Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepiri vas prizadanejo?

Prepiri vas prizadanejo?

Recimo, da se grdo skregate. Prepir s kom vas najbolj prizadane?

Bliže kot mi je človek – bolj mi je pomembno in posledično bolj vpliva na čustva.
Še dobro, da se med prepiri ne žalimo, sicer bi bil še užaljen zraven.


Nikoli se ne žalite med kregom? Dobri ste!

Pa kako ne ločite med prizadEne in prizadAne?? Včasih kaj prizadEne in sem zato prizadEta.
PrizadAne me pa nič, saj ne morem biti prizadAta.
Res pa je, da zadAne naloge običajno čimprej oddelam.


Oki, mene vznemirijo 😉 predvsem, če mi je, kot razlaga Rok_1, oseba blizu.

S tistim, čigar mnenje mi največ pomeni. Jaz se konfliktnim situacijam čim bolj izogibam in skušam s šalo “omiliti” situacijo in razelektriti ozračje. Ne prenesem drame, slabe volje in kregarije, to me vrže iz ravnovesja. Ne glede na to s kom je. Sem se naučila potrpežljivosti z leti, biti sočutna kolikor se le da, problem je le, ko nekdo predolgo pritiska na moje gumbe ali pa ko to počne iz zlobe. Tam pa me zmanjka.

Lep, vljuden pogovor je vedno moja prva izbira, ko ne gre, ljudi vikam, da ohranimo tisto spoštovanje. Ko ljudi vikaš boš težko izrekel določene besede, tudi med prepirom.

Bližnje pa že toliko poznam, da vem tudi sama kje so njihove meje in jih spoštujem, se raje umaknem, da ne pride do prepira. Vse se da dogovoriti, morda tisti moment ne, zagotovo pa ko se vsi vpleteni ohladijo.

:))

Nihče te ne more prizadeti, če se pravi čas vzameš v roke in shandlaš svoje misli tako, da ne ustvarjaš misli o prizadetosti. Posledično se tudi čustvo ne more pojaviti. Enako je z užaljenostjo.

Nismo vsi enaki.. z nekaterimi je treba bolj z občutkom, ne pa na grobo.

Jaz se največkrat kregam z mojim možem. Skregava se na polno, marsikaj si rečeva, ja tudi prizadeneva se ampak hitro pozabiva. Ne kuhava mule. Tako pač je. Z leti si vse manj prizadet ker nisi več toliko občutljiv, v en uho not v drugega ven. Jaz sem se sprijaznila s tem, da se bova pač kregala do smrti in kot pravi najina hči še ko bova enkrat v grobu ležala en zraven drugega ne bo miru, tudi tam se bo nadaljevalo dretje in razbijanje :))

Nismo vsi enaki.. z nekaterimi je treba bolj z občutkom, ne pa na grobo.
[/quote]

O obvladovanju svojih misli je beseda, ne o izrečenem.

Jaz imam navado prekiniti debato, ko preraste v prepir.
Prepir je popolnoma neproduktiven, ker je glavna znacilnost ta, da drug drugega ne poslusas in samo vsak trobi svoje – torej je cas, da se zadeva prekine in spet vzpostavi komunikacija.
Ljudje, ki so mi blizu to upostevajo, za druge mi pa dol visi kaj si mislijo in me ne prizadene.
Me pa razburita zloba in primitivnost, ki enim udarita ven ob prvem nesoglasju. Tega pa ne maram.

O obvladovanju svojih misli je beseda, ne o izrečenem.
[/quote]

Samo če si robot. Če so čustva vpletena, razum izgubi moč. Obrni kot ti paše, a po vseh knjigah, ki sem jih na to temo prebrala in se delala še tako pametna, da jaz svoja čustva komot nadziram, to na koncu ni bila prava pot. Postaneš otopel. Je… tak lajf

Strast in ljubezen je tisto, kar nas drži pri življenju in pameti, ki nam ga napolni in osmisli. Kdor se zna strastno skregat, se zna še bplj strastno pobotat. Pomeni, da ti ni vseeno. Vaźno je, da ne obtičiš v čustvu in zameri.

