Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekleti lenuhi so današnji mladi

Prekleti lenuhi so današnji mladi

Ne verjamem! Prej si ponudil 1.5€ in gajbo krompirja!
Ali pa te poznajo kot neplacnika!
Ali ima tvoja vas 5 his samih starcev!
Ali pa te poznajo kot izredno zoprnega starca in se jihce noce pecat s tabo!

Definitivno ni razlog neodziva v lenobi mladih in ljudi nasploh!

Sej ti piše, po opravljenem delu. Sledi pa fešta. A prideš?

Daj daj daj blebetat! Ljubljančani vam bomo hodili zdaj v vukojebine krompir pobirat, kot da nimamo lastnih zaposlitev in problemov? Kje pa je vaška solidarnost? Svoje mulce nagoni delat! Jih nimaš? Potem imaš pa kako žlahto in naj ti oni pomagajo, če so kaj delavni? Imaš vsaj kake sosede? Si z vsemi v vasi skregan in v tožbah zaradi mejnikov, zdaj smo ti pa žabarji krivi, da ti nihče na njivi noče pomagat?

Zakaj pa moramo namesto njih delat?

Očitno že ni tako.

Nikakor moj problem.

Dober glas seže v deveto vas, glede plačila se pa ne igram.

Mestna finoča…beri lenuhi[/quote]
Hm, si nekaj pomesal-TI NAJ B I DELAL NAMESTO NJIH? A nisi ti iskal nekoga, da bi delal namesto tebe?!? Eh, si ze povedal dovolj-ocitno samo ti delas, vsi ostali pa so lenuhi, a ne?!? In potem se cudis, ko noben noce pri tebi delat… Ocitno se tako dobro placilo za to, da bi tebe prenasali, ni dovolj:-) Sicer pa dvomim, da ti kaj prida placujes…
En predlog-ce si tako velik kmet, pa imej kaksno stalno pomoc, ki ji bos redno placeval. Ce imas toliko, da sam ne zmores, potem pac najemi pomoc, ki jo bos dostojno placeval.

Sej ti piše, po opravljenem delu. Sledi pa fešta. A prideš?[/quote]

Valjda pridem. Jaz in še dva, trije dela voljni študentje.

Hvala bogu, da me ne poznaš, ali pa jaz tebe.

Mater ste ozkogledni. In kaj je narobe, če sem ponudil plačilo za pobiranje krompirja? Ja 15 sem ponudil.

A te povabim na koruzo, boš še ti malo zaslužil/a? Plačilo bo izvedeno v najkrajšem možnem času. Po mopravljenem delu, dobiš pa še za jesti in piti, pa še na fešti lahko ostaneš.[/quote]

Za 15 evrov absolutno pridem, pa še otroke študente bom pripeljal s seboj. Vsak po 15 evrov? Fino, bomo imeli za drva! Ti samo povej kdaj in kam.[/quote]

Lahko zastonj drva odpelješ, sam prej jih je treba mal navozit. Ostanki žleda so še zdej videti in ne sfolgamo vse sami. Pridi, počisti in zastonj odpelji.

Zakaj pa moramo namesto njih delat?

Očitno že ni tako.

Nikakor moj problem.

Dober glas seže v deveto vas, glede plačila se pa ne igram.

Mestna finoča…beri lenuhi[/quote]
Hm, si nekaj pomesal-TI NAJ B I DELAL NAMESTO NJIH? A nisi ti iskal nekoga, da bi delal namesto tebe?!? Eh, si ze povedal dovolj-ocitno samo ti delas, vsi ostali pa so lenuhi, a ne?!? In potem se cudis, ko noben noce pri tebi delat… Ocitno se tako dobro placilo za to, da bi tebe prenasali, ni dovolj:-) Sicer pa dvomim, da ti kaj prida placujes…
En predlog-ce si tako velik kmet, pa imej kaksno stalno pomoc, ki ji bos redno placeval. Ce imas toliko, da sam ne zmores, potem pac najemi pomoc, ki jo bos dostojno placeval.[/quote]

Ne, delam zase.

