Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Premalo delujoča ščitnica – je komu uspelo shujšat?

Premalo delujoča ščitnica – je komu uspelo shujšat?

Pred dvemi leti so mi odkrili da mi ščitnica deluje premalo. Eno leto potem so mi našli pravo dozo tablet s katerimi nadomeščam ščitnične hormone. Nekaj več kot eno leto imam torej zadevo ustrezno urejeno (nadomeščene hormone).

Da nekaj ni v redu sem posumila ravno zaradi kilogramov ki so kar poskočili navzgor kljub isti prehrani in res pestrem razgibanem življenju že od nekdaj.

Sem mislila, da se bo teža kaj spustila dol glede na situacijo ampak počasi izgubljam voljo.

Je med vami kakšen, ki mi je po zdravljeni hipotirozi (premalo delujoča ščitnica) uspel urediti svojo težo?

imaš forum Hormonske motnje, odgovarja predstojnik Klinike za ščitnico, dr. Edi Pirnat !!!!

Meni po zdravljenju ščitnica ne deluje. In čeprav so mi zagotavljali, da bo s tabletami tako kot prej so to le sladke sanje. Največji problem imam ravno s pridobivanjem kg. Ne pomaga zdrava prehrana- ker zadržujem pa tekočino v telesu. meni je učinkovit samo tek- vsak dan par kilometrov. Edino tako sem dejansko izgubila kg. Sedaj pa sem ravno rodila in se kar slabo počutim, ko vem, kako težko bom izgubila preostale kg.

nova
Uredništvo priporoča

Saj ravno v tem je moj problem – tečem do petkrat na teden cca 7 km, pazim pri hrani, hodim v hribe in to ne zadnji mesec ampak že nekaj let. Kg pa ne gredo nikamor.

Enačba je silno preprosta: manj žri + več gibaj = kilogrami dol.

V konc.taboriščih ni bilo nobenega debelega, pa so tudi imeli bolezni ščitnice. A je očitno tudi ščitnica dober izgovor za debelost.

vseeno bolje, da ljudem ne deluje ščitnica kot pamet….Komandir, tebi pa privoščim, da se znajdeš v situaciji kot so te nesrečnice. Sramotno je tvoje pisanje.

Premalo ješ.
Jaz sem bila pri hemopatinji, ki mi je predpisala jedilnik:
zajtk med 7 in 9 – kaša (ovsena, prosena, ajdova)
čez 3 ure in pol sadje.
med 12 in 14 uro kosilo; juha, meso ali ribe, priloga, solata ali kuhana zelenjava
čez 3 ure in pol drugo sadje kot dopoldne
ob 18 večerja – podobno kot kosilo le brez mesa

iz jedilnika črtaš pšenično moki in izdelke iz nje, prav tako vse testenine in predelano hrano ter mleko (uporabljaš riževo mleko)

Vedno se najej do sitega! Če se res držiš hujšaš 1kg na teden.

Moja diagnoza: premalo delujoča ščitnica.

Enačba je silno preprosta: manj žri + več gibaj = kilogrami dol.

V konc.taboriščih ni bilo nobenega debelega, pa so tudi imeli bolezni ščitnice. A je očitno tudi ščitnica dober izgovor za debelost.[/quote]

Ma ti si …… tebi pa res želim, da zboliš za ščitnico …pa takrat se oglasi dragi komandir :)))

http://www.mojalbum.com/pikicaaa

Hvala Mileva34! Res sem vesela, da sem dobila uporaben nasvet. Vsekakor bom jutri začela s tem. Upam, da bo delovalo. Kajti doslej sem se dobesedno postavljala na glavo, pa nikamor…..

Kako, v kakšni obliki si jedla kašo za zajtrk?

Hvala!!!

Koliko pa si stara?

Meni je zdravnica rekla, da shujšala ne bom več, da če mi uspe obdržat težo bo to že ok. Sem trmasta,hudo trmasta: ogromno športam, jem pravilno,pa res kilogrami ne gredo dol,gor pa tudi ne. Se po počutim odlično,polna kondicije.
Sem pridobila v letu dni 15 kg in zdaj sem pri 172 cm na 80-ih kilogramih…iz 65-ih.

Kakorkoli že, komandir ima na nek način v osnovi prav, čeprav je primerjava izredno nesramna in kruta, pa vendar, dejstvo je, da pri manjšem vnosu hrane hujšamo.

