še vsak otročaj bi slinaste prst vtikal v mojga luštnega kužija, ko sva (pes pripet) na sprehodu… mrššššš baba smotana[/quote]
o poglej poglej kdo se razburja…a prilepim gor teme ki si jih objavila v zadnjem tednu?[/quote]

Prosim, kar izvoli. Pa še moj naslov dodaj, da te prijavim Nataši Pirc Musar zaradi kršitve zasebnosti.

naj tvoj IP izpiše in te opozori, ker je tvoje izražanje nižje kot na pasjem dreku![/quote]

Kaj je koga osebno,z imenom in priimkom žalila??Pa daj nehaj s takimi no…

Grem stavit da si opisal/a sebe, ker zadeve poznaš tako u nulo.
Najbrž smo si pa pri nečem enotni: NOBENA ŽIVAL NIMA TAKO UMAZANIH MISLI KOT ČLOVEK.[/quote]

Ne,nisem sama sebe opisovala,kerločim razliko med živaljo in človekom.
Pravi pasjeljubci imajo svoje pse na prostem,kjer se lahko okoli hiše prosto gibajo,ne pa zaprte v stanovanju 8-9 ali več ur.

A potem smo tiste, ki imamo psice, lezbijke?

Retrogradni merkur se poigrava z našo komunikacijo. Ne gre pa ne gre. Pa še luna seka, z zamudo tokrat. Takle mamo, to se dogaja tud v boljših družinah, tako da, saj bo minilo, pa bomo spet kot ljudje.
V določenih trenutkih, bi bilo dobro, da bi lastniki psov pisali po nareku svojih kužkov. Kako lepi prispevki bi bili tule za prebirat.

Pa še nekaj, ker sem ravnokar sharala na FB, pa naj bo za poznavalko hrtov zgoraj – škodit ne bi smelo :p

Ne spuščajte hrtov s povodca izven varno ograjenih področij!!!
by Društvo HRTJI SVET Slovenije – Slovenian Sighthound World on Sunday, October 28, 2012 at 5:11pm ·

V razmislek vsem posvojiteljem hrtov, pa tudi ostalim skrbnikom hrtov, ki svoje hrtke brez kančka slabe vesti spuščate v urbanih naseljih, travnikih, v gozdu oz. izven varno ograjenih in omejenih prostorov …

Kot veste, smo v našem društvu zagovorniki mnenja, da moramo na sprehodih s svojim psom striktno uporabljati povodec. Na to vedno opozarjamo naše posvojitelje,… na predposvojitvenem obisku, v naši elektronski komunikaciji, prav tako pa tudi na sami posvojitvi in jih k temu zavezuje tudi podpisana posvojitvena pogodba.

Dejstvo ostaja, da so hrti hitri, da imajo dober vid in da so po naravi lovci. Če vse to vzamete kot celoto in dodate svobodno gibanje brez zaščite povodca, potem postane verjetnost nepotrebne nesreče, ki se lahko konča s hudo poškodbo (tudi trajnimi posledicami) ali v najhujšem primeru s smrtjo, zelo velika.

Posvojeni hrti so bili rešeni bede in nevarnosti ceste ali rešeni pred evtanazijo, ko se jim je odpovedal lastnik. V tej verigi reševanja sodeluje veliko ljudi in potrebno je veliko aktivnosti, od začasne namestitve, drage veterinarske oskrbe, dragega transporta, ki se pokriva iz dejanskega denarja srčnih ljudi, ne iz nekih fiktivnih skladov, in konec koncev iskanja ODGOVORNIH posvojiteljev (ki so predhodno seznanjeni tudi s potencialnimi problemi in sprejmejo premišljeno odločitev).

Vse to počnemo zato, da so danes ti psi živi in da so lahko srečni z vami in vi z njimi.

Ker je poslanstvo našega društva tudi zaščita rešenih hrtov, se čutimo dolžni še enkrat zelo jasno poudariti: hrta nikoli in nikdar ne spuščajte iz povodca, ko niste v varno ograjenem prostoru, sploh pa tega ne počnite v urbanih naseljih; na vratu naj ima nameščeno široko, zanj primerno ovratnico, na kateri naj bodo tudi kontaktni podatki skrbnika. Od posvojiteljev pričakujemo, da bodo to priporočilo, ki je nastalo na podlagi mnogih preteklih izkušenj tudi upoštevali.