Če se z nekom ne skregam, pomeni največkrat, da mi je vseeno..

a pelle e a colori si vive..

Samo če si robot. Če so čustva vpletena, razum izgubi moč. Obrni kot ti paše, a po vseh knjigah, ki sem jih na to temo prebrala in se delala še tako pametna, da jaz svoja čustva komot nadziram, to na koncu ni bila prava pot. Postaneš otopel. Je… tak lajf
[/quote]

Vsak doseže, do koder se odloči doseči. (Konfucij)

Vsak doseže, do koder se odloči doseči. (Konfucij)
[/quote]

Nisem intelektualka, če želiš, da razumem kaj s tem stavkom želiš povedati, bo treba malo več vrstic zložit skupaj…

Mene me najbolj prizadene (virtualen) prepir z monmonci. To pa zato, ker ne vem kdo v resnici je. Lahko da je moja hci ali pa kaksna moja zmesana soseda. Najbolj se pa bojim, da je male.

Nisem intelektualka, če želiš, da razumem kaj s tem stavkom želiš povedati, bo treba malo več vrstic zložit skupaj…
[/quote]

Na tebi je, kaj želiš razumeti (do kje doseči) in česa ne, ne na meni.

Ne, me ne.

Na tebi je, kaj želiš razumeti (do kje doseči) in česa ne, ne na meni.
[/quote]

Eni imamo iq 20 nismo vsi tako inteligentni žal, pa dolgi kabli, pa palimo na guranje. Naj ti ne bo izpod časti pomagati razumeti in globlje razložiti, da bo še nam ostalim jasno. Vaša visokost..

Če seveda želiš, da razumem .
Če ne je itak vseeno

Eni imamo iq 20 nismo vsi tako inteligentni žal, pa dolgi kabli, pa palimo na guranje. Naj ti ne bo izpod časti pomagati razumeti in globlje razložiti, da bo še nam ostalim jasno. Vaša visokost..

Če seveda želiš, da razumem .
Če ne je itak vseeno
[/quote]

Vedno z veseljem v duhu spoštovanja, nikoli na nivoju sarkazma.
Z moje strani je to vse. Srečno.

Vedno z veseljem v duhu spoštovanja, nikoli na nivoju sarkazma.
Z moje strani je to vse. Srečno.
[/quote]

A vsaka šala je zdaj kar sarkazem? Ni treba biti tako hitro užaljen. Ni bilo mišljeno zlonamerno


Nikoli se ne žalite med kregom? Dobri ste!
[/quote]

Res se ne. Mene je minilo v študentskih letih, ko sem videl, kaj je grdo izrečeno naredilo počutju punce – in kako sem se počutil sam.
Potem sem si začel družbo izbirati tudi na podlagi tega kriterija – da ni osebnih žalitev. Deluje že desetletja – in šele kasneje sem opazil, da je enako tudi pri starših in to že od vsega začetka.

Če bi se zdaj pojavil kakšen človek, kjer bi bile žalitve prisotne v njegovi komunikaciji – bi odletel v tistem trenutku, ko bi kaj takega zinil.

Sicer pa ja – prizadet ego se pojavi skoraj vedno, ko slišano dojemam kot (neutemeljen) napad na svojo bit in se bojim, da bi znalo biti res. Ko ni res – ali pa ko zraven ni izraženega ega – tudi problema s prizadetostjo ali celo užaljenostjo ni.

Tudi jaz sem mnenja, da bližje mi je človek bolj me rani. Sem pa tip človeka, ki se res ne mara kregati. Dopuščam mnenje drugih, dopuščam drugi zorni kot zadeve, zavedam se tudi, da se marsikdaj motim, ker zadeve ne poznam ali ne poznam vseh dejstev. Me pa hudo iritira, če imam občutek, da me nekdo ne spoštuje, da se šlepa na mojih plečih tudi če vidi, da komaj lezem čez situacijo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

New Report

Close