Nasveti ki veljajo za nekoga, ne veljajo za vse druge, zato tudi nasvet Mileve, ki pravi, da naj vsake 3 ure ješ, pri meni ne delujejo, saj sem osebno prepričana, da ni dobro za prebavni sistem, da ga non stop matramo in jemo vsakih par ur.

Že nekaj let vem za diagnozo Hashimoto, in trenutno jemljem Eltroxin v dozi 85 mikrogramov dnevno, pa so še vedno neka obdobja ko se ne počutim v redu, predvidevam, da so to obdobja, ko sem pod večjim stresom, kar v današnjih časih ni nič čudnega, pa pred M in večjimi napori. To so bdobja, ko sem napihnjena, ko se mi zdi, da imam v sebi vsaj 2-3 kg dodatne tekočine, vidim po prstih, zatečenih nogah, zabuhlem obrazu, suhi koži, nenehni utrujenosti…Takrat jem veliko zelenjave, ki odvaja vodo, kot so špinača, redkve, kumare, paprike, peteršilj, pijem čaj iz kopriv, brusnic in podobno, pijem več vode in več športam. Iz prehrane sem tudi jaz izločila skoraj vso sol, skoraj vso moko, sladkor, meso, zmanjšala mleko in mlečne izdelke, predvsem sir (zaradi soli).

Naj posebej povdarim, da ne pričakujte rezultate čez noč in ne uvajajte hudih sprememb prehitro. Sprememb v prehrani se je treba lotiti izredno previdno in izredno počasi, jaz sem spremembe uvajala nekaj let in ne čez noč, počasi sem črtala najprej vse sladkarije, potem pa moko, sol, šele zadnjih nekaj let pa tudi večino mesa. Zalušta se mi ga jesti mogoče 2-3 x letno.

Po porodu sem imela normalno težo, ki je začela naraščati z leti, pri 40 sem jih imela skoraj 80, pa sem kljub Hashimoto diagnozi shujšala 20 kg (v 3 letih). In sedaj imam pri skoraj 50 letih že skoraj 5 let isto težo.

Res je, najlažje se je skriti pod neko diagnozo in se tolažiti z mislijo, da je pač metabolizem kriv, ker smo debele. To je že res, ampak, lahko pa tudi nekaj naredimo zase in ohranimo zdravje za ‘stara leta’. Treba se je zavedati, da v današnjem času, dejansko ogromno pojemo, 5x preveč od tistega kar je popolnoma dovolj za naše telo, ker itak, da večina nas večji del dneva sedi, današnja hrana pa ima večkotpreveč kalorij, pri vsakdanjem življenju pa uporabljamo veliko pripomočkov, ki nam lajšajo sicer življenje, a posledično potrebujemo čedalje manj kalorij.. in po mojem osebnem prepričanju je dovolj če jemo srednje velike obroke, 2x dnevno, s kakšnim sadnim priboljškom vmes..

Skratka, poslušajte svoje telo in jejte kar vam paše, zmanjšajte količine in ja, da ne pozabim, migajte. Tečem tudi jaz kot je ena zgoraj napisala, vsaj 5x na teden, pretečem pa cca 200km mesečno. Meni pomaga in dobro, kaj dobro, odlično mi dene!

hej!

jaz sem se rodila brez ščitnice (Hipotiroza) in mam ravno tako probleme s kilogrami… zraven pa mi nagaja še nefrotski sindrom… hujšanje sicer gre ampak počas ( manj zaužitih kalorij, pa fitnes) pozna se hitro ampak če ne paziš gre ultra hitro tud nazaj… ščitnica je hudič kar se hujšanja tiče če deluje premalo. če pa preveč si pa baje preveč suh in se zredit ne morš. ima katera pri hipotirozi težave s koncentracijo in utrujenostjo?

Kašo jem v 2 variantah.
1. sladka varianta – skuhana na mleku – na koncu dodaš žličko masla in marmelade (res okusno)
2. slana varianta -skuhana na vodi – na vrh daš rezino pršuta ali ocvreš jajce

Kakorkoli že, komandir ima na nek način v osnovi prav, čeprav je primerjava izredno nesramna in kruta, pa vendar, dejstvo je, da pri manjšem vnosu hrane hujšamo.

