Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepoved kajenja

Prepoved kajenja

****edino smiselno bi bilo ali narest določen delež povsem nekadilskih restavracij, v mešanih pa strogo ločit prostore. ****

misliš ločiti kadilce in nekadilce tako, kot so ločevali belce in črnce v času apartheida v Južni Afriki?

megaboy, kajenja se lahko odvadiš, barve kože pa pač ne moreš zamenjat.
Ni isto!

[Lara Croft] napisal:

> Glede alkohola….. če nekdo pije svoje pivo ali karkol že, s
> tem zastruplja samo sebe….. mene pa ne…. tko da…. :))))
>

>

Glej…ne me vzet za slabo….on bo spil svoje pivičko, dve, tri….potem bo šel za volan in bo koga ubil.
Če imam na izbiro, raje smrdim. Poleg tega pa je alkoholizem socialna bolezen, večina alkoholikov ima težave v službi, v družini, v družbi.

Ne bom rekla, da je to večji greh, ampak ni glih tako kot praviš ti, čeprav te zastopim, da si kot bivša kadilka zdaj še bolj zatežena do kadilcev.
Ni vse samo belo ali pa samo črno.

Lp, 13 tednov nekadilka in 13 tednov nosečka

Komi čakam na ta zakon, mi gredo kadilci ful na živce. Kako se lahko pol kdo z njimi še poljublja. Ba bogi otročki ki živijo v takem okolju. Ja za alkohol bi pa jaz ful zvišala cene, pa naj država dnar pobere in z njim rešuje socialno problematiko.

alkohol prepovedat bi bila največja bedarija, kar si jih je kdo lahko izmislil.

To so naredili v Ameriki v dvajsetih letih prejšnjega stoletja. Vse, kar so dosegli s tem je bilo, da se jim je razrasel kriminal in mafija preko vseh mer. po enih petnajstih letih so ugotovili, da so naredili bedarijo in šli nazaj na stari sistem.

Skandinavci imajo recimo fuul zasoljene cene alkohola. pa kaj imajo od tega. Finci pa švedi se ga hodijo nacejat na normo na dansko s tistimi trajekti, kjer ni davka na alkohol… bedarija. pa kamor koli pridejo, so tako srečni, ko pridejo do alkota, da jih tri dni ne dobiš proč.

treba je delat na vzgoji, ne pa na prohibiciji.

5555
Ni mi všeč tale izjava, sem točno 9 tednov nekadilka (in zelo ponosna nase!)AMPAK nikoli ni bil moj otroček bogi, ne v nosečnosti, ne kasneje (sem kadila na balkonu). Ko in če smo šli v kako restavracijo, smo šli med nekadilce itd… in nisem edina, poznam veliko takih kadilcev, ki ravno zaradi otrok ne kadijo v stanovanjih in jih potemtakem tudi ne zastrupljajo… ok, slab vzor, ampak mislim, da so še hujše stvari na svetu, ena se mi zdi recimo NESTRPNOST!
Zakaj te pa skrbi, kako se je poljubljat z njimi, mi pa tudi ni jasno, moj mož je nekadilec in se nikoli ni pritoževal, seveda ga nisem nikoli kušnla takoj ko sem prišla z balkona… kasneje se je pa že zluftalo.
LEP POZDRAV VSEM IN VESELE PRAZNIKE!!

Cigareti; alkohol; čips in podobne svinj……; kupovanje avtomobilov mladcem, ki še niso dorasli; motorji; konzervansi; mini krilca; kratke majčke; ….. dolgi jeziki; ………..
Sem mogoče mimo udarla?!
Vzgoja – se mi zdi – bo najbolj prav! In malo več osveščanja odraslih oseb, katere naj bi bile že “vzgojene” in katere naj bi vzgajale!

Drugače pa vem želim en lep dan, brez razburjanja, z veliko, veliko smeha!

Ariadne ima cisto prav. K temu dodajam tudi, da so bile v USA do leta 1914 tudi trde droge (v tistem casu opij, morfij in heroin) legalne, poceni, dalo se jih je kupovat v lekarnah in povezave s kriminalom takorekoc ni bilo. Cim uvedes prohibicijo, spravis drogo v polje kriminala, z vsem kar spada zraven.

Kar se kriminala tice: mlajsi med vami se verjetno ne bodo spomnili, ampak se 15 ali 20 let nazaj smo bili prakticno vsi drzavljani bivse juge kriminalci, ker smo kupovali devize na crnem trgu. Dandanes se nam zdi to smesno – ampak zdajle ravno tako kriminaliziramo kadilce. Meni se zdijo taki zakoni rasisticni.

Tisti, ki se usede pijan za volan, pravzaprav ne ubija s kozarcem, ampak z vozilom – zakaj mu torej raje ne prepovemo uporabe avtomobila ali mu ga kar zaplenimo?

Skratka, stvari niso vedno enostavne, se manj enostavno resljive.

SG

Se strinjam z Ariadne in SG.

Ljudje smo kao najrazumnejša bitja, življenje si pa omejujemo in polnimo s prepovedmi tako močno kot da smo največji imbecili… :o(

Počasi bomo imeli tako diktirano in “uzapovedano” življenje s strani zakonov, uredb in pravilnikov, da bomo lahko še samo umrli takrat, ko nam bo dano. Glede na trende, pa bomo še umirali po diktiranju….. upam vsaj, da ne na obroke…

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Kdo pa pravi, da kajenje škodi SAMO pljučem?

To je sicer res, nima pa neposredne zveze. sicer je pa vožnja v pijanim itak prepovedana, kajenje pa (še) ne. Je pa seveda oboje škodljivo. Vendar: pri alkoholu so problem ekstremi ( ki pa se še vedno preveč tolerirajo) pri kadilcih je pa problem vsaka cigareta. Če zraven mene en prižge bom smrdel. Če spije eno pivo pa še ni pijanec za volanom. Se pa strinjam, da se pri nas alkohol v družbi (družini!) preveč tolerira.

Zakaj pa ne? Kadiš, ali ne kadiš? ena cigareta na dan pomeni da kadiš. Lahko pa da nisi fizično odvisen od cigaret, ampak to je nekaj drugega.

Pijes ali ne pijes? Potem en kozarcek po kosilu pomeni, da si uzivalec alkohola = alkoholik?

Ja…. imaš prav…… Za to so sicer kazni….. ma kaj ki zgleda da niso dovolj visoke….

Vsak kadilec ni odvisnik, kot tudi vsak ki pije ni alkoholik. Razčisti pojme.

New Report

Close