Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Premalo delujoča ščitnica

Premalo delujoča ščitnica


Ja, saj tebi je pa luglova raztopina scvrla možgane, kar niti ne bi bil problem in dejansko nikogar ne briga, če ne bi zavajal bolnih ljudi in to podlo anonimno pod multiniki.
[/quote]

In tole ženšče to počno že mesece in mesece, če ne celo leta.
To ne morem verjeti, da so eni ljudje ali tako pokvarjeni ali tako butasti, da namerno skušajo škoditi ljudem.
Prav sprašujem se kdo jo plačuje, da non stop serje tako neumnosti po monu.

Vsem s težavami s ščitnico: ne se igrat z luglovo raztopino, če hočete ohranit zdravje. Ne nasedat mazačem.

Na forumu Hormonske motnje odgovarja dr. Pirnat, ki je strokovnjak za obolenja ščitnice. Najbolje se je za začetek obrniti tja in na forum Metuljčica, kjer je ogromno ljudi z istimi težavami. Kakšno diagnozo je pa dobila partnerka?

In tole ženšče to počno že mesece in mesece, če ne celo leta.
To ne morem verjeti, da so eni ljudje ali tako pokvarjeni ali tako butasti, da namerno skušajo škoditi ljudem.
Prav sprašujem se kdo jo plačuje, da non stop serje tako neumnosti po monu.

Vsem s težavami s ščitnico: ne se igrat z luglovo raztopino, če hočete ohranit zdravje. Ne nasedat mazačem.
[/quote]

Ejga, če bi počilo v Krškem, bi vsi pojedli zastonj jodove tablete, ki bi rešile Slovence pred sigurno in težko smrtjo, ki bi jih vlada stalala po vseh gospodinjstvih, vključno s teboj in tvojimi otroki, ostarelo materjo.
Ampak ti bi ščitničarjem svetoval, naj se jih ne dotaknejo, ali kako? Ker bi jih to ubilo, kot želiš zavajati, budalo blentavo!
Ali se jih tudi ti ne bi dotaknil, ker so smrtonosne, po tvoje?
Me zanima tvoj odgovor, ki se glasi:
Raje bom bil lepo radioaktivno truplo!

https://www.youtube.com/watch?v=H_I9PLUg0lM

Ejga, če bi počilo v Krškem, bi vsi pojedli zastonj jodove tablete, ki bi rešile Slovence pred sigurno in težko smrtjo, ki bi jih vlada stalala po vseh gospodinjstvih, vključno s teboj in tvojimi otroki, ostarelo materjo.
Ampak ti bi ščitničarjem svetoval, naj se jih ne dotaknejo, ali kako? Ker bi jih to ubilo, kot želiš zavajati, budalo blentavo!
Ali se jih tudi ti ne bi dotaknil, ker so smrtonosne, po tvoje?
Me zanima tvoj odgovor, ki se glasi:
Raje bom bil lepo radioaktivno truplo!
[/quote]

OMG, in ti si tista, ki prodaja lugolovo razstopino? Pa take bedarije kvasiš? Enkratno zaužitje joda z določenim namenim primerjaš z rednim dodajanjem, ki lahko povzroči nepopravljivo škodo?

Jodove tablete
Pri jedrski nesreči se lahko v okolje sprostijo različne radioaktivne snovi. Med njimi tudi radioaktivni jod, ki lahko pride v človeško telo z vdihavanjem, uživanjem hrane in pitjem. Radioaktivni jod se nato kopiči v žlezi ščitnici in lahko škodi zdravju. Ščitnica je majhna žleza na sprednji strani vratu, ki proizvaja pomembne hormone za človeško rast in razvoj. Radioaktivni jod je še posebej nevaren za majhne otroke in zarodke, za odrasle pa manj.

Zaščitni ukrep je zaužitje navadnega (neradioaktivnega) joda, ki zapolni ščitnico in tako prepreči kopičenje radioaktivnega joda. Zato imamo pripravljene jodove tablete (kalijev jodid). Učinkovitost jodovih tablet je v veliki meri odvisna od časa zaužitja, najbolj je učinkovito pred prihodom radioaktivnega oblaka (24 ur pred izpostavljenostjo je učinkovitost 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, medtem ko je 8 ur po vdihavanju radioaktivnega joda zaščitni učinek 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, 24 ur pa le še 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Še dopolnilo h gornjemu videu:

http://www.health-science-spirit.com/iodine.html

Čaki mal, ti kot referenco navaš tipa, ki mu je edina referenca na netu reklamiranje lugolove raztopine?