Hrt bo vedno ostal hrt. Morda je neverjetno umirjen, priden in poslušen in še nikoli ni naredil neumnosti. Dovolj je, da jo naredi enkrat, dovolj je zanj nepričakovan zvok (recimo glasen pok), dovolj je nenaden občutek panike, ob kateri bo izgubil vso razsodnost in se zatekel k edinemu orožju, ki ga ima -hitrosti.

In zato je brez vaše zaščite, ki mu jo nudite s povodcem, nevaren sam sebi.

Še enkrat vas prosimo in opozarjamo: ko greste z vašimi hrtki ven, jih imejte VEDNO na povodcu. Ne imejte hrta pred očmi kot lenobnega in zaspanega samo zato, ker je doma tako umirjen. Ko bo vaš hrt zunaj videl premikajočo se žival, list, vrečko, se bo v njem prebudil nagon, sledil bo z očmi in podal se bo v dir, ne glede karkoli, ne glede na to, da pa mogoče desetkrat tega pač ni naredil. Mogoče bo enajstič naredil prav to in takrat bo za hrtka že prepozno. Prav tako imejte v mislih, da ga lahko preplaši že kakšen nedolžen pok (med prazniki še toliko bolj!), ki ga bo pognal v dir in takrat mogoče zanj ne bo več vrnitve k vam domov, mogoče bo končal ob cestem jarku.

Vse tiste, ki redno in predvsem neodgovorno spuščate svoje hrte LEPO PROSIMO, da premislite, ali je vredno takšno ravnanje, ali je to pošteno do vašega hrta in nenazadnje tudi do članov društva, ki se trudimo, da iz nemogočih in nečloveških razmer pripeljemo psa iz drugega dela Evrope v upanju, da ga čaka lepše in varno življenje? V kolikor menite, da se niste pripravljeni držati našega dogovora, da bo pes pripet na povodec in če s tem niste pripravljeni živeti, ker vam to enostavno ne odgovarja, nam lahko v vsakem trenutku pišete in poiskali mu bomo nov dom oz. ga takoj tudi začasno namestili. Na tem mestu naše želje in ideje odpadejo – mislite na hrta in predvsem na njegovo varnost in življenje, pa tudi na vse nas, ki se trudimo poiskati res odgovorne skrbnike. Hrt ne bo kriv, če bo pobegnil ali se pognal na cesto – hrt reagira nagonsko, odgovornosti in krivda je zgolj na nas.

Ste pripravljeni živeti s krivdo, če se vašemu hrtu zgodi kaj nepričakovanega (poškodba ali celo smrt) zaradi takšne malenkosti, kot je neuporaba povodca? Zavedajte se tudi dejstva, da smo vsi skrbniki psov tudi po zakonu dolžni imeti svoje pse na povodcu!

Naš namen je resno potrkati na vest vseh tistih, ki vas je umirjenost vašega hrta zazibala v lažen občutek varnosti in sproščenosti ali ste celo podlegli zavajajočim zlobnim priporočilom neodgovornih ljudi in mirno spuščate svoje pse nekontrolirano v vseh pogojih. Tako vedenje je neodgovorno, je v nasprotju z zakonom in je za psa nevarno. Nenazadnje – ste kdaj pomislili, da se tudi kak človek boji psa in če ga sreča nepripetega, je tudi za takega človeka precej nelagodna situacija, za katero pa vedno odgovarja zgolj skrbnik.

Mi – ljudje imamo razum, psi nam samo sledijo, a ko se v njih prebudi lovski nagon, smo mi tisti, ki moramo poskrbeti za njihovo varnost, to pa lahko le z redno uporabo povodca.

Iskreno hvala vsem posvojiteljem, ki naše nasvete in priporočila upoštevate in ste dosledni pri uporabi povodca v urbanih okoljih.