Ne, iskal sem pomoč.

Spet, če ne verjameš ni moj problem.

Stalna je že, občasno pa še dodatna prav pride. Ne morem si pa stalnih privoščit za celo proizvodnjo, štirje so dovolj.

A 15uer ni dostojno????

Sej ti piše, po opravljenem delu. Sledi pa fešta. A prideš?[/quote]

Valjda pridem. Jaz in še dva, trije dela voljni študentje.[/quote]

Od kod ste? kontakt? Rabil bom nekje oktobra.

Za 15 evrov absolutno pridem, pa še otroke študente bom pripeljal s seboj. Vsak po 15 evrov? Fino, bomo imeli za drva! Ti samo povej kdaj in kam.[/quote]

Lahko zastonj drva odpelješ, sam prej jih je treba mal navozit. Ostanki žleda so še zdej videti in ne sfolgamo vse sami. Pridi, počisti in zastonj odpelji.[/quote]

Hm, tole postaja že kar projekt. Če si daleč, bo najbrž ok, da prespimo. Prvi dan koruza (za krompir je že pozno) in plačilo, drugi dan čiščenje gozda. Se da za eno noč postaviti šotor pri tebi na dvorišču?
Predvsem pa, kdaj in kje?

Kdo prav Ljubljančani? Vi imate vsake 10 metrov trgovine in lahko kupite. Le zakaj bi delal na njivi???

Kje je pa tvoja solidarnost?

Sta pridna in redno zaposlena na kmetiji. Nič bat.

A si ti delavna, za kmetijo mislim? Če ne, bodi raje tiho.

Hahaha, bo že držal, glej ga zlomka, od mene pa le odkupujejo določene stvari, če smo že skregani.

Spet nebuloze.

Mislim, da je govora o mladini. Preberi še enkrat.

No, če je res, da ponujaš 15 e/ uro, prosim pusti kontakt. Sem visoko izobražena, čez dva meseca bom brez zaposlitve, ker gre podjetje v stečaj. Praviš, da rabiš nekoga za obiranje koruze.
Pusti kontakt, za ta denar ti pridem TAKOJ pomagat v katerikoli del Slovenije.

Pa da vidimo, če si takšen frajer. Imel boš kandidatov kot blata, samo objavi kdo, kje, kdaj.
OK, Imaš tudi jajca, ali samo jezik s katerim kritiziraš mlade?

Lahko zastonj drva odpelješ, sam prej jih je treba mal navozit. Ostanki žleda so še zdej videti in ne sfolgamo vse sami. Pridi, počisti in zastonj odpelji.[/quote]

Hm, tole postaja že kar projekt. Če si daleč, bo najbrž ok, da prespimo. Prvi dan koruza (za krompir je že pozno) in plačilo, drugi dan čiščenje gozda. Se da za eno noč postaviti šotor pri tebi na dvorišču?
Predvsem pa, kdaj in kje?[/quote]

Severna Sovenija. Če se že dogovorimo, se dogovorimo do konca opravljenega dela, ne za en dan in pol adijo. Prenočišče tud ni problem ( brez šotora ). Plačilo je za koruzo, nagrada za čiščenje gozda pa brezplačna drva, Kolikor boste spucali, toliko boste odpeljali.

PS…a znate opravljat s traktorjem in priključki, cepilnik, vitlom itd?

Kdo prav Ljubljančani? Vi imate vsake 10 metrov trgovine in lahko kupite. Le zakaj bi delal na njivi???

Kje je pa tvoja solidarnost?

Sta pridna in redno zaposlena na kmetiji. Nič bat.

A si ti delavna, za kmetijo mislim? Če ne, bodi raje tiho.

Hahaha, bo že držal, glej ga zlomka, od mene pa le odkupujejo določene stvari, če smo že skregani.

Spet nebuloze.

