Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prekleta klinčeva veterinarska inšpekcija

prekleta klinčeva veterinarska inšpekcija

Odgovor na objavo uporabnika
Queen nepr., 25.01.2023 ob 18:39

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 17:47

Odgovor na objavo uporabnika
Ahhhh, 25.01.2023 ob 13:24

Jaz bi tega kretena dala na planoto zdaj v hudi burji, okoli električni pastir 220 v, pa naj pol govori, da samo najmočnejši preživijo, pa da je normalno, da krave in telicki crkujejo. In niti kazni ne plača, bebec zarukan.

bedaki zabiti, idioti ne veste da zivalim bolj pase mraz in da si same poiscejo zavetje, trotli, dajte zacet reke ogrevat ker ribe zebe…kreteni

Julij Cezar, breje samice in mladiči so ranljivi in je potrebno zanje bolj poskrbeti kot pa za odrasle, zdrave živali.

Pozimi je treba redno preverjati, če je voda ok, da ne zmrzuje. Če je sneg, vsaj ovce raje ližejo sneg kot pijejo vodo, a če ni snega, pa nimajo kaj, so žejne, ledu seveda ne bodo lizale. Zavetje morajo imeti, vsaj v obliki gostega gozda, ne moreš jih pustiti na odprtem travniku. Dohranjevanje je nujno, sploh če je snežna odeja.

ne bluzi in ne odkrivah tople vode, 1000.let je slovenskim kmetom uspevalo brez vas dusebriznikov, zsdnjih 10 let pa ste ko vegetarji, samo vi vse veste kmetje pa so nevedni, tepci zabiti….kdaj zacnete plesti pulovarje za srne?in batafukarje za zajce da jih ne bo v tacke zeblo

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 18:26

Odgovor na objavo uporabnika
Mora premakniti, 25.01.2023 ob 18:24

Počasi je ljudem že dovolj in prav bi bili, da dosežemo, da bi za vsak tak odkrit primer morali pristojni inšpektorji in tudi njihovi nadrejeni ter vsi vpleteni javno odgovarjati. Take bi bilo treba takoj nepreklicno odpustiti in jim trajno prepovedati kakršnokoli delo v javnem sektorju. Plačani so iz davkoplačevalskega denarja, odgovarjati bi morali ljudstvu, ki jih plačuje. Banda pokvarjena, ki s podkupnina mi dopušča trpljenje živali. Poostriti in dosledno izvajati bi bilo treba tudi kazni za mučitelje. Ve se, koliko zapitih in dedno degeneriranih osebkov je po vaseh, za katere je žival vse prej kot živo bitje.

 

sebe poglej tepec mestni, pises kot mongol

Tebi pa v tvoji imbecilni betici malo po neandertalsko špila, kajne?

Odgovor na objavo uporabnika
Mora premakniti, 25.01.2023 ob 19:03

Tebi pa v tvoji imbecilni betici malo po neandertalsko špila, kajne?

kaj bi rad mongoloidni troglodit?

Daj Julij Cezar malo se umiri. Hlevi za živali so obstajali že pred 100 leti. Kmetje so na svoje živali gledali kot na bogastvo. So jih hranili, jim dajali vodo in primerno poskrbeli za breje živali. So pač vedeli da je teliček dodana vrednost.

Pa da ne bo pomote, večina kmetov lepo skrbi za svojo živino. Obstajajo pa izjeme kot je ta. In te je treba primerno sankcionirat.

Odgovor na objavo uporabnika
policija547, 25.01.2023 ob 13:33

Mi bi morali ustanoviti nekakšno Živalsko policijo, tako kot jo imajo v ZDA.

Ob prijavi sankcije in kazen, kontrola čez nekaj časa in če se stanje ne popravi, prepoved vzreje.  Obvezno vpis v kazensko evidenco, ker taki ljudje so problematični tudi sicer.  Največkrat so motenci in psihopati.

Živalska policija (v ZDA) ni nič drugega kot veterinarska inšpekcija.

Odgovor na objavo uporabnika
ime ne spremeni ničesar, 25.01.2023 ob 19:24

Živalska policija (v ZDA) ni nič drugega kot veterinarska inšpekcija.

In še, je potrebno poznati zakonodajo, pooblastila in delovanje po različnih državah ZDA. Ni povsod enako (različna zakonodaja, posledično pooblastila, ukrepi itd.) in ponekod je tudi tako, da si nikar ne želite, da bi bilo tudi pri nas enako. Ne samo pocukranih oddaj na Animal Planetu gledat.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 19:12

kaj bi rad mongoloidni troglodit?