Bojte se vsakogar, ki vam prodaja nekaj pod pretvezo zarote “tavelikih”.

http://www.health-science-spirit.com/magnesiumchloride.html

http://www.health-science-spirit.com/magnesiumchloride.html
[/quote]

Še ena nepreverjena jajca istega tipa.

http://www.health-science-spirit.com/magnesiumchloride.html
[/quote]

http://www.health-science-spirit.com/borax.html

http://www.health-science-spirit.com/borax.html
[/quote]

Še ena nepreverjena jajca istega tipa.

Jod pomaga proti raku a samo in le v primeru, če se striktno in strogo držite navodil!

Zakaj? Ne samo zato, ker je to rekel doktor v spodnjem posnetku, ampak zato, ker je logično. Logično je pa zato, ker sevanja povzroča raka. Vsi v okolici nuklarke pa dobijo jodove tablete, ki jm morajo vzeti v primeru sevanja. To je čista gola logika in nič drugega.

Res pa je, da če deluje preveč, da jo uničijo, kot sem prebrala tu… očitno jih to skrbi.

In to je problem pri Lugovi raztopni, ki je take vrste, da jo hitro nabije, zato je treba na začetku res majhne vrednosti. Pa ne bi smeli jesti dalj kot 2 tedna, te vrste joda…. so še druge vrste.

Ampak vlada hoče neumne in bolne ljudi, ker samo to prinaša dobiček in omogoča neomejeno krajo.

https://www.youtube.com/watch?v=gyPuP9GMdIw

Daj se ti raje poduči, da pomanjkanje joda povzroča splošno štalo. Od depresije, nerazvitosti, kretenizma, do raka, še prej vse disfunkcije ženskih rodil, od cist, do endometrioze, bolezni dojk, ter bolezni moške prostate.
Disfunkcijo žleze ščitnice v obe smeri itd.
Posledično pa v raka, tudi kožnega.
Vsi rakavi bolniki imajo pomanjkanje joda in magnezija in to se ugotovi že s preprostimi laboratorijskimi preiskavami.
In kdo se boji govoriti resnico?
Vsi tisti, ki na teh boleznih služijo. Preprosta resnica.
Vsaka dgn rak pomeni 200 000€. Pa ne za bolnike.

Daj se ti raje poduči, da pomanjkanje joda povzroča splošno štalo. Od depresije, nerazvitosti, kretenizma, do raka, še prej vse disfunkcije ženskih rodil, od cist, do endometrioze, bolezni dojk, ter bolezni moške prostate.
Disfunkcijo žleze ščitnice v obe smeri itd.
Posledično pa v raka, tudi kožnega.
Vsi rakavi bolniki imajo pomanjkanje joda in magnezija in to se ugotovi že s preprostimi laboratorijskimi preiskavami.
In kdo se boji govoriti resnico?
Vsi tisti, ki na teh boleznih služijo. Preprosta resnica.
Vsaka dgn rak pomeni 200 000€. Pa ne za bolnike.
[/quote]

Kako si si pa tole o pomanjkanju joda in magnezija izmislila!! To je samo trenutna moda, nič drugega. Kolega bil na bioresonanci. Gospod, imate kronično pomankanje joda. Vrednosti 0. Nujno dodajat. Gre v laboratorij – vse vrednosti okej! Pa koga imate za norca???? Pomanjkanja joda v sodobnem svetu ni, odkar je sol jodirana! Od temle “zdravniku” pa se na netu ne da prebrat čisto ničesar, razen njegove agresivne prodaje dodatkov. Človek ne obstaja.

Kako si si pa tole o pomanjkanju joda in magnezija izmislila!! To je samo trenutna moda, nič drugega. Kolega bil na bioresonanci. Gospod, imate kronično pomankanje joda. Vrednosti 0. Nujno dodajat. Gre v laboratorij – vse vrednosti okej! Pa koga imate za norca???? Pomanjkanja joda v sodobnem svetu ni, odkar je sol jodirana! Od temle “zdravniku” pa se na netu ne da prebrat čisto ničesar, razen njegove agresivne prodaje dodatkov. Človek ne obstaja.
[/quote]

Dr. Sircus, svetovno priznani zdravnik in poznavalec uporabe joda.