Mislim, da je govora o mladini. Preberi še enkrat.[/quote]

Veš, tudi mi moramo zaslužiti denar z delom, da lahko kupujemo hrano v trgovinah na vsakih deset metrov. Nič nam ne podarijo.


Bulsit! Za 15 eur na uro bi imel vrste! Se jaz bi prisla. Studentsko delo je placano 4 eur na uro, pa ga komaj komaj dobis! Nakladas, da glava pece! No, ali pa si tak obup, da se te vsi izogibajo na kilometer! :-)[/quote]

No jaz sem dejansko doživela, da mi je neka bivša sošolka najedala, da naj vzamem v službo njenega sina, pa se je res odprlo delovno mesto v skladišču, jo pokličem in povem, a v skladišču, ja veš to pa ne, bi se sošolci preveč norčevali iz njega, mogoče če bi se dalo zrihtati, da bi bil kak kurir, ali pa da bi kake razporede delal, mogoče kaj vozil s kombijem, to bi on delala. Star je pa 28 let in že kake 4 leta piše diplomo na temo neučinkovite strategije v razvoju.[/quote]

Ampak je res točno tako kot praviš. Tudi jaz sem že videla in doživela in nisem mogla verjeti. Mladi, doma na plečih staršev že ne vem kolk časa, se ponudi služba, pa ni ta prava, ker ni dovolj fensi šmensi. Je očitno bolj fensi šmensi in frajersko vprašat mamo če mu (spet) “posodi” dva evra za na kavo s kolegom. Ne razumem, kako jim ne nese, da je 600 evrov več kot 0 evrov.

Nise brala predhodnikov.

za 10 ur bi dobil 150eur, pa še v enem dnevu bi bilo fertik.
Spet je nekomu dolgčas in piše neumnosti

v 10 urah 150 EUR, no pa si zračunajte kolk bi dobil za 270 h???!!! (v enem mesecu)

No jaz sem dejansko doživela, da mi je neka bivša sošolka najedala, da naj vzamem v službo njenega sina, pa se je res odprlo delovno mesto v skladišču, jo pokličem in povem, a v skladišču, ja veš to pa ne, bi se sošolci preveč norčevali iz njega, mogoče če bi se dalo zrihtati, da bi bil kak kurir, ali pa da bi kake razporede delal, mogoče kaj vozil s kombijem, to bi on delala. Star je pa 28 let in že kake 4 leta piše diplomo na temo neučinkovite strategije v razvoju.[/quote]

Ampak je res točno tako kot praviš. Tudi jaz sem že videla in doživela in nisem mogla verjeti. Mladi, doma na plečih staršev že ne vem kolk časa, se ponudi služba, pa ni ta prava, ker ni dovolj fensi šmensi. Je očitno bolj fensi šmensi in frajersko vprašat mamo če mu (spet) “posodi” dva evra za na kavo s kolegom. Ne razumem, kako jim ne nese, da je 600 evrov več kot 0 evrov.[/quote]

Zakaj pa bi delali za drobiž? Na prostem trgu kapitalizma si lahko tudi potencialni delojemalec postavi svojo ceno? Zakaj bi nekdo delal za male pare, da bo delodajalec na njemu služil ne vem kakšne presežke? Če ne morete dobiti delavcev, je očitno nekaj narobe z vašo ponudbo. Zvišajte plačilo, poboljšajte pogoje dela ali pa zaprite dejavnost. Nihče ni dolžan poceni garat za vas.

V naši vasi si sosedje na njivi pomagamo zastonj! Usluge si vračamo. Gre tudi za druženje. Prijetno s koristnim.
Kmetovalec je tako konfliktna oseba, da mu ljudje ne pridejo delat niti za denar. Žalostno.