Rada bi, da neandertalska nesnaga tvojega kova končno pristane na smetišču evolucije, da ne bo smrdelo okoli naših jam.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 25.01.2023 ob 19:19

Daj Julij Cezar malo se umiri. Hlevi za živali so obstajali že pred 100 leti. Kmetje so na svoje živali gledali kot na bogastvo. So jih hranili, jim dajali vodo in primerno poskrbeli za breje živali. So pač vedeli da je teliček dodana vrednost.

Pa da ne bo pomote, večina kmetov lepo skrbi za svojo živino. Obstajajo pa izjeme kot je ta. In te je treba primerno sankcionirat.

a bejz no, a da pred 100 leti do pa ze bili hlevi?ne me basat cudno da je marija jezusa povila v hlevu 2000 let nazaj, na nasi kmetiji je star hlev 250 let….smo pac bili malo pozni ne…dezurni dusebrizniki ste kronicni debili….vsak pritepenec ve vec kot obicajen kmet o negi zivali….daj nicudno…ko vidis meiro hot se ti zelodec obrne

Odgovor na objavo uporabnika
Banda skorumpirana, 25.01.2023 ob 18:12

Ne le lastnika, tudi to skorumpirano inšpektor so bando bi bili treba nekam privezati in naj počasi crkujejo na snegu.

Ko pa živali crkujejo v klavnicah, je pa vse OK ?

Nihče ne dobi kazni. Pravzaprav še dobijo plačo za ta namen.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 19:36

a bejz no, a da pred 100 leti do pa ze bili hlevi?ne me basat cudno da je marija jezusa povila v hlevu 2000 let nazaj, na nasi kmetiji je star hlev 250 let….smo pac bili malo pozni ne…dezurni dusebrizniki ste kronicni debili….vsak pritepenec ve vec kot obicajen kmet o negi zivali….daj nicudno…ko vidis meiro hot se ti zelodec obrne

Ti sploh veš, kaj komentiraš? Torej komentiraj, zakaj ta pofukelj, ki se ima za kmeta, za svoje živali nima hleva in zakaj so mu zmrznile. Prekleto budalo zahojeno, samo da gobec otresaš, pa čeprav pojma nimaš, o čem.

Pa uporabniško ime si spremeni. V debila, kretena ali kaj podobnega.

Kaj zdaj pizdiš in noriš, sam praviš, da je narod poskrbel za živali že pred 2000 leti in najbrž tudi prej. In tu se je našel en neandertalec, pobral par krav iz toplega hleva in jih ruknil na planoto sredi burje, ko se spusti pod nulo ponoči, zavetja pa nobenega. Niti vode. Najbrž niti hrane. Živali umirajo od mraza, lakote, žeje. So zaprte, ograjene, zato ne morejo same poiskati zavetja. Zdaj pa odjebi, idiot blesavi, ker točno taki kot ti sedijo tudi na inšpektoratih, zato pa je tako.

Odgovor na objavo uporabnika
robi9, 25.01.2023 ob 19:40

Ko pa živali crkujejo v klavnicah, je pa vse OK ?

Nihče ne dobi kazni. Pravzaprav še dobijo plačo za ta namen.

Če bi bilo zaradi mene, tudi v klavnicah ne bi. Ampak okej, če narod žre meso, naj bo. Tam naj bi jih vsaj hitro usmrtili, baje humano. Temu idiotu pa živali trpijo brez zavetja, vode in hrane bogve koliko časa, dokler jih smrt končno ne odreši.

Ti inšpektorji bi morali okoli hodit, biti bolj ali manj po terenu. Dejansko pa so v oblekah in kostimčkih ter s petkami po pisarnah. Pa še pisarniškega dela ne opravijo, ker nikoli nikomur ne odgovorijo, ko kaj prijavi.

Njih bi bilo treba inšpekciji prijavit!!!

Odgovor na objavo uporabnika
ti, debilni fotr, 25.01.2023 ob 19:42

Ti sploh veš, kaj komentiraš? Torej komentiraj, zakaj ta pofukelj, ki se ima za kmeta, za svoje živali nima hleva in zakaj so mu zmrznile. Prekleto budalo zahojeno, samo da gobec otresaš, pa čeprav pojma nimaš, o čem.