Članek, kjer razgrinja uporabo joda za 100 let nazaj, avtor dr. Gabriel Couses, kjer navaja raziskave, tudi trenutne, po vsem svetu, vključno z Japonsko, o vsesplošni koristi joda, tudi pri diabetesu tipa 2, ki se pojavi kot posledica nepravilno delujoče žeze ščitnice idr. bolezni, naslov:

Iodine- The Universal and Holistic Super Mineral Dr. Gabriel Causens…


Daj vsaj preberi kaj sem napisal.

Če ti ščitnica premalo deluje ji spodbudijo delovanje “dobiš tablete v katerih so hormoni“, nakar ugotovijo, da ščitnica deluje preveč in ti jo uničijo z radioaktivnim jodom. To je doktrina našega zdravstva, poznam nekaj ljudi, ki so jih tako “zdravili”. Sedaj so trajno na tabletih.

Sploh pa ne vam zakaj se razburjat, če lugolova ne bo pomagala, ali kako drugo dodajanje joda, lahko greš vseeno še k zdravniku, da te dajo na tablete. V čem je problem?

Kako si si pa tole o pomanjkanju joda in magnezija izmislila!! To je samo trenutna moda, nič drugega. Kolega bil na bioresonanci. Gospod, imate kronično pomankanje joda. Vrednosti 0. Nujno dodajat. Gre v laboratorij – vse vrednosti okej! Pa koga imate za norca???? Pomanjkanja joda v sodobnem svetu ni, odkar je sol jodirana! Od temle “zdravniku” pa se na netu ne da prebrat čisto ničesar, razen njegove agresivne prodaje dodatkov. Človek ne obstaja.
[/quote]

Magnezij urejuje, poleg ostalega, 300 encimov. Kaj pomeni pomanjkanje tega minerala za normalno delovanje našega telesa, tako fizično, kot psihično, si v bistvu težko predstavljamo, dokler tega podatka nimamo.

Brez dovolj magnezija, se nam kalcij prosto “sprehaja” v telesu, kamor ne sodi, v kosteh in zobeh ga praktično ni več.
Osteoporoza je tako le eden od posledic pomanjkanja magnezija, ki kalcij vrača v zobe in kosti. Po domače povedano.
Le eden od primerov tega pomanjkanja.

Drug je nevarnost za kap in srčni infarkt. Magnezij je potreben tako prevenzibno kot kurativno. Itn.
Najboljša absorbcija magnezija je seveda morje, čez kožo.
Sami pa ga apliciramo čez kožo v obliki magnezijevega klorida, kjer kristale zmešamo v nekaj vode. Že dnevno mazanje limfnih predelov, pazduhe in dimlje, zadošča pri normalno zdravem človeku.
Pri splošno slabem počutju, bolečinah, nespečnosti, brez energije, glavobolih itn., ga uporabljamo še v kopelih, lahko celega telesa ali nog.
S tem se izognemo še prebavnem traku in posledično diareji, sam vnos čez kožo pa je bistveno boljši in hitrejši.
Plus naraven je, brez aditivov, brez stranskih učinkov.

Le nekaj splošnih koristi in potrebnosti magnezija.

Kako si pa lahko sami preprosto, doma, kadarkoli, brez škode in hoje kamorkoli, napravimo test za morebitno pomanjkanje joda v našem telesu, pa je v tej temi že nazorno omenjeno.

 

Pri 12 letih so mi odkrili preveč delujočo ščitnico. Do 18 leta sem se borila z njo. Pri 18 letih sem šla na radioaktivni jod. Sežgalo mi jo je do konca. Že tri leta hodim od psihiatra do kardiologa ker z mano nekaj ni uredu. Pred štirimi leti se v službi doživela block aut{tako pravijo nekateri zdravniki} vendar nič ni potrjeno. Sploh ne vem kam naj se še obrnem, ker nisem uredu. Če ima kdo kakšno podobno izkušnjo bi prosila za nasvet. Že v naprej se vam zahvaljujem

 

Pri 12 letih sem zbolela za preveč delujočo ščitnico. Do 18 leta sem se borila z njo. Pri 19 sem šla na radioaktivni jod vendar mi jo je skurilo do konca. Na ultrazvoku pred parimi leti je pokazalo da je ni nikjer več in da je tkivo preraslo prostor kjer bi morala biti. Pred štirimi leti sem v sližbi doživela Block aut, vendar to ni dokazano. Pošiljajo me od kardiologa do psihiatra. Zdaj jemljem se tri vrste antidepresivov ampak jaz se vedno nisem uredu. Če ima kdo kakšno podobno izkušnjo, bi prosila če se mi javi, ali pa kakšen pameten nasvet.