Nasveti ki veljajo za nekoga, ne veljajo za vse druge, zato tudi nasvet Mileve, ki pravi, da naj vsake 3 ure ješ, pri meni ne delujejo, saj sem osebno prepričana, da ni dobro za prebavni sistem, da ga non stop matramo in jemo vsakih par ur.

Že nekaj let vem za diagnozo Hashimoto, in trenutno jemljem Eltroxin v dozi 85 mikrogramov dnevno, pa so še vedno neka obdobja ko se ne počutim v redu, predvidevam, da so to obdobja, ko sem pod večjim stresom, kar v današnjih časih ni nič čudnega, pa pred M in večjimi napori. To so bdobja, ko sem napihnjena, ko se mi zdi, da imam v sebi vsaj 2-3 kg dodatne tekočine, vidim po prstih, zatečenih nogah, zabuhlem obrazu, suhi koži, nenehni utrujenosti…Takrat jem veliko zelenjave, ki odvaja vodo, kot so špinača, redkve, kumare, paprike, peteršilj, pijem čaj iz kopriv, brusnic in podobno, pijem več vode in več športam. Iz prehrane sem tudi jaz izločila skoraj vso sol, skoraj vso moko, sladkor, meso, zmanjšala mleko in mlečne izdelke, predvsem sir (zaradi soli).

Naj posebej povdarim, da ne pričakujte rezultate čez noč in ne uvajajte hudih sprememb prehitro. Sprememb v prehrani se je treba lotiti izredno previdno in izredno počasi, jaz sem spremembe uvajala nekaj let in ne čez noč, počasi sem črtala najprej vse sladkarije, potem pa moko, sol, šele zadnjih nekaj let pa tudi večino mesa. Zalušta se mi ga jesti mogoče 2-3 x letno.

Po porodu sem imela normalno težo, ki je začela naraščati z leti, pri 40 sem jih imela skoraj 80, pa sem kljub Hashimoto diagnozi shujšala 20 kg (v 3 letih). In sedaj imam pri skoraj 50 letih že skoraj 5 let isto težo.

Res je, najlažje se je skriti pod neko diagnozo in se tolažiti z mislijo, da je pač metabolizem kriv, ker smo debele. To je že res, ampak, lahko pa tudi nekaj naredimo zase in ohranimo zdravje za ‘stara leta’. Treba se je zavedati, da v današnjem času, dejansko ogromno pojemo, 5x preveč od tistega kar je popolnoma dovolj za naše telo, ker itak, da večina nas večji del dneva sedi, današnja hrana pa ima večkotpreveč kalorij, pri vsakdanjem življenju pa uporabljamo veliko pripomočkov, ki nam lajšajo sicer življenje, a posledično potrebujemo čedalje manj kalorij.. in po mojem osebnem prepričanju je dovolj če jemo srednje velike obroke, 2x dnevno, s kakšnim sadnim priboljškom vmes..

Skratka, poslušajte svoje telo in jejte kar vam paše, zmanjšajte količine in ja, da ne pozabim, migajte. Tečem tudi jaz kot je ena zgoraj napisala, vsaj 5x na teden, pretečem pa cca 200km mesečno. Meni pomaga in dobro, kaj dobro, odlično mi dene![/quote

Ti pa še jaz povem, da če ti ščitnica sploh ne deluje, je prav nekaj drugega kot diagnoza Hashimoto. Sem imela najprej Hashimoto, potem bazedovko, na koncu pa ščitnice praktično nimam. In šele zadnje stanje je popolnoma spremenilo stanje v telesu. Živim že 7 let s tem in verjemi, da sem že marsikaj poskusila in v primerjavi z ostalimi družinskimi člani jem kot ptiček- pa ne bom shujšala niti deka.

Za komandirja Kaj misliš ,da boš tudi tu komandiral kako ljudje živijo.Ščitnica kdo zboli je celo življenje na tabletah .Ima 100 in 1 zdravstveni problem ne samo z ščitnico ampak tudi z drugimi organi v telesu.Zdravila za ščitnico vplivajo na celo telo.Žal govorim iz lastnih izkušenj in popolnoma razumem ljudi ,ki pišejo kako jih “zafrkava”ščitnica zato komandir če nimaš o stvareh pojma ne pametuj.Lp vsem

New Report

Close