Ampak je res točno tako kot praviš. Tudi jaz sem že videla in doživela in nisem mogla verjeti. Mladi, doma na plečih staršev že ne vem kolk časa, se ponudi služba, pa ni ta prava, ker ni dovolj fensi šmensi. Je očitno bolj fensi šmensi in frajersko vprašat mamo če mu (spet) “posodi” dva evra za na kavo s kolegom. Ne razumem, kako jim ne nese, da je 600 evrov več kot 0 evrov.[/quote]

Zakaj pa bi delali za drobiž? Na prostem trgu kapitalizma si lahko tudi potencialni delojemalec postavi svojo ceno? Zakaj bi nekdo delal za male pare, da bo delodajalec na njemu služil ne vem kakšne presežke? Če ne morete dobiti delavcev, je očitno nekaj narobe z vašo ponudbo. Zvišajte plačilo, poboljšajte pogoje dela ali pa zaprite dejavnost. Nihče ni dolžan poceni garat za vas.[/quote]

Ljubček zlati delavce dobim brez problema in jih imam, so fantje več kot zadovoljni pri nas, če že ne znaš brati, me je mama tega fanta prosila za službo ampak bog ne daj, da bi fizično delal, ker bi ga utegnili videti sošolci. Saj veš, fizično delo je v vaših, stereotipov polnih beticah, manj vredno.

…za 5 eur na uro bi vsi na kup letel, plus gajba krompirja, kaj češ boljšega. Ne verjamem, da ni nihče prišel, razen, če si tako žleht, da ni bilo nikogar blizu.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Kar težko brati take stvar, ki jih pišejo, predvsem avtor, danes je res težko dobiti tudi študentsko delo, če nimaš nekih priporočil oz. ne poznaš nekoga z firme, on pa na splošno o nekih lenuhih. Daj malo se umir in razmisli, da bi eni res radi delali pa ne morejo/mo dobiti niti študentskega dela, kaj šele redne zaposlitve

so kmetje, ki jim sosedje tudi zastojn priskočijo na pomoč in so kmetje, ki tudi za denar ne dobijo nikogar.
Dejstvo je, da povsod obstajajo dobri in slabi ljudje.

ps.

v naših koncih se krompir pobira najprej pri enem, potem pri drugem sosedu itn… in si sosedje priskočijo na pomoč.
No ja, pri tistem sosedu, kjer ne znajo drugače komunicirati kot s kletvicami, kjer vsakemu ponujajo dobro plačilo a ga nikoli ne izplačajo, tam pač delajo sami.

aja, kdaj si pa pobiral krompir in kje?

ker v večjem delu Slovenije so njive trenutno premokre, da bi se ga dalo pobirati.

mogoče ni?

Zakaj pa bi delali za drobiž? Na prostem trgu kapitalizma si lahko tudi potencialni delojemalec postavi svojo ceno? Zakaj bi nekdo delal za male pare, da bo delodajalec na njemu služil ne vem kakšne presežke? Če ne morete dobiti delavcev, je očitno nekaj narobe z vašo ponudbo. Zvišajte plačilo, poboljšajte pogoje dela ali pa zaprite dejavnost. Nihče ni dolžan poceni garat za vas.[/quote]

Ljubček zlati delavce dobim brez problema in jih imam, so fantje več kot zadovoljni pri nas, če že ne znaš brati, me je mama tega fanta prosila za službo ampak bog ne daj, da bi fizično delal, ker bi ga utegnili videti sošolci. Saj veš, fizično delo je v vaših, stereotipov polnih beticah, manj vredno.[/quote]

Aha, če prav razumem, je v tvoji nestereotipni, klasično naravnani betički pobiranje krompirja plačano 15 evrov na uro, ker z njim potem zaslužiš več kot če bi zlato prodaja(a)?

Berem reakcije na post in vse kateri bi prišli delat za ta denar vprašam ;
-znate vozit traktor
-imate izpit zanj
-izpit za viličarja
-ste pripravljeni prekladat gajbice
-bit umazani od zemlje

Zato najbrž je avtor teme dal oglas samo lokalno ker z mestnimi pri takem delu nisi nič na boljšem !

New Report

Close