Reševanje hrtov NI zapravljanje njihovih življenj zaradi človeške neumnosti!

Pa še nekaj drugih dobronemarnih nasvetov:

1. NE SPUŠČAJTE S POVODCA HRTA, KI JE KOMAJ PRIŠEL V VAŠ DOM (pa tudi, če se vam prostor zdi še tako varen! – en mesec je občutno premalo, da bi ga poznali in predvideli kako bo odreagiral v različnih situacijah)

2. NE SPUŠČAJTE S POVODCA SVEŽE POSVOJENEGA HRTA, V PREVELIKEM Z UMETNO ALI NARAVNO OGRAJO OMJENEM PROSTORU!

3. S POSVOJENIM HRTKOM NAJPREJ VI SAMI ZAČNITE V MANJŠEM VARNO OGRAJENEM PROSTORU DELATI NA ODPOKLICU (ograja naj bo visoka najmanj 2 m in v ograji ne sme biti nobeneh lukenj, tudi med tlom in ograjo ne sme biti niti 10 cm prostora!) IN DELAJTE Z NJIM NEKAJ MESECEV NA ODPOKLICU S POMOČJO PRIBOLJŠKOV, KLIKERJA (na zvok klikerja ga najprej navadite doma!) …!

4. SVEŽE POSVOJENEGA HRTKA NE SPUŠČAJTE S POVODCA Z DRUGIMI PSI, KER GA PO TAKO KRATKEM ČASU ZAGOTOVO ŠE NE POZNATE IN NE VESTE KAKO BO ODREAGIRAL – LAHKO VAM TUDI POBEGNE!

5. SVEŽE POSVOJENEGA HRTA NE SPUŠČAJTE S POVODCA PRED PREVELIKO LJUDI, SAJ OBSTAJA MOŽNOST, DA SE GA BO ZARADI NEPREDVIDENEGA GIBA ALI POGLEDA USTRAŠIL IN POBEGNIL! (hrti lahko preskočijo tudi 2m ograjo, če je interes!)

6. NE PODCENJUJTE VAŠIH POSVOJENIH HRTOV, KI IMAJO ZA SEBOJ TUDI NE PREVEČ LEPO ZGODOVINO IN MU DAJTE ČAS, DA SE NAVADI VAS, OKOLJA V KATEREM ŽIVI IN PREDVSEM, DA VAM ZAČNE ZAUPATI ! (ta proces lahko traja nekaj mesecev, lahko tudi več let in ni sploh nujno, da bo vaš hrt sploh lahko kdaj spuščen s povodca!)

In na koncu še enkrat: HRT IN POVODEC STA NAJBOLJŠA PRIJATELJA! NE SPUŠČAJTE SVOJEGA HRTA BREZGLAVO IN NEODGOVORNO!

Ekipa društva HRTJI SVET Slovenije

http://www.hrtjisvet.org

[email protected]

Hvala 🙂 Se trudim.

Ne, ni huda, niti najmanj. Ampak ne mara, da se ji neznani ljudje preveč približujejo, še manj, da jo božajo. Tudi če bi jo, ne bi naredila nič, samo stresirat psa brez veze, se mi ne zdi potrebno. Pač hrt, ti pa so že po naravi zadržani in nezaupljivi.[/quote]

Hvala za odgovor, več pa ne bom komentirala, ker so se v tej temi znašli eni čudni osebki.

Strinjam se, da so psi v urbanem okolju na povodcu. Tak je tudi zakon. Ampak se zgovarjati na to, da ima otrok travme in posledice, ker ga je pas polizal po obrazu (ne rečem da je prav, da se tuji pes vtikuje v tuje otroke, kot tudi ne obratno na relacijo otrok- pes) je pa tudi malo pretirano. Očitno je ta vzorec histerije pobral že doma v domačem okolju. In ravno z to histerijo delate otroku več škode, kot če ga spustite med 10 psov da ga preližejo.