Odgovor na objavo uporabnika
Tazmešana, 10.01.2022 ob 16:19

Pri 12 letih sem zbolela za preveč delujočo ščitnico. Do 18 leta sem se borila z njo. Pri 19 sem šla na radioaktivni jod vendar mi jo je skurilo do konca. Na ultrazvoku pred parimi leti je pokazalo da je ni nikjer več in da je tkivo preraslo prostor kjer bi morala biti. Pred štirimi leti sem v sližbi doživela Block aut, vendar to ni dokazano. Pošiljajo me od kardiologa do psihiatra. Zdaj jemljem se tri vrste antidepresivov ampak jaz se vedno nisem uredu. Če ima kdo kakšno podobno izkušnjo, bi prosila če se mi javi, ali pa kakšen pameten nasvet.

Katere tablete jemlješ?

 

    Eutirox, Biol, Dulsevia, Eglionyl, Welbutrin

Odgovor na objavo uporabnika
Lugolova raztopina, 06.12.2018 ob 20:39

Jod, vsebnost v telesu, si lahko preprosto stestiramo kar sami, s kapljico lugolove na komolčnem zgibu, torej preko kože.
Če madež ostane še po 24. urah, je joda dovolj, če po 8. urah, ga primanjkuje, če prej kot v tem času, pa smo v hudem pomanjkanju.
Sicer lahko zelo dobro doziramo sami in se opazujemo, lahko le s polovičko kapljice, kar je komaj 1/4 vsega potrebnega joda za en dan.
Vendar moramo začeti počasi in postopno poviševati do želene oz potrebne količine. Dnevna potreba zadovoljita dve kapljici.
Vendar pri hudem pomanjkanju bomo verjetno potrebovali več, lahko traja tudi pol leta, da se naše telo napolni z jodom.
Pozabiti ne smemo niti na selen, tega dobimo z dvema brazilskima oreščkoma dnevno.
Kadar lasje še vedno izpadajo, je možno, da smo zastrupljeni s kandido ali oa nam manjka še kakšen mineral.
Po mojih izkušnjah, nam jih manjka še kar nekaj in nič ni narobe, če si še kakšnega privoščimo. Seveda naravnega in tehnične čistoče.
Nobenih kitajskih in proizvodov iz koruze, soje ipd. Bodimo pozorni na to.
Najbolje je, da si v navadno pršilko pripravimo morje v malem in si doziramo minerale transdermalno.

Jem precej raznovrstno in dokaj zdravo, izogibam se le OH, a jih jem, ker drugace ne funkcioniram, a mi manjka magnezija.

Po OH otekam, kar pripisujejo krcnim zilam in predklimakteriju.

Kaj pa je OH?

Odgovor na objavo uporabnika
Tazmešana, 10.01.2022 ob 19:51
    Eutirox, Biol, Dulsevia, Eglionyl, Welbutrin

Pozdravljena!  Jaz sem jemala tudi Eutirox in Byol (visok utrip …).  Ugotovili so mi fibromialgijo in mi za zmanjšanje bolečin predpisali močan analgetik(s trikotnikom) in antidepresive. To bi me verjetno pobralo v parih letih.

Po srečnem naključju sem menjala tablete. Zdravilo Novothyral dobim v Avstriji (vsebujejo T3 in T4) na bel recept.  Nikoli nisem jemala antidepresivov, ker sem se pogovarjala z ljudmi s podobnimi težavami, ki so jim antidepresivi povzročali težave na drugi področjih…

Imam pa težave s krči – večkrat … Jemljem magnezijeve tablete, ki jih kupim sama.

Takole bi rekla: funkcioniram dokaj normalno. Pridejo dnevi, ko je stanje (bolečine) hujše. Ampak – celostno gledano sem se pobrala in sem od 80 do 90% bolje, kot sem bila prej. Delam, telovadim …. Več migam (kar je bila včasih misija nemogoče) bolje se počutim.

Obstaja več vrst tablet – pri nas na žalost ne!  Jih pa imajo V italiji in Avstriji. Priti je treba samo do pravega tirologa …

 

 

 

 

Kok pa stanejo ta zdravila v Avstriji.

New Report

Close