Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekmalu odrasli?

Prekmalu odrasli?


Jp, ponavljaš za mano kot papiga. To sem namreč napisal na prejšnji strani: Večina danes, je prepozno ali nikoli odraslih, to te bega avtor, nič drugega. In ti to ponoviš, ne zavedajoč se, da spadaš med nikoli zmožne dozoret v odraslega človeka, saj si samska zguba star preko 40, brez otrok, zblojen z neko aseksualnostjo in v v sleherni temi kvasiš svoje psihoze, kaj naj bi počeli ali mislili mi drugi. Skratka rineš se kot fašnk v nebesa in vedno znova potrjuješ svojo defektnost.


Jp, ponavljaš za mano kot papiga. To sem namreč napisal na prejšnji strani: Večina danes, je prepozno ali nikoli odraslih, to te bega avtor, nič drugega. In ti to ponoviš, ne zavedajoč se, da spadaš med nikoli zmožne dozoret v odraslega človeka, saj si samska zguba star preko 40, brez otrok, zblojen z neko aseksualnostjo in v v sleherni temi kvasiš svoje psihoze, kaj naj bi počeli ali mislili mi drugi. Skratka rineš se kot fašnk v nebesa in vedno znova potrjuješ svojo defektnost.
[/quote]
Ma tu na monu ste itak vsi skup zblojeni in psihotični. Vrem dol, da se ne nalezem.

Moj 13 letnik je tak. Zrel, v bistvu odrasel in na področjih, ki ga zanimajo je zakladnica znanja, v šoli pa je povprečen. Težko najde družbo med vrstniki, ker praktično nimajo dosti skupnega, ga imajo pa zelo radi, ker mu lahko zaupajo. Vedo da bo kadarkoli deloval “odraslo”.
Imam pa še enega dosti starejšega, ki pa je za svoja leta nadpovprečno otročji in naiven. Verjamem, da taka “stara duša” pač pride že na svet, to ni nekaj privzgojenega.

Spet dva prepotentneža pokvarila dobro temo

Eni res prav izstopajo, ampak so izjeme. Moj pob občasno dela z eno enako staro punco preko študenta, delo je tako, da morata delat v duetu in če je možnost delata tudi po 16 ur skupaj, da prej končata, ker nista plačana po urah. In ta punca je zakladnica splošne razgleadnosti, sposobna hitra, je rekla mojemu sinu, da je prvi s katerim se sploh lahko pogovarja in se ima o čem pogovarjat, pa začuda sploh ne hodi na neko opevano gimnazijo, ampak v strokovno šolo, ki ne zveni po neki zahtevnnosti.


General in polarni sta legende. Če jih ne bi bilo, bi bil dolgčas na Monu. Vsaj nasmeješ se v njihovih večnih debatah.


General in polarni sta legende. Če jih ne bi bilo, bi bil dolgčas na Monu. Vsaj nasmeješ se v njihovih večnih debatah.
[/quote]

Dost žalostno, da tadva predstavljata vir zabave in zbijeta nivo komunikacije. Vse kar je pametno, se na žalost distancira.

Dost žalostno, da tadva predstavljata vir zabave in zbijeta nivo komunikacije. Vse kar je pametno, se na žalost distancira.
[/quote]Najhuj vam je vedno resnica, to je stalnica na monu, ki jo od mene lahko vedno berete in ta z označevanjem vašega “pametnega” res nima nič skupnega, ker vam nikoli ni všeč in vam ne more bit, ne?😁😁😁

Najhuj vam je vedno resnica, to je stalnica na monu, ki jo od mene lahko vedno berete in ta z označevanjem vašega “pametnega” res nima nič skupnega, ker vam nikoli ni všeč in vam ne more bit, ne?😁😁😁
[/quote]

Fantazije in fantazme niso resnica..

Najhuj vam je vedno resnica, to je stalnica na monu, ki jo od mene lahko vedno berete in ta z označevanjem vašega “pametnega” res nima nič skupnega, ker vam nikoli ni všeč in vam ne more bit, ne?😁😁😁
[/quote]

Ja res. Tudi Damjan Murko dobro poje, sam ga noben ne posluša.

Ja res. Tudi Damjan Murko dobro poje, sam ga noben ne posluša.
[/quote]
Ponavljaš se z isto bedarijo, nič drugega nisi zmožno? Brat vem da nisi sposobno, to se takoj vidi.😁😁😁

Eni res prav izstopajo, ampak so izjeme. Moj pob občasno dela z eno enako staro punco preko študenta, delo je tako, da morata delat v duetu in če je možnost delata tudi po 16 ur skupaj, da prej končata, ker nista plačana po urah. In ta punca je zakladnica splošne razgleadnosti, sposobna hitra, je rekla mojemu sinu, da je prvi s katerim se sploh lahko pogovarja in se ima o čem pogovarjat, pa začuda sploh ne hodi na neko opevano gimnazijo, ampak v strokovno šolo, ki ne zveni po neki zahtevnnosti.
[/quote]

Katero strokovno šolo pa dela sin, če ni skrivnost?


Ponavljaš se z isto bedarijo, nič drugega nisi zmožno? Brat vem da nisi sposobno, to se takoj vidi.😁😁😁
[/quote]

Tudi samozavest imaš kot Murko :).

Katero strokovno šolo pa dela sin, če ni skrivnost?
[/quote]
Za to punco sem pisal, da hodi v strokovno šolo, ki je znana bolj po masovnosti in nezahtevnosti, pa je kljub temu presneto razgleadna v vse smeri, brihtna in sposobna.

polarnemu neodrasležu je uspelo naštepati 12 postov brez smisla.

Sam temu nebi rekel, da napredneje razmišlja. Bolj kot ne gre za osvojitev določenih tehnik. Pa jih bom naštel in dal nekaj primerov:

argumentirana debata – vsak ki je na višjem nivoju bo pričakoval argumentirano debato in ne bo zapenjal za neargumentirane stvari.

čustvena stabilnost – zelo dobra vrlina, ki jo ima zelo malo ljudi. Lastnost da lahko odprto debatiraš o stvareh, ki bi negativno vplivale nate oz. na stvari/osebe ki so ti blizu. Recimo da z žensko debatiraš o pravici moškega da zahteva splav. In da z moškim debatiraš o pravici ženske da od moškega zahteva kastracijo. Večna ljudi se pri tem počuti ogroženo, kot da bi morali še danes pod nož – v bistvu je pa to samo debata.

poslušnost – večina ljudi ni sposobna poslušati. Ko poslušajo imajo zraven še neke pripombe oz. če se gre za njihove probleme, imajo neke izgovore. Rezultat tega je, da nekdo prosi za nasvet, na koncu pa za vsako rešitev najde kup problemov, ki ti jih meče nazaj.

nenapadalnost – tudi če nekdo naredi napako, se da to povedati na lep nenapadalen način, brez kričanja in ostalih izpadov. In če ima človek slabo lastnost ga zaradi tega ni potrebno podjebavati.

Vsak ki te stvari malce obvlada bo zelo dober sogovornik. Glede na to da praviš da večina tvojih vrstnikov ni sposobna takšnega nivoja komunikacije, bi bilo mogoče bolj smotrno vprašanje, mar vi niste preveč nazadnjaški?

New Report

Close