Pa uporabniško ime si spremeni. V debila, kretena ali kaj podobnega.

zmrznili so tebi mozgani tepec zabiti in laznivi kljukec….kot debili v tistem laznivem clanku….seveda ins. ni kaj ugotovila  ker ni kaj ugotovit tepec zabiti

Odgovor na objavo uporabnika
hehe184, 25.01.2023 ob 19:46

Če bi bilo zaradi mene, tudi v klavnicah ne bi. Ampak okej, če narod žre meso, naj bo. Tam naj bi jih vsaj hitro usmrtili, baje humano. Temu idiotu pa živali trpijo brez zavetja, vode in hrane bogve koliko časa, dokler jih smrt končno ne odreši.

Množično rejenje živali za zakol ni nič drugega, kot trpljenje.

A človek je egoistično bitje. Če žival nekje crkne in človek nima od tega koristi, je to nehumano. Če žival crkne in meso pristane na krožniku, je pa to humano in sprejemljivo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
takole, 25.01.2023 ob 13:01

Čisto nobene koristi od njih. Absolutno nobenega ukrepanja, živali pa še naprej v ostrem mrazu poginjajo brez zavetja in brez vode.

Isto nič niso naredili, ko sem sama pisala inšpekciji na njihov obrazec v zvezi z nekim kretenom v vasi, ki redno pretepa psa na verigi. Potem sem klicala še društvo za zaščito živali, ki so potrdili, da od inšpekcije ni nič in da bodo oni posredovali. Čez par tednov so ubogega psička res odpeljali, ubožec je mahal z repom in cvilil, uni idiot je pa pizdil. So rekli, da bodo spet dali prijavo na inšpekcijo, ampak ne pričakujejo, da bo tip dobil kakšno kazen.

 

 

V kolikor v takih primerih inšpekcija takoj ne ukrepa je potrebno takoj prijaviti na policijo in medijem. Očitno se nesposobni uradniki, ki nimajo najmanj empatije do živali in ne opravljajo dela za katerega jih plačujemo vsi mi, samo še medijev ustrašijo. Nadrejeni takih inšpektorjev ponaadi tudi ničesar ne ukrenejo. Medije je potrebno obvestiti!

Res je kar se govori. Sem videl na lastne oči. Bil sem oblečen kot pozimi. Imel sem podobleko, puloverje, bundo, škornje, kapo, rokavice- ne pomaga. Na tisti burji ne zdržiš niti pet minut! Prezebe te do kosti. Živali so bile na mrazu, po njih je padal sneg. Niso se imele kam zatečt.

Če kdo meni, da je to normalno, bi ga poslal za 10 minut stat na tisti kraj.

Kateri inšpektorji ne opravljajo svojega dela?

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 18:10

Odgovor na objavo uporabnika
terbba že ni, 25.01.2023 ob 17:57

Odvisno od pasme.  Če ta piše, da krave in telički poginjajo v ogradi, potem pač niso primerni za zunaj!!

 

verjemi, da se nisem slisal za poletno pasmo govedi, a je pa preveril ce imajo zimskakopita, saj ves m+s, pa dovolj antifriza

Bedak si ti, resda živali ne rabijo hleva s centralno, kar pa ne pomeni, da lahko pozimi živijo na prostem, brez zavetja v primeru nizkih temperatur in vetra!

Ne bom se spuščala v naše kvazi  “govedorejce”, nekakšne primitivne zahojene kmetavze, ki ne znate delati z živalmi, ti pa povem, da v državah ZDA, kjer je govedoreja resnično razvita in imajo kmetije po stotine glav govedi, to vsi po vrsti – od a do ž – upoštevajo in čez zimo živalim dajejo ustrezno krmo, ki preprečuje podhladitev.  Če ni naravnega zatočišča (gozd), je potrebno postaviti vetrolome.  Mokra žival zaradi mraza zboli in pogine!

Torej, ti sicer nabijaš o tem, da so živali lahko zunaj, kar je sicer (če so pravilno oskrbovane) res, vendar ne, če s POGOJI ni poskrbljeno za njihovo preživetje!

Odgovor na objavo uporabnika
Ne bit tiho, 25.01.2023 ob 19:59

Res je kar se govori. Sem videl na lastne oči. Bil sem oblečen kot pozimi. Imel sem podobleko, puloverje, bundo, škornje, kapo, rokavice- ne pomaga. Na tisti burji ne zdržiš niti pet minut! Prezebe te do kosti. Živali so bile na mrazu, po njih je padal sneg. Niso se imele kam zatečt.

Če kdo meni, da je to normalno, bi ga poslal za 10 minut stat na tisti kraj.