Imam psa in imam otroka. Živita skupaj in točno vesta kje so meje enega in drugega. Tudi zunaj pri neznanih psih nisem otroka nikoli pustila, da boža tuje pse ampak če je že bila takšna situacija otroka spodbujala, da mora vprašati za dovoljenje, če dobi pritrdilen odgovor pa nadaljevala kako se približati psu. Ker pri psu se pač ne cvili, ne rogovili in ne zganja teatra in hitrih gibov ala plani po psu. In ga učila, da če vidi psa brez lastnika po možnosti še brez nagobčnika, da takšnega psa ignorira in se umakne – bog ne daj rine vanj.

Obstajajo tudi alergiki in astmatiki, za katere je tako lizanje lahko zelo zelo zoprna zadeva. Skrbnik psa ni tisti, ki bi lahko presojal, kaj je za tujega otroka ok, ampak je to skrbnik otroka.

In ta skrbnik otroka bi moral tudi vedeti, da mora njegov sonček pustiti tuje pse pri miru, ne pa, da rine vanj, ga vleče za rep, za ušesa…. včasih bi bilo prav fino, da bi prišlo do kakšnega ugriza!!

Pes nima neznanih ljudi kaj lizat.
Ja, do ugriza je res full fajn. če pride. Na eni strani imaš osebo s poškodbo, na drugi pa psa z etiketo nevaren pes in vsem, kar to prinese s sabo.
No, to je pa še 1x moj odgovor, zakaj ne želim in ne dovolim, da moji psi težijo ljudem in obratno.

lastnica psa malega yorkija 3 kg s kožo in kostmi vred.vsak dan ga peljem po isti poti ven.in ja:tudi mene jezi,ker je vse posrano.sneg počasi kopni in dreki se že pošteno kažejo.ne razumem ljudi kaj hudiča jim je težko pobirat te dreke,pa vsak dan ga pelje po isti poti,vsak dan se mu podela na tej poti…pa hudič ne more pobrat.ne razumem jih zakaj jih vodijo okoli otroških igrišč in ne razumem jih kako imajo lahko pse spuščene.sama ga peljem npr.na hrušico pri jesenicah,kjer ima društvo fido svoj ograjen prostor.vem,da so nekatere pasme nevarne pitbul,rotvajler,stadford…vem,da se ugrizi razlikujejo al je to yorki ali pitbul,ampak oprostite tudi ugriz yorkija je boleč in se lahko marsikaj zakomplicira,tega se moram zavedat kot lastnik psa.tega bi se moral zavedat vsak in prevzeti odgovornost.

Kmalu dobimo v Ljubljani novega župana in upam, da se bo resno lotil teh problemov.Ljudje tudi na mestno občino bi morali pisati, da sprejmejo ustrezni občinski odlok.

Ljudje imamo na splošno radi živali, ko pa ti sosed začne vsiljevati svojega cucka kot nekaj samo po sebi umevnega pa bi vsak popi…..

Žival je žival, ne da se ga počlovečit. Tako da tudi pisanje osebe”pasjeljubci” samo odraža jezo in ogorčenje nad posiljevanjem življenja v blokih z tako ljubkimi in oh in sploh kužki.

Ja tudi lezbijke si privoščijo svojega ljubega kužka, ki so ga seveda rešile iz zavetišča (kakšna lepo gesta, a ne), potem pa je revež cele dneve zaprt v stanovanju, in laja, ker ni vajen biti sam. In da si kdo ne bi upal kaj reči, ker čez pse se ne sme nič govorit. To ve naša tudi naša največja opravljivka v bloku. Tako je pač pravilo. Zakaj že?

Res smo v k..

začel se je pri drekih končalo pa pri lezbikah.barvo!!

Imamo v Ljubljani popolnoma usteren občinski odlok. Samo prijavit je treba in vztrajat, da v skladu z zakonom in omenjenim odlokom ukrepa ali mestno redarstvo ali pa policija. Oboji imajo namreč pooblastila za to.

“sam tih bod” tole leti nate:
poznam te in ne drugim podtikat stvari, ki jih počneš sam; ti si za sabo pustil na kile dreka in svinjarije.

pa “255nepr”, hehe, počisti najprej pri sebi

New Report

Close