Kateri inšpektorji ne opravljajo svojega dela?

si pozabil da je sneg izolator?kot drugo tepci, ce zival zebe se uleze, ne stoji, krave so 10x pametnejse kot ti tepec zabit

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 20:03

si pozabil da je sneg izolator?kot drugo tepci, ce zival zebe se uleze, ne stoji, krave so 10x pametnejse kot ti tepec zabit

Saj te so se ulegle, samo niso več vstale, bebo blesav!!

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 25.01.2023 ob 18:55

ne bluzi in ne odkrivah tople vode, 1000.let je slovenskim kmetom uspevalo brez vas dusebriznikov, zsdnjih 10 let pa ste ko vegetarji, samo vi vse veste kmetje pa so nevedni, tepci zabiti….kdaj zacnete plesti pulovarje za srne?in batafukarje za zajce da jih ne bo v tacke zeblo

Verjemi da imam na gruntu kar nekaj glav, verjetno vem bolje od tebe, ki drugega kot gobec otresat ne znaš. Za mojo živino je poskrbljeno in prav tako za živino ljudi, ki jih poznam. Pa tudi nam skačejo mestni macjeljubci po glavi, ker nismo Jezersko solcavskim ovcam hiše zgradili, ampak imajo na voljo 2ha gozda in pasnika (v dolini, ne kje v hribih).

Srne in zajci so v gozdu, bedak. Zajci se skrijejo v brlog, srne pa v gosto podrast. Še nisem videla srne sredi naliva/pripeke/zametov stati na odprtem sredi travnika in čakat da mine. Če so žejne, se sprehodijo do vode, ker niso za ograjo.

Govedo je pač občutljiva žival, sploh gladko kratkodlako, ki niti poddlake ne razvije, ker je bilo načrtno pasemsko razmnoževano za vzrejo v hlevih.

Odgovor na objavo uporabnika
robi9, 25.01.2023 ob 19:55

Množično rejenje živali za zakol ni nič drugega, kot trpljenje.

A človek je egoistično bitje. Če žival nekje crkne in človek nima od tega koristi, je to nehumano. Če žival crkne in meso pristane na krožniku, je pa to humano in sprejemljivo.

 

Glej, zakona o prepovedi klanja živali za hrano nimamo. Žal! Imamo pa zakon o zaščiti živali, ki prepoveduje tako vedenje, kot ga počenja ta tip. In po tem zakonu bi morali ukrepati in mu nabiti 30 jurjev kazni in prepovedati rejo goveda, živali pa odvzeti. Pa niso naredili nič. Torej vsaj to naj se naredi, kar se lahko, se ne strinjaš? Bolje nekaj kot čisto nič! Kaj torej praviš? Eh, če že pobijajo in koljejo živali za hrano, naj jih pa neuravnovešenci tudi drugače mučijo?

Odgovor na objavo uporabnika
Queen nepr., 25.01.2023 ob 20:18

Verjemi da imam na gruntu kar nekaj glav, verjetno vem bolje od tebe, ki drugega kot gobec otresat ne znaš. Za mojo živino je poskrbljeno in prav tako za živino ljudi, ki jih poznam. Pa tudi nam skačejo mestni macjeljubci po glavi, ker nismo Jezersko solcavskim ovcam hiše zgradili, ampak imajo na voljo 2ha gozda in pasnika (v dolini, ne kje v hribih).

Srne in zajci so v gozdu, bedak. Zajci se skrijejo v brlog, srne pa v gosto podrast. Še nisem videla srne sredi naliva/pripeke/zametov stati na odprtem sredi travnika in čakat da mine. Če so žejne, se sprehodijo do vode, ker niso za ograjo.

Govedo je pač občutljiva žival, sploh gladko kratkodlako, ki niti poddlake ne razvije, ker je bilo načrtno pasemsko razmnoževano za vzrejo v hlevih.

odjebi teslo zabito  ti bos mene ucila o zivalih….zivel na 50 ha veliki kmetiji z 40 glavami goveda itd in bos ti teslo mene poducebala kako se kmetuje

 

Primorska ni samo morje, obala in rahel vetrič z morja, tepec nerazgledan. Ne se sramotit, ker se vidi, da imaš luknjo ne samo na riti, ampak tudi v znanju osnov geografije!

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
uhno, 25.01.2023 ob 20:07

Saj te so se ulegle, samo niso več vstale, bebo blesav!!

ulegla se je tvoja mati ko je tebe skotila tepec….en pisun napise storijo in pol hop vsi v galop ko creda

New Report

Close